Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

erique12
28. sep 2012

@cestovatelkaandrea
nepyta sa 🙂 ved na to je je este mala, dam ju ked ju idem prebalovat a vidim, ze ma suchu plienku, potom ked sa vyspinka, proste davam ju castejsie, stoji to kopec casu, ale nech si zvyka. dnes sa zase pekne aj vykakala 🙂
ked tam uz sedela a nekakala od rana, tak ze pockame, trosku poprdkala a bolo.. 🙂

palinkova87
28. sep 2012

ahojte holky.. tak my sme po sone dneska.. 🙂 malunké ma 5,44cm a sme presne 12týžden.. 😉 termin ako kukam je písaný pod sonom na 14.4.2013 😉 juuuuuu keby ste videli jak vystrajalo babulo.. sme sa s mm smiali.. 🙂)) a Nicinko pozeral ako puk čo to tam na obrazovke lieta 😀 Tobinko tiež pozeral a už rozpráva, že chce babatko mat doma 😀 😎 hovorím mu to si ešte pár mesiacov počkáš, musí Ti ešte stačit Nico 😀 😎 a ten potvoriak, že Nico je zlý, že on ho nechce.. to je opica ten moj Tobias 😀

eri28
29. sep 2012

mam vo svojom fotobloku, fotky, ale pochvalim sa aj tu 😀 ....

lexxie_holandsko
29. sep 2012

ahoj, tak tady klidek, zitra mame tu narozeninovou party pro Edika, 9 deti..a 2 nase, snad to prezijeme 😀 Je to na cele odpoledne.

Andreo bydlime v Nijmegenu a teda fakt jsi sikula, ja mam v lednici testo, z ktereho se chystam pect susenky uz docela dlouho..a vzdy vymyslet co do skoly, nebo jaky dort, nastesti ted je zase na par mesicu klid.

Palinkova tak to muselo byt hezke na sonu s detma a utece to urcite rychle. Tobko ma urcite brasku rad, nasi se taky budto zboznuji nebo rezou, ale je to ted uz lepsi. Jak Tobko ve skole, uz si zvyknul?

Ervenko, tak to jsi si uzila a to je Zilina dost velke mesto. Klobasku bych si taky dala, takove tady nemaji.

Eri pekne brisko i backorky, se budou hodit 🙂

lexxie_holandsko
29. sep 2012

ad nocnik, tak v tom mi vyhovuje holandska vychova, jak jsem prijela do Cech, tak mi prislo, ze moje deti jsou snad opozdene, protoze tam skoro kazde cerstve dvoulete dite bylo bez plin a bez nehod..Mi to az prislo nenormalni a nekdy i v noci. Jenze tam se za to dost tresta, tady ne. Je fakt, ze v NL to je druhy extrem, tady nekdy maji deti pliny do temer 4 let, tak asi neco mezi by neskodilo.

lexxie_holandsko
29. sep 2012

@ervenka velikost 32? To je tak pro patnactiletou , ne? Kdy jsou ty casy, kdy jsem oblikla 38 😒

ervenka
29. sep 2012

@lexxie_holandsko jop, 15-16rocne sumienky. 😀
No mne moja mama zacina hovorit, aby sme skusali davat Danka na nocnik. Ale to asi kazda babicka SVK/CZ zacina pilit usi s nocnikom od 1.roka.
Mna dost zarazilo, ze tu velmi vela deti ma strach pred kakanim do nocnika. Ze niektore zadrziavaju az tak dlho,ze skoncia v nemocnici... Uvidime ako to bude u nas. 😉

palinkova87
29. sep 2012

@lexxie_holandsko ešte tam nechodí.. ešte neprišiel list kedy ma nastupit.. povedali, že do 2tyždnov a teraz bude druhy tyžden...

vever1
29. sep 2012

tak mi este 2v1 😀 aj ekd pred chvilou mi tak zle prislo, sa mi zahmlievalo pred ocami a som myslela ze odpadnem a to som sedela. nechapem co to bolo. nastastie to netrvalo dlho a dufam,z e to uz ani nepride 😖

@lexxie_holandsko nas ma 2.5 a este stale ma plienky. aj mne vyhovuje holandsky sposob. to ze niektore deti maju plienky este aj v 4 rokoch ej mozno uz extrem ale ked sa dieta boji tak s tym aj tak nic nenarobis. my sme v lete skusali bez plienok a sven sa pockaval do gatiek, a po 3 dnoch mu to este stale nevadilo, ale v tom by nebol problem lebo mozno by si za par dni uvedomil. ale on sa strasne boji nocnika a ani na zachode nechce sediet a ked ano tak len obleceny, a nutit ho nema ziaden vyznam lebo len traumu z toho bude mat. takze mi proste cakame ked bude na to pripraveny. teraz sa uz niekedy stane ze sam povie ze ide cikat alebo kakat na nocnik alebo do zachodu, ale rozumej tym ze si tam len na chvilu sadne a aj to uplne obleceny, ale aj to je u nas uz pokrok. a ako aj @ervenka napisala ja som uz mala tolko debat a hadok s mojou maminou o tom nocniku ale nastastie pochopila ze nic nezmoze a ze aj tak si urobim ako sama uznam za vhodne. 😝

ervenka
29. sep 2012

@vever1 opatrne, a opatruj sa... A keby nieco, volaj. Gitta nema co vyspavat ale pekne sediet s mobilom v ruke. 😝

vever1
29. sep 2012

@ervenka 😀 len ja uz nemozem volat Gitte ja uz musim priamo do nemky volat. 😝 od 36tt ma do opatery zobrala nemka takze som medicinsky pripad 😝

ervenka
30. sep 2012

@vever1 jaaaaaaaaaaj, no skoda. zabudla som. Ale zobudit ju aj tak mozes... ;) 😝

cestovatelkaandrea
30. sep 2012

@vever1 nestras, ze prenasat. to ti neprajem. pri tych bolavych rebrach bude lepsie ak babo pride nacas

cestovatelkaandrea
30. sep 2012

@erique12 jaj tak toto nam tiez robil Damian ked bol taky malicky. ale potom prislo silne obdobie hnaciek na niekolko mesiacov a chytil strach z kakania a tym padom aj sedenia na serbliku. V skolke mu totizto davali jest hrusku a zapijal to dzusom alebo na olovrant dosta jogurt rozriedeny s vodou. priznali sa nam s tym az po niekolkych mesiacoch riedkej stolice.

cestovatelkaandrea
30. sep 2012

@lexxie_holandsko no tak ked tam pojdeme najblizsie tak si potom vypytam adresu 😉 Boli sme tam uz raz a strasne sa nam tam lubilo. Tak sme si vraveli s mm, ze ked Kilian podrastie, tak tam pojdeme kuknut este niekolko krat.

cestovatelkaandrea
30. sep 2012

@vever1 juj davaj si na seba pozor. mala si nieco taketo aj pri Svenovi?

katkahg
30. sep 2012

a ja som názoru, ze vsetkému príde cas ked deti sú sami na to pripravené. nic netreba nútit.!!!!!vsetky deti sú iné. Moj Allex nemal plienky ked sa nám narodila Isabella. Vtedy este nemal 3 roky. a nechcel byt ako bábätko. A Isabella este nemala 2 roky a uz bola bez plienok, tomu ale dakijem mamicke ktora tu bola na 2 tyzdne takze stale bol niekto kto sa na to vypytovala, ci nepotrebuje. deti, ktore chodia do KDV su podla mna neskorsie, lebo tam na to ucitelky nemaju na to cas. Písem to ako skúsená vychovávatelka v KDV.

ervenka
30. sep 2012

Ahojte babulky. Aku plodny vikend- sobota nakupi a dnes predstavte si, bola som v kostole na krste. Brat mojho mm daval krstit syna, boli sem pozvany vsetci. Inak, kostol celkom pekny- jednoduchy. Farar mal zmysel pre humor aj s kostolnikom, ktory sa hned spytal- En wie is hier de slachtoffer? 😉 Boli sem tam hodinu, krst prebiehal trochu inak ako na SVK. Aspon to com som ja mala moznost zazit. Po skonceni mala svokra ohnicky v ociach- ze ci nezmenim nazor. A ja jej do oci (ved aka otazka, taka odpoved) ze nie, nazor som nezmenila, a Danka pokrstit nedame 😝 . Potom sa uz so mnou nebavila... Ozaj, zapnuta pracka je ultrasuper divadlo- Danko sa vydrzi divat pokial ho nezoberiem od pracky a aj to sa mu nepaci. 😉

erique12
1. okt 2012

@cestovatelkaandrea
ahojky, aj na cb mi hovori, ze uz moze zacat pit jogurt.... ja si myslim, PIT jogurt, co to melies?? tak teraz tomu rozumiem.... u nas davaju detom chlieb so smeerkaas, tak ja som jeden skusila, ze ERU, fuj, to je take slane jak zivica, a este takymto malinkych, to nech radsej davaj obycajny chlieb s maslom.... alebo som zakazala davat chlieb s worst, to je tiez plne kadecoho, no fakt, ucia ich uzasne stravovacie navyky.... a este davaju nejake crakertjes a roos vice....
inak nasej Amelie sa tam paci, len tieto drobnosti ma zarazaju....

cestovatelkaandrea
1. okt 2012

@ervenka a mas pravdu, nech sa Danko rozhodne sam, ked bude starsi na aku vieru chce ist. ked ste v tomto neni rozhodnuty s manzelom.

cestovatelkaandrea
1. okt 2012

@erique12 a nemyslela ona na CB jogurtovy napoj? lebo to by som este pochopila ale riedit jogurt s vodou, by som nerobila. riskujes to co sme mali my s Damianom. Inak ten smeerkaas je fakt taky slansi. V skolke nas presviedcali, ze maju taky speci pre deti a raz som vbehla do ich ladnicky, po tom ako Damian srackoval a bol to taky ten obycajny z Lidla. Takze nic speci pre deti ale klasika pre dospelych. Worst davaju aj tu detom ale len trochu. Mna vytacalo, ked im kazdy den davali pecenovu pasteku. To mi strasne vadilo a Damian mohol pasteku len raz do tyzdna, ine dni to mal zakazane a aj to mohol zacat jest az ked mal viac ako rok.

ervenka
1. okt 2012

@vever1hlasime dnesny staaav 😀 ako sa mame? Este 2v1? Cakame na odpoved. 😉

erique12
1. okt 2012

@cestovatelkaandrea
no neviem co myslela, len povedala, ze jogurt pit... hm nemam prave na plane jej davat pit jogurt..
no ja som im raz otvorila chladnicku a mali tam plne dozy mleteho masa.... tak to som nepochopila co s tym budu robit...

joj prave som si pochutila na fantastickom hrozne a slivke z natuurwinkel... chut ako priam z dedkovej zahrady... mnaaaam 🙂

erique12
1. okt 2012

neviem, zacinam tu mat pocit, ze som divna, ze "nutim" svoju malu na nocnik, ze to nie je dobre, ze ma pekne kakat do plienok, ved ma este minimalne 2 roky casu.....
takze:
1. nenutim ju v ziadnom pripade aby na nocniku kakala!!!! ked ju tam posadim, akoze ju nutim??? a ona sa medzicasom vykaka, boze co zle sa stalo???
2. zacala som ju davat sadnut, nech si zvyka, najprv tam nechcela sediet, revala, tak som ju vzdy zobrala. nikdy som ju tam nasilu nedrzala prilacenu!!!
3. ked mam cas, preco by som ho nevyuzila aj na spolocne chvile na zachode s malou?
4.ked som ju isla prebalit alebo vecer pred sprchou, bola sucha a ked som otvorila plienku, zacala cikat... no tak som len vyskusala, ci sa nemoze naucit na nocnik ako pustit po leziacky na plienku alebo na prebalovaci vankus... alebo to by bolo lepsie??? alebo rychlo zabalit, nech nikto nevidi, ze cika??
5. ako sa deti naucia v 3 rokoch na nocnik alebo zachod, ked im to nikdo nikdy pred tym neukazal??
6. uz som to spominala aj jednej vychovavatelke v kdv a povedala, ze wow super, ze to musia tiez vyskusat s nou...

vever1
1. okt 2012

@ervenka este sme 2v1 aj ked v noci som si myslela ze to uz asi zacina lebo som mala 2 hodky priserne M bolesti ale potom to preslo a spala som do 9 lebo maly sa az vtedy zobudil 😀

@erique12 tiez nechapem ze pit jogurt. a ten smeerkaas ecru som ja do 2 rokoch nedavala ale teraz mu uz davam. ja som v kdv tiez zakazala tu ich pecenovu pasteku. do roka ju nemohol mat. ale ci to dodrzali veru neviem 😝 inac neviem kedy to uz bolo ale nam kazdy mesiac chodia na mail ich noviny s novinkami a o detickach a zmeny a podobne a tam raz pisali ze tu pecenovu pasteku uz nebudu davat lebo ze obsahuje vela vitaminu A a kedze oni nemaju prehlad kolko deti jedia tejto pastiky doma tak ze ju nebudu davat lebo vela vitaminu A je pre take male deti skodlive. som bola rada ze ju zrusili. sven ju doteraz inac neje 😝 😝 a co sa tyka nocnika, no je to eln na tebe a ked ma mala pri tom radost a sa ho neboji tak to rob tak ako doteraz. a hlavne ked mas aj cas. ja na to veru cas nemam a v kdv u nas cakaju kym su deti uplne odplienkovane a az potom tam zrusia plienky. a k tomu 5 bodu, no deti sa ucia rychlo a ked uz maju vyvinuty zvierac a zacne im vadit plienka tak to daju najavo a vies ze je cas. no a v takom veku im to staci ukazat raz a oni uz chapu takze vyhoda toho ze zacnes az vtedy ak ti to dieta da najavo je ze odplienkovanie potom trva velmi kratko. ale je to vsetko na maminach. kazda ma iny sposob vychovy a kazda ma ine priority takze kazda robi to co si mysli ze je pre jej dieta najlepsie. hlavne sa nesnaz porovnavat. kazda sme ina. a to ze napriklad ja maleho este na nocnik nedavam lebo sa ho boji a nechcem mu sposobit traumu neznamena ze teraz ani ty to nemas robit. a ze ta teraz niektora z nas odsudi. takze hlavne klud 😀

ervenka
1. okt 2012

@vever1 Noooo malicka sa asi pripravuje na prichod... Tak to aby som si svihla a konecne ti vratila knihu. 😉

eri28
2. okt 2012

maminy vite mi poradit bravcovu mast, alebo mast, ako sa to vola tu?
obcas som si to zvykla natriet na chleba doma, ale tu to neako nemozem naist v markete 😅
no kvasnice mam v prasku, od dr.oetker, kukala som ako puk, co z tochto bude, chcem langose, este nikd som nic nerobila s kvasnic, ani doma 😎 ......
@vever1 no si par dni predo mnou a druhe mimi, by mohlo aj skor, drzim palec...
ja tiez este 2v1 na posledy v poradni som mala 100kg, skoro som tam padla ta vaha 😅 , o 18 kg, viac no to bude porod 😵 ,
som zvedava....
pekny den prajem 😉

palinkova87
2. okt 2012

@vever1 juuu som zvedava kedy to na Teba príde 🙂))
@eri28 ty ešte tiež kinderko? ju.. babule ale šup šup.. 🙂) nech su batožteky vonku.. 🙂)

ervenka
2. okt 2012

@vever1 podaj dnesne hlasenie. 😀 Aky je u vas stav? 😉

vever1
2. okt 2012

@palinkova87 aj ja 😝

@ervenka tu som tu som 😝 a stav zatial nezmeneny 😝 mala proste bud pride na termin aelbo po. uz to vidim ze ma bude natahovat ako guma na gatkach 😝

@eri28 uf ze 100 😝 ja som zatial pribrala 10.5. pri svenovi to bolo 12 a to som uz v takomto case bola 3 dni po porode. tak sranda ze teraz menej aj ked niektory hovoria ze mam vacsie brusko ale nejak sa mi nezda 😝