Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
15. sep 2013

Thomas mania aj u nas. Narodeninove darceky.

rybca
16. sep 2013

@ervenka este som nic neziadala, Julia este nema tych 28 dni....🙂 a osetrujuci lekar je huisarts, alebo CB?

kuwait
16. sep 2013

Ahojte.Prosim vas ake byva pocasie v novembri v Amsterdame?

cestovatelkaandrea
16. sep 2013

@lexxie_holandsko este raz dakujem aj za Damca. no veru s tortami je vela prace. tuto poslednu safari co som robila na vcerajsiu oslavu ani nekomentujem. so sa narobila pri zvieratkach ako tutko a decka zrazu smah smah a zvieratka boli pozrane.

cestovatelkaandrea
16. sep 2013

@rybca husiarts. a presne ako pise ervenka, staci prelozit medzinarodny alebo holandsky rodny list, dat apostilovat a potom to poslat spolu s papiermi. a poziadaj aj o prispevok ku prispevku. jedno je okolo 125 euri a to druhe je okolo 630 euri. nam to dalo dokopy nieco cez 800 euri. pekna sumicka.

cestovatelkaandrea
16. sep 2013

@kuwait striedavo oblacno- to znamena prehanky. raz pekne raz dazdivo a teplota zvacsa okolo 10-15 stupnov. planujete navstevu Amsterdamu? odporucam prsiplast a gumaky. dazdnik sa moc neoplati, lebo ked fuka, tak ti ho len prevrati.

ervenka
16. sep 2013

@cestovatelkaandrea alebo ten speci dazdnik- ten sa neprevrati, ale ten je krpaty, ledva pre jednu ososbu...

No teda baby, dnes som sa postavila na vahu a ze +5kg, maminina strava robi divy...
@kuwait pred cestou pozri weer.nl da sa tam zvolit mesto, kde pojdes a ukaze ti predpoved na 10 dni.

jarunice
16. sep 2013

@lexxie_holandsko ahoj, Edíkovi dodatečně vše nej! a na té fotce s dobrotama co je ten bílej váleček dole? jako marshmallow, nebo banán? hned bych si dala taky. Muslimové vím, že není vepřové a nesní sladkosti?

jarunice
16. sep 2013

@ervenka taky dodatečně malému vše nej k narozkám!

kuwait
16. sep 2013

@cestovatelkaandrea my sme tam boli v juni a to bolo tiez 15 stupnov .V novembri je podobne?Ja vobec uvazujem ci sa tam v novembri vybrat kedze v juni bolo zima,myslela som ze bude uz snezit a teplota pod nulou.

ervenka
16. sep 2013

@jarunice dakujem ;)

cestovatelkaandrea
16. sep 2013

@ervenka akych +5kg. ja som sa ta chcela spytat, ze ci si neschudla. na tej fotke s Dankom vyzeras pochudnuto a nie ze si pribrala.
inak super cestu ste mali domov. nechcela by som.ja som tiez chytila aquaplaning na ceste domov. Bolo to v Cechach. Ale len taky jemny. Uprimne, nebolo mi do smiechu, lebo som slaby sofer.

cestovatelkaandrea
16. sep 2013

@kuwait kdeze, take nieco tu v novembri necakaj. mozno keby si pisala o Svajciarsku tak ano. zimy v NL nie su moc tuhe. sice boli aj zimy, ked tu bolo vela snehu ale co si ja za tych 5 rokov pamatam, tak je to skor miernejsia zima a skor dazd ako sneh. No a november byva zvacsa dost dazdivy a teplota taka okolo tych 10 stupnov. Ale moze byt aj chladnejsie. Najlepsie je pozerat predpoved pocasia fakt dopredu. Okrem stranky, ktoru spomina ervenka skus kuknut aj Buienradar.nl a zadaj si tam mesto a mas predpoved na 14 dni dopredu

ervenka
16. sep 2013

@cestovatelkaandrea dakujem. Ale fakt. +5kg. Takze teraz som spat na 85kg. 3xdenne bohata strava a maminine kolace robia svoje. Na prstoch som citili aj ze sa mi voda zase zadrziava. Tak ale zase odolat vepro+knedlo+zelo sa neda ani cokoladovej torte. Od zajtra uz zarezavam, tak to zhodim. nas sa v aute da nastavit aj rychlost- aby auto istlo stale rovnako. Neviem ako sa to odborne vola. Pri aquaplaningu mm stiahol nohu z plynu ale auto automaticky pridalo. A takto to bolo asi 8x kym mm naozaj nepochopil, ze treba soferovat a to 2 rukami a 2 nohami. On je dobry sofer, ale ja somhrozny spolujazdec. Hikam, trham so sebou, ked niekto robi nieco neocakavane. Nastastie som sedela celu cestu v zadu pri drobcovi, ale ruky som si drzala teda pevne. 😀

ervenka
16. sep 2013

Dovolim si este jednu fotku- cokoladova torta od mojej maminy. Taka jednoducha, ale chutila vyborne.

lexxie_holandsko
16. sep 2013

@ervenka moc vam to tam obema slusi, a ta kg nejsou ani videt. Dankovi dodatecne vse nejlepsi k narozeninam. 🙂 , dostal krasnou mikinu, to bude frajer.
Dort vypada krasne, domaci jsou nejlepsi, taky jsme letos delali, ale nedelame kazdy rok..

@cestovatelkaandrea Z aquaplanningu mam taky strach, ja ted vlastne vubec neridim. Pri ridicaku jsem myslela, ze umru..jeste v Praze, docela narez. Od te doby jsem jela jen parkrat a ted uz strasne dlouho ne.

@kuwait v listopadu to asi nebude zadna slava, mozna tak 10? Mne teda zima nevadi, pokud neni - 15 🙂
Hlavne, aby neprselo, to potom nestoji za nic..

lexxie_holandsko
16. sep 2013

@cestovatelkaandrea No prave, se vsim je hodne prace a deti ..ale i dospeli..to maji hned zbastene 😀 Fakt te obdivuji, jake delas vytvory. My jsme delali Edikovi dort, ale zdobil manzel, on je na to nejaky sikovnejsi. Ja jsem schopna upect, udelat krem atd..ale zdobeni mi jaksi nejde. Vloni jsem delala polevu na kolacky do skoly a do toho dala lentilky..No a nakonec se trochu rozpustily 🙂 Mmch. v action maji ceske lentilky, jsem se docela divila.

@jarunice diky za prani, to bile je marshmallow a muslimove nemuzou zelatinu..ale jak kteri, nekterym to nevadi. Priste radsi bez.

lexxie_holandsko
16. sep 2013

Mmch. slyseli jste o tom, ze jsou vysledky cito na internetu? Hned jsem si zjistila nasi skolu a vysledky moc dobre nejsou, ale to se dalo cekat. Ted je to pry trochu jinak a ty nejdulezitejsi testy se delaji uz v groep 7 a podle toho deti dostanou doporuceni. Jeste se nas to netyka, ale hrozne to leti.

cestovatelkaandrea
16. sep 2013

no tak takuto paradnicu sme jedli vcera a aj Kilianovi chutilo

ekira
17. sep 2013

Dodatocne vsetkym oslavencom vsetko naj naj,hlavne vela vela zdravicka 🙂

cestovatelkaandrea
17. sep 2013

@ekira ze dakujeme 😉

ervenka
17. sep 2013

@cestovatelkaandrea teda Killian vyzera tak na rok a pol. Velky chlap je to 😉 Torta uplne bombova!!! Madagaskar? Kolko ti trvalo spravit cely zverinec?

cestovatelkaandrea
17. sep 2013

@ervenka no veru, velky bude o rok ako Damco 😀 ved aj je za dvoch 😉
zdobenie trvalo cca 4-5 hodin. najhorsie bolo vyrobit zvieratka. stromy a kvety isli v pohode. Ale vsak co by som pre deti neurobila. Teraz idem na piatok urobit Damianovemu kamaratovi tortu Angry Birds.

vever1
18. sep 2013

@cestovatelkaandrea torta je suprova a verim ze si sa s nou natrapila. uz len ked som ju videla hned som si pomyslela kolko na nej bolo roboty 😝 ja musim uz tiez rozmyslat nad totrou ale nic ma nenapada. 😖 a uz vela casu nemam 😝 som sa ta chcela opytat ako robis parizsky krem, viem ze vsade su recepty ale vies tu zohnat vsetko co tam pise alebo pouzivas neico ine? Ja som doteraz vzdy robila plnku ako na metrovy kolac ak poznas ale nie vela holandanov to ma rado tak som rozmyslala nad niecim inym a cokoladovu malej este nechcem robit. tak teraz neviem 😖

ikke
18. sep 2013

baby, kde mate poistene auto?

vever1
18. sep 2013

@ikke centraal beheer

rybca
18. sep 2013

@ikke predtym sme mali Net Pollis a teraz mame vsetko - auta, motorky, skutre, dom - na kombinovanej poistke v NoordHollandsche 1816, ale na jedno auto je ten Net Pollis lepsi

jarunice
18. sep 2013

@cestovatelkaandrea krásný dort, také dodatečně vše nej oslavencům 🙂 malej Kilian teda fakt velikej 🙂

cestovatelkaandrea
19. sep 2013

@vever1 ja viem, do istej miery som blazon, co sa tort tyka. manzel je prekvapeny, ze ma to tak bavi. proste vecer pre mna najvacsi relax je ked sa hram s cukrovou pastou 😀 😀 😀 a potom zrazu ze 1.30 a ja mam vstavat rano o 6.30 😖 aj tuto noc som tak dopadla lebo robim tortu pre Damianovho kamarata na piatkovu oslavu, tak som vcera piekla korpus a narobila som si angry birds a ozdobky na tortu. No a dnes naplnim, potiahnem a dam chladit do ladnicky na zajtra.
Parizsky krem robit uplne jednoducho. Skusala som original z netu ale nechutilo moc, lebo bol horky. Tak robim takto a chuti vsetkym.
Dam zvarit jednu smotanu na slahanie (200ml) na miernom ohni a ked sa zacne varit pridam polku cokolady na varenie do smotany a necham cokoladu roztopit a jemne povarit so smotanou. Potom odstavim a obcas pocas vychladzania premiesam. Vytiahnem si maslo a odkrojim si 100g. Pokrajam na male kusky a necham ohriat v izbe tak aby maslo a vychladnuta prevarena smotana s cokoladou mala rovnaku teplotu. Musis si byt ista, ze maslo a smotana maju rovnaku alebo takmer rovnaku teplotu skor ako prejdes k poslednemu kroku. Inak riskujes, ze budes mat zgrcnuty krem. Ked je smotana vychladena na rovnaku teplotu ako maslo, potom obe spolu vyslahas mixerom na najvyssom stupni dohladka. Krem je super v kombinacii s piskotou a ovocim. Ja ked robim torty, tak piskotu potrem dzemom, potom oblozim ovocim (najlepsie banan s jahodami, maliny, ananas, cucoriekdy s babanom) potom dam vrstvu kremu a dam vrchnu cast piskoty. Potom vsetko popretieram este raz kremom, vyplnim medzeri a hura na potahovanie a zdobenie.

Keby som tak mohla robit tortu za teba, hned by som chrlila napadmi. Ak chces mozem nejake dat, co by som urobila Emke na prvy rok. Supnem ti potom fotky sem do fora.

lexxie_holandsko
19. sep 2013

@cestovatelkaandrea krasny dortik a teda prace s tim urcite bylo hodne. Taky mi prijde, ze je Kilian hodne velky, ale ja mam kolem sebe same male deti..krome tech nasich 🙂 Moc hezky dortik a oslava a to je prakticke mit obe deti narozene plus minus ve stejny mesic 🙂 Kamoska taky rada pece a neustale neco tvori a sije a ted se tim zkousi zivit. Nevim, jak moc se ji to dari. Ja si od ni koupila vesak pro Edika.