Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
15. mar 2014

@janinka25 Jáj lebo nám prišiel papier priamo z toho centra a tam pôjdeme aj na prehliadku do školy niekedy na začiatku leta. Ale to vraj zas pošlú pozvánku tak budem čakať.

cestovatelkaandrea
15. mar 2014

@rybca Katka, tak zajtra vas cakame. uz sa tesime na vas 😉

ervenka
15. mar 2014

@cestovatelkaandrea ozaj, idete do spoor musea, bude tam chuggington vikend- 22,23/3. Moze to byt celkom zaujimave. 😉

cestovatelkaandrea
15. mar 2014

@ervenka no moze to byt zaujimave ale asi nam to casovo nesadne. buduci tyzden zacneme robit uz konecne nasu zahradu za domom. takze mozno buduci rok, aj Kilco bude starsi, tak to pojde lahsie. Vy tam planujete ist?

rybca
15. mar 2014

@cestovatelkaandrea aj my na vas, kolacik sa uz pecie..🙂)))

ervenka
15. mar 2014

@cestovatelkaandrea radi by sme. Tento nas drobec je velmi na vlaky ;) Ale keby prisiel Thomas, tak to by sme isli asi na predlzeny vikend do Utrechtu a boli by sme v muzeu kazdy den... 😀

ikke
15. mar 2014

@ervenka thomas chodi v maji, okolo dna matiek, aspon posledne roky tak bol. ale je to tam vtedy strasny naval, moj mlady bol z toho minuly rok znacne zmateny... ale aspon som tam stretla andrejku s damcom 😀

ervenka
15. mar 2014

@ikke nevadi, pojdeme.... Aj ked hned za Thomasom leti Harold- skoda,ze nechodia spolu, a este James, Percie.

ervenka
15. mar 2014

Ozaj, poculi ste, ze BOINK chce aby deti, ktore neboli umyselne zaockovane s MMR, t.z. proti MAZELEN mozu byt vylucene zo skolky? ZE v regione Den Haag je epidemia osypok, napr. jedno 8m babo ochorelo (nakazilo sa od ditko v BSO), skoncilo v nemocnici... teraz je chorych 30 deti... a jeden riaditel navrhol, ze nie uplne vylucit, ale len docasne. Zaujimave.

cestovatelkaandrea
16. mar 2014

@rybca babo nesal s kolacom. ja som akurat dopiekla pernik pre vas 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
16. mar 2014

@ervenka tak ak tam pojdete v maji, dame zraz. ja pojdem asi s oboma tiez. Kilco sa hra s vlacikmi kazdy den. No a Damco ma vlaciky vdaka Kilcovi stale velmi rad.

cestovatelkaandrea
16. mar 2014

@ikke pod aj tento rok a mozno pokecame viac. Minuly rok to bolo chaoticke. Kazde dieta inym smerom a nemohli sme sa ani porozpravat. 😉

rybca
16. mar 2014

@cestovatelkaandrea no tak spravime vymenu..🙂)))

rybca
16. mar 2014

@ervenka som si myslela, ze to len na SVK a v CR je moda neockovat, ja som za slobodnu volbu v ockovani, ale u deti, ktore na to maju zdravotny dovod, pri ostatnych by rodicia mali byt pravne zodpovedny za podobne situacie

borievka44
16. mar 2014

ervenka a ikke, dakujem krasne za odpovede. ja nieco o zdravotnictve v holandsku viem a tiez s mojim holand. muzom dost bojujeme pri detoch co sa tyka podla mna chorob, podla neho o nic nejde 🙂 chcela by som sa vas baby este opytat, ako to je s pracou, keby som si chcela najst pracu. holandsky rozumiem a hovorim takou kuchynskou holandcinou- najma s detmi. okrem toho anglicky, trochu nemecky. chcela by som len vediet, ci je vobec realne nieco nenarocne na part time si tam najst, alebo nie ? dakujem za vsetky rady, urcite po prestahovani budem mat este kopec otazok 🙂

ikke
16. mar 2014

@borievka44 pravdu? parttaime, jednoduche, s kuchynskou holandcinou - mozno tak upratovanie.

ervenka
16. mar 2014

@rybca no tu v Nl neockuju deti hlavne z nabozenskych= sekta dovodov. v DH je dost vela pristahovalcov z 3sveta- nikdy nevies, akeho bacila si nosia na chrbte. JA by som zaviedla zodpovednost za to, ze neockovane dieta nakazi ine dieta.

ervenka
16. mar 2014

@borievka44 ked jedoduche, tak asi len to upratko. postnl tiez hlada parttime, ale to nie je jednoduche ako sa zda. Napr. do stvrtok do mna skocili 3x spy. Ziadne krpate chiuavy, ale poriadne psiska... 😠

leonii
16. mar 2014

Mám otázočku,chceme kúpit gril na záhradku.Nič extra pre 100 ľudí taká klasika.V kt. type obchodoch alebo reťazcoch mám hľadať.Nechce sa mi teraz po všetkých blúdiť a hlavne mm na to nemá nerv. Nechcem cez net 😀 Ďakovala 😀

ervenka
16. mar 2014

@leonii my sme kupili v hornbach takeho krpca, ale obcas maju v praxis, treba pozerat letaky 😉

ikke
16. mar 2014

@leonii praxis, gamma, ikea, blokker, v lete mozno bude mat aj hema, ale to bude nieco velmi jednoduche

janinka25
17. mar 2014

@ervenka nestras s tou epidemiou, my mame ist začiatkom aprila a zas ochoreli soplia obidvaja a kaslu tak dufam, ze tento tyzden sa vyliečia lebo uz 2x by som to musela prelozit. Zaočkovat ho chcem dat proti tomu, ale ja to u nechapem furt ochorie pred očkovanim, bud sme my chory alebo od strarsieho niečo chyti.

janinka25
17. mar 2014

ale chcela som sa spytat existuje tu niečo take ako http://www.farmaline.nl/drogisterij/bestellen/p... nasla som tu na holandskych strankach, ale sa to objednava a ja to uz potrebujem, striekame to pred odsavanim soplikov mladsiemu. alebo je tu niečo take ako morska sol niečo take velke. v drogerii som videla len kvapky niečo taketo nie

rybca
17. mar 2014

@janinka25 urcite, v lekarni pytaj...🙂))

@cestovatelkaandrea super bolo. Mati zaspal hned v aute a doma Laci ani rozpravku nedocital a uz spal...🙂))

borievka44
17. mar 2014

@ikke
@ervenka , baby, ja sa chystam od jesene do nejakeho intenzivneho kurzu holandciny. tu na sk pracujem ako advokatka, ale je mi jasne, ze to uz asi nikdy robit nebudem. na to by som musela ovladat aj ich pravny system. aku mate skusenost s jazykom vy ? da sa to do roka zvladnut naucit. myslim, ze na jazyky mam celkom bunky a doma sa chystame hovorit po holandsky iba 🙂

rybca
17. mar 2014

@borievka44 ahoj, no, ak mas bunky na jazyky, a mas aspon zaklady nemciny a anglictiny, tak problem nebudes mat, neviem kde budete byvat, ale ak niekde okolo Haagu a mas FB, skus kontaktovat Petru Prins Mikulkovu, ona uci holandstinu a aj opcne holandanov cestinu..🙂

cestovatelkaandrea
17. mar 2014

@rybca aj nam sa lubilo. zabudli ste u nas hrkalky pre Julinku. poslem balik ku vam 😉

ervenka
17. mar 2014

@borievka44 hmmm no Nl jazyk je sranda 😀 Ucit sa, ucit sa ucit sa. Nic ine ti nepomoze. A potom ked budes dobre vediet, mozes sa pustit aj do ich prav. systemu. Ked mozu Polky advokatky zastupovat Poliakov, preco by Slovenska nemohla byt v Nl systeme. 😉
Ak pridete do DH+okolie, celkom fajn su kurzu Volskuniversiteit. Dali sa (ked som byvala v DH) dohodnut aj sukromne lekcie. A na koniec mas diplom. Alebo kedysi boli aj kurzu pod zastitou gemente, ale neviem, ci to funguje aj v 2014

michelle22
17. mar 2014

@janinka25 toto dostat kupit aj v lekarni.jasom kupila malej

ervenka
17. mar 2014

Horuca sprava hovori, ze Thomas dorazi do Utrachtu 29.5.-1.6. bude Thomas vikend. Oh yeah. 😉