Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

endzi30
27. máj 2010

Ikke nazdaaar 😵 😵 😵
no jeeeminecku...pekne pekne 😠 😠 sa fakt nedivim, ze ti nedali sampon proti lupinam, ze to mas asi z toho 😠 😠 😠
ale dobre, ze ti to preslo 😵 😵
A ako sa prdolko tvoj? Papka len tvoje mliecko? chutiii mu, co? 😀 😀 😀

Ja som bola asi pred dvoma tt na SK a dala som malej prepichnut usi (5mesiacov) a tu sa vsetci cuduju, ze ako je to mozne tak malemu babatku prepichovat usi 😅 😅 Dokonca aj male dievcatka na ulici, ked sa zastavia pri kociku, tak sa pytaju, ze ci to ma ozajstne dierky v usiach 😀 😀 😀

Jo jo...to "odpovedz" som si vsimla cca pred dvoma dnami 😉

endzi30
27. máj 2010

Ahoj Ivi....no ja s tym skusenosti este nemam, ale minule mi vravela svokra, ze by som si to uz mala zacat vybavovat...asi kvoli miestu 😅 Ak budem vediet viac...napisem sem 😉
A bolo by super, keby ste sem prisli...cim viac "lowenskych" dusiiii, tym lepsie 😀 😀 😀

ivetkad
27. máj 2010

@endzi30 ahoj ,pisala si ze ste sa prestahovali do tilburgu ,zijete priamo v tilburgualebo niekde okrajovo,my si hladame akurat cez net dajaky ten domcek pre nas,vies mi prosim ta poradit nejaku dobru stranku s realitami?pozeram stranky brixter.nl alebo funda.nl a este jaap.nl nevies mi poradit ci su o.k.alebo vies aj nejake lepsie.dakujem za odpoved

ikke
27. máj 2010

@ivetkad
tvoje deticky by tu uz asi chodili rovno do skoly 😉 tu chodia deti do skoly uz od 4. narodenin...

@endzi30
papa moje mlieko, ale na noc dostava "pridavok" UM, bo mu moje bolo malo a budil sa v noci kazde 2h 😝 🙄 sme boli potom vsetci nevyspati a albert potom zle tahal

endzi30
27. máj 2010

@ikke 😉 no aj nasa papa UM...a v noci stava stale 😠 😠 😠 uz nevladzem 😅
a na consultatie bureau mi ujo dr. povedal, ze hladna nemoze byt, ze vstava zo zvyku, ze ju mam utisit, dat dudel...on si snad mysli, ze som to neskusala? vravim mu, ze to nefunguje a on ze tak ak dovrrrsi 6. mesiac, mam jej dat takyto jedalnicek:

7:00 - cerealna kasa
10:00 - ovocna vyziva
12:00 - chleba + mlieko
16:00 - zelenina
20:00 - mlieko

a ze po tomto sa urcite nezobudiiii!!!!

tak poprve, este len teraz zacinam so zeleninou, podruhe...chleba jej este nechcem davat, cerealie sa tiez nesmu davat tak skoro....pytala som sa na masko a zltok a on ze to nieeeeeee nieeee 😠 😠 😠
amen tma 😠 😠 😠

ivetkad
27. máj 2010

@ikke viem ze tam chodia uz od stvrteho roka ike,to som sa docitala a dakujem ti za odozvu,som rada ze si mi odpisala a bola by som rada keby sme boli v kontakte nadalej,budem to potrebovat,asi toho bude strasne vela co budem este musiet vediet,zijestam uz dlho?

endzi30
27. máj 2010

@ivetkad ...no adresa je Tilburg, oblast Reeshof...je to kraj Tilburgu, nie centrum

co sa tyka realitiek, neviem....nam tento domcek nasiel makler mojho priatela....akurat viem, ze mi moj priatel spominal, ze velky vyber ma www.directwonen.nl, ale dost drahe 😅

tu na okoli som si vsimla strasne vela domcekov na predaj....neviem, ci chcete kupit, ci ist do prenajateho 🙂

ivetkad
27. máj 2010

@endzi30 chceme si tam nieco prenajat,nejaky utulny mali domcek zo zahradkou,ako som pozerala tie ceny prenajmou tak som si vsimla ze je to tam nejake drahe ale co uz,dakujem za stranku mrknem to.

miriamp
28. máj 2010

@ivetkad len pridte do tilburgu,prip.okolia,domov a domcekov je tam dost.ja byvam tak 25 km od tilburgu v mini dedinke netersel.a kedy asi planujete,ci vsetko zavisi od domceku?

ikke
28. máj 2010

@ivetkad
este mozes skusit marktplaats.nl , rubriku Huizen en Kamers
http://kopen.marktplaats.nl/huizen-en-kamers/c1...
len tam treba trochu vediet holandsky, aby si vedela, co ponukaju... vacsinou je to od sukromnikov

miriamp
28. máj 2010

@endzi30 my sme boli pred 4 tyzdnami na sk,tiez som rozmyslala ze dam malej prepichnut uska,no priatel ani pocut o tom.nakoniec som teda od toho odstupila,vsak svet sa nezruti. na sk inak,tu inak,vzdy sa treba nejako rozhodnut ,a mala ked bude vascia a bude to chciet,tak sa stale da. uz ste trochu zabyvani?mas este vela krabic?nech mala pomoze.....haha

endzi30
28. máj 2010

@ivetkad ...no veru, je to drahe 😔 preto vravim, ze je mi kazde euro vzacne 😅
daj vediet, ze ci ste vybrali nieco 😉

@miriamp, ved jasne, nausnicky moze mat hocikedy, akurat cim starsie babo, tym viac sa mece 😀 😀 😀 😀
haha, no to mi teda pomaaaaha s vybalovanim 😠 😀 😀 😀

spalka
28. máj 2010

@endzi30 aj ja stale uvazujem o nausnickach, neviem, zda sa mi to zatial zbytocne, aj ked tu vsetky dievcatka maju...asi dam malej az ked si vypyta a bude chapat, preco to aj trochu boli ☹ ale ak dame, tak urcite prestrelit, mne prepichovali ihlou, ked som mala 10 rokov 😝...a vybalovanie krabic? moja vecna nocna mora, sme sa stahovali pred 2 mesiacmi a este stale ma tie potvory kockate papierove prenasleduju
@ivetkad skus este aj http://rotsvast.nl/en/Home/, je aj v anglictine, my sme vzdy nasli cez nich, odporucam aspon partly furnished - rozumej je tam kuchynska linka, podlahy a zavesy, lebo v unfurnished vacsinou nebyvaju ani podlahy, Holandania sa totiz radi stahuju aj s parketami! 😀 len neviem ako ich znova pouziju v dalsom byte, mozno v kozube 😀

ekira
28. máj 2010

no ako sa to tu krasne rozbehlo 😀

endzi30
28. máj 2010

ekira, ze? a to sa tu len stazujeme 😀 😀 😀 😀 😀

andreaka11
29. máj 2010

ja pochvalim teda to pocasie, ze konecne sa umudrilo!!!! 🙂 dufam, ze to tak ostane az do zimy 😀

ekira
29. máj 2010

@andreaka11 kukni na http://www.buienradar.nl/ od pondelka to vyzera celkom slusne ,len co sa zajtrajska tyka,nic moc 😒

ikke
29. máj 2010

aha, a ze sa tu "nenasli" 😕 uz sme ako holandania: furt sa stazujeme a ked nie je o com, vzdy je aspon o pocasi... 😀 😉

endzi30
29. máj 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivetkad
30. máj 2010

@endzi30 ahoj,pozerali sme aj tu oblast kde zijes ty a vyzera to to tam celkom dobre ,nasli sme tam domcek na prenajom na harmelenstraat 3 za 750 eur,3 izby a 100metrou stvorcovych,mozes mi napisat ze ci su tam dobre nakupne moznosti a aka je to stvrt.cez satelitnu mapu sme pozerali a vyzera to tam celkom cistucko.je to taka novsia stvrt?dakujem ti za odpoved.ahoj zatial.

endzi30
30. máj 2010

@ivetkad caf caf 😉

no prave som to pozerala na mape....od nas je to autom na tu Harmelenstraat za 5 minut a pesi 17 minut 😀 😀
Zajtra alebo pozajtra ak chces, mozem sa ist na ten domcek mrknut, ked pojdem s malou na prechadzku (dnes prsi - inac by som sla hned 😉 )....A mozno vezmem aj fotak a ti to pofotim, snad nebudem vyzerat ako misuge 😀 😀
Ano ano...toto je novovybudovana stvrt...samozrejme uz tu stoji nejakych tych par rokov, ale patri to k novym castiam....dokonca tato cast je uz pomaly vacsia ako centrum Tilburgu 😅
Vsade su tu detske ihriska, skoly, skolky...a co sa tyka nakupovania potravin, tak do 5 minut autom je tu take vacsie minicentrum 😀 Co sa tyka oblecenia atd, tak to treba ist do centra Tilburgu 😉 tak asi ako v kazdom meste....
Samozrejme aj tu pri tych potravinovych obchodoch su nejake obchodiky s oblecenim, hrackarstvo, banky, posta, lekaren, elektro, kaviarnicky, restiky atd atd 😉
A cistucko tu je 😉 😵 😵
Odkial zo SR si? 😉
My platime za domcek skoro to iste...trosku viac...na prizemi mame obyvacku velku (v nej sme si spravili aj office), kuchyna, chodba a WC, na prvom poschodi je kupelne s WC a tri izby a este je aj podkrovie, z ktoreho by sa dala spravit dalsia izba 😉
Ono vsetky domy su tu skoro na jedno kopyto 😉

endzi30
30. máj 2010

Prave som pozerala na nete ten vas domcek....no super vyzera...hlavne je, ze nemate susedov nalepenych na sebe, len z jednej strany....a plus mate garaz a svoje miesto na parkovanie, co je velka vyhoda (hlavne ak mate deti) 😉
My tu vyhodu nemame...byvame v takej radovej vystavbe, v "5 domku" a steny mame obe so susedmi a parkovanie vonku je hruza...kazdy kde chce...cize auto mam pokazde inde...a to ma "serie", hlavne ked musim brat milion veci z auta do auta pre malu 😠
Aj zahradku tam vidim, tak deticky sa budu mat kde hrat 😉

endzi30
30. máj 2010

a inac som tu videla vela polskych aj ceskych aut 😀 😀 😀 a to som toho este vela nepochodila 😀

endzi30
30. máj 2010

a moja adresa je Muntendamstraat 28 😉

endzi30
30. máj 2010

a mimochodom, dnes je hovadsky pekne pocasie, ze? 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
30. máj 2010

dnes je fakt krasne 😝 preco taketo pocko uspava iba dospelych a nie aj deti? 😠 😅

ivetkad
30. máj 2010

@endzi30 aj ja som pozerala to kde byvate vy a tam to je tiez velmi pekne,to by bolo super keby si sa tam isla prejst a aj mi to nafotila,aj mne sa strasne paci ta ulica,len skoda ze na nete nieje nafoteny domcek aj z vnutra.ja som z levic.

ivetkad
30. máj 2010

mame dve deticky ak si si necitala skor v mojich prispevkoch,oliho a emku na fotke,a ty si odkial ak sa ta smiem opytat?pisem tak utrzkovito lebo som dovarala obedik,dnes s muzom papame sami deturence mam u maminy,dojdu domkov az vecer,mi chceme mat zahrdku aby sme mohli robit garden party pre novych znamych.dufam ze ak sa nam to podari a dojdeme tam tak pridete.

endzi30
30. máj 2010

@ikke 😀 😀 😀 svata pravda 😀 😀 😀 uz mi oci klipkaju a Milla je jak cert 😀 😀 😀

@ivetkad ...no pofotim...ale to bude to iste asi, co na nete 😀 😉
hej hej, vidim, ze mas dve krasne deticky 😉 aj my sme prave dopapali, jablllllcko a hrusku 😀 😀 😀 😀
a to si teda uzi, ze deturence ti idu k mamine....tu neviem kam ich das 😀 😀 😀 mne tu tak chyba babka, aspon na hodinku niekam vypadnut...no neda sa 😕
to by bolo super, keby sa vam to podarilo sem priiiist, zaludniiime tuto oblast Slovakmi 😀 😀 😀

ja som z malej dedinky pri BA 😉 mam 32rokov ( 😠 ), jedneho certa doma 😀 😀, velkost nohy 38-39, obvod hlavy 50aj nieco 😀 😀 😀 😀

a vy sem chcete ist kvoli robote? manzel uz nieco ma? ci aj ty? 😉

ekira
30. máj 2010

@endzi30 zabudla si este pridat vahu,obvod pasu,a obvod hrudnika 😀 😀 😀
to je fakt nadherne pocasie dneska,cely den si pospevujem neprsiiiiiiii a ty mas zasa novy parazol 😒
inak dosla na mna nervozita,zajtra mam ist na kontrolu do nemocnice,tak som s apustila do upratovania a prave si pochutnavam na chlebiku vo vajci 😝 mnamiiiiiiiiiii