Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
7. dec 2012

@palinkova87 aj ja, najkrajsi narodeninovy darcek som dnes dostala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a este poobede dorazia nasi, tak to bude darcek cislo 2

cestovatelkaandrea
7. dec 2012

baby tak tu su Zwarte Pieten torty. jedna pre Damiana na Mikulasa a jedna pre mna k narodkam 😀 😀 😀

palinkova87
7. dec 2012

@cestovatelkaandrea jeeeeeeeeeeee oslavenkina naša.. všetíčko len to naj k Tvojim krásnym narodeninám nech ta detičky poslúchajúúúú🙂))

cestovatelkaandrea
7. dec 2012

@palinkova87 dik, no to si prajem aj ja. lebo niekedy je to hotovy chaos doma. hlavne ked pisti pistalka c.1 a tak sa venujem jej. potom spusti pistalka c.2 lebo sa nehram s nou pexeso kvoli pistalke c.1. a nakoniec mam doma dve hukajuce pistalky a pistalka c.3(ja) uz ma namale, aby neplakala tiez.

palinkova87
7. dec 2012

@cestovatelkaandrea hihiiiii🙂 už to začína 🙂))

ervenka
7. dec 2012

@cestovatelkaandrea krasne torty. Vsetko najsamlepsie k narodkam!!!
@palinkova87 ja mam tiez rada sneh. Ale som velmi radaaaaa,ze uz nepracujem v Den Haagu. Lebo cestovanie bolo obcas o drzku. 😠 Dnes napr. Schiphol neprijima, ani neodlietaju. Vlaky tiez nechodia, busy len v mestach....
Uz som odpratala sneh- Daniel sedel v kociku zababuseny a taaaaak sa smial, ked som pred nim zametala sneh. Moja dieta- sneh je kamos.
ps: Daniel uz viem sam zliest z pohovy aj z nasej velkej postele. A maminky mali ste pravdu- on nechodi- on BEHA. 😀

cestovatelkaandrea
7. dec 2012

@ervenka dik. no a nasi v tej chumelici cestuju do NL so student agency busom. uz su za Venlom smerom na Rot. Tak som zvedava kedy dorazia do utrechtu, lebo teraz maju meskanie 40min. a potom manzel musi ist pre nich autom. cca 30 min jazdy ale dnes to bude dlhsie. len nech vsetko dopadne dobre. kolega dnes rozmlatil auto rovno pred firmou, tak sa dost bojim aj o rodicov aj o manzela ked pojde pre nich. mame sice zimne gumy ale ostatni nie. takze ak ho niekto nasije je to v riti....

ervenka
7. dec 2012

@cestovatelkaandrea mm je Svk, ci NL? no jedine co asi mozme poradit- vacsi odstup, slimacie tempo...
inak NL su otrasni- sneh nie je voda... Este sa nasmejeme, ked v noci primrzne.

palinkova87
7. dec 2012

@ervenka jeeeeeeee🙂 tak super🙂)) Danialko je šikovny🙂 brala by som aj ja keby Nico len teraz začal vystrajat.. 😀 ten mi už vystraja od 11teho mesiaca 😀 šintroš je z neho poriadny.. 🙂)) keby som toto vedela aké on bude živé dieta tak tretie tak skoro neplánujem hehe😀

cestovatelkaandrea
7. dec 2012

@ervenka manzel je svk ale aj tak sa bojim

ervenka
7. dec 2012

nelieeeetajuuuuuuu, uz poldna robia iba pantomimu s kridlami. Nelietajuuuuu, sneh sa vznasa nad nami...
Toto ma napadlo, ked som videla aktualne Schiphol info. UZ davno dosnezilo a oni stale- delay, cancel.... Este som sa povrtala a zistila som,ze stale lietaju lietadla typu Fokker. Hlavne,ze uz raz bola (myslim,ze v Kanade) havaria kvoli tvaru kridel. FAA aj NTSB odporucili aby NEliatali v zimnom pocasi... Holandania hluchi, slepi?
Ako to robia v Skandinavii, ze normaaaalne funguju?

vever1
7. dec 2012

@cestovatelkaandrea xixixi s tymi pistalkami som sa pobavila. u nas je to podobne 😀 😝
A samozrejme VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM 😀 😀 😀 a ten sneh ti veru vysiel 😀 len tu sa uz zacina topit.
Ja som zas schytala zapal prsnika 😖 vcera sme sa so svneom salili a mi doneho kopol a tym mi upchal mliekovod. od vcera vecera som to nevedela rozchodit 😖 bolelo to jak fras a ani emma a ani odsavacka to neroztahali. nastastie mi poradili baby co chodim do jednej sukromnej temy a tak som zacala striedat horuce obklady s vinovymi a masaze. a malu som teraz kojila uplne naopak xixixi ale sa mi to konecne pustilo a hadam uz to najhorsie je zazehnane aj ked este to nie je ono. nastastie ziadna teplota len velka zimnica a vonku bolo doobedu taaaaaaaak krasne bielo a sven sa chcel ist hrat a ja som sa triasla na gauci a nic som nevladala 😖

no a co sa sintu tyka my sme doteraz vzdy oslavovali vianoce.a le kedze sven si to uz zacina uvedomovat a moj mm je holandan tak som sa tomu nevyhla a oslavujeme teraz uz sintu. a vianoce tento rok budu trochu ine 😖 ale zas stromcek bude, vecera s par kamaratmi a maly darcek pod stromcekom 😉 no a na buduci rok bude aj sint a aj vianoce na SK 😀 😀 😀

eri28
7. dec 2012

@monbor ahoj, kde byvas v ktorej stvrti v Amsterdame???
cvicenie pre tehotne, ak som pochopila, mne poradila midwajf, musela som sa jej opytat inac by mi nepovedala, ja som zacala tusim neako na konci 7 m tehu cvicit, a v pohode, zalezi v ktorej casti byvas...

eri28
7. dec 2012

Ahojte maminy, vobec nemam cas na nic, ale uz sa trosku zladujeme, malickeho som po tyzdni prestala kojit, naeko som to nezvladla, a aj porod teda pred porodom toho bolo na mna vela, mala som neskutocne mladu midwajf, a skoro som porodila v aute, maly bol na svete za bol hodinu v nemocnici, ale tie bolesti predtym este pamatam do dnes, volali sme ju viac krat vzdy odisla, ze mam cas, a mohla som fakt rodit aj doma 😅 , no zazitok na cely zivot, a potom bola aj pri porode, zo sestrickou, a ked ma kontrolovala, ze zrazu som otvorena no skoro som odpadla z nej, tvarila sa akoby dotez na mna ani raz nepozrela. No co uz maly bude mat pomaly dva mesiace cize to uteka.
Bola tu aj moja mama, ale pre mna to nebolo moc dobre, lebo strasne sa vytesovala z maleho, jej prvy vnucik a bolo mi jej ho luto nedat, cize som si ho moc neuzila dva tyzdne po porode, najradcej by si zobrala aj na svk, cize som bola rada, ze ide domov.
My papame nutrilom, teda pijeme, ale maly na prehriadke je zdravy mame 5 kg, a 52 cm priblizne, je velmi silny, ale ked spusti plac, ako myska, pisti strasne inac ma neskutocny usmev, ked sa usmeve v tej chvili, ked som najviac unavena zabudnem uplne na vsetok stres a som najstastnejsia mamina na svete 😉
pridam fotku, aby sme sa pochvalili 😉 .

eri28
7. dec 2012

@jana001 to je cast amsterdamu, myslim, ze z mamiciek nikto, pretoze uz som sa pytala, koli stretnutiu 😉

eri28
7. dec 2012
lexxie_holandsko
7. dec 2012

ahoj, tak konecne snih. Deticky mely fakt radost..akorat nechapu, kdyz vidim tady deti jak radi ve snehu v obyc. kalhotech, to bychom porad prevlikali. Jeste, ze mame oteplovaky. Mikulas probehl v pohode, oslavili jsme uz v nedeli, dostali lego adventni kalendare, modelinu s nejakou masinkou, propisku s 12 barvama a nejake dobroty..no a ve stredu jeste kinder vajicko. Ovsem nastval mne Edik, ze pry to Mikulas popletl, ze on chtel lego city hasicskou stanici, jsem myslela, ze ho pretrhnu...no par dni pozdeji uz psal dekovnou karticku mikulasovi a pietum..ovsem napsal to na prani ke svatbe, nasel ho v supliku

Andreo vse nejlepsi k narozeninam, at se dari a hezky to oslavte. S pistalkama jsi mne pobavila, ale tak nejak to asi funguje, maly ale jeste hodne spi, ne?

eikira my taky vzdy spis slavili vanoce, nez mikulase, ale tady se mikulas docela slavi i s velkyma darkama, tak to nejak rozdelime.

jarunice kamoska mi o m mikulasi rikala, ale amsterdam je fakt daleko tam takhle zajet..nebylo tam moc lidi? Jinak to je asi fajn pro zmenu certiky a andely.nevim ovsem, jak by to deticky zvladly.

lexxie_holandsko
7. dec 2012

eri krasny a teda docela kus ho je, ale on uz byl pri narozeni, ne?

lexxie_holandsko
7. dec 2012

teda vever, doufam, ze budes brzo fit, to zni dost hrozne snad uz bude lip. Taky ted slavime hodne Mikulase, ale prece jen Vanoce taky budou v CR..No zase by to detem bylo lito, kdyby dostaly treba jen cokoladu a mandarinky..protoze vidi, ze ostatni dostavaji vetsi darky k Mikulasi. Je to tezke.

ekira
8. dec 2012

davam do pozornosti,kto ma markizu.o 17.25 v pondelok-reflex.bude tam moj synovec matusko 🙂

ervenka
8. dec 2012

@ekira bohuzial, satelit nemame, a Voyo platit nebudem. Da sa najst video niekto vramci clanku?

ervenka
8. dec 2012

Ach jo, ten moj mm dobrak- vcera nabural niekomu do stlpiku pri ohrade na kone. Isiel do zakruty a z nejakej priciny pridal plyn na snehu- bum. Ziadna velka skoda- na aute len puknuta cast pod znackou a ten drevenny stlpik pri ohrade bol na polovicu. Ked prisiel domov, nadaval, ze sa musi ist dnes ospravedlnit... Zoberiem fotak, nafotim, aby si z jeho dobroty nepravili cudzi ludia zlatu banu.
Vcera postavili deti na trave pri parku snehuliakov- celkom zlate. Dnes ked sme isli kupit lahky kocik do lietadla- vsetko bolo povalane. Neviem komu vadili snehuliaci... :-/

ekira
8. dec 2012

@ervenka ja sa to pokusim nahrat a potom to preposlat alebo pridat sem.mna to tiez sere,ze to spoplatnili 😠 synovec je postihnuty,ale chce sa stat hokej.brankarom.tocili to v trencine na stadione. 🙂 chodi na rehabilitacie do piestan ADELI centrum.doktory odporucuju 5 az 6 krat do roka rehabilitaciu,ale kde ma clovek zobrat na to peniaze?dva tyzdne stoja prosim pekne 3300 euro 😖 😖 😖 😖

lieverd
8. dec 2012

Ahoj holky, prosim poradte: bydlim v Holandsku dva roky a jsem ted 13 tydnu tehotna. Resim, jake uzavrit zdravotni pojisteni na pristi rok. Rodit budu v Utrechtu ve WKZ. Chci se zeptat, kdyz si budu platit nejake extra pojisteni, pokryje mi to i cenu toho porodu v nemocnici? Resp. jde to z eigen risico nebo je to uplne mimo? A co zubar? Maji tady nejakou specialni peci pro tehotne? Nebo je to stejne jako kdyz nejsem tehotna? Diky!

ervenka
8. dec 2012

@ekira coooo? taka palka??? No teda, to si hadam NIKTO nemoze na SVK dovolit. 😔 .. Taka suma je vela aj pre Holandanov. Asi je to spickove zariadenie, ale aj tak....
@lieverd neviem aku poistovnu mas, ale v ZMLUVE je vsetko napisane- na co mas narok, ake je % pokrytia. Spytala by som sa priamo v poistovni. A tehotne maju narok na 1x navstevu mondhygienist- ale na to sa musis spytat priamo zubara kde patris- ci je to zadarmo alebo sa plati..

ikke
8. dec 2012

@lieverd aku mas poistovnu? pozri si, kolko tvoja poistovna preplaca kraamzorg, to je vacsinou najvacsia palka, ktoru treba zaplatit, ak mas viac nez basisverzekering.
pokial viem (a ak ma este uplne nepostihla materska demencia), porod aj vsetky klasicke veci okolo tehotenstva su mimo eigen risico.
zubar je klasika ako inokedy, prehliadka raz za pol roka. ale ak by si mala velmi zle zuby, treba sa poradit so svojim zubarom, on urcite vie co a ako... 😉

lieverd
9. dec 2012

Holky diky, tak my si to pro jistotu obvolame.

ekira
9. dec 2012

@ervenka veru tak, su to nenormalne peniaze.preto sa snazim hladat ludi,ktory by mu darovali 2% z dani,pisem do vseetkych nadacii,ktore najdem na internete .

ervenka
9. dec 2012

@ekira as ivsetky mena nadacii vies naspamat- teraz ma napadlo- Dobry anjel.
@lieverd to bude najlepsie, lebo od 1.1.2013 vsetko bude drahsie, a navyse sa moze stat ze dojde ku zmenam a my o tom nevieme- a zle ti poradime.
Dnes sme boli na kraamvisitje- aj ked sme prisli neskor, ako sme planovali- moja chyba. Ale baby @vever1 s MM velmi dobre zamiesili- Emmka je veeeeeelmi zlata. Na spapanie. A dokonca som mala tu moznost ju mat na rukach! 😵 Babulka krasna vlasata juuuuj... <3

ekira
9. dec 2012

@ervenka ano dobry anjel ma uz matusa v evidencii
jeeeeeeeeej a nemas foto? 🙂