Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ekira
3. feb 2009

ahojte velmi pekne dakujem za gratulacie ste zlate 😵
no ja som mala dnes tie dve deti na strazenie a ta starsia mi ochorela 39,4 horucku tak som o 3 volala mame ze nech si po nu pride bo ja nemam pre take male deti cipky a ona ze sak to nevadi z eona este hodinu odrobi ..no skoro ma .eblo.....
tak som malej davala zabaly a zrazila som jej na 38,9 potom hned zaspala a akurat dosla jej mama a nechcela ju budit tak tu doteraz kvocala 😕 😕 😕
inga ako chutil chleba vo vajci? 😀

i.n.g.a
4. feb 2009

Ahojte !!

Tak chleba vo vajci bol mnam,boze ak som leniva 😀 .To je strasne so mnou.Ty kokso,to je ak pristup,no nie?Moja mala vzdy ked pride od svokrovcov je nakapata.Ja neviem,co tam s nou robia.Minule jej ani lieky nedali,skoro ma trafilo.Zevraj,oni ich nevedeli najst a mysleli si,ze som ich nenabalila.A co tak do certa zdvihnut telefon a opytat sa?Som im aj minule povedala,no to je jak hrach o stenu hadzat.No nic,ja si idem este aspon na hodinku pospat.Papa a pekny den!!!

Inak nam tu od vcera snezi 😖

geminis
4. feb 2009

Ahoj holky,

tak my dnes ráno měli taky poprašek sněhu, ale teď už to kapky deště, spíš mrholení, rozpustily.

Já od pondělí do dnešnínoci strážím pevnost sama, bo manžel mi jel vyzvednout k hranicím moje "nové" auti s automatem a pak na otočku do prahy, když už je tak blízko.

Moc se těším, už mám i spz-ku!! Ještě musím koupit nějakou samolepku "anfanger" a nalepit "twins on board" a můžeme s holkama vyrazit do šumu velkoměsta!! Snad mi nebude chybět odvaha.

Pak si budu možná moci zajet i na nějaké cvičení!! To by bylo super.

Jinak se držímě ťuk ťuk a nemáme nic moc nového.

Manžel byl v IKEA, ale tentokrát v Praze...tak ráda bych jela zase do arnhemu duivenu na kafínko, ale s holkama to nechci riskovat...

Tak se mějte moc hezky a hezké středenčí odpoledne a večer!

chelsee
4. feb 2009

ahojte kocky....minuly tyzden sme sa s muzom vracali z irska autom kde zijeme a isli sme cez holandsko, 2 dni sme stravili v amsterdame a byvali na bb pri amstre, bola som tam prvy krat ale je tam tak starsne krasne, sme s muzom nad tym rozmyslali ze by sme tam urcite chceli zit, len mame trochu strach z toho ich strasneho jazyka....som sa chcela spytat ci tam v praci potrebujete vediet ich rec abo staci len english? mii to tam pride ze sa tam vediet taky o dost kludnejsi zivot ako inde....hlavne ako si ficia na tych bikoch🙂fakt klobuk dole pred holandskom 😉

ikke
4. feb 2009

chelsee, v amsterdame, rotterdame, haagu a mozno este tak v utrechte si z velkej casti vystacis s anglictinou. mimo tychto miest jednoznacne treba holandcinu 😉

geminis, ked pojdes do ikea v duivene, daj vediet 😅 na tu kavu by som isla, no nekup to, ked je to zadarmo 😀 😀 ale vazne, lebo ja tam chodim tak aspon raz do mesiaca, ale vacsinou sa rozhodnem az v ten den, tak podla mna sa riadit nemozes, ale ja podla teba mozno hej 😉

geminis
4. feb 2009

ikke, díky, třeba když se osmělím, vyrazím sama autím a děti nechám doma manželovi. to by byl super výlet s kafínkem! uvidíme. jinak díky za nabídku, určitě se ozvu každopádně, asi na IP, že?

Hezký pozdní večer a dobrou noc všem!

i.n.g.a
5. feb 2009

Dobre rano !!!

Tak ja dnes akosi nemozem spat.Som od 3.00 hore a nie a nie zaspat znovu 😠 .No zase dalsi dlhy den.Mala by som ist na SK,dufam,ze tentokrat sa mi to uz podari.Uz by sa mi patrilo,po 15 mesiacoch...No uvidime ako to moja mala zvladne,cesta 12 hodin,uff.Ved ja mam co robit.

geminis - A vy sa chystate prec?Spat do Ciech?Inak mne sa tu jazdi omnoho lepsie ako na SK.Je tu kludnejsia premavka,dobre cesty a nie nervozni a nedisciplinovani vodici (ako napr. v Bratislave,vrrr).Tu si jazdu viem aj uzit(a patricne uzivam 😀 ).

baby - Kedy dame stretko?

geminis
5. feb 2009

Hezké ráno všem!

tak autí je už doma a je to fešák. Ještě mu musím vymyslet jméno.

Dnes by konečně mohlo klapnout to cvičení. Tatínek by mezitím bavil holky.

i.n.g.a
bohužel se musíme chystat pryč, protože toto byla práce jen na dobu určitou, na 3 roky. A ty nám letos v červenci končí. Nejraději bych tady zůstala...je tu klidný život oproti té hrůze, co nás čeká po návratu.

Tak se mějte hezky, užívejte čtvrtek a já se ozvu, jak jsem na tom!

miriamp
5. feb 2009

ahojte,

rada by som sa vas spytala,ci tu v hol.tiez existuje nieco take ako na sl.a to- prispevok na dieta pri narodeni.
na nete som ziadne info o tom nenasla,a priatel "taketo veci" vobec neovlada.
vdaka.

aksuram
7. feb 2009

Ahojte,
ako sa mate?
Inga neboj sa tej cesty- prvy Miskov rok som s nim bola na Sk 6x z toho 3x sama a musim povedat, ze cim mensi bol tym to bolo lahsie 😉 ... teraz sme boli naposledy ked al takmer 2 roky a dvaja sme mali co s nim robit- takze neboj kym ides este s babatkom malickym 😎
Geminis- blahozelam k novemu milacikovi 😀
miriamp- ja sa v tomto absolutne nevyznam takze neporadim- ale o nicom takom som tu zatial nepocula.

Inak my sme zas boli v nemocnici- ja uz mam pocit ze ta moja midwife je az prilis opatrna. Az som si pripadala sisi ze ideme do nemocnice - som sa nato vobec necitila a nakoniec s aukazalo ze sme v podstat na tom rovnako- cize ziadna panika. Mne ten ich zdrav. system pride fakt dobry 😉

i.n.g.a
9. feb 2009

Ahojte baby!!!

Tak uz v stredu ideme!!!!Jupi,uz sa neviem dockat a moja mamina a sestra tiez.Tak aspon 1,5 tyzdna ostavame doma.Idem bez muza,aj tak dobre,jeho uz po 3 dnoch na SK mrle zeru.Dnes volame nemocnicu,kvoli vysledkom.Zaludok mam stiahnuty od toho vecneho cakania a nervozity.

geminis - Pripajam sa ku gratulacii k novemu prirastku do rodiny.Ta nasa ma uz 2 roky,to ratam iba co my ju mame.Esteze nelozi kade-tade.Kam ju odstavim,tam je(nikto nam ju neukradol a dufam,ze ani neukradne)Az na to ,ze furt pyta jest 😖 .Ale nie ako Sandra,kazde 3 hodiny,tak to sa da.A uz mas meno?

miriamp - Ja sa v tom tiez nevyznam a muz este menej ako ja.Ale tiez som o tom este nepocula.Tak som ti asi moc neporadila.

aksuram
13. feb 2009

Pekny vecer,
Inga uz asi dovolenkuje na Sk 😵 prijemny pobyt zelam 😉
My sa mame zatial celkom fajn, drobec sa zatial rozhodol este pobudnut v brusku 😀

miriamp
14. feb 2009

ahojte,

ten prispevok na dieta tu asi nemaju,lebo nikde sa nic o tom nepise.

aksuram-aj nasemu sa vo vnutri stale paci,ale uz by mohol "vyliezt von".keby uz aspon klesol,oddychla by som si trochu od palenia zahy.ked do utorka neklesne,poslu ma gyn.na vysetrenie.uz sme i postel podlozili pre pripad,ze by som predsa chcela doma rodit,ale to este neviem.uvidim.

tiez by ma zaujimalo,ci ste deti balili nasiroko,pouzivali ortopedicke nohavice-postolky.pretoze myslim ze to je len u nas zname(+ v cechach).

robia aj tu kontroly sono na klbiky?alebo aspon sleduje sa to na poradnach?

pekny vikend.

aksuram
15. feb 2009

Ahojte,
miriamp=no nas drobec by este mohol aspon do zaciatku marca vydrzat, ved temin mame az 17.3. 😉 Ale uz je klesnuty do panvy vyse 2 tyzdne , ked sa mu cka tak to citim hlavne zo spodu- dnes sa tolko mocoval, ze som miestami mala pocit ze zo mna vypadne.
My Postel nepodkladame lebo doma rodit urcite nechcem a vlastne v nasej mikro spalni ani nieje kde.
Ani Miska sme nebalili nasiroko a ani toto babo neplanujeme balit na siroko. Sono klbikov sa tu standardne nerobi- mozno ak by ste to mali v rodinnej anamneze tak ano- ale ked sa nic take nevyskytlo tak urcite nie. Jedine v kazdej poradni kontroluju klbiky rucne- otacanim a nahmatanim.

Pekny zbytok nedelneho vecera vsetkym 😎

geminis
16. feb 2009

Ahoj holky,

tak máme za sebou další víkend...dny u mě nemá cenu počítat, tak registruju víkendy, protože máme doma i tatínka.

V sobotu to tady vypadalo jak na jaře, krásně sluníčko, tak jsme byli co nejvíc venku.

Autí už jméno má, dokonce je i pokřtěné bublinkama...jmenuje se "Jarýsek Puňťa II". Ale říkáme mu jardo, jarynku...

Už mám za sebou několik i sólo jízd a je to paráda, ta soběstačnost a nezávislost, fakt si to užívám. Dnes jedu na další cvičení.

Co se širokého balení týče, chtěla jsem holky na rady okolí balit naširoko preventivně, ale v porodnici řekli, že holky mají kyčle v pořádku a tak balit nemám. V 6 týdnech jsme šli na ortopedii na kyčle a od té doby jsme balili na široko až někdy do 7 měsíce. Fuj, i přes ta vedra...takže nevím, co je lepší. Asi bych si nijak nepomohla, kdybych balila už od porodnice.

Holky měly predilekci a problém s kyčličkama---levou noženku nemohly pořádně rozevřít, ortoped vždy říkal, že to mají jak přes kopírák.

Minulý týden jsme zde byli na dvojroční kontrole a na očkování proti meningokokovi. Holky měří a váží Anička 85cm a 12,3kg, Zuzanka 86cm a 11,4kg. Takže už jsme se přehouply do další konfekční velikosti, 92! Očkování jsme snad ustály bez reakce.

aksuram,
já poslední týdny postel podkládala, tedy měla jsem tam špalek, takže nohy výš, právě proto, abych nerodila dřív, ne abych nerodila doma, tomu trochu nerozumím. Takže pokud chceš, aby mimi vydrželo ještě pár dnů a tolik netlačilo, nohy radím podložit.

Tak hezký den všem.

elly
16. feb 2009

Ahojky,

reaguju na ty prispevky.. 😉

Prispevek na dite tu maji..jmenuje se to Kinderbijslag a zada se o nej u SVB (Sociale Verzekeringbank)
Vyplaci se kazde ctvrleti (kwartaal)...neni to zadnej zazrak...ale lepsi jak nic.

Mozna najdes fotmular na jejich strankach... www.svb.nl 😉

miriamp
16. feb 2009

ahoj elly,

o tomto viem,no ja som myslela na jednorazovy prispevok pri narodeni,
ako je aj na slovensku.ziadna velka vyhra,no len na to zaujimalo,lebo
som tu o tom nepocula.

aksuram
16. feb 2009

Geminis- tu sa pod nohy postele podkladaju take cuda, aby sa cela postel zdvihla o x cm vyssie- to ak chces rodit aby sa to midwife lahsie prebadzalo- je to fakt dost prakticke ak chce sordit doma.
O podlozeni konca postele som uz tiez pocula, ja ked citim, ze drobec velmi tlaci dole, tak lezim s podlozenym zadkom vankusom, ale mam s tym obrovsky problem. Drobec mi potom musi niekde pritlacit daku cievu a po par minutach mi je tak priserne zle ze niesom schopna sa sama ani otocit, ani dychat- je mi na odpadnutie. Ja mam trosku problem s dychanim aj mimo tehu a teraz ked lezim je to este horsie- takze lezat cele dni v naklonenej posteli by som asi neprezila- to by potom urcite ani malemu neprospelo.
Tvoje dvojky su uz celkom velke ked si ich porovnam s Miskom, om mal na 2 roky 92cm, a to nieje z dvojciat- takze super, blahozelame 🙂

elly
16. feb 2009

Miriamp aha..promin..to jsem nevedela, ze mas na mysli.. 😉
ne to ne pri narozzeni...ale pry pokud mas jeste trvale bydliste a byla jsi v sk jednou u gynekologa..tak by ti to meli dat na Slovensku..alespon jsem to nekde cetla..zda je to pravda, to bohuzel nevim.

geminis
17. feb 2009

aksuram,
no ale když si podložíš prcinu, tak musíš ležet jen na zádech a to je v těhu opravdu náročné a dělá se zle. ale když si podložíš knihama nebo špalkem jen nohy postele, můžeš v klidu měnit postele.
jinak díky za vysvětlení toho podkládání kvůli porodu doma, to jsem netušila.
a taky díky za pochvalu, čekala jsem sice, že budou mít holky víc (když jsem je sama měřila, naměřila jsem 87 a 90cm). no a váha, to jsem i docela ráda, hlavně aby nebyly po mě!!!

aksuram
22. feb 2009

U nasej postele je nerealne podlozit koniec - lebo to je take cudo, ze mam strach zeby som po chvili skoncila na zemi ... ale hlavne teraz to uz ani neriesim. Pozajtra koncime 37tt a tak si hovorim, ze naco to dako speci silit- ak sa maly vypyta na svet tak uz mu je asi pritesno ... ak vydrzi este daky tyzden tak mu je asi fajn 😀
Akurat manzel od piatku vykrikoval ze tuto nedelu rodime ... no zatial sa zda ze sa sekol ... tak by som rada vydrzat este do buduceho vikendu- to pridu moju rodicia 😵

geminis
23. feb 2009

ahoj holky,
máte dnes v Holandsku taky vše zavřené kvůli rosemontag či jak se tomu říká tady v Německu??
Je zde hnusně a jak vystřílené, tak si říkám, zda bychom nevyrazili k vám do Holandska...

ikke
23. feb 2009

myslis karneval? podla toho, kde. na sever od "velkych riek" je myslim vsetko otvorene normalne, teda od obeda. ikea a okolie od rana 😀
(cize od nijmegenu na sever je vsetko ako iny pondelok, akurat su prazdniny 😉 )

geminis
23. feb 2009

ikke, díky.
nejraději bych vyrazila do IKEA, třeba i sama, ale jsem jak praštěná--asi je to tím tlakem.
tak nevím, zda se vůbec někam vyhrabeme.
a co ty plánuješ na dnešní odpoledne???

miriamp
23. feb 2009

u nas v brabante karneval v plnom prude,ludia farebni a veseli,a hlavne v krcmach je rusno.

nase bejby stale neklesa,aj ked mu nic v tom nebrani,v piatok som bola u gyn.tak len cakat.
(a aj na to,ze zaha uz dlho palit nebude)

aksuram - ak uz nahodou nebudem mat cas alebo to u vas zacne skor,tak zelam vsetko dobre a lahky priebeh.

ikke
23. feb 2009

geminis, mne sa tiez moc nechce ist do ikea, radsej az po vyplate 😀 a teraz je uz aj dost "neskoro", mam este nejake domace a online prace 😅

aksuram
27. feb 2009

Miriamp- ty mas pekny datum na porod- ja som si vybrala ze chcem porodit 3.3. ... ale termin mame 17.3. tak uvidime kedy to nakoniec bude. Vy ste este v 1 kuse? Tiez zelam bezproblemovy porod.

To nase drobca je uz tak nizko, ze pri poslednej poradni mu nevedeli poriadne ani hlavicku nahnatat ako je usadeny v panve a primerane k tomu sa mi chodi 😠 ... ale uz len apr dni - to vydrzime 😉

i.n.g.a
2. mar 2009

Ahojte !!!

Tak my sme sa vratili zo Slovenska.Jaaj ale bolo dobre.Hned by som sla znova.Cesta tam bola super,mala spala od 20.30-5.30 rano.Naspat to bolo o trosku horsie lebo sme isli okolo 17.30..Ale zvladli sme to.No nabuduce pojdem asi radsej letecky.Mamina aj sestra sa tesili,starali sa o malu a ja som si oddychla.Den nato ako sme prisli naspat do NL,sestra nasla malej nas prvy zubok !!!Skakala od radosti jak opica-myslim sestra, 😀 .Tak aspon mam co cistit, 😵 .

aksuram a miriamp - Babatkam sa este nechce von?Alebo ste uz porodili?Boze,je to neuveritelne ako ten cas leti.My sme len nedavno malu priniesli z porodnice a uz mala 5 mesiacov.Drzim vam paste!!!

aksuram
2. mar 2009

Ahojte,
Inga- no vidis, ze ste cestu zvladli- s takymi babatkami sa este fajn cestuje.
Inak my stale po starom ... a uz by som fakt rada sla rodit 😅
A este k cestovaniu= vyzera to tak, ze ked bude mat drobec 2-3 mesiace tak s 2 poleim sama= si uzijem 😀

i.n.g.a
3. mar 2009

aksuram - ja si to neviem predstavit ani s jednym..neviem ci by som sa odhodlala sama..

baby prajem vam ten najlepsi a najlahsi porod !!