Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ajana1
27. jún 2014

@leonii mi hovor cosi o tom. A to moj manzel je maxi bordelar. Bezne chodi v ponozkach po zahrade a hned na to mi ide do domu a zo zasady sa ide holit hned ako upracem kupelnu. A to nehovorim o kuchyni. Ked sa realizuje to mozem aj tyzden pratat nakolko vsetko zababre. A inak citronove tiramisu je tiez rychle a zaruceny uspech 🙂

janinka25
27. jún 2014

@leonii drzim palce nech sa oslava vydari. v upratovani je môj manzel az chory, ked niekto ma prist tak upracem, ale prenho to este nie je poriadok, tak sa vzdy on realizuje. 🙂 uprace aj detom izbu, ale ja vzdy tvrdim, ze to nemôze byt ako zo skatulky ked mame deti. predtym čo sme mali byt tak to bola hrôza kazdy druhy den vysavat na tych podlahach to bolo strasne vidno a teraz v dome ja mam pocit, ze menej upratujem 😀 len spalnu a detsku musim vysavat kazdy druhy -treti den lebo tam mame koberec a to vidno ked tam spadne nejaka spinka

janinka25
27. jún 2014

uz davnejsie sa chcem spytat ako to je s detskymi sedačkami. aspon v nemecku to robi vačšina ludi, ze sedačky maju v predu. ako môzu dat deti dopredu sedia tam aj take 3 ročne uz. aj tu som si to vsimla, ved v predu vedla sofera to je asi najhorsie miesto ked sa stane havaria.

ervenka
27. jún 2014

ak ste SAMBABAL niekto kupili v Heme, tak rychlo naspat, pytat peniaze spat. http://nos.nl/artikel/667298-oranje-sambabal-le...

leonii
27. jún 2014

@janinka25 vďaka 😀 No mi máme v 3 izbách podlahy zvyšok koberce a obaja z mm máme radšej koberce ako podlahy hlavne v zime 😀 môjmu mm nejaký ten bordel nevadí len ked má dojst návšteva tak to viacej zludnime a hlavne je pravda že nieje to len o tom že má človek deti ale v tom dome žijeme tak jasne že bude aj riad aj iné veci poukladané ked sa používajú a ja vždy vravím komu sa nepáči nech k nám nechodí 😀

ajana1
27. jún 2014

@janinka25 nas v consultatie beureau upozornili aby sme nekupovali autosedacku celiacu dopredu nakolko sa bude menit legislativa a deti do 4 rokoch budu musiet byt otocene ako male babatka.

ikke
27. jún 2014

@ajana1 to by ale take autosedacky museli byt najprv bezne dostupne v klasickych obchodoch... takze take horuce to so zmenou zakona asi nebude 😉

@janinka25 vpredu mozu mat dieta v na to usposobenom uchytnom systeme (rozumej autosedacke) ak je vypnuty airbag. otazka bezpecnosti je na zvazeni kazdeho rodica...

janinka25
27. jún 2014

@leonii mne sa tiez viac pačil v zime koberec, dobre hrialo na nohy, ale fakt spadne jedna nitka a strasne to vidno. tak tie autosedačky su take vysoke ako deti teda rastu s nimi, ale aj tak,ja by som deti do predu nedala. podla mna by mali dat aj do zakona aby sedeli len vzadu.

leonii
27. jún 2014

@janinka25 tak je to viacej vidno,ale ja zas denne vysávam takže toto mne nevadí,mne vadia tie mokré ruky a to že najskor pozametat a potom povytierat kopec času to zaberie a aj tak mam šmuhy všade ☹ No moje decká ešte si vpredu nesedeli a taak skoro ani nebudú,lebo tam sedávam ja takže maju smolu a Melka aj ked nemusí stále používa autosedačku je to pre nu bezpečnejšie a mám istotu že len čo otočím hlavu tak si nedá pásy dole,a teraz ked pojdeme na sk a zaspí tak spon si normálne pospí inak by bola taká vytočená jak paragraf ☹

erique12
27. jún 2014

@cestovatelkaandrea
kocka 🙂 a ako si schudla? vobec nejes chlieb? ani pastu, ryzu a zemiaky?

ervenka
28. jún 2014

@erique12 pasta sa ani nema jest- trochu na zubnu kefku,vycistit zuby a potom vyplut. 😀

vever1
28. jún 2014

@cestovatelkaandrea krasne si schudla 🙂 a co chces este tvarovat? Ved na tej fotke vyzeras suprovo. Ja sice svoje kila pisat nebudem ale ja by som potrebovala spevnit brucho :-/ len ja sa taaak neviem prinutit :-/

@ervenka hahaha povedz mojim detom ze pasta sa nema jest 😝

ervenka
28. jún 2014

@vever1 na spevnenie brucha by si najprv nejake musela mat. 😝 Ty a Andrea ste stihle. Take sestry deti, na vas tehotenstva nevidno... 😉

vever1
28. jún 2014

@ervenka hahaha nevidela si ma este vecer po veceri. To si pripadam ako v 5 mesiaci. A inac ja dobre maskujem :- D

ervenka
28. jún 2014

@vever1 a co mam potom hovorit jaaaaaaaaaa? 😀 alebo si prosim aj ja take maskace, ktore dobre maskuju.😝 mimochodom, teta, nemas byt v posteli a liecit sa nahodou? MM sa ma pytal, ked sme isli dalej od vas- to je az taka kosa? Nieeee, ona je len chora, co si nepocul, ako rozpravala cez nos? 😉

vever1
28. jún 2014

@ervenka lezim na gauci po dekou a ocko sa stara. Rozumej....pozera futbal a deti robia bordel. Vsetky hracky povytahovali z boxov :-/ som zvedava kto to bude riadit a kedy pojdu spat ked sa vyspali v aute 😝

leonii
28. jún 2014

Takže hodontenie grilovačky.Počasie super,doobedu aj slniečko vyšlo,nepršalo,vietor nefúkal. Jedlo bolo rozrátane na každého 5ks mesa a každý si dal maximálne 2ks. To meso budeme jesť ešte rok,lebo mi moc na mesko nie sme 😀 Nepiekla som,lebo sme museli íst po stoličky a stoly,ale som kúpila v tom Jumbe koláčiky a aj tie samozrejme ostali,taktiež 3 prepravky piva a 2balenia cocacoly a džúsu.Takže mám zásoby na dosť dlho,tý holandania tomu teda veľmi neublížili,ale zábava bola dobrá,teda oni sa hodne smiali a ja len čo som sem tam pochopila alebo mi mm vysvetlil 😀 😀 A sme pozvaný na dalšiu grilovačku z témou Oktober fest a máme dojst v nemeckých krojoch no som zvedava kde ich budeme zhánať ale vraj stačia aj nejake prvky len 😀 Asi cinknem svokre (žije v nemecku) A musím ich pochváliť kým odišli všetci všetko poupratovali aj riad spratali takže teraz sedím a do pondelka mám veget 😀

ervenka
29. jún 2014

@leonii ani ja som nezmokla, lalalaaaa 😀

ervenka
29. jún 2014

Nl vyhrali a nasa cesta buducu nedelu je ohrozena, lebo by Nl malo hrat v sobotu o 22,00, skoncia cca o polnoci a my by sme chceli vyrazit o 5 rano... Hmmm, asi prenocujeme v Pasau. 😀

janinka25
29. jún 2014

ahojte dajte nejaku inspiraciu čo varite? ja som uz z toho zufala, rozmyslat kazdy druhy den čo navarit. a este to mam tazsie lebo musim take aby si to mohol manzel zobrat na druhy den do roboty. 😠

leonii
29. jún 2014

@janinka25 Na mk je skupina že čo dnes na obed,ale čo dnes varíte je tam kopec inšpirácii na varenie.Inak ja sa vždy mm pýtam že čo chce lebo inak bude o suchom chlebe,alebo horšie spravím karfiol a ten on neznáša tak dačo hned vymyslí a ja mam po probleme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janinka25
29. jún 2014

vsak hladam, hladam. aj ja som mu povedala, ze spravim granadir. ten je prenho 😝

janinka25
29. jún 2014

ja este musim brat ohlad na deti, lebo starsi nezje hocičo, mensi je vsezravec a niekedy podla nalady🙂

leonii
29. jún 2014

@janinka25 juj tak granadír ten môžeme všetci 😀 Volá sa to čo dnes na obed už som sa aj ja pridala nech mam nejaké nápady 😀 No a decka to je kategoria sama o sebe,aj ked Melka je asi všetko a hlavne vela vela 😀 Ja sa nimi neriadim lebo to by som fakt 3 obedy varila dosť že sebe občas musím zvlášt niečo ukuchtit takže musia jest to čo je,alebo su hladný 😀

janinka25
29. jún 2014

tak mas uz velke, môj starsi vôbec nechce maso tak ked niečo z masom tak mu musim vyberat, aj ked mu dam malu vlasočnicu masa tak to uciti a vypluva. nasla som recept aspon na kelovu polievku, aleneviem či tu ten kel zozeniem. v aldi, lidl asi nie musim rano zbehnut do PLusky alebo JUMBA.

leonii
29. jún 2014

@janinka25 Akože fúúúúúúúúúúúúj kelova polievka 😝 ja zeleninu môžem,ale kel a kapusta ked je uvarena tak mi vôbec nechutí. A starší teraz tiež meso neje tak si dá len prílohu a stredný podla nálady.No a kel kedže nejem tak ti neporadím či ja tu vôbec predáva.Ja zajtra idem variť mrkvovu polievku z haluškami a zapekaný karfiol,lebo mm sa dnes vyjadril že priberá a chce menej jesť a ked navarím to čo nemá rád tak si dá len jednu porciu a nenaloží si 3x.
Ho to rýchlo prejde som zvedava čo si bude želať na utorok 😀 😀

janinka25
29. jún 2014

😀 ja mam namiesto kelu alnernativu polievku, hrasok, mrkva, kukurica s haluskami. uz ani tie polievky neviem ake varit, my musime mat kazdy den polievku, tu mame na 2 dni. uz nech sme na sk budem mesiac bez varenia🙂

leonii
29. jún 2014

@janinka25 jáj tak tú tiež poznám a často varím 😀 No mi ideme len na 14 dní,ale máš pravdu najlepšie natom bude to nevarenie 😀 😀

cestovatelkaandrea
30. jún 2014

@erique12 ahojki, no ja vela cvicim a vecer nezeriem. Vzdy som vyjedala oriesky vecer pri PC alebo pri telke. Takze to som uplne stopla. No a chlieb nejem, lebo som po nom nafuknuta ako v tehu. Ak chlieb tak len tmavy ale vacsinou jem tie rozne krekre ked uz.
Cestoviny jem tak 2 krat do tyzdna. Potrebujem sacharidy, ked ma narocny 1.5 hodinovy trening, inak by som sa zblaznila. Ryzu a zemiaky jem tiez. Dost to striedam, ale jedavam menej z oboch a radsej vela zeleninoveho salatu k masu. Uz mi z tych salatov sibe, lebo robim rozne v poslednej dobe.
Inak co sa tyka cvicenia:
Pondelok rano- 45 min beh alebo 60 minut kardio trening
Utorok vecer - 90 minut kardio+posilovanie
Streda vecer- 60-70minut beh alebo streda rano Pilates na uvolnenie svalov po treningu v utorok
Stvrtok rano- 60 cardio+posilovanie pri nizkej tepovej frekvencii na regeneraciu svalov
Piatok rano- Pilates len tak
Sobota rano- Zumba
Nedela:VOLNO
😀

cestovatelkaandrea
30. jún 2014

@vever1 dakujem ale mam ten isty problem ako ty. brucho stale planda a poskakuje, ked aj jaj poskakujem. este ho treba spevnit. Pod oblecenim sice nie je nic vidiet ale ja to jednoducho citim a rozculuje ma to. Ale tak co uz, chce to len cas a hlavne trpezlivost pri cviceni a necakat zazraky za kratku dobu. Toto je beh na dlhe trate.