Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
2. feb 2015

@ervenka No to je dobrééééééééé to i poviem. Zatiaľ majú len malé výhrady k tomu čo kupujem,ale tak dnešná chlapčenská móda je celkom pekná,len Janko odmieta košele a mne sa veľmi páči ked sú chlapci tak "poloslušne" oblečený 🙂 🙂

leonii
2. feb 2015

@ikke ono doteraz som len v HM-ku kupovala aj také teplé som kúpila 3ks,ale pod ne už Melke nič nedám,ale tak zatiaľ netreba,ale na jedných sa mi hned po vypraní take dierky objavili a rovno v strede dupky,takže ked to zašijem tak je to vidno,takže už len na dvor 😖 V Zemane som kupovala tepláky a stále su ok. Ale dosť mi vadí na tých lentých legínach že dosť presvitajú a tak ja už plánujem aj letné nákupy no prosto mi hrabe už s tej zimy 😢 😢

leonii
2. feb 2015

@ervenka Akože ten odkaz č.2 je parada som sa nasmiala a Jajko že fúúúúúúúúúj tak hádam sa im to dobre dostane do podvedomia a budu sekať dobrotu 😀 😀 😀

leonii
2. feb 2015

@ervenka Oprava č.1 už som popletena 😀 😀

palinkova87
3. feb 2015

Baby prosim vas neviete do kolko by mali vediet scitovat a odcitovat take 8rocne deturence????dakujem za odpoved... som sa dozvedela,ze aj nasobilku ma uz vediet... ach na nervy som....v tej skole ho ucia stale do okola to iste co uz vie odomna....a ja potrebujem aby sa posuval dalej...lebo sa budu robit inteligentcne testy.... a vobec neviem ako ho tam budu brat...dakujem za odpovede

leonii
3. feb 2015

Baby teraz došla nejaka pošta o merani a važení detí v škole. List je od GGD ako niečo som si dala do prekladača ale k čomu to je? Min rok nič take nebolo. Kto vie? Prišlo pre Janka a Adamka.

cestovatelkaandrea
3. feb 2015

@leonii len to, ze ich budu v skole vazit a merat. klasicka kontrola od skolskeho lekara 😉

cestovatelkaandrea
3. feb 2015

@palinkova87 nas krpec ma 6 a robi nasobilku do 20. Ale my sme mu dali uroven gr.4 na squle. takze ratam s tym, ze taky osemrocny v Gr. 4 by to mal vediet tak do 20. Tobino je v akej gr.?

leonii
3. feb 2015

@cestovatelkaandrea aha fúúúú mi odľahlo že či sa im niečo nepáči či čo. Lebo min.roku nič take nebolo.ale zas sme boli na očkovaní tak asi preto. Ďakujem

cestovatelkaandrea
3. feb 2015

@leonii to ich nekontroluju kazdy rok. Damca kontrolovali v gr.2 a potom asi az ked bude ako tvoji chalani.

leonii
3. feb 2015

@cestovatelkaandrea aha,no aspoň viem prečo nedošiel papier aj mladej 😉 🙂 Čo ja by som bez koňa robila?

cestovatelkaandrea
3. feb 2015

@leonii 😀 😎 😀

palinkova87
3. feb 2015

@cestovatelkaandrea to.nemozes riesit obycajnu skolu a tuto.....oni ho ucia to co uz vie scitovanie a odcitovanie do 10sat...a to uz vie davno.... a scitovanie a odcitovanie by mal dokolko vediet??

cestovatelkaandrea
3. feb 2015

@palinkova87 ja som ti pisala ako to je asi na normalnej skole. Damco musel vediet scitavat a odcitavat do 10 v Gr.2 a teraz maju scitavanie a odcitavanie do 20. neviem kolko to bude do konca roka. ale nasobilka az v Gr. 4 ale on to uz vie teraz.

ikke
3. feb 2015

@cestovatelkaandrea aky program to presne je na pocitanie? da sa to niekde online robit, alebo zadara stiahnut? alebo na to treba licenciu?

ikke
3. feb 2015

@palinkova87 pozri tu http://www.malmberg.nl/Basisonderwijs/Methodes/... tam sa da zakazdym rozkliknut, na akej urovni maju vediet scitavat, nasobit atd.
inak akurat minuly tyzden sme pred skolou nasli papier od nejakeho skolaka z nasej skoly - nasobenie tromi, zaniesla som to do skoly, akurat tam pri dverach stali este ucitelky, vravim, neviem, ku ktorej skupine to patri, ale vy asi ano, pozreli na to a zobrala to ucitelka z group 4. takze v nasej skole teraz stvrtaci nasobia tromi 😅

cestovatelkaandrea
3. feb 2015

@ikke neda sa zadara, normalne ked drobec prisiel do skoly dostal taky reklamny papier na squla program na PC. je tam nielen matika, ale aj holandstina, citanie, vseobecne znalosti a je to delene podla gr. kedze nas cvirik zvladol gr.3 za tri mesiace, tak sme mu dali gr.4 a to uz tak rychlo nejde. ale ide mu to. na rok sme zaplatili 89 euri sa mi zda.

palinkova87
3. feb 2015

@cestovatelkaandrea takze squala si mam najst?

ikke
3. feb 2015

@palinkova87 inak podla mna by inteligencne testy nemali mat nic spolocne so schopnostou pocitat. horsie bude, ak zistia, ze je schopny navstevovat normalnu skolu a bude sa musiet sam (alebo teda s vami doma) doucit, co ho mohli uz davno naucit hoc aj v specialnej skole...

palinkova87
3. feb 2015

@ikke to nemyslis vazne???? To fakt s tym nema nic spolocne???? Lebo Palimu volala dnes doobeda zase z tej blbej skoly,ze oni davaju prsty prec este aj ta de wissel a je to na komisii a ta mrozhodne podla inteligencnych testoch

ikke
3. feb 2015

@palinkova87 no vo vseobecnosti aj analfabet z dzungle moze mat IQ 140. ak je na testoch aj pocitanie, tak to su uz vedomostne testy, nie inteligencne.
zuzi, a neskusali ste oslovit nejaku inu skolu u vas, ci by neboli schopni ho zobrat? ved vsade sa hovori o integracii a "rugzakjes"... aj ked priznavam, neviem, ako to presne bezi u deti, ktore maju nejaky problem.

palinkova87
3. feb 2015

@ikke Tobias problem nema ziadny...jedine...tento jazyk bol problem a dostal sa tam kde sa dostal a teaz zaostava.... ja neviem ci mozem oslovit obycajnu skolu ked je teraz tam medzi tymi deturencami....mne leze uz na nervy toto....nikto tomu nechape...najradcej by som ich......

leonii
3. feb 2015

@palinkova87 Môžem? Tvojho zaradili do špeci školy preto,lebo neovládal reč? (teda holanštinu? )

ikke
3. feb 2015

@palinkova87 podla mna mozes. za pokus nic nedas. ak najdes normalneho riaditela, tak vobec nevidim problem. neviem, ci mas u vas nejake kamaratky, pozistuj, na ktoru skolu su dobre referencie, potom zavolaj riaditelovi a dohodnite si s nim pokec. ak povie nie, chodte o dom dalej 😉

palinkova87
3. feb 2015

@leonii to je na dllllho.....ja ti to zajtra rozpisem v poste.... teraz uz idem spat.....bo uz som zo vsetkeho vycerpana....clovek sa moze snazit ako chce aj tak si robia po svojom

leonii
3. feb 2015

@palinkova87 jasné drž sa a si oddýchni poriadne.

vever1
3. feb 2015

@ikke rugzakje uz neexistuje. To vlada zrusila lebo museli setrit. Moj syn mal nieco podobne minuly rok ale uz minuly rok nas upozornovali ze to dlho nebude mat.

@leonii no to ze dieta nevie jazyk nemoze byt dovodom na specialnu skolu. do svenovej triedy zacal pred mesiacom chodit jeden polsky chlapcek a ten nevie po holandsky este ani riadne ceknut. a v pohode.

ikke
3. feb 2015

@vever1 to je mozne, ja som sa s rugzakje stretla iba raz v zivote - pred 2 rokmi.