Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
21. mar 2015

@cestovatelkaandrea ditko reaguje najviac na INXS (never tear us apart je nr.1), DM. Pri detskych pesnickach je ticho...

cestovatelkaandrea
21. mar 2015

@ervenka Depesak uz v brusku. Dobre znamenie 😉

ervenka
21. mar 2015

@cestovatelkaandrea hehe, pri poslednej kontrole sa verlos. pytala- tazka zbalena? ANO. Aj vlastna hudba? ANO. A ze co- posledny live DM- in Berlin. Zasmiala sa, ze v pohode. A mm hned povedal- pocuvat Just cant get enought pri kotrakciach sa hodi. Srandista 😎
Daniel ma rad Coldplay- Paradise (slon+lietadlo), A sky full of stars- na konci jeeeeej jeeeeej jeeeeeej oooooh...

ikke
21. mar 2015

ja som len dnes dostala 16 eftelinpuntov a to som este vcera asi 10 u svokry zhabala 😅 za chvilu mozme zobrat do eftelingu celu dedinu 😀

inak u mladeho v triede su momentalne v pocte 31 deti 😲 group 1+2
ale maju tam kazdy den 1-2 asistentky alebo stazistov a vraj az pri 33 mozu otvorit dalsiu skupinu. som zvedava, kolko deti im vyjde buduci rok do group 3...

cestovatelkaandrea
21. mar 2015

@ervenka ohoho, Coldplay, no super. deti idu dobrym smerom u teba, DM and C super volba 😉

cestovatelkaandrea
21. mar 2015

@ikke super, mozeme potom hodit stretko na husenkovych drahach 😀 zoberem aj clenov rodiny od vas ak nemas rada. ja ich milujem a jedine Damco chce so mnou chodit, ale tak on nemoze ist na vsetko. este nema 140cm ale len 127 😀 😀 😀

ervenka
21. mar 2015

@cestovatelkaandrea potesim ta, stavia sa nova draha- Baron 1898. http://www.efteling.com/attracties-Baron-1898 pozri si video c. 4. 😀

cestovatelkaandrea
21. mar 2015

@ervenka wou, to je pre mna aj na cely den 😀

leonii
21. mar 2015

@ervenka Bože to načo si sem dávala? 😎 😀 😎 😀 Som si pozrela video a mm tam určite bude chcieť ísť 😀 😀 😀 Tak teraz začať šporiť,lebo mi do AH nechodíme 😉 😉 😉

ervenka
21. mar 2015

@cestovatelkaandrea @ikke @leonii este je tu moznost C- stante sa zamestnancom postNL- familyday v eftelingu- 16epp, incl.8efteling muntjes vreckove.

leonii
21. mar 2015

@ervenka Oki zajtra nastupujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
21. mar 2015

@leonii ja ti nasporim 😉 uplne vazne!

leonii
21. mar 2015

@ikke Fakt? Díkes. Ty do AH chodíš častejšie? Ja tam len cukríky pre mm chodím nakupovať raz za 14dní 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Inak ako som pozerala tak maju lepší výber tovaru ako u nás v COOP ale sa mi nechce z nákupom denne tahať 5km. A teraz ma napadla technicka otázka. Ked by sme chceli ist z deckami na sk cez šk. rok a by sme ich chceli na 3 dni vybrať je s tým problém? Lebo mm kolega povedal, že to sa nedá, že ich nepustia. Ide v týždni do školy ale tak že či to má vôbec zmysel 😒

cestovatelkaandrea
21. mar 2015

@leonii zalezi od riaditelky, riaditela. treba vysvetlit dovod, preco cez skolsky rok. normalne s tym nesuhlasia a nam to povolila riaditelka, ze rodinu musime jednoducho vidiet, ked tu nie je. takze to akceptovali.

leonii
21. mar 2015

@cestovatelkaandrea No mi chceme isť ku švagrinej má 40r. a popri tom chceme mladej pas dať spraviť. Samoška mm povie ako dôvod pas a nie oslavu tak uvidíme -D

vever1
21. mar 2015

@ikke hihihi aj mne naspor. Ja do ah tiež nechodím. 😀

@ervenka tak vyberte berkeloo a hotovo. Na jednej strane sa mi je na plán páčil ale neviem si predstaviť ako ich dokážu naučiť všetko ako na normálnych školách keď počúvaš aký je ich systém vyučovania. Ja som bola veľmi za ale len kvôli tomu ze ich učia vystupovať pred publikom to by bola dobra skúška pre Svena. Ale on sa tam necítil dobre, tak sme zvolili teda klasickú školu. A inac ja nič neviem o tom ze z cecilky chodia pravidelne do kostola. To ti kto hovoril? Naša je tiež katolícka ale farár tam nechodí.

ervenka
21. mar 2015

@vever1 juff, kt. nam ukazovala skolu cecil cez opendag- ze deti pravidelne chodia do kostola, ze sa ucia aj o inych nabozenstvach. A potom ma napadlo, ze som veru aj videla vela deti kracat z kostola, ale neviem, ci to bolo z Cecil alebo pri inej prilezitosti, ale bol to normalny prac. den- utorok alebo stvrtok.

ervenka
21. mar 2015

@leonii pas sa da vybavit aj cez ambasadu 😉 Ale pokial nevymeskavaju vela a dobre vysledky, myslim,ze by nerobili problem. Jedine, ze by cakali nejake super dolezite testy...

ikke
21. mar 2015

@leonii
@vever1
uz teraz mam 7 plnych karticiek 😀 a inak neviem, ci tento rok dame efteling, neviem si celkom predstavit, ci to je pre 5 a 2,5-rocne deti...

vever1
22. mar 2015

@ikke no my sme boli prvý krát až koncom minulého roku. Pre takéto malé deti ako máme my je tam sprookjesboom. A potom par atrakcií ale nie je toho veľa. Tiež sme išli len cez akciu. Inak je to dosť drahé a také malé deti všade ešte nemôžu ísť. Aj keď aj tá moja krpana je celá unesená z eftelingu a by sa len vozidla v carnaval festival 😃 u nás v okolí majú známy jaar abonnement ale mne sa to zdá zbytočne vyhodené peniaze pre rodinu s veľmi malými deťmi.

@ervenka v berkeloo sa kostola báť nemusíš 🙂

leonii
22. mar 2015

@ikke waw tak to je už iná zbierka. Ako ja moc na kolotoče nie som ale mm a chalani ked sme boli v Kalkare tak sa ledva na jedlo zastavili mne by už žaludok povolil.

leonii
22. mar 2015

@ervenka Hej viem, že sa dá,len sme to chceli spojiť. No malo by to byť na začiatku Júna tak neviem či je vtedy nejake skúškové obdobie.Ale tak ked nedovolia tak spravíme cez ambasádu. A nevieš ako dlho to trvá,aby zas mladá nezostala bez pasu. Jej končí v lete platnosť. 😎

ervenka
22. mar 2015

@leonii treba zavolat priamo na ambasadu- tam dostanes 100% informaciu. Ak si dobre pamatam 6t az 3 mesiace.

leonii
22. mar 2015

@ervenka Oki 😀 😎 😀 😎

cestovatelkaandrea
23. mar 2015

@ervenka pojdete alebo neee tento rok?

ervenka
23. mar 2015

@cestovatelkaandrea radi by sme... 😉

eri28
23. mar 2015

Baby viete mi poradit ake papiere budem potrebovat na gemente koli svadbe.Predpokladam ze v kostole nebude problem a to chceme neskor najprv na urade.V stvrtok ideme na urad koli tomu sa opytat ale neviem sa dockat a stale rozmyslam co vsetko budu od nas chciet.Diky za odpovede.

cestovatelkaandrea
24. mar 2015

@ervenka ako? 2v1 ?

cestovatelkaandrea
24. mar 2015

@eri28 tak v tomto ti neporadim, lebo ja som mala vsetko na SR.