Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

alcapalca
19. sep 2008

skyeurope ma teraz akciu do viedne a BA-KE nie?
a este som vedela ze z Eidhovenu do Budapeste je priamy let, ale musela by som ti najst stranku let.spoloc. lebo uz si nepamatam, a to by si mala blizko do KE, keby ta niekto cakal
a autom to uz radsej neriskujes? nam chodieva dodavka Ams.-PO kazdy tyzden

mishmish
19. sep 2008

Ja som si zrovna dnes trhala vlasy, lebo som sa rozhodla prekvapit mojho otca a pricestovat v oktobri na jeho narodeniny....
Rodicia byvaju nedaleko Lucenca a tak som mala v plane letiet do Budapesti, ale ked som videla tie nehorazne ceny, tak som zvazovala ist pesi....
Nakoniec sme sa rozhodli letiet do Viedne... Nasla som letenky za celkom dobre ceny....
Aksuram, zaciatkom decembra su lety do Viedne za 17 euro... Pozerala som, ze pre dvoch mozes letiet za 88 euro....
(dvoch dospelych)... ale ked pises, ze ta to nelaka ☹

aksuram
20. sep 2008

Alcapalca- autom by som nerada a ak pojdem sama s drobcom tak to vobec neprichadza do uvahy.
Mishmish- rada by som uz bola pocas decembra tu- zacinam vtedy 3. trimester a tak nechcem zbytocne riskovat.
A mozno sa cela situacia vyvinie inak a pojdeme neplanovane koli byrokracii 😒
Alcapalca- ak by si bola taka zlata a nasla mi tu stranku zEidhovenu co lieta bola by som ti velmi vdacna 🙂

alcapalca
21. sep 2008
ikke
21. sep 2008

ja som kedysi chodila na expat, ale odkedy je otvoreny trh, drviva vacsina ludi na tej stranke je v NL kvoli praci a neplanuje tu zostat dlhsie ako bude nutne 😖 takze aj ich nazeranie na holandsko je dost ine...
aj z tohot dovodu (snad nikoho neurazim...) nemam potrebu kontaktovat "slovakov v holandsku", skor sa snazim najst takych, co tu ostanu perspektivne dlhsie nez 5 rokov, idealne sk-nl zmiesane pary 😉

aksuram
22. sep 2008

Alcapalca Dakujem ... uvidime ci niekam pojdeme- ale tam sa aspon daju najst fakt zaujimave ceny 😉

Ikke- tak asi ani my nespadame do tvojho zaujmu- sme tu uz sice 2 roky ale mozno uz len na par mesiacov, aj ked si myslim, ze sa to takto vymedziovat neda- povodne sme tu boli len na rok a teraz su z toho 3 😵

alcapalca
23. sep 2008

Aksuram za malo 😉 aj ja som si to hned pozrela a dobre ceny su na oktober, november, jedna cesta aj za 50 eur pre oboch

Ikke ja nesuhlasim s tebou, ale je to tvoj nazor. Ja som praveze na expate spoznala ludi, ktori ziju v Holandsku uz dlhu dobu, napr. jedna baba je v NL 11 rokov, manzela ma domorodca, a nemala problem s ludmi ktori prave iba prisli do NL. Prave naopak, nukala pomoc so vsetkym moznym, prave ona mi dohodila aj jednu mamicku, kedze ona sama deti nemala. A to som spomenula iba jednu osobu, ktoru som spoznala cez expat. Je ich tam veru niekolko.
A nikto z nich nemal problem stretnut sa aj ked som ani netusila ako dlho zostanem v NL.

ikke
23. sep 2008

jaj, ja som naozaj nechcela nikoho urazit 😔 😉 som skor myslela, ze nemam potrebu progamovo hladat slovakov v mojom okoli...
tiez poznam z expatu par ludi, ktori su v NL velmi dlho, ale s tymi mam aj ine kontakty, nez cez tu stranku. minuly rok som sa ale stretla s par pre mna novymi ludmi, ktori sem prisli len na nejaky rok-dva a po tom stretnuti som si povedala, ze uz to viac opakovat nebudem... a ked na expate citam tie diskusne prispevky typu: "pomozte mi - hladam akukolvek pracu v okoli amsterdamu", tak ma to len utvrdzuje v mojom predsavzati 🤐 😉

aksuram
24. sep 2008

Ahojte "holandanky " 🙂
My sme sa prave vratili z prveho dna v skolke- musim povedat, ze bolo super ... ale akosi si neviem zvyknut na ten holandsky styl obliekania deti- akoby im bolo menej zima nez dospelym 😀 ... tak som radsej ucitelky trosku postrasila, ze Misko musi nosit ciapku stale lebo mava problemy s uskami(mal2x 😅 ) ... ale radsej nech sa troska boja, akoby bol bez ciapky stale 😉

ekira
25. sep 2008

ahojte
tak vam zonamujem ze inga ma uz dcerku pri sebe 😵 vola sa sandra podrobnosti este neviem ,asi sa narodila vcera,bo som pri jej adrese na msn nasla fotku malickej.este raz zelam vela vela zdravicka nech robim rodicom iba radost a mamina nech sa rychlo zotavi z porodu
aksuram-velmi dobre poznam toto holandske obliekanie 😕 ja strazim dva krat do tyzdna chlapceka teraz ma 17 mesiacov ale on nikdy nemal na hlavicke nejaku ciapocku a ani v lete a anii v zime.a stale ma sopliky a kaslel 😕
ale dnes je fajin a to ma tesii a cez vikend ma byt 21 st tak dufajme ze to vydrzi
no idem sa pustit do zehlenia zakedy maly spi a moj skolak je este v skole

aksuram
26. sep 2008

Inge blahozelaaaaam a prajem nech je babo v poriadku a maminka nech sa citi cim skor fit aby sa mohla tesit s drobceka 🙂

Misko bol dnes v skolke na cele doobedie sam a zvladol to fantasticky- ziaden plac sa nekonal 😵

i.n.g.a
6. okt 2008

ahojte !!!tak ekira mala pravdu..24.9. sa na narodila dcerka Sandra..porod bol sice tazky a s komplikaciami(nakoniec sme sli na cisarak),ale ten krasny uzlicek stoji za to...mala je zdrava..okrem toho ze nechce spavat a niekedy nas riadne potrapi aj zopar hodin..uff...da to zabrat ale,zvykam si..tak zatial pa a ja idem spat kym sa da... 😀
ekira a aksuram : dakujem za gratulacie... 😉

aksuram
6. okt 2008

Inga - drzim palce aby ste boli obe cim skor fit- aby sa malicka naucila kedy spinkat a kedy sa na mamku usmievat a hlavne aby si sa ty po cisarskom cim skor dostala do poriadku 😉
Ale ako pises- hlavne ze princezna je zdravucka- ostatne sa casom upravi 🙂

aksuram
16. okt 2008

Tak kde ste? To tu uz nik nechodi? 😕
Buduci piatok sa chystame na par dni na SK a ja sa tesim a chystam jak male deculo 😀
Inga- ako sa ma malicka? A ako sa citis ty po cisarskom?

alisas
15. nov 2008

Ahoj, koukam ze tu uz mesic nikdo nebyl... Taky bydlim v Holandsku a mam 15 mesicni dceru.

i.n.g.a
24. nov 2008

ahojte!!!tak konecne mam minutku,kedy mozem napisat...no mala neni az tak zdrava,fnuk ☹ ..ma reflux,trpi kolikami a teraz jej nasli niejaky adeno virus...uz sme boli aj tyzden v nemocnici 😢 dufam,ze sa to coskoro upravi a mala sa uz nebude tolko trapit...ja som unavena,ale musim to vydrzat,kym sa nam nepolepsi...
alisas a kde byvate?

silvia.t
28. nov 2008

Ahojte mamicky zijuce v holandsku...prosim vas ako sa vam tam byva?a co doktori? ja sa mam stahovat do NL ale trocha sa obavam lebo moje jazykove schopnosti nie su vekmi dobe.... 😝 a tak...

aksuram
29. nov 2008

Ahojte,
INGA- drzim palce aby bola malicka cim skor fit a aby sa ten reflux upravil ako sa najlepsie da.

Alisas- Obcas to tu viazne 😅 Kde byvate? My zijeme severne od Alkmaaru a mame takmer dvojrocneho syna.

SilviaT- Inak aj ja som povodne z Kosic 🙂 Byva sa nam tu celkom fajn, akurat nam chyba rodina. Ja som s lekarmi zatial maximalne spokojna- narodil sa nam tu prvy syn a teraz v amrci cakame druheho drobca. Ale su aj ludia dost nespokojni s tunajsimi lekarmi, ale ja som zatial naozaj nenatrafila na niekoho s kym by som mala problem. Komunikujeme v anglictine, kedze holandstina sa na nas lepi straasne pomaly. A v tomto smere je NL tiez super- som tu cca 2 roky a za ten cas som stretla 2 ludi ktori naozaj nevedeli ani ceknut po anglicky. Inak som sa v ramci potreby dohovorila vsade 😀
Kam sa kedy sa chystate do NL?

silvia.t
1. dec 2008

aksuram tak niekedy po novom roku...mam sice niejake problemy s tehom tak neviem ci nebudem rodit radsej tu v KE...chystame sa do Nijmegenu...teraz momentalne som tu v NL zariadujeme byvanie...inac vsimla si si ze tie holandanky v takej zime moc tie deti neobliekaju teplo?minule tu nasnezilo a male 6mes.babo bez capice a hole nozky mu trcali 😒 a to som ich tu videla hodne......asi ich otuzuju uz odmala aby boli odolni na tych bicykloch 😀

aksuram
2. dec 2008

Ahoj Silvia
Ano vsimla som si to 😀 Tu je uplne bezne ze deti ciapky nenosia vobec a sople im stekaju poriadne zelene az po bradu... no co uz- toto asi nikdy nepochopim.
A ake mas problemy- ak sa ti o tom nechce pisat pochopim.

silvia.t
2. dec 2008

Od zaciadku tehu mam na vajecniku cystu dost velku ☹ je to rizikove ... operaciu som odmietla ,lebo by to automaticky znamenalo aj potrat...naposledy ked som bola na kontrolu doki vravel,ze je to OK nastalo vraj zlepsenia,zmensila sa...ale ze mam zas nieco z placentov,ale vraj do 5 mes sa to zvykne upravit...tak ja uz len dufam ,ze to bude ok ...6.dec.cestujem na SK a 11.12 mam kontrolu...tak drz palce 😅

geminis
2. dec 2008

Ahoj holky!
Teď jsem objevila region "Holandsko". My sice bydlíme v Německu, ale u holandských hranic. Do Arnhemu to máme blíže jak do jiného většího města v Německu.
Bydlíme v Kalkaru.
Tak doufám, že sem můžu zavítat...domovskou stránku mám Německo.
Krásný večer všem.

aksuram
3. dec 2008

Silvia- tak drzim palce aby bolo vsetko OK. Tu v NL nechodis do poradne? To potom dost casto cestujes. Nerobi Ti problem cestovanie?
Geminis- jasne ze sa mozes pridat 😉

i.n.g.a
3. dec 2008

Ahojte!!!
Uz som dnes pisala taaky dlhy prispevok a nakoniec mi zmizol 😠 .
aksuram - Dakujem.Uz sa to hadam trosku upravuje,mala uz spi obcas aj poobede!!!A ja sa tesim,lebo spim tiez,hehe.
silvia - Drzim ti paste,neboj to dobre dopadne.
geminis - Co je to za otazku?Jasne,ze ano ako pise aj aksuram.Toto sa mi trosku na mk nepaci.Ak je niejaka tema,baby si ju akoby privlastnia a clovek,aby si pytal povolenie...

geminis
3. dec 2008

Krásný večer,

předem díky za přivítání. Jsem tu na Mk zatím krátce, tak se vždy raději zeptám...někde jsou už tak rozjeté party mamin, že vás mezi sebe ani nepustí. Nebo jen trpí.

i.n.g.a a silvia --
obě zmiňujete Nijmegen, tak pokud je to ten u Arnhemu, tak to jsme skoro sousedky, za humny...je od nás jen 25km! Je to on???

Jinak silvi taky držím pěstičky, snad dá cysta pokoj nebo se ztratí, mě se takto ztratil hematom, ale nevím, na kolik je to podobné, takže nemůžu říci a nechci nijak zlehčovat Tvou situaci. Držím pěstičky i na placentu.

Co se počasí a oblíkání týče, já coby zimomřivec, balím holky jako pumpy a taky se někdy nestačím divit, když vidím místní dětičky, jak jsou lehce oblečené.

Např. i v Anglii, když já měla dvě teplákovky, protože jsem tam měla furt angíny a dokonce i bronchytídu, tak dětičky měly krátké rukávky, trička a šortky. Mohlo mě picnout. Ale tam byl vlhký vzduch od moře, takže možná i proto ty angíny, ale i tak. Taky se tam málo topilo a nebyla dvojtá okna. Ale to bych moc odbočila od tématu.

Tak se držte a opatrujte i v té druhé půlce týdne. My zde zítra máme náš každoměsíční tématický trh, tentokrát Nikolausmarkt. Tak se tam s beruškama snad dostaneme. Bojkotují posledních pár týdnů odpoledné paní nebo vytuhnou třeba až po 15 hod. :o

Dobrou noc všem! Ani nevím, jak se to řekne holandsky (já jsem spíš přes angličtinu, takže i zde trpím svou neznalostí němčiny a to jsem se ji kdysi 9 let učila a mluvila plynně, bože můj).

aksuram
3. dec 2008

Jeeej- to sa tu trosku rozbehlo- super 🙂
Nijmegencanky- mozno Vam o chvilu pribudne dalsia slovenka- teda viem, ze jedna rodinka zvazuje preun presne do Njmegenu 🤐
Inga0 super ze sa to u malickej takto utriasa- ale ono to uz bude stale len lepsie a lepsie .. a potom pride obdobie vzdoru a zas bude veselo 😀 Ja mam doma teraz take sidlo, ze az - vcera mi rozbil usta, dnes som si nasla taky paradny kusanec od neho ze az- a najlepsie, ze to vsetko zo samej lasky akos a chce salit somnou 😅
Inak dnes som taaaak 😕 pulila oci- stretla som holandsku mamicku s cca 2-3 mesacnym babom a ono malo normalne pancusky, nohavice a aj nieco ako topanocky ... chuda- asi bolo chore, ze ho tak naobliekali 😀 juj ale som hnusna 😅
Silvia- este ma napadlo, ze ja som kedysi tiez mala velku cystu na vajecniku- teda viac - jedna mi praskla, a bolo mi vtedy hnusne a tie dalsie- no strasili ma tiez s operaciami ale tie potvory sa same vstrebali alebo cosi take. Jasne nebola som vtedy tehotna tak sa to neda porovnavat- ale chcela som tym povedat, ze ked sa mne mohla vstrebat vtedy= budem Ti veeeeeeeeeeeeelmi drzat palce aby sa aj tebe tak dobre postastilo a mohla si si uzivat bezproblemove tehotenstvo 😉
Ked som bola prvykrat tehotna tak som tiez nevedela kde porodim, veeelmi som chcela byt s manzelom a teda rodit tu, ale na zaciatku tehu som bola na Sk a zacal sa mi skracovat krceka hrozilo, ze o babo pridem a tak som musela lezat a lezat - ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a ja som mala povolene aj cestovat a tak som nakoniec rodila tu a som straaaaaaaaaaaaaaaaaasne rada ze to tak dopadlo 🙂
Dobru noc vsetkym 😵

aksuram
3. dec 2008

Geminis- ja tiez niesom velmi na reci a tak stale neviem po Nl ... ale na dobru noc oni pouzivaju vyraz ktory by som prelozila nieco ako fajne spanie 😉 ... ale oficialne maju aj vyraz goede nacht ... ale to som nazivo nikdy nepocula 😉

ikke
4. dec 2008

welterusten (dobre si oddychni)
slaap wel / slaap lekker (dobre sa vyspi)

goede nacht mam pocit, ze pouzivaju skor ked sa lucia na konci nocnych sprav v telke alebo radiu 😀

ale teraz skor: fijne dag verder... 😉 😅

ekira
4. dec 2008

hallo 🙂 tak vas zdravim po dlhsom case 😉
no baby nam tu krasne sneziiiiiiiii ale kukla som na radar a malo by to trvat nejak do pol 4 skoda 😢 😢 tak ako balicky uz nakupene na zajtra? 😀 😀 😀 😀 baby ja s apriznam ja to moc nemusim ja som skor na vianoce,ale clovek sa musi prisposobit a tak dostaneme darceky aj na vianoce (teda Dufam 😀 )
inga som rada ze sa malej troska polepsilo,mne to bolo tak luto,ked si ju muslea tolko krat u nas prezliekat 😔 chudatko malinke zdravim nove tvare 😀 a aj spoza hranic
amon je v skole ,ale mam tu deti na strazenie maly spinka a mala pozera rozpravku,takze si mozem v klude aspon kavicku vypit tak sa majteeeeeeeeeeee

geminis
4. dec 2008

ahoj,

tak tady leje a do toho sněží, to je tedy parádička.

Chtěla jsem jít s holkama na mikulášský trh do města, ale vidím to bledě. Dopoledne jsme koukaly, jak tam vše na náměstí připravují. Uvidím, moná zaběhnu, až se vrátí manžel z práce.

A co budete nadělovat dětičkám na Mikuláše vy??? Já tady vidím jen samé čokolády, tak mě kromě ovoce nic nenapadá...zvykat na čokošky je nechci, ať nedopadnou jako maminka 😀

ikke --
díky za osvětu, to vypadá složitě i napsané, natož vyslovené...

ekira --
díky za uvítání!

Tak je ten Njmegen ten co já myslím??? U čeho to město je?

Mějte se hezky a držte se v teple!!!