Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
6. feb 2015

@leonii len neviem ci splnas vekovu predstavu PostNL, bo teraz vacsinou beru penzistov..🙂)))

ervenka
6. feb 2015

@rybca a prave ku nam len same ucha, kt. prerusili skolu. Jeden je aj celkom sikovny. Aj som ho zaucala, lebo prebera po mne wijku... Tu su 2 dochodcovia, potom asi 5 zien okolo 50= prechodove hormony, potom okolo 30 a uska tu mame... 😀

rybca
6. feb 2015

@ervenka tak u nas co vidim ludi po mojom odchode skoro sami penzisti, par studentikov..🙂

leonii
6. feb 2015

@rybca no tak si počkám na dôchodok aj tak sa nan teším, že si kúpim ten vozík a budem brázdiť cesty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale tak mne je doma aj dobre,len mam občas nakupnu horúčku a to by sa € šilky 😀 😎 😀 😎 No a minule tu hladali dakoho na roznos letákov,ale vek len do 23r. čo už nemladnem 😒 😀 😀

cestovatelkaandrea
6. feb 2015

@leonii prefarbi vlasy na sedivo, tri dni sa nevyspi, trocha sa zhrb a zacni suchtat nohami.... potom budes ako dochodca 😀 😀 😀 😀 😀 a mozno ta zoberu 😝 😝 😝 😝 ale skor si myslim,ze by bolo pre teba lahsie sa obliect a namalovat a tvarit sa ze mas menej ako 23 😉 lebo vyzeras mladsie 😉

leonii
6. feb 2015

@cestovatelkaandrea No asi by bolo ideálne sa na babičku prerobiť,lebo podľa mna su k starším milší a keby som bola fest kočka tak aj tak by ma mm z domu nepustil 😎 😎 😎 😎 Čo už budem žienka domáca 😝 😝

rybca
6. feb 2015

@leonii neboj, tiez mi to hrozi, ta zienka domaca..🙂 esteze mam pajku a sklicka..🙂

cestovatelkaandrea
6. feb 2015

@leonii Keby si byvala blizsie, hned ta zamestnam 😉

cestovatelkaandrea
6. feb 2015

@rybca ale tak tebe by som sa divila, keby si chcela ist teraz robit... predsa je len lepsie ked budes nejaky cas doma pri takych drobcekoch nie? 😉

leonii
6. feb 2015

@rybca tak tak si šikovná a veľmi ja na také veci nemám talent,aj ked skúšam všelijaké ručné práce a podľa toho to aj u nás vyzerá 😀 😀 😀

leonii
6. feb 2015

@cestovatelkaandrea čo ideš do práce?

cestovatelkaandrea
6. feb 2015

@leonii ved ja robim staaaale. momentalne uz od oktobra 36 hodin tyzdenne 😉

leonii
6. feb 2015

@cestovatelkaandrea bože ja som stále nastavena na tie 3r. doma za detmi. Holt som doma už skoro 11r. to sa podpíše na logike 😀 😀

rybca
6. feb 2015

@cestovatelkaandrea no vsak teraz sa este nikam nechystam..🙂 ale ak sa mi nerozbehne biznis, tak pride cas, ked ma zacnu doma mrle zrat..🙂

cestovatelkaandrea
6. feb 2015

@rybca to ti verim, ja by som bola na prasky asi keby som musela byt doma. ale to som ja. ja som taky spolocensky cloviecik 😀

leonii
8. feb 2015

No tak ďalšia otázka ohľadne nakupovania (klasika) chcela by som pre mladú gumáky,s vyberateľnou vložkou.Tie posledné som kupovala ešte na sk. Viem že sú také za 60€ mi mm vravel,ale toľko fakt nedám. Aj by som jej tu vložku ušila,ale všetky gumáky som videla také úzke na nohu (Melánia má širokú nohu) tie čo mám doma su ako keby Crocs takže sú široké,ale kupovala som ich u činana. 😉 🙂 😎 😀 😕 😵

leonii
9. feb 2015

Baby ked posielate niečo na sk tak píšete Slovensko čo Slovakia? A ešte máme vrátiť modem a mm vraveli,že len dat do tej ich krabice a poslať. Hore v lavom rohu je pôvodný štítok. Mám ho prelepiť a prepísať klasicky,alebo stačí napísať len šípkou obrátenie adresy,lebo mm vravel, že nič netreba písať a mne sa to nezdá a zas 2x isť na poštu kvôli tomu v tomto počasí sa mi nechce. 😖

ervenka
9. feb 2015

@leonii ja by som dala do noveho balika, resp. isla na postu a tam mas presne kartonove krabice. Slovakia ani Slovensko nepisem- Slovak republic. Pretoze Slovakia= Slovenia a Slovensko- to uz vobec nepoznaju.. Aby necestoval balik po celej EU. Uz sa nam stalo. Mozno smola je v tom,ze SVK Zilina nie je jedina Zilina v ramci EU.
No na pocasie si treba zvyknut... 😀

ikke
9. feb 2015

@leonii UPC modem? konkretne viem, ze UPC ma specialne krabice a ked ste dostali novy modem, v obalke s nim prisli zrejme aj nalepky na prelepenie starych stitkov. ja by som sa na sipky nespoliehala, radsej jasne prepisat adresu.
na slovensko pisem Slowakije 😀 posta aj tak ide z NL priamo na slovensko, takze s tym pridu do styku iba holandania a slovaci. vzdy dojde do 8 pracovnych dni 😉
u nas stebocu vtaciky za oknom, prichadza JAR 😵

rybca
9. feb 2015

@leonii ja pisem na postu na SVK Slowakije a vzdy upozornim kam to ide, ono mozno aj zalezi na poste ako takej, myslim, ze cim vacsie mesto, tym vacsia pravdepodobnost bordelu...🙂

gumaky mame len obycajne, bez vlozky

leonii
9. feb 2015

@ervenka Díky,balík prelepím na obálky napíšem Slovak republic 😀 😀 😀 😀 No a to počasie to som si aj zvykla,ale mlada je doma a na ňu ked prší tak ziape jak keby besnotu mala 😠 Herečka,asi sa bojí, že je z cukru a rozpustí sa 😀 😀 😀 😀 Mi ked ideme tak to je počuť veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi daleko 😝 😒

rybca
9. feb 2015

@ikke dnes som videla dve velke Vecka z kacic na oblohe a tak som rozmyslala, ze ktorou svetovou stranou letia..🙂))) ale tak dufam, ze uz sa vracaju na sever..🙂

leonii
9. feb 2015

@ikke Ahojky,nie z Telfortu je modem. Adresu som už prepísala tak im to hádam dojde a chlapík vravel, že je to ich náklady tak uvidíme čo povedia na pošte či budu chcieť aj zaplatit. No a listy hádam aj na sk dojdu a nikto sa neulakomí na fotky detí bo by bol fest sklamaný 😎 😎 No tu to vyzerá neviem na čo,lebo som ešte vonku nebola ale prší tak povedzme že ide jar. Aj ked ja to mm vravím už dávno,lebo tulipániky vychádzajú a susede zakvitla Magnolia,ale potom snežilo tak neviem či kvietky prežijú.

ervenka
9. feb 2015

@leonii inak tie sipky- uz par krat som mala postu aj balicky, ked ludia vselijako pokreslili a posta sa vratila na "staru adresu". a este ma potom aj zastavovali, ze preco im prisla posta "spat". Lebo medved. 😝 Ako keby bol problem riadne napisat odosielatel a prijmatel.
@ikke od 1.1.2015 takmer vsetky baliky idu cez Amsterdam. Myslis si, ze vsetci postari, resp. pripravovaci atd. maju prehlad o statoch EU? Pohuzial nie. 😉

leonii
9. feb 2015

@rybca No tak mi mame malu poštu v potravinách a ide na poštu do malých dediniek tak hádam to nájde svojho adresáta 😀 😀 😀 😀

leonii
9. feb 2015

@ervenka No ved mne sa to hned nezadalo ale mm hrdina ale istota je gulomet tak som prepísala a budem mať istotu. Som si uvedomila pri písani, že už som dlho nepísala ručne normálne som to musela preísať lebo by som ani ja po sebe neprečítala 😀 😎

leonii
9. feb 2015

No tak sa tú poštu sa budem musieť aj tak vrátiť,lebo adresa čo som odpísala z krabice nebola správna a tak mm cinkne a zajtra pre veľký úspech opakovať 😀 😀 😀 😀 😀 Ako pohyb mi nezaškodí 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
9. feb 2015

@ervenka vsetci postari maju prirucky v holandcine a triedia podla holandskych napisov si myslim 😅 aj keby to triedil nejaky pologramotny african, tak si myslim, ze skor da na spravnu kopu ked je tam napis v holandcine, nez ked je tam v anglictine, lebo sam chudak aj tak nema paru, co to slovak republic je 😀 ale to je jedno, po 1.1. som posielala doporuceny list na slovensko a dosiel tak ako mal 🙂
@leonii ci je nieco na naklady firmy vies podla toho, ci ma adresu s Antwoordnummer - ak ano, tam neplatis postovne. v ostatnych pripadoch vzdy ano.

ikke
10. feb 2015

spytam sa aj tu 😅
Ma niekto doma stavebnicu Kapla alebo Bblocks? Neviete, ci je medzi nimi nejaky rozdiel?

ervenka
10. feb 2015

dnes sme tu mali arts asis z CB, v skratke (bola tu cca hodku a kecali sme skoro v kuse) nevidi dovod na speci skolu (eeeeecht niet) ani zazraky cakat, kedze drobec zacal s VVE len 11.11.2014. a novinka- ja mam hovorit po SVK, ked som s drobcom sama, Nl len ak je napr. mm alebo nejaky holandan pri nas!!! A ze ked budu papulovat, treba im odporucit pokec s nou... :-P MM ma vela predcitavat + poziciavat si luisterboekjes z biblioteky. Taaaaaaakze ked odisla, poslala som virtualny stredny prst pre sudruzky ucitelky, a mozno ich bude dnes v noci strasit za tie nervy, kt. mi dopriali bubak s lopatou.. :P Tiez sa tesime na ofic. list s vyjadrenim z CB. odporucanie na presetrenie usiek (taka je tu prax, netreba sa bat)+ logopeda dostaneme tiez. 😝 😝 😝 😝 😝 😝 tadaaaaaaaaaaa
PS: ak ste poculi buchot, tak to mi spadol kamen zo srdca. 😉