Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
18. feb 2014

@rybca ze ta postnl... 😀 😀 😀 ja este stale neviem, ci dostanem alebo nie novu zmluvu... srandovna to organizacia... Dostala si uz link na family dag? Lebo ja este nic, hlavne,ze v magazine pisali, ze medio februari... 😝

rybca
18. feb 2014

@ervenka pekne, vsak to uz je menej nez mesiac, ale tak mne tiez nic nevraveli a predlzili, dokonca zmluva mi prisle az o 2 tyzdne po zacati novej zmluvy, tak ti ju asi predlzia. info o fd je uz na mijnpostnl, od 2 marca sa bude dat prihlasovat

leonii
18. feb 2014

Maminky ako mám na nete hľadať klasickú školskú tašku? Musím kúpit synovcovi a zatiaľ som našla len ruksaky,ale rodičia chcú tú klasiku. Oni žiju v nemecku a mi tu a na SK nepôjdeme tak musím takto 😒

rybca
18. feb 2014

@leonii mne na schooltas naslo toto: https://www.google.com/search?q=schooltas&clien... , ono asi tu taku klasicku ako na SVK nenajdes, lebo ani knihy a zosity sa tu nenosia do skoly ako na SVK

leonii
18. feb 2014

@rybca Vďaka pozriem

cestovatelkaandrea
18. feb 2014

@rybca hihi, ale pozor.... to co sa paci mne, nemusi vyhovovat kazdemu 😎 ja by som tam dokazala zit uz aj teraz. ten klud a to vtactvo, voda, joooj. parada. ani kupat v mori sa nemusim, staci sa prechadzat po krasnej pieskovej plazi a dat si kavicku s kolacikom v ich hlavnom mestecku. taka prijemna komorna atmosfera. chodenie po vatoch je tiez parada.... ale tak v NL je vela peknych miest. uz len kopce domalovat niekde a je to fajn.

rybca
18. feb 2014

@cestovatelkaandrea no vsak kukneme a spravime si vlastny nazor...🙂 ja som si mora uz tiez uzila, este za jednotlivca, teraz je to pre mna nuda..🙂 a ked nie su kopce, tak aspon stromy..🙂 a takyto krasny vyhlad sme teraz mali...🙂

ervenka
18. feb 2014

@cestovatelkaandrea takze ty si takato primorska? No ja som 4 roky zila na Scheveningene.... 😉

cestovatelkaandrea
19. feb 2014

@rybca no paradny vyhlad... hned by somt tam s Damianom hadzala kamene a behala okolo vody a zbierala s nim bakule 😀

cestovatelkaandrea
19. feb 2014

@ervenka no primorska ale len ak mam kopce za sebou.... skor by som zila vo Svajciarsku v malej dedinke a celu zimu behala na bezkach 😀 😀 😀 ale Texel je niecim iny pre mna. Aj ked tam je jediny kopec mozno par m n.m. ale ten klud a to vtactvo. parada. A to ze sa prechadzam po plazi a nezakopavam o ludi to je parada. Taky ranny beh po plazi je tiez fasa.... Scheveningen by ma asi moc neocaril na byvanie. Ja som tam bola zopar krat a to je nieco ine. Proste ten klud a zivot zvieratiek mi tam chybal.

leonii
20. feb 2014

Asi pôjdeme v nedeľu do Rotterdamu čo by sme mali vidieť ? Časovo tak na hodinku hodinku a pol.? Nechcem ísť len tak na slepo aby sme len do kolečka nejazdili a nakoniec nič s toho nemali 😎

rybca
20. feb 2014

@leonii v rotterdame ani moc toho nie je, ale tak na ten cas mozete skusit stary pristav s muzeom http://www.rotterdam.nl/maritiemmuseum

ervenka
20. feb 2014

@leonii nieco som nasla, dokonca v eng+ recenzie na jednotlive kusky 😉 http://www.tripadvisor.com/Attractions-g188632-...

leonii
21. feb 2014

@ervenka
@rybca Ďakujem 😀

janinka25
21. feb 2014

@ervenka dakujem, ten vlačik sa nam pači tak určite niečo vybereme. a ako je to s kontrolou listkou vo vlakoch. ja chodim občas s detmi na vlačiku do susedneho mesta, cesta vlakom trva asi tak 5min. ale este som nikde nevidela ani nestretla revizora.

janinka25
21. feb 2014

@ikke dakujem🙂 tebe za ten link na ten vlačik🙂 zoo uz asi mame vyčerpane sme tu boli u nas a platili sme 80 euri 3 dos. a 1dieta. 😒

ervenka
21. feb 2014

@janinka25 no je to rozne. Kym som dochadzala T-DH tam som aj tyzden nevidela revizora a niekedy aj kazdy den dvoch... Ale neriskovala by som, lebo pokuta nie je mila zalezitost. 😉

janinka25
21. feb 2014

🙂 vsak jasne, ze sa neda ist na čierno to by som neriskovala kvôli tym 2 euram niekolko stoeurovu pokutu. deti maju zadarmo do 6 rokov? lebo na nete som čitala, ze ano, ale ked si kupujem listok tak tam je kolonka deti 4 az neviem kolko rokov a tam sa kupuje listok. manzel vyčital, ze asi sa kupuje len vtedy ked sa ide uz do inej krajiny.

ikke
21. feb 2014

@janinka25 myslim, ze iba do 4 rokov je zadarmo, od 4 do 12 rokovsa plati tusim 2 eura za den (akoze taketo dieta mozes za 2 eura vozit cely den vo vlaku). a kazde dieta od 4 do 12 rokov samozrejme potrebuje takyto listok za 2 eura...

janinka25
21. feb 2014

@ikke 😲 tak super, este, ze nesiel ten revizor lebo by nam naparil pokutu. isli sme pred mesiacom na vlaku a to uz mal 4 roky a mesiac asi 🙂

ervenka
21. feb 2014

@janinka25 vies co, spytaj sa priamo pri okienku na stanici, ze ako to je. Lebo NS radi menia veci 3x/rok...

ervenka
21. feb 2014

Ozaj, dnes ma byt koniac sveta- tento krat podla Vikingov! Tak si uzite posledny piatok 😀 😉

ikke
21. feb 2014

@janinka25 urcite to tu kupis, videla som viac hraciek na tento sposob v beznych hrackarstvach (bartsmit, intertoys, blokker) a myslim, ze aj na internete
trochu som hladala, zjavne sa tu tomu hovori ministeck
http://www.bol.com/nl/l/speelgoed/ci-nieuw-toys...

janinka25
21. feb 2014

@ikke dakujem si velmi zlata🙂

janinka25
21. feb 2014

@janinka25 rozhodujem sa medzi "ministeck" a touto stavebnicou, ale asi ju budem musiet objednat z nemecka http://www.simbatoys.de/de/marken__produkte/her...

eri28
22. feb 2014

Maminy hlasim sa po dlhej dobe v utorok ideme na 10 dni na svk, tak sa tesimmmmmmmmmmm...
idem ja a maly....Dalo som to teraz lebo mam tu vela povinnosti a chceme druhe babo a tehu keby nahodou v lete ma tam z bruskom nikdo nedostane 😝
My sa mame dobre maly rastie dam fotku.
Zase sme sa museli prestahovat cize snad uz tu pobudneme dlhsie stale sme v amstrerdam zuidoost.

eri28
22. feb 2014

nase slniecko

eri28
22. feb 2014
eri28
22. feb 2014

@monbor1 aj ja byvam v amsterdame ahoj po dovce by sme mohli ja mam 1aj 4m syna 😉