Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
27. mar 2014

@lexxie_holandsko no ja su myslim ze ta prva ucitelka bola lepsia. My sme najskor uvazovali nad jena plan tiez to iste ako dalton a nam prave vraveli ze oni vyzdvihuju to v com je dieta dobre. A ono nie pre kazde dieta je tento system ucenia vhodny ked im daju vyber sa rozhodnut. Dokonca aj svenova psychologicka nam ti hovorila a ona sama bola na skole s jena plan a vraj to nebolo nic pre nu. My sme boli so svenom v skole pocas ucenia ked sme sa nevedeli rozjodnut a ked sme videli ako sa tam sven bal tak sme ju uplne vylucili a isiel na klasicku skolu. A inac ucitelka by nemala hladat len jeho zle stranky a stale na to poukazovat lebo este docieli to ze si nebude doverovat :-/ a co sa plavania tyka tak samozrejme zavisi od dietata. Ide o to ze nie kazde dieta je distatocne silne co sa tyka svalov a preto im to trva dlhsie ako druhym😉 ale kedze nas sven ma motoricky problem a uplne ziadne svaly tak na plavanie pojde az neskor a aj to ho zapiseme na specialne plavanie kde sa mu mozu viac venovat a vedia ako na jeho oroblem a co je dolezite tak ich tam nie je tak vela.

vever1
27. mar 2014

@ikke no podla mna sa v groep 1 este vela neucia. Postupne sa naucia pismenka a cislice. Ale to ten nas uz tiez vie 😝 rocne obdobia a take jednoduche veci ale skor je to ucenie formou hry ako napriklad maju obrazok ktory maju vymalovat a je rozdeleny na stvorceky a kazdy stvorcek ma cislo a cisla znamenaju farby a musia toto vymalovavat. Naucia sa pocitat a priradovat k obrazkom a take veci. Ale to zacnu az v groep 2 si myslim. Ale andrea a lexi nam o tom mozu napisat viac 🙂 ja tiez len konstatujem podla toho co som videla ked som bola na zaciatku par hodin so svenom v triede 😀

lexxie_holandsko
28. mar 2014

@vever1 Tak urcite se musi prihlednout ke kazdemu diteti. Sven to urcite zvladne, ty male skupinky jsou lepsi. Vsude je neco, Zuzka by to fyzicky zvladla, ale diky jejim problemum jsme taky nemohli zacit drive.
Ad ucitelka, no mozna jsem precitlivela, manzel to vnima jinak. Je mi jasne, ze to nemysli ve zlem.
Manzel si ted byl zase promluvit s ucitelkou, ze teda Edika ten kluk taky zlobil a to uznala, ze priste neprevezme jen jednu stranu. Rikala ale , ze Edik mluvil o tom, ze to byla jen hra, tak mu vysvetlila, ze to hra pro toho druheho spoluzaka nebyla.

Ad uceni, tak v gr. 1 toho opravdu jeste moc nedelaji. Ale u nas (a asi na vetsine skol) jsou 1 a 2 smichane dohromady. Urcitou cast dne travi spolu, ale dost casu jsou taky oddeleni podle urovni. Se Zuzkou je ted ve skupine i spoluzak, kteri je dubnovy (bude mu 5) a vlastne dela vse s group 2. Jenze ho asi po prazdninach nepusti, tak jsem zvedava, co bude pristi rok delat. Naopak nektere podzimni deti, kterym uz 5 bylo automaticky do gr. 3 nejdou. U nas to berou pripad od pripadu, urcite deti narozene od zari do prosince. Starsi deti vetsinou pusti dal, ale taky ma Zuzka ve skupine spoluzaka, kteremu ted bylo 7. Ted ale spatne mluvil. Zuzka ma super ucitelku, ale pristi rok dostane Edikovu lonskou ucitelku, na tu se moc tesim..

ervenka
28. mar 2014

Dobre rano, dobry den.. 😉 UZ som v NL videla vselico, ale dnes rano to bolo nr.1. Blizko pri nas maju ponikov, a majitelky sa rozhodli,ze bicyklovat a mat ponika na spagate je dobry napad... Sranda.
Dnes rano bol plac po veeelmi dlhej dobe. LEbo je nove dieta. Bez urazky- Indicke dieta/ chlapec s idickou vychovou, klasicky- chalan moze vsetko.. Mlady pan berie detom vsetky hracky, schovava ich. Nas drobec sa pekne hral, aj ine deti, tento prisiel ku nim, zobral im auticka. Jeho mama stala nad nim a nic nepovedala, 😠 Ale mam dojem,ze sa na nu uz ine mamy chystaju, lebo naozaj, aj ine deti, ktore neplacu, tak tiez plakali. Asi dame naseho drobca neskor na judo. Aby si do neho nedovolovali. JE to smutne, ze clovek sa snazi vychovavat SLUSNE svoje dieta, ale pride taketo nevychovane, uz v takomto veku drze detisko, a my musime prijat opatrenia 😠

cestovatelkaandrea
28. mar 2014

@ikke ale mozes si od ucitelky vypytat info o tom co sa ucia. dost uzitocny je aj program cez internet -SQULA tam Damian robi rozne kvizy a ulohy, rozsiruje slovnu zasobu a aj kresli, hrat pexeso a sklada puzzle.

cestovatelkaandrea
28. mar 2014

@lexxie_holandsko hura tak gratulujem k diplomu... jasne Damco pojde plavat do zwem klubu, len najprv musi mat diplomy A,B hotove a viac ako 6 rokov. uz teraz ho tam chceme nahlasit, lebo je tam cakacia doba. potom moze chodit plavat 3x do tyzdna. Uz teraz ma peknu sportovu postavu z plavania, lebo chodime s nim plavat aj v sobotu s mm a to ho tam skusame, ci zvladne vsetko na diplom.
Ja mam plavanie rada, ibaze ja uplavam vela iba klasickou zabkou.no a este aj znak zvladam v pohode. ked mam hlavu nad vodou dokazem plavat vela. keby som mala robit kraula alebo prsia, motylik, tak som mrtva po par metroch. asi by som sa zadusila 😀 ale mala by som potrenovat aj tieto techniky spolu s Damcom, nech sa pri nom nehanbim neskor 😀 😀

cestovatelkaandrea
28. mar 2014

@vever1
@lexxie_holandsko no nas Damian by nemohol ist podla Daltona, lebo by nic nerobil. na neho platia pravidla a plan. inak nie je ziaden progres.

cestovatelkaandrea
28. mar 2014

@ervenka a ucitelky ho nekoriguju? u nas si take nieco deti nesmu dovolovat a ucitelky hned zakrocia. inak mne Kilian tiez urobil dnes rano prekvapenie. rozbehol sa rano k svojej ucitelke a krici mama. objal ju a hned jej dal pusu. ona bola vyburana a ja tiez. Vela sa na mna podoba ale toto som necakala fakt. Ale aspon som isla s dobrym pocitom na bike do prace, ze Kilco je v skolke spokojny 😀

lexxie_holandsko
28. mar 2014

@ervenka Chtela jsem napsat to same, co Andrea. U nas teda byly ucitelky v PSZ dost prisne, korigovaly dite i pred matkou. Treba ma pani volnejsi vychovu, nebo nevedela, jak zareagovat hned napoprve. Myslim, ze to jeste nerekne vse o tom, jak se kluk bude vyvijet.

@cestovatelkaandrea Jak moc se ti ucitelka podoba 🙂 To se mu teda povedlo, no hlavne, ze jsi to vzala dobre, nektere mamky by z toho byly spatne. Vsak nejdulezitejsi je, ze se mu tam libi a nebreci.

lexxie_holandsko
28. mar 2014

@cestovatelkaandrea Dalton prave pravidla ma, ale jsou uplne jina, nez u klasicke skoly. Deti se tu samostatnost uci postupne .Neni to, ze si muzou uplne delat , co chteji , ale maji urcitou moznost volby.. Manzel si mysli, ze to pro Edika je dobry system skoly, ze bude samostatnejsi. Uvidime, myslim si, ze pristi rok uz zase vse bude v pohode. Vysvedceni ma celkem hezke, cte gr. 6 a z matiky taky jen 1..psani je teda prumer a test na slovni zasobu mizerny. To ale rikala ucitelka, ze pry udelaly skoro vsechny deti spatne. Jinak vetsinou 1 a 2.

leonii
28. mar 2014

Maminky,kt. mi vie poradiť či v Doetincheme je nejaký obchod z párty doplnkami. Ideme v nedeľu pozrieť po obchodoch a rada by som niečo synovi na oslavu kúpila 😀

ervenka
28. mar 2014

@cestovatelkaandrea @lexxie_holandsko ale ano, koriguju ho.On toto robi aj hned rano, a ucitelka sa napr. rozprava s inou mamou- nevidi to. Su deti, kt. sa odnaucuju od plienky, alebo maju noveho surodenca. Tak mama povie ucitelke co s drobcami atd... Ale ked je s detmi sama, tak zakroci. podarilo sa mi byt posledna pri drobcovi, a vtedy si veru ona neda skakat po hlave. a ozaj, v PSZ su ovcie kiahne! Tak som veeeelmi zvedava, ci ich dostane aj drobec+ ja.

ikke
28. mar 2014

@leonii to veru netusim, ale nejake blbosti na party mavaju aj vo Wibra, Zeeman, Hema a Blokker. byvala aj siet obchodov na taketo veci, ale neviem si spomenut ako sa vola(la) a mam pocit, ze uz zanikli

jaajaa
29. mar 2014

@leonii http://www.festival.nl/20-contact tenhle je v Doetinchemu, neni to primo v centru, da se tam ale primo u neho parkovat. Jen teda nevim, jestli budou mit zitra otevrene...

ervenka
1. apr 2014
jaajaa
1. apr 2014

@ervenka super, ja absolvovala predporodni kurz s holcinou, co takhle cekala 3. mimco. Skvely lidi a super, ze to muzou mit I takhle na papire.

cestovatelkaandrea
1. apr 2014

@rybca huraaaaaaaaaaaaaaa, dnes som poslala balik ku vam

cestovatelkaandrea
1. apr 2014

@ervenka pekny prvoaprilovy zart...... sa im zase podarilo 😎

ervenka
1. apr 2014

@cestovatelkaandrea pochybujem ze zartik, ked sa o tom rozhodovalo uz v novembri 2013 😉

cestovatelkaandrea
1. apr 2014

@ervenka ja viem ze to bolo vazne, len ja si uz z toho robim srandu..... nie vzdy som so vsetkym stotoznena, co tu schvaluju... 🤐

rybca
2. apr 2014

@cestovatelkaandrea a zeby uz rano bol u nas? lebo som si nasla karticku o nedoruceni..🙂)) ale moze to byt aj kamera z Ciny..🙂 ale som prekvapena, lebo pred 10.00 este ani raz balik neorucovali..🙂

cestovatelkaandrea
2. apr 2014

@rybca u nas bezne chodia s balikmi aj okolo 8.30. Takze by ma to neprekvapilo. U nas nikdy nevies kedy dedulo s balikmi pride, lebo vzdy chodi inak... 😀

rybca
3. apr 2014

@cestovatelkaandrea tak to bol balik od teba, dakujeme..🙂 Julinka sa z toho tesila ako keby to videla prvykrat..🙂))

janinka25
3. apr 2014

ahojte prosim Vas, potrebujem nejaky krem niečo ako Heparin, maly si narazil nos, začina mu to aj modrat uz a na nose sa vytvara chrasta. najdem niečo v drogerii? mate skusenost?

cestovatelkaandrea
3. apr 2014

@rybca super, ze to tak rychlo prislo. vidis niekedy je dobre schovat hracku na chvilu, deti sa potom tesia ked ju vidia 😀 😀 😀

ervenka
3. apr 2014

V mene vsetkych postarov- pozrite si aspon special AH k Velkej Noci pred tym, ako poleti do kosa. DAkujem. 😉 😀

ikke
3. apr 2014

@ervenka hotovo 😀

leonii
4. apr 2014

@ervenka kompletka celý preštudovaný,aj ked v mojom prípade len obrázky 😀 😀

ervenka
4. apr 2014

@leonii @ikke Dakujem, dakujem. Sme sa vcera navlacili tasiek.... @rybca Mala som 4 tazky posty a 8! AH= 4hod. A vraj na den otcov bude znova. buduci tyzden bude karwei... UZ aby tu bola moja mama a budem mat 10 dni volno! oh yaaaaaaah.