Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

jarunice
18. okt 2012

@ekira čauky, začala jsem chodit do kurzů nl teprve teď, předtím jsem musela ještě dodělat tu VŠ, co píšou?? moc si nepočtu 🙂 (stačí stručně 🙂 co si nemám kupovat? )

@eri28 No blahopřeju maminko, malinkej je teda dost obrovskej, ale je pravda, že ty si kus baby, tak má být po kom veliký 🙂 teď už to bude jen pohoda, přeju hodně zdravíčka oběma 🙂

@ervenka no, doufám, že mě nikdo neudá, protože jak je ten můj ďábel rychlý v učení, tak je taky dost zběsilý neposeda, navíc v období silného vzdoru prožívám každodenní vstávání jako vstup gladiátora do arény. Za den dostane tak minimálně 5 záchvatů kdy se válí po zemi kope kolem, hází s hračkama, brečí kňučí a absolutně se s ním nedá nic dělat a všechno jenom proto, že mu nešla pořádně nasadit kostička z Dupla, atp. Navíc si někdy na mě kouší dovolovat docela dost, i občas mě něčim přetáhnout, takže výprask na zadek je jeho denní chléb. Bohužel jsem byla kdysi přesvědčená, že jde řešit věci cestou mírnou vysvětlením, pomocí, to sice šlo, ale ve 2 letech mávnutím kouzelného proutku je všechno nechci, NE a fuj. Když mu řeknu uklidit, tak ani na podruhé můj klidný hlas neslyší, ale na zařvání kmitá tim zadečkem docela dobře- takže řvu taky slušně. A i když mu nasolim na zadek dobrých 5 plácnutí, že mě štípe ruka, tak on asi na 5 vteřin řve a pak už si zas hraje, nebo zlobí, jakoby nic. Nikdy jsem si nemyslela, že do tohodle dospěju, ale rychlé stručné vysvětlení na zadek dvouleté dítě snadněji pochopí, než kázání a blabla bez efektu. Každé dítko je jiné, bohužel mě se osvědčila metoda RYCHLE A STRUČNĚ A ZAŘVAT. Tak doufám v toleranci sousedů. Ale už mě několikrát viděli bojovat s ním v supermarketu, vlastně i slyšeli, dost totiž huláká celou dobu nakupování, fronta před kasou jsou muka, jednou mi dokonce skočil na ten pás na zboží... tak snad chápou, že to s ním taky moc jednoduchý nemám. Pravda, že už jsem kolikrát taky přemýšlela, co si o mě myslí, protože mě fakt musí sousedi slyšet, baráčky jsou tu nalepený na sebe jeden vedle druhýho, navíc jsou tu samí důchodci...:(

@vever1 porod drsnej, úplně mě zamrazilo, ale za tu radost to stojí 🙂 no a jestli nechcete 3. tak už to máš za sebou 🙂 skoro vám všem kdo máte 2 děti trošičku závidím, že už těhotenství a porod máte za sebou a dva malý kamarády doma 🙂

cestovatelkaandrea
19. okt 2012

@vever1 a s tym druhym prsom com robis? tam sa ti mliecko moc nerobi? ja mam tiez jeden vzdy viac plnsi ale vyprazdnujeme oba. inak vcera vecer som kojila Kiliana skoro hodinu aj stvrt. nenormalne. 40min z jedneho prsa potom ma vymlatil, ze tam asi nic uz nie je a sup na druhe a potom zaspal. on ale netaha v kuse tolko. popije, potom pol minutky oddych a zase potaha a zase oddych a potom to tak dlho trva 😖 ale uz to neboli a mozem povedat, ze kojenie ma bavi. pri Damianovi to bola hroza. som sa ho normalne bala, ked som ho mala ist kojit. ale to bolo kvoli krvavym bradavkam.
co sa tyka chorob, tiez neviem kde to chytil. inkubacna doba je 6-15 dni. jedine ze by to doniesla ucitelka zo skoly, ked bola u nas na navsteve. inak nechapem. a tu brusnu chripku mame mozno z poradne 😠 nastastie uz je Kilian fit. Inak od vcera sa zacal na nas smiat. Normalne bol hodinu hore a celu tu hodinu pozeral na mna a Damiana a smial sa na nas ked sme na neho hovorili.

cestovatelkaandrea
19. okt 2012

@ervenka ja som v pondelok videla nieco take ako nasraty tatino vybehol z obchodu na namestie k synov ktory sa hral v gumakoch na fontankach. zhukol na neho, tak ze to cele nase male namestie poculo. potom ho chytil za ucho a tahal ho ako blazon. ten chlapec mu na tej ruke visel za to ucho. potom ho takto pritiahol az k obchodu, to je cca 50m a nechal ho tam stat za trest a on isiel domov. vraj tam mal stat a nesmel ist domov, ked bol zly a hral sa v gumakoch pri vode. @rybca nieco taketo urcite Matimu nerobi to som si ista 😉 take plasnutie po zadku je nevinne oproti tomutu alebo inym veciam co bezne vidim. ako napr. tahanie deti za sal po mokrej zemi a pod.

cestovatelkaandrea
19. okt 2012

@ekira zaujimavy clanok, uz som o takom niecom pocula davnejsie. Preto ani Damiana moc nenutim do pitia mlieka ked ho moc nechce.

cestovatelkaandrea
19. okt 2012

@ikke vcera sme boli v Den Haagu kvoli tomu. Kilianov rodny list budu robit cca 4-5mesiacov. Potom mozem poziadat o vydanie pasu. No a Damianovi sme dali robit pas. nebolo to drahe. Dokopy to bolo 13 euro. Pekne ho tam zoskenovali a poslali fotku na SR. Pas bude mat hotovy do 8-10 tyzdnov. Ale asi pren pojdem az ked pojdem pre rodny list Kiliana. Inak bude sranda fotit Kiliana u nich. Lebo tam maju taku budku, kde maju bile pozadie a dieta sedi na stolicke a musi sa pozerat do fotaku s ktorym snimaju tvar. Tetuska na ambasade povedala, ze si dam asi cez seba bielu plachtu a bude ho na sebe drzat aby hlavu nasmeroval do kamery. Vsak hadam ked bude mat tych 6 mesiacov tak uz bude fotenie lahsie. Teraz si to absolutne neviem predstavit. Inak na rodny list rataj s poplatkami do 60 euro.

cestovatelkaandrea
19. okt 2012

@ikke inak ak pojdes na vianoce na SR tak musis ist na ambasadu tak ci tak aby ti vydali cestovny doklad na jednu jazdu na SR. je to nejake potvrdenie, ze dieta je tvoje a sluzi len na jednu cestu do krajiny daneho obcianstva aby si ho tam mohla prihlasit na uradoch. Vravela nam to, keby sme chceli ist na SR na vianoce. Ale neviem ci s tym pochodis, lebo rodny list na SR taktiez bude trvat velmi dlho. Vravela nejake 3 mesiace lebo to ide na speci matriku do Bratislavy . No a pokial odtial nemaju rodne cislo, tak nemozes poziadat o pas. Ako chcete ist na SR? Autom alebo lietadlom? lebo pri tom lietadle by mohli byt problemy.

palinkova87
19. okt 2012

@eri28 jeee je zlatunkýý..🙂)) gratulujeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ervenka
19. okt 2012

@cestovatelkaandrea hanba mi, Daniel ma 13 mesiacov a este stale nema nic vybavene. Musim pohnut zadkom v tomto smere.
Inak sila, ten tatko by sa mal postavit do kuta. A nechat dieta same je priestupok. Somaaaaar jeden 😒
Ked pises aj o tom cestovani- mm komunikoval s ministerie Buitelandse zaken potom si ho prehodili ku ministerie van defensie-Koninklijke Marechaussee kvoli tomu, ze ja v januari pojdem s Danielom sama- a fakt mu odporucili aby mi napisal povolenia (aj ked sa v prvej vete pise, ze v ramci Schengenu osobne prehliadky nie su, ale nikdy nevies)- a vyzera to tak,ze asi to len taka somarina nie je: http://www.defensie.nl/marechaussee/service/rei...
verklaring toestemming voor vakantie van de andere ouder (zie voorbeeldformulier NL/ENG);
recent uittreksel gezagsregister;
recent uittreksel GBA;
kopie van paspoort van toestemminggevende ouder;
eventueel uitspraak met betrekking tot gezag en omgang;
eventueel het ouderschapsplan;
eventueel geboorteakte.
a to pdf je kapitola sama o sebe...

lexxie_holandsko
19. okt 2012

@eri28 tak moc gratuluji k miminku, je moc krasny. Do zivota jen to dobre, zdravi, stesti, dlouha leta. Tak jsi se konecne dockala. 🙂

Vever to byl docela hororovy porod, hlavne, ze to takhle dobre dopadlo a je fakt, ze vetsinou jsou druhe porody rychlejsi, ale neni to tak vzdy. Jak Sven na malou? Pro ty starsi deticky se toho hodne zmeni, ale vetsinou si rychle zvyknou.

@cestovatelkaandrea tak to je silene s tim tatou a synem, kolik malemu bylo? Jsem myslela, ze to se dela jen u nas..tady moc teda fyzicke tresty nevidim a uz vubec ne to, co popisujes ty.. Ja teda obcas silim, kdyz vidam 3leta ditka samotna treba hodinu i vic si chodi na hriste, domu, hrajou s ostatnima..si to nedovedu predstavit.

lexxie_holandsko
19. okt 2012

@ervenka to myslis vazne az takhle pozde ve 12 letech? To byli asi dost prestarostliveli, ne? U nas bylo normalni v 7 letech chodit sami domu i s klicem..sice je jina doba, ale stejne. Muj 11lety synovec uz urcite tak 2 roky obcas sam byt muze. Ja jsem teda Edika vyjimecne samotneho doma nechala, kdyz jsem vyzvedla zuzku a on byl nemocny, to je tak max. 10 minut, ale bylo to jen parkrat a nerada to delam..ven ho teda obcas uz samotneho poustim, ale ne daleko a na dlouho..zuzku ani omylem. Jinak co vidim, tak 7lete deti kolikrat chodi sami dolu ze skoly a do skoly a klidne uz doma chvili vydrzi, ale zalezi na diteti..

rybca, ja nevim, jestli to je stanovene zakonem, ale treba tchyne chodila i nakupovat, kdyz deti spali jako miminka..to bych neriskla ani omylem. Kamoska teda taky vzdycky nechala syna spat , aby dovedla starsiho do skolky.

ervenka
19. okt 2012

@lexxie_holandsko tieto rodiny byvaju vo Wasenaari, do a zo skoly chodili vzdy v skupinkach, nikdy same- museli prejst cez 4prudovy cestu. Semafori velmi rychlo menia farbu aj som zazila ako sa ditko zaseklo uprostred cesty, ked nabehla cervena. To bolo vytrubovania okolitych aut, aby sa pohol- tolerantni holandania 😖 Navyse rodicia neboli obycajny uradnici, a nikdy nevies koho co napadne. Takze asi aj preto.

ikke
19. okt 2012

@cestovatelkaandrea moje deti maju aj NL obcianstvo, cize ID kartu uz maju tunajsiu obaja, takze mozme labzovat po EU hore-dole 😅 a na ambasade si davala prelozeny nejaky doklad o narodeni, ci iba ste tam nieco spisali na dobre slovo?
ked som davala albertovi robit rodny list, davala som im tam prelozeny NL rodny list, a len ten preklad trval dost dlho. teraz som sa este nedostala ani k tomu zavolat tomu prekladatelovi 😝

ikke
19. okt 2012

@lexxie_holandsko ja myslim, ze je ine, ked nechas doma na chvilu same 6-7 rocne dieta a ked nechas 6-7 rocne doma s este mladsim surodencom 😉 tych 12 rokov by som povedala, ze take dieta uz postrazi aj mladsieho surodenca v pohode.
moj NL synovec od tych 12-13 rokov pravidelne strazi o 6 rokov mladsieho brata, dokonca mu za to rodicia davaju nejake centy k vreckovemu 😉

lexxie_holandsko
19. okt 2012

ahoj, tak dneska Zuza mohla poprve sama ven s Edikem, je to hned naproti baraku a vidim na ne..vetsinou a uzavrene misto u garazi, hraje si tam vic deti.

@ikke jasne, 6lete dite nemuze mit zodpovednost za mladsi, to je moc velka zodpovednost. 12lete uz v pohode, sousedka se nabizela, ze bude hlidat, ale to bych radsi, aby byli v dosahu jeji rodice, pro pripad, ze by se neco stalo..

@ervenka tak to jo, jestli tam je takovy provoz, tak to je jasne. Ja uz se tesim, az deticky vypustim, protoze po cca 1000 navsteve hriste uz mne to prestava bavit..hlavne mi prijde, ze jsem tam vzdy jediny rodic..a potom jen same deti

ervenka
19. okt 2012

@ikke spominas ID kartu, staci aj NL pas, vsak? Myslim,ze ID karta a pas maju rovnaku hodnotu, alebo sa mylim?

jarunice
19. okt 2012

@lexxie_holandsko jo, to mám taky pocit, že jsem samotný rodič na hřišti, je to tady prostě jinak, ale já si nedovedu představit, že ho ani za rok nedokážu vypustit samotnýho, staršího sourozence nemá a i kdyby měl, tak při té jeho lehké hyperaktivitě , že neposedí nevim nevim... to máte dobrý, že už je vypustíte samotný... taky z tý školky jsou pravda už taky trochu vycvičený 🙂

ikke
19. okt 2012

@ervenka jasne, pas je rovnocenny ID, akurat drahsi a mozes s nim cestovat aj mimo europu 😉 mm ani nikdy ID kartu nemal. len my sa s detmi mimo europu nechystame, tak sa nam zdalo zbytocne platit za pas (ked sme davali albertovi robit ID, stalo to 7 euro oproti 41 za pas, teraz je to uz skoro jedno, 30 vs. 41)

lexxie_holandsko
19. okt 2012

@jarunice ahoj, no ja syna jsem moc nepoustela, mohl az po 5. roce a jen tady za barakem, max. nekdy s kamaradama u nich..ted uz ho poustim, ale taky jen kolem baraku, to mu je 6.. Dneska jsem s nima byla na hristi a prisla tam takova parta pubertaku na skutru, sice nic mensim detem nedelali, ale uz, ze tam byli..
Jinak Zuzu moc poustet nebudu, i kdyz dneska se odtamtud nehnula a videli jsme na ni, jinak ne. Je fakt, ze je hodne samostatna, ale jeste taky hodne mala...

cestovatelkaandrea
20. okt 2012

@ikke jaj vidis, ja som zabudla. mali sme prelozeny medzinarodny rodny list, ktory nam dali na radnici. manzel ma statnice robene na SR z anglictiny, takze sme to nemuseli davat nikomu inemu prekladat. urobil to on. akurat sme museli dat na ten rodny list apostilu, ktoru nam vidali na prislusnom sude. http://www.rechtspraak.nl/Gerechten/Rechtbanken/ kukni kde musite ist na stranke pre apostilu. stretko si dohodnut nemusis, robia to na pockanie a stoji to 18 euri.

vever1
20. okt 2012

Ahojte baby.no vidim ze ste tu ID a pasy rozoberali. Sven ma ID od 3 mesiacov. bola sranda ho fotit. musela som si sadnut on na mna a musela som mu drzat hlavicku zo zadu. mala som ju pod jeho bodynkom 😝 aj Emme chceme dat urobit len ID. A inac vam vobec nezavidim co vsetko musite vybavovat. Sven aj Emma maju dvojite obcianstvo ale ja som pre Svena nic zatial na SK ani nevybavovala. Sa mi to ani nechce 🤐 ale raz sa do toho dokopem a vybavim im to obidvom 😝
@ervenka a s tym co musite teraz vyv=bavovat pred cestou na Sk tiez nezavidim. vyhoda ze mam aj NL obcianstvo 😝

inac mame sa dobre. Mala v noci prespi 4-5 hodin. je to jedno zlate a pokojne babatko. Akurat vecer ma svoje hodinky ked je hore a potrebuje cucat tak ju mam stale pri sebe a prst funguje 😝 jeme kazde 3 hodinky a pekne priberame. Ma len 6 dni a uz mame 3700g a ked vidim ake jej je oblecko co Sven mal este v 2 mesiaci 😀

@cestovatelkaandrea no nezavidim ti to dlhe kojenie. ja som to ani pri svenovi nerobila a nebudem ani pri malej. Nam trva kojenie maximalne 25 minut. Pri svenovi to bolo 25minut z jedeho a cca 10 z druheho. Teraz mam vela mliecka tak Emma uz 3 den pije len z jedneho. Ono ani dobre pre tvoje bradavky nie je ked tak dlho kojis. Tie krvave bradavky som mala pri svenovi tiez. teraz uz je to lepsie. a musim poklopat ale konecne to uz aj menej zacina boliet. samozrejme kym a prisaje je to hroza, ale po minutke uz ta bolest je prec a konecne sedim v klude a cakam kym sa napapa. Inac vcera som si predsa len odsala obe prsia lebo uz som to nemohla vydrzat. teraz je to uz super. su sice plne mliecka ale uz to neboli. Ja mam staste ze mne sa to velmi rychlo stabilizuje. Mne aj verloskundige a aj kraamzorg hovorila ze si mozes maximalne raz odsat lebo ak si to budes robit po kazdom kojeni tak si len stimulujes produkciu. A inac neda sa ti Kilianko zobudit pocas kojenia? Mne Emma tiez niekedy za 6 minut zaspi a neviem ju zobudit, tak ju odtiahnem od prsa a pockam tak pol hodku kym sa trochu zobudi a potom sa kojime este raz.
inac Sven je stale podareny, ked mal vidi tak ten usmev a stale by ju len hladkal, ked vcera plakala tak som si ju na ruky musela zobrat ani mi nedovolil aby som ju do boxu odlozila, stavali sme spolu vezicky. som sa nasmiala ze Emma musela sediet vedla neho xixixi som mu musela vysvetlovat zeEmma je este malicka a ze sediet a ani chodit este nevie 😝 len vecer mal trosku slabu chvilku 😝 ked som s malou sedela na gauci a cucala mi prst tak mi to nedovolil 😝 ale inak je strasne zlatunky. len mi je trosku luto ze sa mu nemozem teraz tak venovat ako pred tym 😖 a vidno ze teraz je viac zamerany na tatka.

ervenka
20. okt 2012

@vever1 aaale ved ono sa to vsetko vybavi. 😉 A kedze som to spomenula aj na FB, kamoska, kt. robi pre EU mi poslala IP s milou radou- ze ak sa mi nepaci, mam odist z NL. VEd by som aj isla, ale stratim pravo na dieta, lebo jeho krajina zaujmu je Nl a nie SVK. Taka mila osoba to kedysi bola, sranda ako sa ludia menia... 😉

cestovatelkaandrea
21. okt 2012

@vever1 no ja co mam literaturu aj v AJ a SR tak tam je napisane, ze kojit mam od 5-40 min a vzdy len z jedneho prsa. tak robim tak. ja keby som striedala prsniky, tak sa Kilian napije vela iba predneho mlieka. a odsavam mliecko iba ak Kilian pije velmi malo a este mam plne prso. tak odsajem len tak aby bolo meksie ale nie uplne prazdne. to zatial nerobim, ze idem odsavat az do uplne prazdneho prsnika. to budem robit az ked budem chodit do prace a budem potrebovat udrzat produkciu mlieka. presne to iste mi povedala aj porodna sestra co tebe, ze do prazdna len raz denne inak budem mat veeela mlieka. no a tie krvave bradavky som mala len prvy tyzden, teraz to nemam vobec a neva ci kojim 5 alebo 40 minut. fakt je ale ten, ze Kilian je labuznik a on si tak 5 minut potaha, potom si odgrgne a potom si popije zase 5-10 minut a potom zase grg a takto to trva dlhsie. a to si robi este aj prestavky medzi sanim a pozorovanim, takze preto ho nechavam pit, kolko potrebuje. ale limit mam 40 min jedno prso, potom skusam, ci fakt treba druhe alebo je to len natahovanie sa o zabavku do pusky.
No a ked je Kilian unaveny, mozem ho aj ladovou vodou pretierat a nezobudim ho. Mam odskusane vselico a fakt s nim nepohnem. On je taky drichmos.

vever1
22. okt 2012

@cestovatelkaandrea no ja som to pochopila ze si ho mala viac ako hodinu na prsu 😝 JA mam stastei u obidvoch ze oni tahaju a tahaju takze u mna je to rychlejsie a sven bol velky papkac, ten stihol niekedy stiahnut jedno za 15 minut a musela som mu dat dalsie 😝 ale to trvalo len pokym sme resli na prikrmi xixixi Emma tiez papa zatial len z jedneho uvidime ci jej to bude stacit. Mna zas tak ucili ze ked im jendo nestaci tak im to druhe mozes davat ako toetje. Ale maximalne 10 minut. Ale Emme zatial staci jedno 😉 Tak Kilian taky labuznik xixixi Emma je zas strasne nedockava a keby si videla ako ona chniape to prso, to som u svena nebola zvyknuta on bol taky jemny 😝
inak my sa uz v noci kojime naposledy o 12-0:30 a potom az o 6. je to super aspon sa vyspime aj ked tuta noc bola tazsia. Sven je chory a mala sa dnes zobudila o 5 a sa napapala a nechcela spinkat, nakoniec pomohlo len to ze spala u mna ale to ja som sa riadne nevyspala a o 7 uz bol sven u mna a to prosim pekne zaspal az o 11 tak som uplne ko. dufam ze pospim ked sven bude spat a hadam aj emma zaspi 😝 a ty si s malym teraz doma sama ze? Damiana mas v skole. ja som dnes prvy krat uplne sama. som zvedava ako to zvladneme 😝

cestovatelkaandrea
22. okt 2012

@vever1 neeee, to on by v kuse nezvladol. Kilian je fakt taky labuznik. potaha, pokuka a potom znova. je o dost jemnejsi oproti Damianovi. ten bol hotovy zralok a tahal o dusu.ale zas to bolo rychlejsie.
no keby si videla moje prsia, tak by si si pomyslela, ze este dalsie tri babatka uzivim. aj kraamzorg sa na tom smiala 😀 😀 mliecko na rozdavanie.no a kedze je Kilian obor ( uz takmer 6kg ) tak aj on vela popapa.
ten spanok ti zavidim. to my zatial take nemame. uvidime kedy.
neboj zvladnes to aj sama. ja som sa toho tiez dost bala ale islo to. aj Damianove jesenne prazdniny som prezila bez ujmy na zdravi. az mi teraz chyba, ked tu nie je. take ticho ked pocujem plakat iba Kiliana 😅
jasne Damian je teraz v skole. tri dni v tyzdni az do 15.15 a dva krat do 11.45
inak som si predlzila matersku o dva tyzdne. berem si dovolenku az do 7.12.- moje narodky a idem do prace len na dva tyzdne od 12.7. a potom si berem dovolenku az do 4.1. opat. mama s ocom pridu opatrovat deti na cely mesiac a prvy krat ostanu s nami pocas vianoc a noveho roku tu v NL. strasne som rada, ze sa takto rozhodli a mama oslavi s nami aj svoju 60-tku

palinkova87
22. okt 2012

@vever1 no to poznám to chmatnunie.. to isté mi robil Nico.. kokos.. 🙂 tak Emmuška rastie🙂 babika malunka hi🙂))

miriamp
22. okt 2012

statocnym maminam @vever1 a @eri28 a ich ratolestiam zelam vsetko najlepsie.
boli sme 2 tyzdne na sk a priznam sa, ze sem-tam som sem zo zvedavosti nakukla 🙂

vever1
22. okt 2012

@miriamp dakujem 😉

baby co ste kojili, stalo sa vam ze vam deticky cely den nekakali? lebo dnes Emma este vobec nekakala a pritom kazdy den kakala aj 4x naposledy sa prekakala v noci. som ju prezliekla a odvtedy nic. je to normalne? lebo sven kakal viac krat za den.

@cestovatelkaandrea tuto noc sme aj my menej spali. a dnes neviem neviem lebo spinka skoro cely den tak v noci sa jej nebude chciet 😝 a toto rano bol sven uz o 7 hore takze som bola uplne ko a opicoak ani na obed nechcel spinkat 😖 ale nastastei zostal v izbicke a sa tam hral a tak ja som spala s emmou u nas v posteli, lebo zas mala hodinku cucania palca 😝 no idem ju budit lebo ma papat a dufam, ze bude aspon do polnoci hore aby potom pekne spinkala az do rana 😝 dnes inac celkom to uslo, doobeda tu bolo taaaaaaaak nadherne tak sme sa vybrali vonka a svenovi sme kupili taky stojan so sedatkom co napojim na kocik a nechcel na tom ani stat a ani sediet, tak ze pojde chodit ale potom si zmyslel ze ho mam mama niest na rukach a spustil mi normalne rev na ulici tak sme sa otocili a sli sme domov. sven samozrejme s revom za mnou 😖 mi bolo normalne luto ze tak krasne pocasie a ten pipo vymyslal 😖 ale poobede sme skusili este raz a uz aspon chvilu posedel, tak hada to uz lepsie pojde 😀

ikke
22. okt 2012

@vever1 kojene deti nemusia kakat kazdy den, aj ked neviem, ci sa to tyka aj takychto uplne najmensich deti. ak nema koliky a ma dost nacikanych plienok, tak to snad bude v poriadku.

jarunice
22. okt 2012

@vever1 jj, ikke má pravdu, když ciká, tak je to dobrý, mě malej i 2 dni nekakal, ale Dr.řekla, že je to u kojených dětí normální, že až 4. den bych měla kontaktovat Dr., jinak 3 dni jsou OK.

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@vever1 je to normalne, ze nekaka. nam Kilian kaka raz za 3-4 dni. a vzdy je to bez koliky. pytala som sa na to na CB a tam mi Dr. povedala, ze kakat moze aj raz za 10 dni. pokial babo nema tvrde brusko a nema problemy s kolikami tak je to OK. Akurat nevyhoda je v tom, ze ked to pusti von raz za 3-4 dni tak je to aj riadna slaha a ma to az za usami.