Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
7. nov 2011

@cestovatelkaandrea nie, rontgen urobili, len nam ho neukazali, ale inac som spokojna aj co sa tyka pristupu, vo stvrtok idem na prebal za lahsiu sadru, tak uvidime co povedia

rybca
7. nov 2011

@erique12 my sosovicovu polievku, losos sozemiakovym salatom a dufam, ze velaaaaaaaakolacov a 1. alebo 2.sviatok mavame kacku s kapustou, zem. knedlami a loksami

erique12
7. nov 2011

@cestovatelkaandrea kde si stiahla mrazika s titulkami? 🙂
@rybca

hmm sosovicovu robila moja mama..potom sme presedlali na kapustnicu..tu aj robievam tunak.
to druhe neviem co, lebo rybu nejem (ani maso) ale toho roku to asi bude len kapustnica s chlebom (alebo stokbrood) a na vrch ta ich creme fraiche...ale ktovie kde budeme vianocovat (v porodnici,haha)

vever1
7. nov 2011

@erique12 ha ha ha no mozno aj v porodnici 😀 a kedy mas presne termin?

@rybca tak ty spadla a ruku zlomenu 😖 tak nech sa to to rychlo vylieci.

u nas klasika, klobasa s cesnakom a chleba, zemiakovy salat s rybkou, opekance s makom a nakoniec kapustnica ktoru moj muz neznasa 😝 😝 😝 ale ked sme v Nl a varim ju z ich kapusty tak nie je taka kysla a to mi potom aspon zje 😝
a my na Sk vzdy mavame na 1 a 2 sviatok kacku s kapustou a knedlou ale tu to nerobim, lebo my dojedame to co nam zvysi so stederho vecera a chodime aj ku svokorvcom na veceru tak si aspon oddychnem od varenia 😀 😀 😀

@cestovatelkaandrea neboj sa zvladnes to. drzim palce 😉

cestovatelkaandrea
7. nov 2011

@rybca jaj no este, ze tak. ja som to pochopila, ze snimok nerobili. no tak potom je to OK. hlavne nech sa ti to rychlo zahoji a potom vela rehabilituj, nech ti nezatvrdne laket. ale ved to ti potom povedia 😉
Inak super menu na 1 alebo 2 sviatok vianocny, mnam

cestovatelkaandrea
7. nov 2011

@erique12 ja mam Mrazika na DVD zo slovenska. mamina mi ho podarovala, lebo ja som do tejto rozpravky blazon. mozem ju vidiet kazdy den 😀 teda okrem hviezdnych vojen, ale tak to je uz ina kapitola 😀 😀 😀

miriamp
7. nov 2011

tu uz sa spominaju vianocne jedla, mnam mnam..... u nas budu vianoce taky obyc. den. my to s mojim ani nejako nemusime. slov. menu by som si vzdy rada dala. min. rok sme mali komplet slov. menu, boli tu nasi, tak mamka navarila. mojmu nie vsetko slov. chuti, a co ja mam rada si hocikedy mozem uvarit.
ale kolacikov si veru napeciem, to musim..... a aj na narodky si nieco sladucke upeciem, ja som taka vianocna...... 🙂
@rybca rychle uzdravenie. s tou sadrou ti to celkom dobre vychadza, inak by bolo pecenie v ohrozeni. ved napr. take medovnicky musia maknut 😀 😀
ozaj, ako tvoj Mati s rozpravanim ? uz sa rozbehol? ten nas rozprava a rozprava, my mu rozumieme podla situacie, plus niekolko slov ktore vie, inak niekto cudzi nema sancu porozumiet.......mame za sebou speci vysetrenie sluchu, samozrejme pocuje stopercentne, ale je to standardny postup. dalsi termin mame o dva tyzdne.

jarunice
7. nov 2011

@erique12 no 🙂 tak skoro ti přeju si vánoce ještě užít poleháváním a pak už to bude takový novoroční dáreček 🙂 ty sis nenechala říct co to bude?
Jinak já se držím klasiky, co znám z dětství, akorát kapra jsem změnila na lososa s bramborovým salátem, rybí nebo zeleninovou polívku (čočkovou dělám na nový rok - říkalo se, že čočka na Nový rok přináší penízky a nemá se dělat drůbež jinak ti peníze uletí ;) ) a ještě dělám na štedrý den černou omáčku (z nastrouhanýho perníku, ořechů, rozinek, křížal,..)s vánočkou.

@miriamp držím pěsti s malým a tím mluvením... Já jsem kdysi hlídala po 3 roky dvě děti z česko-španělské rodiny, a starší holčička začala pořádně mluvit až ve 4,5 letech. Mladší kluk byl trochu rychlejší. Tím že měli být oba bilingvní se jim rozhodně prodloužila doba, kdy pochopili souvislosti v rozdílných řečech, udělali si v tom pořádek a začali nějako mluvit. Tak nevím jestli jste taky dvojjazyčný, tak určitě to potřebuje víc času, možná nějaký specifický přístup než normálně. Držim pěsti a hodně trpělivosti!

@rybca mrzuté...tak rychlé uzdravení!

jarunice
7. nov 2011

@erique12 nevim, jestli budeš chtít koukat na české filmy, pohádky jsem neobjevila, ale jsou tady.. http://www.youtube.com/playlist?list=PL1F817BD4...

erique12
8. nov 2011

@vever1
28.12. mam oficialny termin.
wow ale o klobase s cesnakom som veru este nepocula, to je ako predjedlo? z ktoreho kraja?
u nas sa jedia oblatky s medom a cesnakom pred jedlom.

erique12
8. nov 2011

@cestovatelkaandrea
joooj, super, keby bol este tak s titulkami, nech aj moj drahy to moze kukat...🙂

erique12
8. nov 2011

@jarunice
super, urcite si nejake pozriem, ked budem na materskej (pred porodom🙂

vever1
8. nov 2011

@erique12 no u nas sa je oblatka s medom a potom varena klobasa s cesnakom a chlebom. tu varime v kapustnici. to mam najradsej z celeho vianocneho jedla 😀 😀 😀 a ja ani inak nepoznam. kazdy rok je to u nas tak len ked zostaneme na vianoce v Nl tak nie zvdy vsetko dodrzime lebo tolko jedla len pre nas dvoch sa mi nechce varit aj ekd vacsinou aj svokrovcov pozyvam na velkonocnu veceru ale oni tu oslavuju vianoce az od 1 vianocneho sviatku.

cestovatelkaandrea
8. nov 2011

@erique12 kuknem doma ale mam pocit ze to bude bez tituliek. dam ti vediet zajtra 😉

cestovatelkaandrea
8. nov 2011

@miriamp tak to je super,ze zatial vsetko ide ok s Nielsom. podla mna chce len cas s tym rozpravanim 😎
nas drobec ma v slovencine problem s rodmi. stale hovorim: uz som sa vycikala... a vsade dava a na konci. a ked ho opravime, tak nachvilu je to ok a potom znova.
no a co je nove, v skolke mele po slovensky a doma po holandsky. a nie a nie ho prehodit 😀 😀

cestovatelkaandrea
8. nov 2011

@jarunice super link, ja mam ceske filmy velmi rada. 😉

rybca
8. nov 2011

@vever1 dakujem..🙂
@cestovatelkaandrea no vsak si myslim, ze pri Matkovi a Dharme mi ani nebde mat kedy zatvrdnut a chcem aj co najskor spat do prace...🙂 Lacko vie super nasolit kacku a ja urobim lokse....🙂) mnaam mnaam, ale vyzera to tak, ze budeme prve vianoce sami, tak budu aj trosku smutnejsie, doteraz sme mali vzdy nejaku navstevu...🙂
@miriamp o medovnicky sa nebojim, mam recept, pri ktorom su hned makucke, ale madarske rezy su lepsie tak po mesiaci....🙂 Mati viacmenej rovnako, uz mi aj rano povedal "vstavaj", ale len raz, odvtedy zase so mnou len hengluje a vcera ma prekvapil pri polievke s "ost", akoze dost...🙂 Aj on pocuje dobre, obcas mam pocit, ze az prilis dobre...🙂 ale myslim si, ze to jeho nerozpravanie je spojene s jeho hlavnou povahovou crtou a to je pohodlnost a uz teraz sa trapim, co s tym, bo v buducnosti s tym budu velke problemy a zase nevidim ucel v neustalom napominani a drezurovani.

cestovatelkaandrea
8. nov 2011

@rybca Kati aj my ostavame tu v NL a tiez mam taky isty pocit ako ty. Vzdy mi je akosi smutnejsie, ked viem, ze taketo sviatky budeme travit samy. Najradsej by som isla za nasimi. Na druhu stranu si zas musime zvyknut by aj samy, lebo v buducnosti to tak jednoducho bude. ☹
Inak robila som cez vikend uzasny mrkvovy kolac. ak by si chcela vyskusat, tak mozes urobit neskor. vsetkym strasne chutil a aj v praci si ho nevedeli vynachvalit. http://varecha.pravda.sk/recepty/najlepsi-mrkvo...

rybca
9. nov 2011

Dievcata, kde kupim nalepku "Geen colportairs"?

@cestovatelkaandrea vyskusam, ale neskor...🙂

miriamp
9. nov 2011

@rybca aky predajcovia vas otravuju 😎 ? k nam tak raz rocne zavitaju jehovisti, inak nikto.

tu sa daju napr. objednat. http://www.neeneestickers.nl/neegeencollectesti...
a co tak gemeente? tam by to nemali ? mozno da niekto este iny navrh 😉

eri28
9. nov 2011

zienky ahojte moje nie som mamina, ale som v mojom milovanom Holansku Amsterdam 😀 😀 😀 😀

eri28
9. nov 2011

a chcem byt, zatial pisem vela zo snazilkami hi hi 😀 😀 😀 😀 😀

jarunice
9. nov 2011

@eri28 ahoj, držim pěsti, ať to vyjde, a jak dlouho se snažíte? můžeš zajít na kafe se podívat, jak to vypadá být maminkou malýho neposednýho ďáblíka (doufám, že si to pak nerozmyslíš😀 ). bydlíme na noord.

eri28
10. nov 2011

@jarunice ahoj ano chcem moja ja bydlim v ganzenhof moj je z Afriky, dnes novy priznak naliate prsia, 10 dni pred menzes, ale fakt na liate prvy krat v zivote som si nasla od vcera na nich rovnomerne strie, a druhe , druhy den riesim zapchu to je u mna novinka, 2 dni, idem dnes do prace neskor sa ozvem a tesim sa, ze niekto sa nasiel z holand

taty
10. nov 2011

Dievcata chceme zajtra do Holandska len neviem ci aj u vas tak ako v BE mate statny sviatok alebo klasika pracovny den.

ekira
10. nov 2011

@taty zajtra je klasika pracovny den 😉

cestovatelkaandrea
10. nov 2011

@taty klasika pracovny den 😎
@eri28 vytaj medzi nami. Ako dlho si uz v Amsterdame?
@rybca Kati zajtra budeme v Roterdame ale len pooobede na par hodin. Je tam vystava lodi, tak tam ideme kuknut z prace. Skoda, ze mas ruku v sadre, sme sa tam mohli v centre stretnut na kave.

taty
10. nov 2011

dakujem dievcata,chcem trochu aj na nakupy tak preto ta otazka .

rybca
10. nov 2011

@cestovatelkaandrea sadru uz nemam, ale s Matim sa neodvazim sama, on teraz lieta vsade ako odtrhnuty...🙂 ale keby nahodou motyka vystrelila a mali ste cas, tak dojdite...🙂 budem doma...🙂 ja, Mati a bordel...🙂

eri28
10. nov 2011

@cestovatelkaandrea dakujem som TU 5 mesiacov, asi tu ostanem zit s priatelom a ty