Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
10. máj 2013

@cestovatelkaandrea no my asi pojdeme kupovat koberec 😀 ale ak by sme tam nahodou isli, budem pocuvat, ci niekto hovori po slovensky 😀 my ak pojdeme, budeme kupovat listky pri pokladni, lebo nam dosla spoordeelboekje a tam je 1 listok gratis, ale musi sa kupovat pri pokladni, neda sa rezervovat...

palinkova87
12. máj 2013

Baby jesto tu kupit urologicky caj? Lebo ma zacinaju zase pobolievat tie moje oblicky... uz som mala 2x velikansky zapal neprajem nikomu horsie ako porod a nechcela by som zase to zazit. Dakujem.

ikke
12. máj 2013

@palinkova87 ano, nejake zmesi su, ja som tusim raz kupovala v kruidvate. pozri ci to ma napisane "blaasontsteking" alebo blaas, blaasproblemen,...
a kup si aj brusnice v tabletkach (cranberry), to tiez velmi dobre pomaha

ervenka
12. máj 2013

@palinkova87 vramci studovania holandcniny, pozri si toto: http://www.omaweetraad.com/tipview.php?rubriek=...

vever1
13. máj 2013

baby co letite wizzair tak ste pri bookingu museli zadat cisla pasov? lebo ja som nemusela a teraz som sa musela incheknut a mamm instapkaarten bez cisiel pasov. pustia ma tak do lietadla???
@jarunice vy lette dost casto. je toto normalne?

snazila som sa uz 3x dovolat do wizzair a hlavne ze je to holandanov a musis si vybrat jazyk a ziadna holandstina ale to by mi nevadilo ale zakazdym ma po 5 minutach zrusi 😠 😠 a hlavne ze to je 0900 cislo tak dakujem pekne 😠

michelle22
13. máj 2013

Pejny den vsetkym 🙂
Prave som sa zapisala na odporucanie mojej verloskundige na kurz zwanger en bevallen. Absolvovali ste niektora podobny kurz?

jaajaa
13. máj 2013

@vever1 u letu v ramci EU neni potreba cislo pasu udavat. 😉

miriamp
13. máj 2013

@vever1 wizzair nevyzaduje cisla pasov/ id (zato ryanair ano, letela som s nimi pred par tyzdnami) 🙂

ervenka
13. máj 2013

Vikend za nami, oslava u svokry ku dnu matiek... Zase dostali kusok torty len svagrove deti. Nas sa ani len nespytali, ci aj Daniel smie. torta bola piskotove cesto, krem, zase cesto a na vrchu jahody s trochou slahacky. Ziadna hruba vrstva kremu, ziada cokolada, takze Daniel MOHOL. JA som mu dala z mojej, potom prisla druha rodina. Daniel sa tak dival, ked tie deti bastili a on nic... Ani mm sa neozval. KEd sa hral, zase mu stredna brala hracky, ked sme vecerali, stala pri Danielovi cca 10cm od jeho tvare, ked som jej aj nieco povedala,nereagovala.. Ze behali po kuchyni, otvarali dvierka na vsetkom moznom, sami si brali veci, vsetko ok, ako nahle Daniel otvoril jedny dvierka, uz isli zalovat, ze Daniel otvara. A to som bola pri nom, hned som ho zastavila, takze vobec nemuseli informovat... Ked brali Danielovi JEHO vlastny pohar s pitim z domu doneseny,uz som sa ozvala, svagrova NIC... Este dobre ze som stala pri Danielovi, lebo zase stredna- volame ju Brutus, mu hodila flasku do tvare- chytila som ju v poslednej sekunde. Poznamka mm v aute, ked sme uz isli domov- zij is ech brutaal... KEd si detiska brali hracky medzi sebou, mm brat povedal " ved sa pobite, dajte si po hlave" potom este dodal, ze chce aby jeho deti radsej sikanovali ostatne deti, ako keby mali deti sikanovat jeho deti... 😕 Takze sme o 7 isli domov. Mne prislo trochu luto, ze Daniel nic nedostal, a pri tom svokra vie, ze on ma jahody rad, mm povedal,ze som mala ja sama ist do kuchyne a odkrojit... LEnze svokrina kuchyna nie je moja
a ja nie som tak vychovana, aby som isla sama si zobrat do jej kuchyne... A je zaujimave, ze ostatni boli obskakovani, len ja a Daniel= vzduch... Este dodam,ze ked prideme ku svagrovcom, tak dostaneme klasicky 1 keks ku kave, Daniel 1 keks do ruky. V sobotu ku nam prisli prave ked som isla pracovat- neohlaseni, zavolali nam- haha, niekto stoji pred branou, podte otvorit. Ked som prisla o 5 domov, zjedli Danielovi cele balenie Kruidvat koekjes, pustili sa aj do SVk chrumiek.... Takze vojna sa neskoncila, vojna trva... 😔 🙄 a ja chcem ist na SVK, este 2 tyzdne a mm bude mat svoju svokru za chrbtom 24/7. uz sa tesim, muhahaaaa 😀

rybca
13. máj 2013

@ervenka a nech mu tvoja mama ukaze ako to funguje v normalnej rodine, aby to vedel patricne podat v tej svojej..🙂)) musi to byt inac riadne frustrujuce, teda aspon na mna to tak posobilo ked sme boli este na SVK a nebrali ma do Lackovej rodiny..:( a ako dopadol problem v praci? vyriesil to sef depa?

ervenka
13. máj 2013

@rybca bol pohovor, prislubil, ze sa este raz porozprava s kolegami. Sobota bola tiez akcna. Zacala som o 13,15, o 15,00 som isla pre dalsie tazky. Otvorim depot a co nevidim- depot PLNEEEEEE posty. Tak som volala hofddepot, ci nieco nevie, ona uplne vyhukana, volala sefinovi. problem sa dovolat... nakoniec sa ona dovolala, on prisiel osobne sa presvedcit, no a aj mne volal, ze ci by som nemohla aj ja nejaku postu roznosit, lenze ja tie oblasti nepoznam, tak povedal,ze isto dostanem nove opleiding, aby som ovladala ine casty. Dokopy to boli 4! wijky. potom o 5 prisla aspon ina kolegyna jednu spravit (ona robi len po-pia) no a zvysok mozno v utorok. Takze 1/3 naseho mestecka nedostala postu... 😖
Inak som si pripadala ako taka trubka, ze ZASE JA musim nahlasit nejaky problem, ale bolo mi to cudne, ze 3hodky a posta stale nedotknuta... ach jo. sradna tato posta holandska...

rybca
13. máj 2013

@ervenka no vsak neboj, casom budes robit nezname wijky aj bez opleidingu..🙂 ja som ho mala vlastne len na par a teraz nemam problem robit aj neznamu wijku, my mame pri poste aj roode boekje, kde je mapa wijky a ked uz najdem zaciatok, tak je to celkom jednoduche..🙂 len raz sa mi stalo, ze som isla na neznamu wijku a este aj zle ocislovali tasky, tak som tam pobehovala hore dolu a hladala ulice, no stratila som tym min. pol hodinu

ervenka
13. máj 2013

@rybca no v podsate by mi stacilo vediet ulice, ale to mi nemame. A tiez mame C1 C2... ale uvidime
Ako sa ti bicykluje? Brusko nezavadzia?

rybca
13. máj 2013

@ervenka bicyklujem trosku rozcapene, ale inac v pohode..🙂 len uz mi o chvilu nebudu stacit firemne tricka...🙂 ale tak este mesiac a pol a nastupim na matersku, tak to nejak dobojujem..🙂

ekira
13. máj 2013

@ervenka neboj sa ozvat a povedz si svoje svokre.!ja som som bola na tom napodobne,iba sa jednalo o manzelove decka od prvej zeny.vo vsetkom mali viac vyhod ako amon.na mikulasa oni darceky za 200 guldenov na dieta a amon dostal jednu hracku .na narodeniny ani nehovorim.a nezabudla vzdy pripomenut,ze on je este krpec a aj tak si to nebude pametat 😠 😠 😠 tak som sa uz nasrala,ked nepomohli ani rozhovory s muzom.povedala som ze amon je tak isto jej vnuca ako ostatne a bud bude dostavat rovnako,alebo sa nebude snim stretavat .a hotovo!! aj s jedlom a tortami to bolo tak isto.......ale,skoda slov.obcas jej to pripomenem,ako to bolo kedysi,aby si nemyslela ze je dokonala haha

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

no cafte, a opat moc nepisem. Kilian ma od nedele noci brutal teploty cez 40. paralen mu ich na chvilu zrazi ale o 5-6 hod je to opat zle. vsetko kuse a jojka. nechce jest, pije len mm z flasky. dokonca z cici ho nechce. ak sa nam takto divoko rezu zuby tak sa tesim na vsetkych 20 uz teraz.

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

@ikke no dobre si pocuvala 😀 😀 😀 skoda ze sme sa nemohli porozpravat viac. Damian behal po muzeu ako splasena ovecka od radosti 😀

ikke
14. máj 2013

@cestovatelkaandrea hej, no mozno nabuduce... mojmu sa zas pacilo zjavne vsetko okrem thomasa 😅 ale doma potom celu nedelu a vlastne uz aj cestou domov len rozpraval o tom, ako emily poslala thomasovi cervene srdce, tak mozno predsalen nieco z toho mal 😀

vever1
14. máj 2013

@cestovatelkaandrea
@ikke tak ste sa nakoniec predsa len nasli 😀

@miriamp @jaajaa dakujem baby. mne to pride trochu cudne ze nevyzaduju. ale takto to podla mna nebolo lebo my sme s nimi par krat uz leteli a vzdy sme pasy museli vyplnat. ale naposledy sme leteli hadam asi pred 3 rokmi 😝

@ervenka uf tak citam ze to zas bolo zaujimave 😖 asi ti nic ine nezostane len jej povedat na rovinu co si mysls ako ekira ti napisala. mozno sa spamata 😝 inak u nas sa zas opa veeeeeeeeeelmi zmenil. ako starne tak viac somre a uz mi to zacina liezt na nervy. som minule aj mm hovorila ze sa mi tam uz ani velmi chodit nechce lebo nic ine nepocuvam len jeho somranie a mm sam v nedelu uznal ze je to s nim otrasne, lebo sa rozchloval zo svena ze nechce jest, z emmy ze nie je kludna, zo mna ze okolo nej obskakujem, zo svokry... no proste vsetko mu vadi a ze sven bol kludny a ani o nom nevedel, zato emma vksue vykrikuje 😝 tak mu aj svkra povedala ze kazde dieta je ine a ze on toto nepozna lebo ze ked jehod eti boli male tak nikdy nebol doma 😝 v septembri idu k nim deti na vely vikend. od piatku az do pondelku tak sa normalne desim toho ako to on zvladne 😖

@cestovatelkaandrea tak kilian zas chory 😖 uf ten to nejak v rychlosti zobral s tymi chorobami 😖 nech sa ryuchlo vylieci.

joj ja uz len par dni a letim s emmou na Sk 😀

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

@ikke no to u nas bolo uplne naopak. Damian chcel vidiet vsetko len s Thomasom a vojnove vlaky ho vobec nezaujimali. Museli sme ist 2 krat na vagony po drahe a aj do 3D kina riadit rusen. Proste nezaujem, ze vsade sa caka 30min kvoli srande na 2 min. Ale vsak o tom to asi je.

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

@vever1 no veru nasli. teda @ikke nasla mna. zrazu ma len niekto potukal po pleci a uz som vedela kto, ked som sa otocila 😀
No Kilian opat nieco ma. Ja to uz nechapem 3 tyzdne klud a potom tyzden horor. Naposledy mal virozu pred odchodom do nemecka na krstiny. Nastastie vtedy teplotoval okolo 37.8-38.0 len dva dni a nakoniec sa pekne rozjedol. Teraz je to ale brutal. Nic neje, len auka ked si chyta v noci dasienka. Zuby su este stale vo vnutri, nepredrali sa von, ale dasna su ako pampuchy napuchnute.Mozno do toho este nejaka viroza so zubami. Ja uz neviem. Najhorsie je, ze doki sa so mnou ani nebavi, pokial neteplotuje 3 dni. To zas bude kecov 22.5. na CB, ze je chudy. Teraz je s nim manzel doma, tak hadam to nejako zvladnu.
Ozaj ako teraz papavate s Emmou? A zubky sa u nej nehlasia?

rybca
14. máj 2013

@cestovatelkaandrea a skusala si mu aspon na noc natriet dasienka proti bolesti? alebo ked nechces chemiu, tak skus klinceky: prichystajte si odvar z niekoľkých klinčekov a počas dňa si odvarom vyplachujte ústa. Bolesť zmizne aj po nápoji z medovky a šalvie, alebo rozdrv klinceky v trosku oleja, alebo vody, ide o to aby ta vnutorna stava sa uvolnila, ta je dolezita

ikke
14. máj 2013

@cestovatelkaandrea no ale nad 40 teplota je u tak maleho dietata na povazenie, huisarts fakt nic?
my pri zuboch natierame dentinoxom, inak by sme mali celonocne zurky (place)

ervenka
14. máj 2013

Ani transavia nechce cislo pasov. ;)
@vever1 @ekira A co sa tyka svokry a jej rodiny- je to naozaj ako na hojdacke. Ked je tu,tak sa v ramci jej moznosti s operovanym kolenom jasi s Dankom, aj sa steklia )co som bola prekvapena. Aj kikibuuuuu. Knihy si tu citaju.
Vcera nam volal svagor vytoceny ako vyvrtka,ze preco mm povedal,ze Daniel nesmie jest cipsy, aby z neho nebolo tucne dieta. V podstate zjapal. MM NIKDY take vyrazy nepouziva- tucne dieta. Tak len povedal,ze on nic take nepovedal,ze si kazdy ma robit svoje. Ak oni chcu, len davaju detom cipsy, my nebudeme. 😝 Ja neviem, aj svagrina hovorila,ze vsetky 3 deti chodia do skoly a pritom je to "len" PSZ, Asi este stale ziju v module "sutaz o najlepsie ditko". Ale ja sa nehram. :P
Ak budes chciet Emmku a Svena ti mozem postrazit piatky, nedele. Sobotu robim poobede. Ale mozno by mm zvladol, Aspon by to bola dobra skola pre neho.

jaajaa
14. máj 2013

@vever1 ja letim ted v patek, letenky jsem tiskla vcera a nic tam prave potreba nebylo. Dokonce tam bylo napsane, ze v ramci EU se pasy nevyzaduji. 😉

ekira
14. máj 2013

@ervenka preboha. 😖 milujem tieto reci.mne este vedel svagor alebo svokra pripomenut,ze preco je amon v teplakovej suprave 😝 no preto moj milovany svagrik,aby sa mohlo moje dieta vsade hrat a nepocuvalo kriky ako tvoje detcka:nestupaj tam,zaspinis si topanky.nechod do piesku,budes mat topanky plne piesku,nevalaj s apo zemi,budes mat spinave tricko 😝 😝 😝 svokra sa chcela prestahovat pred casom do naseho mesta.dostala ponuku na jeded dom,a tak ma poslala na vyzvedy,aby som zistila kto byva v okoli,atd
😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 chvalabohu,zislo z toho .byva 150 km od nas .takze ke dpride,zostane tu na par dni.a nezabudne mi doniest veci z jej skrine,ktore uz neoblece a mysli si ze ja to budem nosit.ale gol je,ked sa to opyta aj vnuciek( 19 a 21 rokov) hahaha ale ked si neda povedat,jej problem.potom sa len cuduje,preco hadzeme take usmevy na nu.
@cestovatelkaandrea skore uzdravenie zelam
@vever1 ja som este neletela,tak ti veru nepomozem .uzi si to na slovensku 🙂

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

@rybca dik za typ, salviu mame doma, tak skusim urobit. hadam mu to pomoze. dnes som kukla do pusky a lava spodna jednotka je takmer prerezana. preto asi tolko kriku v noci.

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

@ikke ja neviem, ale oni to beru akosi sportovo. v januari sme boli na pohotovosti, lebo Kilian mal takmer 40 a ony nam povedali, ze to je normalne u maleho babatka, ze pokial to netrva viac ako tri dni, tak nemame stresovat. tak ja neviem. jemu to vzdy vyleti navecer a potom hori celu noc. prvy paralen do zadku nezabera a zabere az ten co mu davame v noci. a to kontrolujeme ci cipka nevyletela zo zadku. tuto noc ked mal 40.2 tak som si ho po cipke dala lezat na brucho a on sa na tom mojom bruchu dobre spotil. o dve hodky som ho prebalila a prezliekla, lebo bol mokry ako myska. ale spal dobre potom az do rana.

A pred chvilou mi volal manzel do prace, lebo volal huisikovi kvoli tym teplotam. DR povedala, ze 40-TKY MOZE MAT 5 DNI 😖 ak pije a papa, nemame stresovat. takze len cipky do zadku nic viac. 😠 ma slahne ani kuknut ho nechcela.

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

@ekira dakujem, hadam bude lepsie, zubok je uz takmer prerezany. a potom este 19 😖 😀

cestovatelkaandrea
14. máj 2013

baby dnes je eurovizia. a spieva ANOUK. ja budem spievat s nou 😀 ak teda nebudem cicikat nasho drobca