Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
4. jún 2014

@cestovatelkaandrea ja sa este nevzdavam, len som velmi zvedava na komentare od rodiny, ked prideme v sep. do Za... 😀

eri28
4. jún 2014

ahojte po dlhej dobe mi sa mame fajn, tiez planujeme druhe asi 3 mesiace sa nedari, co nie je vela, ale velmi chceme obidvaja. za tri tyzdne dojde mamina, sesterka a jej mala ma tri roky na tyzden na dovolenku tak uz sa tesim a ratam dni 😀 .

eri28
4. jún 2014

ked pisete o tom cestovany ja som bola vo februari autobusom na svk, a maly spal v autosedacke.Spal celu noc, jedine, ze cez den vela chodil po autobuse, ale akosy sme to to Chvala Bohu zvladli 😉

cestovatelkaandrea
5. jún 2014

@ervenka kasli na to, nech si hovoria co chcu. ja to tiez pocuvam casto... raz som tucna, teraz som moc chuda... to je jedno, stale cosi 😀 ale u teba by to bolo ine, s kinerkom v bruchu ak by sa zadarilo 😀

ervenka
5. jún 2014

@cestovatelkaandrea no ja som jedina "pevna" stavba. Cela rodina z maminej strany su dost chude, sestra k tomu ovplyvnena manzelom- v tomto smere pakom 😖 , lebo pocas kazdeho tehu do nej hucal aby tolko nejedla. Ked som bola tehu s Danielom, tiez poznamenal, ze by som sa mohla dietnejsie stravovat. Po poslednej navsteve na SVK sa ma mm spytal,ze co to ma moja rodina stale s nasou- t.j,. aj s jeho vahou. Sranda, ze stale ponukaju, pytaju sa, ci si este nieco dame. A ked si dame (ved odolaj este teplej strudle) tak zase pozeraju, ako keby sme zjedli celu plech... No co uz, niekto je listok vo vetre, niekto je miesacka. 😝
Pred kinderkom 😉 by bolo dobre zateplit strechu, vymenit schody na celom dome. mozno aj novy koberec, alebo pavajucu podlahu vsade, vymenit v obyvacke parkety (nove 2 roky su kupene ale nema ich kto) JA by som to samozrejme nerobila, ale upratovanie by ma teda neminulo. 😀

leonii
5. jún 2014

Ták po 5-tich mesiacoch som kompletka zmokla na baiku ☹ Bože ako ja neznášam mokré vlasy,ani na cestu som nevidela ako fúkalo. To ako robia tý holandania že bicyklujú aj v daždi sú celý mokrý a sú v pohode ☹ Ešte že som už išla domov,lebo keby že mám byť taká mokrá v meste nejaké dve hodinky tak som hneď chorá ☹ Takže otázka máte nejaké špeci oblečenie,nejaké pláštenky či dačo také? A ked si to kúpim nebudú na mna pozerať ako na cvoka? 😝 😝 😝 😝 😝 😝

cestovatelkaandrea
5. jún 2014

@ervenka neboj upratovat sa da aj s kinderkom.... prieklad teta @vever1 ta tapetovala a prerabala ked bola kinderko. a z tych komentarov si nic nerob. my sme doma tiez vselijaki a ja nekomentujem nikoho. viem ake je to neprijemne, ked mna niekto riesi. preto to druhym nerobim.

cestovatelkaandrea
5. jún 2014

@leonii hej ja mam nepremokave oblecko, ked viem, ze bude prsat a este davam na hlavu siltovku. ked uz mokru hlavu musim mat, nech aspon nie je zima a vidim cez okuliare aspon.

ervenka
5. jún 2014

@leonii hehe, ze zdravim ja som z rodu bicyklovych postarov. Napr. v Heme si mozes kupit prsiplast+ nohavice- je to spolu v takom malom vaku- kupi si o cislo mensie ako normalne nosis. Celkom je to dobra kvalita. Ale mne nepomoze, len aj tak naprsi za golier, pocas mojich 4hod. sluzieb. postNL ma dobre prstiplaste, ale to ti nedam, potrebujem.😉
Neodporucam ti kupit poncho, lebo ked fuka funguje to ako plachta na jachte a budes pedalovat ale z miesta sa nehnes, a bocny vietor ta moze sfuknut 😉
A neboj sa, ja som uz mala vsetko, burku, krupy, sneh a som tu...
@cestovatelkaandrea ved ja sa nebojim upratovania, ak sa zadari kinderko, ja budem aj pracovat pokial sa zmestim na bicykel.

ervenka
5. jún 2014

@leonii http://www.hema.nl/winkel?fh_location=%2F%2Fnlh...{books%3Bshop}%2F%24s%3Dregenkleding&fh_secondid=pnl_34411000

leonii
5. jún 2014

@ervenka Vďaka za tú radu o ponču,lebo to som si chcela kúpiť 😀 Tak krúpy ma chvalabohu minuli až ked som došla domov tak začali padať. Ako mne by ten dážd až tak nevadil,len neznášam mokrú hlavu a aj si nerada vlasy umývam, pre mna by mali vynájsť šampon čo sa stačí použiť 1x do mesiaca -D (Hlavne že do vesmíru lietajú)
Do tej Hemy skočím asi v sobotu a kúpim aj deckám 😀 Ale inak ja keď vidím tých poštárov v daždi chodiť z poštou tak mi je ich tak ľúto. Akurát som vravela mm že by som brala prácu ako roznášanie letákov,lebo na poštárku neovládam reč. Aj keď z Tvojich príspevkov som sa dočítala že aj tu je to nevdačná práca. ☹

rybca
5. jún 2014

@leonii pokojne mozes aj roznasat postu, staci ked sa dohodnes pri prijimani, moja holandstina je uplne minimalna a robila som to 2,5 roka. Bohuzial mi nepredlzili zmluvu, ked mi mali dat uz na dobu neurcitu. Ale aj tak dobre, tazko by sa mi odchadzalo od malej..🙂

@ervenka aj ja som roznasala az do materskej, paradoxne po roznaske mi bolo najlepsie a to som mala dni, ked som sa ani postavit z postele nevedela, ale ta roznaska ma vzdy tak nejak vzpruzila..🙂))

ervenka
6. jún 2014

@leonii no vdacna, alebo nie. Vsade je nieco. Ale je pravda, ze ak sedis napr. za kasou v obchode, pes do teba neskoci, ani ta autom takmer neprejdu, nikto sa ta nepyta na smer cesty. ani si nedaju namahu z toho auta vyjst, len stiahnu okienko a zakricia na teba- uplna parada pocas dazda. "Sorry, ik ben geen GPS". Ale starsim ludom pomozem 😉 Napr. pred Vianocami, ked sme mali aj balicky, to bolo radosti- jeeeeeeeeeeej pakketje voor mij" V utorok som roznasala, videla som, ze za dverami je rodinka, tak som ustupila, aby sa nezlakli posty. A otec mi rokou kyvol, ze pod. Pri nom bol synator, a ked videl, ze posta lezie cez dverovu postovu dierku, tak spustil take ovacie, az som sa zasmiala. Ked odo mna chcu postu pred domom, (ale to musi byt fakt zjavne, ze tam byvaju, inak nedavam na ulici), tak sa este spytam- Bent u ouder dan 18? Vacsinou zeny povedia- bedankt voor komplimentje. A chlapi sa zasmeju.
V stredu pred 3 tyzdnami som mala 3 balicky- bol.com, albeli, vtedy prsalo= zmokli. A bola dost vytocena, samozrejme, ze som sa ospravedlnila, aj ked to moja chyba nebola, ked prsi, tak asi vsetko je mokre. 😖 Stala som pri pani, aby som videla, ako to bolo mokre. Vecer som napisala email nasej sefke, aby vedela co sa stalo. Pani pozadovala nahradenie skody. A to aj dostala, ale nie je to standartny postup. Takmer vsade je moznost aj ophaalpunt, vtedy posta nezmokne. To bolo dost neprijemne. Ale sefka povedala,ze "post gaat altijd door", a ked prsi, no tak prsi... Mimochodom, bol a ani Albeli nedavaju knihy do sackov (stacil by uplne jednoduchy) ale hodia to len do kartonu.

leonii
6. jún 2014

@ervenka 😀 😀 že nie si GPS dobré a to som pochopila aj bez prekladača 😀 No aj moja sa teší z pošty stále behá jak šialená ku dverám raz aj spadla skoro z vrchu lebo to musí byt ona čo tu poštu donesie.A aj ja veľa x zľaknem keď niečo hodia a ja idem okolo.Ja sa učím cez pc je tu taký program zo školy čo mal mm ked do jednej chodil tak opakujem vety jak verklik a večer sa snažím z mm kecať a veľa x sa smeje jak puk ked si slovíčka popletiem 😀 No uvažujem o nejakom kurze od Septembra ked pôjde mlada do školy hádam niečo na doobedie nájdem za rozumnú sumu. Zatial do práce íst nepotrebujem ale rada by som niečo zarobila lebo mm povedal že všetko čo zarobím môžem minúť len na oblečenie a iné blbosti no motivácia veľká 😀 lebo ja milujem nakupovanie 😀 😀

leonii
6. jún 2014

Baby a nejaký obchod z nálepkami na stenu či okná, ale vela vela vela vzorov v ponuke?

cestovatelkaandrea
6. jún 2014

@leonii vsade kde len kuknes. ja som ich videla v Ikey, aj v Zeeman jedneho casu. Teraz sme boli v Nijhofe a tam tiez. A dokonca strasne vela... fakt treba len pozerat. Mozno ich najdes aj v Bloker alebo v Heme. Normalne by som sa nedivila.

leonii
6. jún 2014

@cestovatelkaandrea No asi som slabo pozerala respektíve som to nejako neobzerala,ale dnes som si uvedomila,že chcem nálepku na okno a som si nevedela spomenúť či som to vôbec v nejakom obchode videla.
Takže sa musím naučiť poriadne obzerať.Vďaka

ikke
6. jún 2014

@leonii nalepku na okno by som hladala aj v praxis a gamma. a na stenu ma naozaj aj hema, Jip en Janneke a tusim aj nieco ine 😀

leonii
9. jún 2014

Júúúj zasa ja z nejakým problémom,ale v zime to nebolo a to konkrétne také miny biele húseničky v bio odpade.
Tento týždeň ich vidím po prvý x. A keď si predstavím,že to tak bude cele leto tak neviem neviem.Je na nich nejaký prostriedok čím môžem konvu vystriekať kým ho prídu vyprázdnit? ☹

ervenka
9. jún 2014

@leonii biele husenice? A nie su to nahodou mesozrave cervy? Odfot.

janinka25
9. jún 2014

@leonii jej nie sme sami čo to mame 🙂 my to mame na obidvoch kosochaj na bio aj na velkom to su take male biele je ich tam asi milion, a naposledy sa tam dostali aj mravce. mavame to aj na velkom ked sa to otvori tak to vypada hnusne, sami červ esteze, tito smetiari neotvaraju ručne tie kose, ale maju nato stroje🙂 ja som bio kôs, teda manzel naposledy vystriekal hadicou, a vyliala do kanala. ja som sa na to uz chcela pytat, či to niekto ma tiez, ale bolo mi to blbe, ze zas ked prispejem tak len otazka 🙂

leonii
10. jún 2014

@ervenka No tak dnes ráno som spravila foto a nejako sa cez noc rozliezli,fúúúúúúúúúúj ja neznášam červíky.
Asi dnes vezmem hadicu poolievam kanvu a dnu tiež napustím troška vody ☹ Hádam sa troška potopia ☹

leonii
10. jún 2014

@janinka25 No mi sme si zaplatili umývanie konvy ale len raz za mesiac a ako na truc na bio to nevyšlo naposledy tak som ju tiež umyla,ale kedže som nemala ešte hadicu tak len z vedrom a poviem to je iný smradok,ale tu ide bio až o týžden a je len v jednej štvrtine zaplnené,ale kôli týmto húseničkám ho musím dať aj takéto poloprázdne vyprázdniť ☹ No mne je divne tu medzi domami umývať konvu,ale asi budem musieť.Videla som tu jedneho chlapíka takto umývať,tak hádam na mna nenakričia že čo to porábam 🙂 Inak som prekvapená z horúčav čo tu nastali,lebo som to nečakala ale dúfam,že dlho ostanú ja mám rada teplo a radšej sa potím ako mrznem 😀

janinka25
10. jún 2014

@leonii my sme to mali tento rok 2x len ale nikdy nam nevyliezli, vsak za bio sa neplati aspon u nas to je, len za velky kôs platis. tak to davam aj ked to nie je plne, vsetko sa to premeni na vodu naspodu a to fakt hnusny smrad. my sme krajny dom, a mame pri ceste aj ten kanal 🙂 prečo by mali nakričat aspn u nas ludia umyvaju normalne pri dome auta som videla uz aj pri ceste umyvat, a kym stečie ta pena to nikoho uz netrapi. tak prečo ked mas tiez blizko kanal ved to vylejes rovno do odpadu. No to teplo posledne 2 dni hrôza aj u nas, ale aj tie burky čo večer pridu včera bola 2x a to bolo ako ohnostroj strale sa to osvecovalo.

janinka25
10. jún 2014

@janinka25 podla mna to môzes postriekat ak mas nejake savo, alebo v čom je chlor, minuly rok to manzel polial od nuka savom, ale nemali sme rozprasovas tak to len tak ofrkal, na vrchu to pomohlo.

leonii
10. jún 2014

@janinka25 No asi pôjdem nejake to savo kúpiť lebo som konvu z vrchu umyla hadicou a už sa zliezajú zasa.No aj ja mám krajný dom a kanal hned pri dverách tak ked to zas neumyje ta firma tak budem musieť sama. No a dnes v noci taká búrka že som musela okno zatvoriť a potom bolo dusno,ale normálne som sa bála že ho rozbije a ešte mi aj paradajky povaľalo.

janinka25
10. jún 2014

@leonii to s tym umyvanim to som nevedela. no ja okna aspon u nas v spalni nemôzem otvarat lebo mame do cesty a dost vela aut tu chodi. a plus sme tu mali este včera Pinkpop tak to len tak dunelo a to sme poriadne daleko od toho miesta.

ervenka
10. jún 2014

@leonii bleeee,ziadne husenicky, hnilobne cervy. Oni idu za hnilobou, najradsej maju rozkladajuce sa maso. My sme ich mali chvilu, ked nam svokra dala "vyzivu" pre kvety. Bude to boj na dlho, lebo oni sa radi vracaju. Napr. Antikal, dettol, savo ich nici. Prajem vela stastia v boji.

leonii
10. jún 2014

@ervenka Hejže fúúúúúúúúúúúúj už som to vyumývala dookola vodou a nejaké chemikáliu dala tak uvidím že čo a ako ☹ Najviac ma hnevá že o cca 2 týždne budeme mať veľkú grilovačku a dojdu z mm práce kolegovia čo nás sťahovali a jake to bude hrozne ☹ Ale ked sa tam potraviny nespotrebované dávajú a ked na to praží slnko tak sa ani nečudujem

leonii
10. jún 2014

@janinka25 Tak ja bývam hneď pri vlakovej trati takže vlaky počujeme,ale na SK sme tiež bývali pri trati takže sme zvyknutý 🙂 Inak je táto časť dedinky taká ticha že občas uvažujem,že či tu vôbec niekto býva 😀