Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
9. dec 2012

@ervenka xi xi xi keď vysypávas tak aj neskoro na návštevy chodíš :p ja len dúfam že Danko neochorie od Svena :/ ten išiel spať bez jedenia a vstal ešte chorejsi :( dúfam že zajtra mu už bude lepšie a mňa začína tiež v hrdle škrabať :(
A my sme zas videli Danka chodiť :D podarený je 🙂

ervenka
9. dec 2012

@ekira nie, ale prehodili sme s Emmkou aj par slov. babulka zlatunka.. 😉

vever1
9. dec 2012

no a poobede sme mali dalsiu navstevu a vecer mi uz kamoska pisala ze jej obe deti vracaju a hnackuju a to u nas boli uplne v pohode... tak teraz len trpnem aby nasi drobci nic nedostali lebo sven isiel aj bez jedla a pitia spat, som mu dala paracetamol a nastriekala do nosteka a o pol osmej uz spal co sa u neho vobec nestava 😖 vidno ze sa citil zle 😖 a emma uz zacina tiez kaslat a fufne 😖 a mna uz tiez boli hrdlo 😖

palinkova87
10. dec 2012

no ako vidím neni som sama ktorú bolí hrdlo 😠

ervenka
10. dec 2012

@vever1 dobra sprava od nas- Daniel zatial zdravy bez kasla. Na stredu mame termin na vakcinaciu. 😉

vever1
10. dec 2012

@ervenka no to je dobre lebo Sven ma dnes už aj teplotu :/ ale zlosť robí celý deň tak sa zrejme už aj lepšie cíti :p
A o koľkej to máš? Ináč Emma pekne brhle a som skúška aj odsávať tak len kukala čo s ňou robím ale mi ani nič nevyšlo :/
A v pondelok ideme do kdv na skúšku. Mi dnes volali. Tak o 10 tam máme byť a nechajú si ju do 13. Ach jaaaaaaj ja nechcem :(

ekira
10. dec 2012

ahojte baby,mam otazocku.ma niektora z vas skusnosti s videom?-lepsie povedane ,potrebujem prerobit video,pekne to odstrihnut,a pridat tam holandske alebo anglicke titulky.ja som antitalent na taketo veci 😖
marodom skore uzdravenie 🙂

ervenka
10. dec 2012

@vever1 9,10.. To uz tak skoro Emmka ide? Matersku mas az do januara, ci si to len zle pamatam?

vever1
10. dec 2012

@ekira nepomôžem :/

@ervenka my 10:15. A áno materskú nám do konca decembra a potom mám ešte dovolenku a do roboty nastupujem 7.1. Keďže Emma ide chodiť do kdv v pondelok tak je to jediný pondelok kedy môže isť na skúšku. A veru skoro to je :(

cestovatelkaandrea
10. dec 2012

fotka z narodeninovej torty pre kolegov

ekira
11. dec 2012

@cestovatelkaandrea to je bomba bombova 🙂 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
11. dec 2012

@ekira dik

ervenka
11. dec 2012

@cestovatelkaandrea nie je skoda tie torty zjest? Hlavne hlavicku. 😉

cestovatelkaandrea
11. dec 2012

@ervenka ale nie, vraj chutia velmi dore. vo vnutri je piskotove cesto, potom dzem, banany s jahodami a na tom parizsky krem a na vrchu opet piskota. vsetci sa isli za tym rozthat. klasicke slovenske torty im nechutia ale toto maju velmi radi.

ervenka
11. dec 2012

@cestovatelkaandrea no teda, ja tu trpim PMS= zjem co nezje mna 😀 - a hlavne coko. ty taketo podrobnosti tu napises... 😉 Ide sa teda vody. 😝

vever1
11. dec 2012

@cestovatelkaandrea mnam mnam hned by som si dala. asi mi posles recept na ten parizsky krem 😉 lebo ja sa tiez chystam na tortu len ja som zatial robila len taku klasika piskota, dzem, maslovy krem, piskota, dzem, maslovy krem a piskota a piskotu som polievala sirupom aby nebola taka sucha. a inspirovala si sa dadkou212 ze? 😀 ja jej torty strasne obdivujem. je velmi sikovna.

No Sven sa ma uz ovela lepsie ale chuderka Emma 😖 Teplotu nastastie nema, len ma sople a kasle ako tuberak. je mi jej tak luto. striekam jej aspon zoutoplosing do nosteka aby sa jej to aspon trochu uvolnilo. odsat jej neviem skoro nic. v nocispala aj u nas aby som na nu mohla dohliadat lebo uz spava vo svojej izbicke. a Eric mi rano hovori ci by som s nou nemala zajst k dr. Ale ked ja neviem. Ked nema teplotu tak mi to je blbe ked viem ze aj tak nic na prechladnutie nedostane. no uvidim ako bude dnes. a este som sa chcela spytat ten luft mozu pouzivat aj take male babatka? lebo predsa to ma natrete na hrudniku a cely den jej to uvolni nostek a je to prijemnejsieako striekat ten sprey.

ervenka
11. dec 2012

@vever1 nepotesim ta 😖 - my mame taky oranzovy luuf (mozno su aj ine farby) a tam ja napisane od 6m. inak na pribalovom letaku je napisane, ze sa moze dat krem aj na kus latky, alebo bodinko, ak priamo na kozu nechcem.

vever1
11. dec 2012

@ervenka no to si ma veru nepotesila 😖 ja som sa bala ze nebude, lebo vacsina liekov, sirupov a masticiek je az od 6m.

ervenka
11. dec 2012

@vever1 tak potom uz len jedine cibula. Alebo cibulovy syrup doma vyrobeny. Mozno len davat malickej po kvapkach. aaaach jo, chudiatko. Dnes je tak krasne, takze asi ani kocikovat nepojdes, vsak?

palinkova87
12. dec 2012

Ahojte. My sme mali včera návštevu večer z belastingu za auto. Že chodíme na Sk značkách. To je normálne, že takto si oni vytipuju auto?

lieverd
12. dec 2012

@palinkova87 U nas me byli varovat preventivne, a to tady ani CZ auto nemam. Podle mne muzes jezdit na zahranicnich znackach 3 mesice od prihlaseni pobytu, pak musis auto prepsat na NL a platit belasting.

palinkova87
12. dec 2012

@lieverd no našťastie aj nas boli varovať nabudúce týždeň ideme prepisovat. Chceli sme až v januári po sviatkoch, ale co už.

jarunice
12. dec 2012

@palinkova87 hm, to je blbé...si vás všimli, nebo jim někdo pověděl. Hlavně se tady platí neuvěřitelný daně za auto :( doufám,že nám to ještě chvilku projde...;)

jarunice
12. dec 2012

@ervenka jak vyrábíš cibulový sirup?? to bych zkusila..už zas bojujeme s rýmou, která pořádně nejde vysmrkat, už jí má zas 3 týdny, homeopatika ani kapky nezabírají :(

jarunice
12. dec 2012

moje první perníková chaloupka.... vypila jsem u toho 3 flašky vína jak jsem to dělala průběžně po nocích skoro týden...no cukrářka teda ze mě nebude 🙂

ervenka
12. dec 2012

@jarunice cerstvu cibulu nakrajat na uplne malilinke kusocky, dat do misky, zasypat cukrom- tak aby bola cibula uuuuplna zakryta. Potom to vseetko zakryt, aby sa luhovala. Ja davam alimunium fiolie. Vacsinou to robim vecer, v noci cibula pusti stavu a rano je to hotove. Nechavam to v kuchyni- izbova teplota.
Uz som citala,ze to niekto robi aj s medom, ale to nemam odskusane. A chut nie je velmi sadka- taka sirupova, cibulu necitis tak velmi- mm povedal,ze len trochu aftertaste...
Prajem skore uzdravenie.

vever1
12. dec 2012

@jarunice ved ta chalupka je suprova 😀
@ervenka aj ja som sa ta chcela prave opytat na ten recept 😉 tak aj ja urobim 😉

vcera sme mali zaujimave poobedie 😝 najskor plakala emma tak bola na rukach a v tom si nieco s prstekom urobil sven, tak najskor prisiel len po pusu ze au ale potom za 5 minut uz zacal plakat tak som tisila dve deti na rukach a ani jedno nechcelo prestat 😝 nakoniec som v tom reve volala mm ze nech sa stavi po robote v obchode a kupi nieco velmi rychle na veceru lebo ja momentalne nemozem varit a aj pochopil preco ked ma v telefone skoro ani nepocul 😝 a tak som si kuracie prsia odlozila pekne do ladnicky a urobim ich an veceru dnes xixixi

palinkova87
12. dec 2012

@jarunice a ste tiež nahlasený na adrese na gemeente ni?? sa nam tak vidí, že niekto mojemu mm trochu zavidí.. alebo niekomu vadíme od susedov 😀

palinkova87
12. dec 2012

@vever1 no toto som ja zvedavá s mojim Nicom aké to budem mat ... 😀 lebo ten je poriadne za mnou a žiarli velmi na Tobka len ked sa ku mne priblíži a pomazneme sa.. ju to máš vidiet žiarlivca malého.. budem na neho musiet dávat velikansky pozor aby drobcovi nič potom nespravil.. bo Tobina už bije.. 😠

vever1
12. dec 2012

@palinkova87 xixixi to som uz neraz pocula ze mladsie dieta bije starsie 😝 no to budes veru musiet davat pozor. my amme teraz take obdobie ze sven robi vsetko preto aby uputal pozornost napr. hra sa na male babo, place z nicoho nic, neposlucha, robi veci napriek tomu ze vie ze to nema robit nastastie ale prestal bit malu tak to som rada 😉