Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
5. okt 2012

@eri28 Aky je stav v tvojej rodine, ako si sa nehlasis 😉 Podaj spravu 😉

vever1
5. okt 2012

@ervenka no veru otras pocasie.ma z neho normalne depky a chce sa mi spat. tak asi si na chvilu idem zdriemnut. musim este vyuzit ze mam len jedneho drobca. potom sa uz nevyspim 😝

eri28
5. okt 2012

@ervenka my stale 2v1, aj, ked uz citim, ze sa to krati 😀
termin mam 15.10, ale neverim, ze do vtedy potiahneme............

ervenka
6. okt 2012

@vever1 Dobre rano, dobry den. 😉 Prosime si dnesne hlasenie a objasnenie stavu veci, resp. stavu babulky 😀

ikke
6. okt 2012

@ervenka teba to este bavi? 😀 tak dufam, ze vever1 nebude prenasat dva tyzdne ako ja... 😀 😎

ervenka
6. okt 2012

@ikke aaale este hej. 😉 no uvidime. Davam si zavazok, ze sa jej to spytam najblizsie az v stredu. Aby @vever1 nebrala moje kazdodenne otazky ako provokaciu. 😉 😀

vever1
6. okt 2012

Ha ha ha baby. Veru dúfam že nebudem prenášať lebo ma porazí 😝 a @ervenka som zvedavá či do stredy vydržíš 😝

ervenka
6. okt 2012

@vever1 Iskrickovsky prehlasujem,ze vydrzim! 😉

eri28
6. okt 2012

my sme bez zmeny 😀

lexxie_holandsko
7. okt 2012

@ervenka iskriskovsky 😀 ..to je fakt, ze vever muze rodit 14 dni po terminu.
@vever1 no ono to je mozna lepsi, ze je opatrnejsi, deti, co se vsude stremhlave vrhaji se dost potlucou. Jinak Edik byl taky dost opatrny a ted docela radi i na kole a na prolejzackach, ale je mu 6. Mozna by Svenovi pomohlo nejake cviceni? Ve skole se potom hybou dost.

lexxie_holandsko
7. okt 2012

@eri28 dik za zpravu, vsak to dlouho uz trvat nebude.

ervenka
7. okt 2012

@lexxie_holandsko ja som to len dotiahla na iskricku- na mikulasa v 1989 som mala byt pionierka, ale medzitym bol prevrat, takze smola.. 😀

vever1
7. okt 2012

@lexxie_holandsko joj ani nestras ze este aj 14 dni po termine. ja nechceeeeeeeem. uz nech sa narodi 😝 ved ja uz ani neviem co je to normalne spat. do 4 vyvadza a ked mam smolu tak aj celu noc. este ze cez vikend ma mm necha vyspat a cez tt je sven 2 dni prec (skolka a svokrovci) tak spavam do 11 aby som aspon deficit nejak dospala. samozrjeme ze ked sa narodi tak na spanok mozem zabudnut ale uz ma nebude tak okopavat z vnutra ako teraz. ono to uz tak boli 😖 ale vsak vydrzime vsetko pre tie nase deturence 😀 no sven chodi raz za 2tt k fyzio 😉 ale on ma aj taku kludnu a opatrnu povahu po ockovi. aj on bol taky ked bol maly 😝

@ervenka no ja som bola aj pionierka ale zvezacka som uz nestihla byt 😝

eri28
8. okt 2012

baby bez zmeny 😀 , j ked vecer to uz vyzeralo slubne, potom to ustalo 😅 .......

cestovatelkaandrea
8. okt 2012

baby akosi som nestihala posledne dva tyzdne. bola tu svokra tak sa ani moc nedalo. od piatku sme samy. no a dnes som prvy den sama s drobcom a poobede idem pre Damiana. takze moc nestiham. idem vas docitat, kym sa Kilian zobudi

cestovatelkaandrea
8. okt 2012

@vever1 neboj teraz je aktivna bambulka a po porode budes mat kludne babo. ja som mala presne to iste 😉

lexxie_holandsko
8. okt 2012

@vever1 tak odpocivej, zase jestli je Sven klidny, tak za nim alespon nemusis porad behat a treba bude druhe stejne..Jako moje svagrovka byla neuveritelna klidne a rozumne ditko..i takove jsou 🙂 Ja jsem byla taky pomerne klidna a stydliva, kdezto muj bracha byl strasne cislo. Vsichni dodnes vzpominaji..a to mu je pres 40.
Verim, ze uz bys to chtela mit za sebou, ale dlouho uz to trvat nemuze.

Jinak koukam, ze jsem z vas nejstarsi, zvladla jsem pionyr i svazarm..na jiskru si nevzpominam, ale svazarm byl o nicem, jen se platily znamky, ktere jsem zapominala platit. To uz snad ani neni pravda, jak to je davno. V te dobe jsme bydleli ve Slusovicich, tam to bylo vzdycky trochu volnejsi.

lexxie_holandsko
8. okt 2012

jezis, co to pisu za blbosti..samozrejme jsem myslela SSM, ve svazarmu jsem nikdy nebyla 😀

eri28
8. okt 2012

@vever1 napodobne, pocity, a od vcera krize ta bolest, paracetamol zabera, ale miesto sedenia, budem musiet len lezat, lebo to je na nevydrzanie 😝 ...
a tlaci pod rebrom, ale vsak sa nevykope 😀 ....

cestovatelkaandrea
8. okt 2012

@lexxie_holandsko v Spakenburgu, je to od vas cca tak 1.15-1.30 akurat ked sme isli v piatok na letisko do Eindhovenu a videla som sildiky na Nijmegen, tak som si na teba spomenula. Len sme nesli cez Nijmegen, rychlo sme trielili po dialniciach nazad z letiska, lebo Kilian uz bol hlados

cestovatelkaandrea
8. okt 2012

@vever1 inak u nas vsetko OK. Kilian je stale kludas. Damian uz vystrkuje rozky. Pokusa, hlavne doma ale tak zatial sa to da zvladnut. Nastastie vonku poslucha a neuteka kade tade. Som zvedava ako bude posluchat ked pojdem s nim tie 2km zo skoly domov. Nastastie je pekne a neprsi.

cestovatelkaandrea
8. okt 2012

@ervenka no veru aj ja som sa divilila, ze som dokazala toho mojho slonika vytlacit. Teraz ma po 4 tyzdnoch 61cm a 5.3kg. Normalne rozmyslam, ci nemam namiesto mlieka v prsiach slahacku 😀

cestovatelkaandrea
8. okt 2012

@eri28
@vever1 baby inak den pred porodom som sa citila nenormalne dobre. boli sme sa prejst na dunach, vecer sme kukli s manzelom film a isla som spat o 1 v noci. a od 3.15 som bola v plnej polnej. takze ak nahodou budete mat takyto den, ze je vsetko fajn a nic neboli tak mozno je to posledny relax pred fuskou 😀 dovtedy tie dni vyzerali ako u vas, bolesti v rebrach, krizoch a pod ale v ten den skoro nic.

ervenka
8. okt 2012

@cestovatelkaandrea ale ved, Slovensky zijuce v zahranici dokazu aj nemozne. JAsne, ze mas slahacku, cokoladovu. 😀
@vever1 no vidis, ja som vzdy sestra zavidela satku na krku a ze mohla zakricat "Vzdy pripraveni!" Aspon,ze tu v Nl su skauti. Deti sa nieco naucia. Jedno z deti, ktore som mala na starostlivosti bol vodny skaut, on sa veru aj vykupal, ked boli na kanoe. Aspon ma na co spominat, ked bude vacsi. 😉

lexxie_holandsko
8. okt 2012

ahoj, tak jsem zpatky z peutergym, ..ta nase opicka zase neposlouchala, uz i ucitelka se na to divne divala, kdyz ji chtela neco rict, tak se zuza jen otocila 😕 Lezeni, skakani atd..ji moc bavi i kdyz si to trochu prizpusobuje, ale ty spolecne aktivity moc nedela a neni sily, ktera by ji donutila...no to si jeste uzijeme.
Taky jsem pridala do alba nove fotky, ale neni to uplne srovnane, je to viditelne pro vsechny registrovane.

@cestovatelkaandrea tak to neni tak daleko, do Eindhovenu taky jezdime, ted zrovna prijede mama na 14 dni, je to nejbliz a fakt mas asi slehacku, jak ti krasne Killian roste a super, ze je klidne a spave miminko. Posli nejake fotky 🙂

@ervenka skaut je prima, Edik chodil, ale jen 2x, pak se mu nechtelo, ale mne by se to pro nej libilo, delaji vsechno mozne od navstevy hasicu, po pousteni draku v parku..prespavani v chatce, vytvareni sopky z testa atd..skoda, ze on nechce..

Holky Eri a Vever ..vydrzat. Lehko se to rekne, ale je fakt, ze ty posledni dny a tydny pres porodem to je narocne. Ja jsem se po porodu taky citila dobre, dokonce jsem si sama zavolala , ze jsem porodila cca 2 hodky po porodu. Ja nevim, mne to ani tak strasne neprislo. Je fakt, ze Zuzka sla rychleji, nez Edik, tomu se ven nechtelo, ale oba porody se vsim vsudy max. 6 hodin, to jde.

palinkova87
8. okt 2012

@lexxie_holandsko a ty kde bývaš,ked Eindhoven maš najbližšie?? 😝

lexxie_holandsko
8. okt 2012

@palinkova87 v Nijmegenu, letiste Eindhoven je snad nejblizsi, mozna Weeze v Nemecku, ale tam nejsou lety do CR. Kde bydlite vy? Jak Tobko, uz vam neco prislo??

palinkova87
8. okt 2012

@lexxie_holandsko a my do Nijmegenu behame s Tobkom do nemocky.. 😀 a to si nevedela skor povedat heheh.. 😀 ešte nič neprišlo ach..

palinkova87
8. okt 2012

@lexxie_holandsko teraz ideme najbližšie 18teho

palinkova87
8. okt 2012

baby ako to tu je zo zubárom ked som tehotná. pobolieva ma zub.. ktorí už musí íst vytrhnút... lebo tam je už blomba a je zlý... dávajú injekciu aj tehotným 😕 😕 😕