Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
14. okt 2011

@cestovatelkaandrea no malého zadoček už cítim v oblasti pupka spadnuté brucho mám už poriadne, citim si dost kríže a dneska mám ctg a poradnu tak uvidíme kedy to asi tak bude... 😀 😀 😀 😀 ale pravdu povediac sa velmi teším🙂)) nejak už nemám strach s porodu... 😀 vytrpím a budem mat zachvílku Nicolaska pri sebe.. ked sa na mna kukne na všetku bolest zabudnem.. 🙂 teším sa na neho velmi.. 🙂 a keby to bolo dneska tak mi dá darček k narodeninám🙂) ten najsamkrajší na svete 😀 😀 😀 😀 😀

vever1
14. okt 2011

@palinkova87 jeeeeeeeeej tak ty mas dnes narodeninky. tak vsetko najlepsie a hlavne lahky a bezproblemovy porod aby si mala NIcolaska uz cim skor pri sebe 😉

@cestovatelkaandrea tak aj vy uska postipane 😖 nas to velmi svrbelo 😖 za 3 dni mu to odpuchlo. mastila som mu to fenistilom.

@jarunice nas sa zas pred 2tt strepal u svokrovcov zo stolicky, si nedal povedat a sa tam na nu stale stveral pokym sa s nou neprevratil a udrel si celo na roh operadla. hned mu tam vysla pekna hrca a mal to podliate krvou. este stale tam mamodrinu ale uz aspon tak hrozne to nevyzera a to hned na druhy den po pade ich fotili v skolke tak som zvedava ci sa im to podarilo vyretusovat alebo bude mat fotku s modrinou 😉

andreaka11
14. okt 2011

@palinkova87 @ekira zelam vam vsetko len to naj k narodeninam!!! 🙂 😀

palinkova87
14. okt 2011

@ekira aj ty máš dneska narodeninky?? všetičko naj aj Tebeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀

@andreaka11 ďakujem 🙂))))
@vever1 mno už by som ho chcela mat v náruči,.🙂 ale však už to daleko určite nieje🙂

rybca
14. okt 2011

@jarunice u nas to vybavoval Laci, na Gemente, ale my mame vlastny dom na hypo, neviem ci ste vy v prenajme ci ako, ci sa tam mozes prihlasit, a je k tomu potrebny i rodny list z apostilom, len to ma potom navaznost na socialny system, a ked ta uz zaznamenaju do socialneho systemu, tak musis do 3 mesiacov sa prihlasit aj do zdravotnej poistovne,

Baby, v utorok idem na pohovor na dorucovatelku posty.....🙂

ekira
14. okt 2011

dakujem baby 🙂

ekira
14. okt 2011

@palinkova87 aj tebe vsetko najlepsie a nech mas porod cim skor za sebou 🙂

cestovatelkaandrea
14. okt 2011

@ekira
@palinkova87 vsetko naj k narodeninam 😎 😉

cestovatelkaandrea
14. okt 2011

@rybca Kati drz sa, nech ti to vyjde 🙂 super som rada. aj vies na kolko hodin tyzdenne by si chcela robit? a ako to bude s Matkom potom?

cestovatelkaandrea
14. okt 2011

@jarunice , @vever1 to ucho vyzera strasne. Este ma aj na lavej nohe okolo chodidla a clenka asi 5 stipancov, takze ta lava noha vyzera ako obusok. velmi mu opuchla. Dufam, ze mu to troch dni prejde, lebo tri dni dozadu ho komar dostipal na rukach a na tvari a to mal tiez divoke pve dni. Inak nam sa chrasty hoja este niekolko tyzdnov a jazvicku je vidiet aj dva mesiace po stipancoch.

vever1
14. okt 2011

@cestovatelkaandrea ja odkedy svena tak komare dostipali mu ku posyeilke davam taku gulicku citronela a uz ho nestipu. skus aj ty nech mu daju pokoj chudacikovi ☹ a neboj do 3 dni to urcite prejde. aj u nas to vzdy tak bolo 😉

@ekira vsetko najlepsie k narodeninam 😉

rybca
14. okt 2011

@ekira
@palinkova87 vsetko naj k narodeninam 🙂

@cestovatelkaandrea chcela by som na 20 hodin tyzdenne, ale zatial to vidim len na 9, vsak uvidim, Matka dame do gasthouder opatrovania a coskoro by mal ist aj do skolky

ekira
14. okt 2011

@vever1 dakujem 🙂

ekira
14. okt 2011

@rybca aj tebe dakujem 🙂

jarunice
14. okt 2011

@rybca aha, tak to je blbé, že bych se měla přihlásit na zdravotním,.. já totiž podnikám i v česku jako účetní "na dálku", takže i v CZ odvádím soc. a zdrav. a beru i českou mateřskou, takže nevím, co by to znamenalo, v důsledku. A ještě se zeptám, někdo mi říkal, že vrámci EU, lze zrušit český rodičovský příspěvek a dostávat ho tady. Ovšem nějak si už nejsem jistá, že by to měla být stejná částka a na další cca 2 roky už vůbec ne. Nevíte jak je to tady s rodičovskýma příspěvkama?

jarunice
14. okt 2011

@cestovatelkaandrea chudák malinkej, ještě mě napadlo, že by měl zabrat teetree olej, je desinfekční a hojivý. nebo jsem našla takové všeobecné rady na štípnutí http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/postipani-...
tak ať je mu brzy líp!

rybca
14. okt 2011

@jarunice ja mam este stale rodicovsky zo slovenska a tu nam davaju vyrovnavku (aspon dufam), no a uz mam tiez ZP tu, od polovice septembra a cakam, co s tym urobi urad prace, je jasne, ze ZP nemozes mat aj ,tu aj v CR, ale vies, holandanov nezaujima ci tu chces byt poistena ci nie, ak sa nepoistis po prihlaseni na pobyt, tak ti hrozi pokuta 350 eur. Ono, mozno by stacilo, keby si akoze zabudla odovzdat apostil, my sme ho dali az po roku, a potom prislo to, ze ako to, ze nemam tu ZP, ale to tiez zalezi na ludoch na gemente, a zase v cechach ta nikto nenuti byt ZP ci? vsak stace, ze zdokladujes, ze si poistena tu.

cestovatelkaandrea
17. okt 2011

@jarunice dik za radu, drobcovi uz je omnoho lepsie. uz ma len chrasty po ustipnuti. ale nastastie uz to nesvrbi.

cestovatelkaandrea
17. okt 2011

@palinkova87 Zuzi ako? Drobec stale kope v brusku?

palinkova87
17. okt 2011

@cestovatelkaandrea ahojik no krpček ešte je v brušenku🙂 zajtra je poradna a ctg 🙂

miriamp
17. okt 2011

@cestovatelkaandrea tak ako soferka? ide to ? mne to celkom islo, tie skusobne jazdy mi veru pomohli.
a hlavne by som mala sem-tam jazdievat po dialnici. mali sme sa fajne,
ale ako vzdy to bolo aj velmi unavne ☹ ......a ze dovolenka 😀 .......
@palinkova87 uz sa ti to blizi ako tak citam, tak sa drz. drzim palce 🙂

cestovatelkaandrea
18. okt 2011

@palinkova87 asi mu je tam dobre... 😉

cestovatelkaandrea
18. okt 2011

@miriamp jasne ze to ide. Jazdim lepsie ako na prvej hodine 😀 😀 😀 super, ze ste sa mali dobre. si viem zivo predstavit ake to bolo unavne. my mame zatial len jedneho drobca a niekedy byvam na dovolenke viac unavena ako ked sme doma 😀 😀 ake ste mali pocasie? tu bolo celkom ok, hlavne cez vikend bolo nadherne, len ja som lezala celu nedelu v posteli kvoli viroze 😝

cestovatelkaandrea
18. okt 2011

@rybca Kati ako dopadol pohovor?

cestovatelkaandrea
18. okt 2011

@erique12 ako? co trenovanie parkovania?

erique12
18. okt 2011

@cestovatelkaandrea
ahoj, no uz som zopar krat zaparkovala aj normalne 😀
inak neviem, bo chcela som uz jazdit do roboty, ale nemam odvahu, hlavne nie rano o pol siedmej rano, tma a zapchy, tak jazdim len v delfte od nasho terajsieho domu, k novemu domu, musim prejst cez taku motorovu cestu, co je pripojenie na dialnicu, je tam rychlost 100 km/h... ale neviem, ci to bude tym tehotenstvom, ale som nejak mimo... minule som zabudla sa preradit do lava 😀 alebo to bude tym, ze sedi vedla mna muz... hahaha potom nerozmyslam, neviem.... uz som tu cestu isla viacej krat sama a bez problemov, aj bez problemov som zaparkovala.....
takze tak, u mna velmi pomalicky, ale asi je to tak dobre 😉

ikke
18. okt 2011

baby, co mate trosku vacsie deti, co tu obuvaju v zime asi tak 2-rocnym detom? lebo tie snehule, co vidim v obchodoch, v tom by som celu zimu sama chodit nechcela a zas inu obuv s kozusinou vo vnutri najst je skoro ako hladat ihlu v kope sena ☹ (nasla som az asi 1 cizmy...)

ikke
18. okt 2011

...a este aby to bolo aj aspon chvilu vodeodolne...

cestovatelkaandrea
18. okt 2011

@ikke no my mame jedny gumaky s kozusinou vnutri. normalne ich predavali v Lidl 😕 i. a k tomu sme kupili aj Elefanten v Nemecku tiez zimne, az nad clenky, zateplene s kozusinou. Su goratexove, takze by tiez nemali zatiect. Dolezite je aby clenky neboli hole, lebo inak mozu drobci lahko prechladnut. Ak by ste mali cestu k nemeckym hraniciam, urcite tam najdes velky vyber zimnej obuvi pre drobcov.

cestovatelkaandrea
18. okt 2011

@erique12 no asi to bude tym chlapom vedla teba 😉 ked si sama tak sa viacej sustredis 😎