Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
25. júl 2015

@madge5 v kazdom regione inak, podla toho, kde byvas

ervenka
29. júl 2015

mozem sa spytat- do coho obliekate deti do skoly? Teda chlapcov. Kosele, polokosele alebo aj tricka? Nohavice, predpokladam ziadne teplaky (okrem dni ako je modder dag).

leonii
30. júl 2015

@ervenka Ahojky, tak moji sú starší,ale v podstate obliekam stále to isté roky. V teplé dni tenké nohavice kratasy+tričko. V chladnejšie nohavice +tričko s krátkym rukávom+mikina. Často vidím u chlapcov košele ale moji košele bojkotujú čo je mne ľúto ☹

cestovatelkaandrea
30. júl 2015

@ervenka ty si dobra, ze kosela do skoly..... by ma Damian zabil 😀 😀 😀 jedine tricko s jeho oblubenym motivom. a k tomu nohavice. U nas kosele fica iba v nedelu do kostola a popripade nejake oslava, navsteva restauracie a pod... inak to na nich nenatiahnem ani keby co...

ikke
30. júl 2015

@ervenka tricko a nohavice. Ale maly turek nosil do skoly aj teplaky. Hlavne nech je to ciste a nech je v tom dietatu pohodlne 😉

ervenka
30. júl 2015

@ikke daniel obcas nosil do PSZ teplaky, hlavne, ked mali v rozpise cinnosti hranie sa vonku v piesku. Aspon mu obycajne gate nepadali. Aj tak mu musime kupit nohavice/rifle na gumicku, aby si mohol rychlo stiahnut gate ked pojde na zachod.

rybca
30. júl 2015

@ervenka u nas deti (hlavne chlapci) bezne teplaky, narodnost vacsine holandska, najviac v den, ked mali telesnu, hlavne aby bolo ciste, cize kazdy den ine, zo zaciatku som ho prezliekala aj na obec, lebo sa pravdaze dokyckal, teraz ku koncu, ako som bola tehotna a po porode som uz na to dlabala, hlavne aby nebolo moc vidno 😝 Inac ked sa hrali von, tak som mohla ocakavat, ze domov pride jak prasa, obcas aj s dierami na kolenach, takze ja by som moc do oblecenia neinvestovala..🙂)))))

leonii
31. júl 2015

Baby nemáte nejaký tip na veľké plagáty,obrazy na stenu? Ale také mega veľké,ale nie za celú mm výplatu? Asi nie moc reálne požiadavky že? ☹ 😒 😒 Bola som v Ikea ale nič ma neoslovilo.

ervenka
31. júl 2015

@leonii podla toho aky motiv by ta zaujimal... 😉

leonii
1. aug 2015

@ervenka No nič mega modrené ako čierna bodka na plátne ale ani nie klasická krajinka. No fotky Londýna či Paríža sa zas mm nepáčia 😠 Inak sme boli pozerať nábytok a ani na jednom kuse sme sa nezhodli. Mu vraví, že keby sme mali dnes zariadovať tak máme prázdny dom,len madrace na zemi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajana1
1. aug 2015

@leoni skus si pozriet tu. Dodavaju aj do zahranicia pripadne si daj dorucit domov a ked pojdete na SVK tak so ich vyzdvihnes http://www.sashe.sk/artsablony

leonii
1. aug 2015

@ajana1 Díkes pozriem 🙂

ikke
2. aug 2015

Xenos a mozno aj hema ma plagaty
@leonii

lenka1108
9. aug 2015

Ahoj baby.prepacte ze sa vam sem takto vtesnam ja iba na chvilku 🙂 zajtra letim s detmi za manzelom je v holandsku uz skoro 3 mesiace a ideme za nim na 11 dni.chcem sa opytat na pocasie lebo vsade ukazuju inak a pytat sa chlapa co mam zbalit no achhh ... prosim vas baby mm byva v DEN HAGG ci ako sa to pise kusocek od plaze a tak poradte mam na najblizsich 11 dni zbalit viac veci dlhych? Alebo sa bude dat aj v kratkom? Mam moznostat 2 kufre vraj v kazdom 32kg len nechcem s dvoma detmi tolko trepat.plus kocar pre istotu.poradte prosim... dakujem :*

ervenka
9. aug 2015

@lenka1108 s kym letis, ked mozes tak vela batoziny? 😉
pozri si tu linky- cca priblizne rovnako ukazuju- http://www.weer.nl/verwachting/14dagen/nederlan...
http://www.weeronline.nl/Europa/Nederland/Den-H...
wind= vietor neersl. % = percentualna moznost zrazok neersl- predpokladany objem zrazok.
Ak byva pri mori= vietor od mora. Zalezi ako ste vsetci zimomravi. Ak velmi tak lahku bundicku, ak nie, sveter postaci. Zobrala by som aj tricka s dlhym rukavom. Pripadne kreditku= kupim na mieste oblecenie. okrem inych- H&m ma teraz vypredaj.

lenka1108
9. aug 2015

@ervenka wizz air

lenka1108
9. aug 2015

@ervenka letime z brna

ajana1
9. aug 2015

@lenka1108 momentalne je tu dost teplo ale to sa moze raz dva zmenit. Aj ked sa ochladi jedine co davame nasmu malemu su dlhe nohavice namiesto kratasov a niekedy tenku bundu na kratky rukav. Svetre nechaj doma zas tak zimno urcite nebude. Zober len par teplakov a par triciek s dlhym rukavom. Trochu otuzavania tiez nikomu neuskodilo 😉

michelle22
9. aug 2015

@lenka1108 momentalne je pekne a teplo, okolo 24 stupnov. Akurat ze tu skoro nonstop fuka vietor. Nasa chodi v tricku, kratasoch a sandalkach. Ked je chladnejsie tak mikina navrch. V meste je obrovsky Primark, ak by vam chyblo oblecenie. Nakupite aj co nechcete 🙂 live kamera z plaze pre motivaciu 😀 http://www.scheveningenlive.nl/strand-webcam/

lenka1108
9. aug 2015

@michelle22 si zlata dakujrm ti velmi pekne.zbalila som aj nejaky dlhy rukam ale trda hlavne kratke.dakujem vam kocky snad dobre dorazime a uzijeme si cas s tatinom 🙂 a nie ste niektora na okoli Haggu?
@ajana1

michelle22
9. aug 2015

@lenka1108 my sme v Haagu, a aj pri dost pri plazi byvame. Ak budete chciet sa stretnut tak daj vediet. Som teraz s malou doma takze casu mam kopec 🙂

lenka1108
9. aug 2015

@michelle22 Super manzel byvaju v nejakom kempingu ze tam je strasne vela domov hned pri plazi.ideme aj so svagrinou a kamartkou.vsetky tam mame muzov 😃

kika09876543
12. aug 2015

Dobrý deň chcem vás poprosiť O radu . Manžel mi poslal balík Z holanska na Slovensko . Len že balík slovenská pošta nemá . Neviete mi prosím poradiť aky kuriér má holansko ako sa dostanem K balíku ??V piatok má tú hľadal kuriér len som nebola doma A áno mi nevolal ani lístok nebehal V schránke neviem ako sa mám do pátrať K tomu balíku jedine čo mám je číslo zásielky. Manžel Z holanska už odesiel za prácu inam tak že ani na poštu sa nedostane. Ďakujem za radu.

ervenka
12. aug 2015

@kika09876543 v prvom rade treba zistit cez koho je balik poslany. Tu v NL su okrem postNL este cca 4 spolocnosti, kt. sa zaoberaju posielanim balikov. Takze si zadaj cislo zasielky a malo by si dat info kde sa balik nachadza. Cislo zasielky by mal byt na oficialnom papieri s logom firmy.

leonii
14. aug 2015

Baby potrebujem radu. Blíži sa september a aj oslava narodenín Adama a Melánii. Sladkosti do školy vymyslené mám,ale neviem ako ich zabaviť na oslave. V pláne je ihrisko,ale a o sa nemôžem spoliehať,lebo ak bude pršať tak budeme doma. Uvažujem o spojenej oslave. Rozmýšlam už mesiac a asi mi to slnko upieklo mozgové bunky,lebo nemám žiaden nápad. Potrebujem ich zaujať na cca 3h. ked by náhodou pršalo. Pomoooooooooooooooc 😒 😒 ☹ ☹

ajana1
14. aug 2015

@leonii co tak prezliekacia party. pripadne pyzamova, doniest nejaky ten twister a ak mate wii tak nejake tanecky, co maju deti radi je piect alebo aspon dekorovat cupcakes. Hlavne co najmenej cukru aby sa tie deti v dome nezdiveli.

ervenka
14. aug 2015

@leonii kinder bingo, twister, ak si velmi kreativna a pokial tie deti nie su PC deti, tak hladanie pokladu- zelezi aj ako celke su tie deti. NEch si spravia bananovych minionov. 😉

leonii
14. aug 2015

@ervenka
@ajana1
Vďaka baby ten Twister je super nápad pre Adama, pre Melku zasa Mimoni,alebo aj to zdobenie koláčikov. Dúfam, že bude pekne počasie,aby sme mohli ísť vonku na ihrisko 😀 Hľadanie pokladu sme mali mi. rok tak to odpadlo. 😒 .

leonii
18. aug 2015

Baby ako mam dať do vyhladávača (po NL ) ten baik bez predného kolesa čo sa zapája na dospelácky? Dakovala 😀

ikke
18. aug 2015

@leonii aanhangfiets alebo aj aanhang fiets to volaju na marktplaats 😅