Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
21. júl 2010
i.n.g.a
22. júl 2010

cestovatelkaandrea chceli sme do Grecka,ale svagrina sa vydava,tak ideme na Cyprus 🙂 ..ja som tiez chcela niejaky let,ktory netrva dlho,ale ked sa inak neda...hadam prezijeme v zdravi a nervy mi ostanu cele 😀

inak za tie ihriska..je to tu bieda...u nas je jedno,sice pekne,velke a nie ani drahe,no pre vacsie deti..my chodime do Nemecka,kusok za hranice a tam je to aj pre tych nasich drobcov
obcas vidim aj v obchodoch (niekde napr. AH) alebo McDonald's,ale tam je to vzdy hlava na hlave

i.n.g.a
22. júl 2010

my chodime aj sem alebo do sesterskeho centra v Nemecku
http://www.peeweeposterholt.nl/index.html

andreaka11
22. júl 2010

@endzi30 a to teda v septembri idete po dalsi chrup? 😀 😀 vies, ze ani neviem, kedy prideme... niekedy v auguste po druhom tyzdni.. ak pojdeme okolo, tak sa stavime 😵
ved mala si prist aj s mamkou! ved tri mamy a tri babatka 😎 u nas to vyzera, ako keby tu buchla bomba. vsade veci, co chystame. nemam ani kde stupit 😀 😀 snad sa to pomesti do karavanu... 😖
tak potom, ked prideme, tak dame rande.

rybca
22. júl 2010

@i.n.g.a to mate krasne centrum, co ja by som za to dala, keby sme mali aspon polovicne u nas..🙂

dianocka
22. júl 2010

u.n.g.a no fakt pekne.diky

dianocka
22. júl 2010

pardon i.n.g.a

i.n.g.a
22. júl 2010

rybca my tiez dochadzame...jedno mame sice len 16 km od nas,ale to je iba indoor a to druhe je 50km...ale tak raz za cas sa to da
aj do kryteho bazena chodime do Nemecka..ti nemci maju viac toho na hranie pre drobcov

rybca
22. júl 2010

@i.n.g.a jaj, ale my mame Nemecko dost daleko, my sme skoro pri mory na druhom konci holandska..🙂))) ale v sobotu ideme do Ikei a skusime Matka odlozit do kutika..🙂 uvidime, ci nas o 10 minut nebudu volat vziat si ho...🙂)))

i.n.g.a
23. júl 2010

jaaaj,no tak to je riadny kusisko od vas ☹
na SK alebo v Anglicku maju aspon materske centra a rozne aktivity s tym spojene..ale to bude asi fakt tym,ze tu je velmi kratko materska

rybca
23. júl 2010

Ahojte, tak sme boli dnes na poradni a pytali sme sa, preco to ockovanie Hep B, ked sme zo Slovenska a doktorka povedala, ze to vsetky deti zo zahranicia su ockovane a ze od vcera, cize stvrtku idu byt aj vsetky holandske deti ockovane Hep B.

endzi30
24. júl 2010

@rybca - to fakt? tiez sme boli vcera na poradni a nic nespominali 😕a predtym som sa na to pytala a ze my do rizikovej skupiny nepatrime 😕 no spytam sa nabuduce zasa...som zvedava teda 😅

ikke
24. júl 2010

u nas detto ako u endzi, este konkretne nam na prvej poradni povedala, ze slovensko do rizikovej skupiny nepatri (tak medzi recou sa pytala, ci vela cestujeme a tak) 😕 😅 tak ale mozno maju v randstade ine prirucky... 😝

rybca
24. júl 2010

@endzi30 @ikke - mozno je to kvoli tomu cestovaniu, no ja som len napisala, co nam povedala doktorka, vsak uvidite a mozno to nariadenie sa bude tykat uz len novonarodenych deti a mozno je to ako na slovensku, ze co lekar, to iny nazor..🙂))))))))))))))) ale dufam, ze nie..🙂

cestovatelkaandrea
24. júl 2010

ja si myslim, ze pes je zakopany v tom, ze Matyas sa narodil na Slovensku. Nasi drobci sa narodili tu v NL a aj ked maju SR obcianstvo tak ich neockovali proti Hep B... moj nazor.

rybca
24. júl 2010

@cestovatelkaandrea tiez si to myslim, ze je to v tom narodeni, no ale uz sa tym netrapim, uz to mame za sebou, reakcie skoro ziadne, takze teraz to uz moze byt pre neho len pozitivum, nie?

renush
25. júl 2010

ahoj, píšu prozatím z Prahy, ale moc se do Holandska těšíme, jen co se narodí malé, asi tak za 3 týdny, začneme plánovat odjezd. Jen tak s malým miminkem asi cestovat hned nebudeme, ale moc se těšíme. Přítel je z Holanska, z Apeldoornu 🙂

ikke
25. júl 2010

@renush jeej, apeldoorn je co by kamenom od nas dohodil 😵

renush
26. júl 2010

@ikke jéé, odkud jsi ty? Já moc holandsko dobře neznám, bayla jsem tam asi v žiotě dvakrát. Jendou pracovně a podruhé s přítelem u rodičů, ale je to krásná země. A nevím jak holanďani, ale přítel i jeho rodina jsou velice milí a zlatí. Hlaně přítel je pozorný a je s miminka úplně unešený. No je to něco jiného, než český chlap 🙂

Zatim se začíjnám učit holandsky, pomaličku 🙂 Docela mi to jde 🙂 Začínám rozumět, ještě umět mluvit.
Co tam děláš, jak jsi se tam dostala a jaks e ti tam líbí? Pracuješ, nebo jsi doma s dětma?
Hezký den 🙂

cestovatelkaandrea
26. júl 2010

@rybca to je jasne 😉 inak ako ste vikendovali? mna skolila riadna viroza, tak som sa davala dokopy. bambule mate niektora z vas dietatko v skolke? ak ano, funguje to tam bez problemov? ja mam stale nejake diskusie ohladom jedalnicka maleho, lebo kvoli tomu co mu davaju jest mava casto hnacky.

rybca
26. júl 2010

@cestovatelkaandrea konecne sme objednali kachlicky do kupelne..🙂)) no a inac len doma..🙂)) este toho mame vela co robit..🙂))) ja sa stale snazim najst nejaky speel zaal kde sa mozeme chodit hrat medzi deticky, ale stale nic..:(

cestovatelkaandrea
27. júl 2010

@rybca no s tym speel zaal je to tu tazke. ale ak chces, tak mozes dat Matyasa na 2 dni tak na pol den do skolky aby sa pohral s detickami. myslim, ze zo zaciatku by ti dovolili byt aj pri nom aby sa nebal. ja som zo zaciatku po porode robila tri dni v tyzdni a drobcovi sa v skolke hned lubilo. no a teraz ked ma takmer dva roky, tak sa tam rozbehne rano. a ked odchadzame tak vybozkava vsetky ucitelky (aj jeho kamosku Hanu) zamava im a potom mi rozprava v jeho jazyku zazitky zo skolky 😀

rybca
27. júl 2010

@cestovatelkaandrea no hej ale nie je to drahe? nam to stat nebude preplacat, kedze ja som doma

cestovatelkaandrea
27. júl 2010

@rybca ale ak by si mala doklad ze chodis na kurz holandstiny tak by ti prispievali. kamaratka nerobi ale chodi na kurzy tak jej stat prispieva, lebo sa vzdelava. cenu si over so skolkou. u nas stoji jeden den v skolke 50Euro, takze pol dna 25Euro.

i.n.g.a
27. júl 2010

u nas cena skolky zavisi od prijmov rodicov..teda podla toho kolko zarabate..je na to tabulka
a ako pise andrea,ked chodis na kurz,tak ti nieco prispeju..ja ked som chodila do ROC na holandstinu,tak mi ponukli,ze budu prispievat na skolku

rybca
27. júl 2010

@cestovatelkaandrea no ale chodim vecer o 6.30, tak neviem ci by aj toto uznali, chodime do skoly cez gemente, ale nic take neponukli, a aj sme sa spytali, ze co s malym a nic take nenavrhli

cestovatelkaandrea
27. júl 2010

@rybca ani sa nediv. niekedy na gemente nepovedia vsetko. viem ze u kamosky to funguje a ona chodi tiez na vecerny kurz. asi im ide o to, ze musis bud robit alebo sa jednoducho vzdelavat aby si mohla pytat prispevok na skolku od vlady.
inak ako pisala i.n.g.a neplatis plnu cenu za skolku. napr. nam vychadza skolka 1206 Euro mesacne ale z toho platim len cca. 400Euro. zvysok preplaca vlada. zalezi to od vasich prijmov. zhruba je to tak ze 1/3 platis ty a 2/3 tretiny stat. Kazda skolka ma nete cennik za jednotlive dni alebo pol dne. No a podla toho si mozes aj priblizne vyratat kolko by vas stala skolka na nete http://www.toeslagen.nl/reken/toeslagen/

rybca
27. júl 2010

@cestovatelkaandrea hm, no len sama toho moc nevybavim, a mojho chlapa o toho musim tlacit, no musim sa do toho zahryznut...🙂

diky baby za rady..🙂

cestovatelkaandrea
28. júl 2010

@rybca moc ani nemusis okolo toho behat.
treba si len dohodnut stretko v skolke a vyplnit prihlasku na planovanie danej skolky. potom ked obdrzis potvrdzovaci list, ze ti drobca zoberu tak poziadas o prispevok na skolku (da sa aj cez net urobit). my sme to tak urobili a jedine co sme tam vyplnali, bol nas prijem, kolko hodin bude maly v skolke a kolko je cena za skolku co skolka pyta a este tam boli nejake kolonky ci dostavame prispevky od gemente ale to nemame takze to bolo do 30 minut hotove a odoslane v digitalnej podobe priamo. inak kolegovia vraveli, ze je to tak potom vybavene aj rychlejsie. trva to cca 6-8 tyzdnov kym dostanes list ze ti budu pripsievat na skolku.

rybca
28. júl 2010

@cestovatelkaandrea tak to je super, ze to ide takto lahko, tak sa pojdeme spyatat do tychto najblizsich, tiez aj od akeho veku Matka vezmu,