Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😡

ikke
β€’
19. okt 2010

@rybca aj ostatni, nasla som celkom zaujimavy webwinkel, maju tam napr. muku na cestoviny
http://www.de-zuidmolen.nl/Basis.aspx?Tid=2&Lid...

ale aj mak vo vacsom nez 100g baleni - az do 25kg πŸ˜€
http://www.de-zuidmolen.nl/Basis.aspx?Tid=2&Lid...

alebo sodu bikarbonu
http://www.de-zuidmolen.nl/Basis.aspx?Tid=2&Lid...

a maju tam aj nejake nemecke muky, mozno by nieco z toho mohla byt aj ina nez hladka muka... πŸ˜…

ikke
β€’
19. okt 2010

ach, tak nyst, linky nefunguju...

cestovatelkaandrea
β€’
20. okt 2010

@ikke vsak posli v IP aj ja rada pokukam πŸ˜‰

ikke
β€’
20. okt 2010

@cestovatelkaandrea ono to na vsetko dava ten isty link, tak treba polistovat na tej stranke, na ktoru ta hodia tie linky πŸ˜‰

rybca
β€’
20. okt 2010

@ikke no tak sme pokukali ale je to daleko a postovne drahe...:(

cestovatelkaandrea
β€’
21. okt 2010

oki pocitam a ked pojdeme okolo autom nakupime πŸ˜‰

andreaka11
β€’
24. okt 2010

tento vikend sme si zase odtrpeli v horuckach. πŸ˜’ lisa ma dalsi, v poradi 6ty zub!!!!! πŸ˜• kiezby to islo aj bez tych horucok
@endzi30 ak bude vsetko ok, tak by som sa k vam navtierkala v stredu? πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
24. okt 2010

@andreaka11 - no opovaaaaaaaaaz sa πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ kto sa tu bude zasa na teba kukat? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ jeeeeeedine, ze tu povysavas a porylujes nasu betonooonovu zahradku πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

jasneeeeeeee, dojdite 😡 😡 😡 joooooj, tak lisa ma dalsi zubecek? πŸ˜… πŸ˜… chudatko...a sa len tlaci, ci uz vykuuuka? πŸ™‚ πŸ™‚
my horucky nemaaame, ale v noci sa budime aj 300x ako keby nam 564 osmiciek rastlo naraz ...som uz faaakt nemlaaatom dead 😠 😠 😠

ja som minuly tyzden zhanala tu autosedacku a potom este aj zimnu bundu...tu bundu som nekupila, to je des...som mala v obchodoch saunu zdarma....Milla vrestala ked som ju obliekala, potom som ju dala von z kocika, tak sa tam valala po zemi a robila im tam cleaning for free...potom sa mi prekotil cely kocaaaar, lebo som mala na rucke zavesenu 100 kilovu kabelu a kedze som Millu z neho vylozila, tak v momente letel k zemi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
jedna bunda mala...a tenka, v dalsej vyzerala ako nafuknuty krocan....jaaaaaaaaaj....my snad v zime ani von nepojdeme πŸ˜€ πŸ˜€

ok, tak o kolkej vas mame cakat? davas ich hajat 2x za den? my tiez este spime 2x....len raz za den by mi este nevydrzala...jedine ze by vstavala o 10 rano ako tvoji πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
spime do takej pol 1, tak mi daj vediet ze kedy pridete, aby som ju bud dala skor spat, alebo neskor 😡 😡

tak ja letiiiiiiiiiiiiiiiiiim....jojo a nezabudni si doniest metlu a ryyyl πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
24. okt 2010

@ikke - ahoj, tusim si sa pytala na vitaminky pre deticky...tiez som tu zhanala nejake, ale nic 😠 ja som si na SK kupila akurat vitamin C, ten jej davam denne....momentalne sa mi minul, tak musim dokupit πŸ˜‰
ak by si chcela, tak daj vediet, mozem priniest 😡

ste tu tusim viedli dllllllllllllllhokansku diskusiu o odsavani soplikov....tak ja mam tu odsavacku na vysavac, je to perfektne, vycucne to aj trn z paty πŸ™‚ πŸ™‚
samozrejme cim starsie babo, tym viac sa mixluje....tu na konikovi som citala jednu praktiku ako babo pri tom drzat, tak odvtedy to praktizujem aj ja, sice mala place, ale len 5 sekund a nostek ma cisty πŸ˜€

inac tu taku odsavacku nepoznaju, moja polovicka ked to zbadala, tak vravi, ze nech sa neopovazim s tymto nastrojom nieco robit jeho dietatu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ono to vyzera hrozostrasne, clovek si mysli, ze to aj mozog vytiahne πŸ˜… πŸ˜€

rybca
β€’
24. okt 2010

@endzi30 ahoj, mne sa velmi lubia HM zimne bundy http://shop.hm.com/nl/shoppingwindow?dept=BARN_... s tymto zapinanim uz mame dve prechodne a je to super

andreaka11
β€’
24. okt 2010

@endzi30 tak zub je uz vonku, nastastie. vcera, ked spala poobede, tak sme mali naplanovane do obchodov, tak sme malych zobudili a lisa sa skoro zletovala ku mne!!! ze 39,2!!!! πŸ˜• πŸ˜• πŸ™„
a co tu sedacku? kupila si nakoniec? urcite ste dali s johnom kompromis a kupili tu ferarri!! πŸ˜€ 😝
sa este stale smejem pri predstave vytiahnutia milly z kocika πŸ˜€ πŸ˜€ urcite som ti veeeelmi chybala!!! πŸ˜… nemal ti kto dceru zabavat!!!! 😡
tak prisla by som okolo siestej? pripadne hned, ako zacne thomas v noci plakat. tuto noc zacal o 4tej. to vies, musim stihnut povysavat a donesiem si aj prachovku. detom namocim teplaky do vody, tak potom, ako sa budu plazit, tak ti poumyvaju podlahu πŸ˜€ πŸ˜€ porylujem ti tu travicku, co ti rastie medzi betonmi a aj v kvetinacoch ti porobim poriadok. a potom snad o tej 11tej by som mala byt hotova, tak ak deti doumyvali podlahu, tak sa mozu trocha pohrat πŸ˜€ MOZU?????? πŸ˜• πŸ˜• 😨
tento vikend sme spali 1x za den. zalezi od toho, kedy sa zobudia a oni ako keby vedeli, ze je vikend, tak sa budia neskorsie, aby si mamina a ocino mohli pospat, pripadne..... 😝 😡 πŸ˜€
no ja na odsavanie pouzivam tu uzku trubicu πŸ˜€ πŸ˜€ s cim sa vysavaju okraje a rohy. s tou to je za sekundu πŸ˜€ πŸ˜€ (samozrejme, ze zartujem, neplaste sa maminy!!! ja pouzivam ten balon z hemy). ale uz len ta predstava s tou trubicou πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
by the way endzi, pouzivas aj na seba tu odsavacku? πŸ˜• ved urcite to vsetky hlieny z pluc vytiahne, nie? vyskusaj ju a napis sem na kona 😨 πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
24. okt 2010

@rybca - πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ presne tie bundicky som skusala, ale tu tensiu uz nechcem kupovat, ved pomaly bude 0 stupnov, tak neviem ci by som ju vyuzila a potom som skusala taku tu ako keby paperku a tam zasa mali asi velke cislo, lebo ako vravim, vyzerala ako SUmo πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ale mozno je aj dobre kupit vacsiu, aby jej aspon do jari vydrzala πŸ˜€ πŸ˜€
asi tam skocim este raz, vlastne do inyho HM, vyskusat tu mensiu velkost πŸ™‚

@andreaka11 - πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ no ja na seba pouziiivam normaaalnu hadicu z vyyysavaca πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ale nieeeeeeee....sak by som sa poblila asi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a keby som to skusila a isla by som vyniest ten bordel z vysavaca, tak by som vysypala snad aj tie pluca do kosa πŸ˜€ πŸ˜€

teeeeeeeeeda, aj ja chcem spat tak dlho, popriiipadne robit rosambo πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ to mozem snivat 😠 😠 😠

ze zletovala πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ si s nou mohla pradlo ozehlit πŸ˜… πŸ˜… πŸ˜… si jej dala cipok pipuske? πŸ˜… aj plakala moc? πŸ˜• ale hlavne je, ze zub je vonku πŸ™‚

no tu sedacku som kupila, ale toho Romera πŸ˜… πŸ˜… je vacsia ako Tobi, akurat sa obavam tej opierky na hlavu...lebo doma som ju do nej posadila v obyvacke a hovadsky protestovala πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ no hold...ja tiez protestujem ked k nej musim v noci vstavat, ale IDEM, tak ona tiez moze protestovat, ale sediet tam musiiiii πŸ˜… πŸ˜€

kluuuuuuuuudne dojdi aj o 2:00, my sme hore kazdu hodku skoro πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a aspon stiiihas vsestko porobit a ja ked rano vstanem, tak si zelam sniiiidane do postele πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

papaaaa, idem zalomit, dokym je klud πŸ˜€ 😡

rybca
β€’
24. okt 2010

@endzi30 nas bude nosit v zime urcite 86 velkost, aj ked 80 by mu stacila, ale pri 86 mam istotu, ze nebude mat holy chrbatik, bo mu siaha az pod zadok, vlastne nohavice mu uz odmalicka davam o cislo vacsie, neznasam, ked ho drzim a vykasu sa mu nad kolena, teda ked je chladno, aj ked posledne dni objavil stahovanie teplakov, tak mi cez den po dome chodi s teplakmi na clenkoch, ze ho to bavi..πŸ™‚)) cakam kedy hodi papulniaka..:( No ale to som odbocila, som ti vlastne len chcela, ze podla mna je dobre mat o cislo vacsie, bo viac to zakrije..πŸ™‚)))

endzi30
β€’
25. okt 2010

@rybca - - πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ rybca....no tvoj Matyasko ma rok a pol takmer a nosi 80 πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ my mame 10,5 mesiaca a niektore veci ma uz 86 😠 πŸ˜€ πŸ˜€
ona je taky moj gulko a nic jej nesedi πŸ˜– ked kupim velkost na jej vek, tak na dlzku jej to je super, ale na sirku vseeetko male a zasa presne naopak, ak kupim o cislo vacsie, tak na sirku je to ok, ale zasa je to dlhe πŸ™„
takze ja musim najst nejaky vhodny strih...

ked som jej skusala tie bundy, tak tu velku 86 mala pod kolena a zasa tu 80 mala akurat, ze by som pod to snad ziaden sveter ani nenarvala 😠
takze musim hladat...ale dokym nieco vhodne najdem bude asi aj leto πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

tiez chcem urcite kupit vacsiu trosku, ale zasa nech to nevyzera ako keby to zdedila po mne πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ nohavice kupujem aj ja o cislo vacsie, tam to nie je tak strasne vidiet, konce zahnem a je to πŸ™‚ πŸ™‚

rybca
β€’
25. okt 2010

@endzi30 tak mas to tazke..πŸ™‚)) viem o com hovoris, podla seba, medzi vrchom a spodkom mam rozdiel 2-3 velkosti..πŸ™‚)) takze uplne antikonfekcny typ..πŸ™‚))) teda teraz je to este fajn, kedze mam este stale "tehotenske" brucho..πŸ™‚))))))))

andreaka11
β€’
25. okt 2010

@endzi30 juuuuj, adusik moj. boli ma hlavicka... to asi z toho doubele mrncania ☹ niekedy ma obidvaja prenasleduju a ja nemam sancu im uniknut. no a potom sa na mna zacnu stverat a gate mi tahaju dole, no poviem ti, ze ten povoleny spanok je zasluzeny!!!! πŸ™„ lisu sme nadopovali cipkami tak mozno aj preto tak dobre spinkala. dokonca zaspala na tatovi. ale mala bolesti. bolelo ju to, ale nastastie jan nevahal a natrel jej to takymi kvapkami na zuby. nabuduce, ked bude taka zerava, tak najskor s nou ozehlim a uvarim na nej veceru a potom strcim cipok. a mozno ani nestrcim a necham ju, nech vykuri cely barak πŸ˜€ πŸ˜€ jan sa potesi, ze ako setrime energiami. πŸ˜€ πŸ˜€
πŸ˜€
seeegra mi nepride, lebo muzik je unaveny z prac. cesty.... tak mozno pridu rodicia na par dni. ale neboj, nase rande to neovplyvni a stale sa stretavame, ak bude vsetko OK.
prave som dozehlila πŸ™„ πŸ™„ tak idem poodkladat.....
zelam prijemny zvysok vecera

ikke
β€’
25. okt 2010

@endzi30 ako sa volaju tie vitaminy? mozno maju nieco take aj v nemecku, chystame sa na nakup...

endzi30
β€’
26. okt 2010

@andreaka11 - no Andy Pandy....tak to ti verim, ze ked dvaja naraz mrncia, tak niekedy ide hlava explodovat πŸ˜…
a s tym tahanim nohavic to poznam.....ja stale ked som v kuchyni (okno kuchynske mame do ulice), tak staaaaaaaaaaaaale mi ich Milla stahuje....vies kolko krat tam stojim len v gatkaaach??? 😠 😠 πŸ˜€ πŸ˜€ a v momente ako si ich natiahnem, tak ich mam dole πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ asi si kupim na doma nejaky sexi overal a ten mi nestiahne πŸ˜€ πŸ˜€
a v lete to bolo este zaujimavejsie....ona bola schopna ma zdrat z koze πŸ˜€ πŸ˜€ normalne ma tahala za kozu a tak sa postavila πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ bolelo to ako hovado.....ale viac to bolelo asi mojho draheho, lebo toho tahala za chlpy, takze mal depilaciu zdarma πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

a ked si tu pisala o tych zuboch, tak ja ked som vcera len tak namatkovo pozrela Mille do pusy, tak vies co som nasla??? ona ma dalsie dva zuby vonku πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ su to horne styrky...tie nevidno ked sa usmieva a ona mi do pusy nedovoli pozriet, vcera dovololila, co nechapem πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ cize ich ma uz spolu 10 ks πŸ™‚ a su uz riadne vystrcene, takze to co bola pred dvoma tyzdnami chora a soplava, tak to mala urcite tie sople aj kvoli tomu πŸ˜… πŸ˜… πŸ˜…

tak pridu len rodicia? no skoda, urcite si sa tesila na segru, hm? ale aj rodicia potesia 😡 😡 mmmmmm, tak som happy, ze nase meetingy to neovplyvniiii πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜‰

kedy dofrcite zajtra? πŸ˜‰

@ikke - vola sa to CEBION kvapky...daj si do googla a vyhodi to mnoho toho....som zvedava, ci najdes nieco obdobne v Nemecku...ja tam musim tiez opat zajst na nakup drogerie a vyziv pre malu 😡 😡 ak nic nenajdes, tak daj vediet, nie je problem priniest πŸ˜‰

ikke
β€’
26. okt 2010

@endzi30 vdaka, cebion nemci maju, ale nasla som zatial iba verzie pre dospelych. skusime o dva tyzdne v nemecku a keby nie, necham si asi poslat od rodiny rovno zo slovenska, lebo to uz asi budes naspat, nie? πŸ˜‰

endzi30
β€’
26. okt 2010

@ikke - tak aj nemci ho maju? super, asi treba hladat πŸ˜‰ no ja idem na SK az v decembri πŸ˜… a spat som az 19.12. πŸ˜…
asi je to uz neskoro, hm? ja si urcite donesiem, pokial ty nenajdes nejake v tom DE 😡

andreaka11
β€’
26. okt 2010

@endzi30 juuuuj, andrejka, davaj si pozor s tym stahovanim nohavic, lebo turisti si budu mysliet ze su na RED LINE DISTRICT...... a potom pridu z danoveho a mas problem πŸ˜€ ja mam nastastie sirsie boky, tak nohavice neprejdu tak lahko 😎 😎
zajtra by som prisla okolo 10-11? podla toho, ako sa krpci zobudia a najedia. priprav nieco dobre na obed! nieze budem hladovat ako minule!!! πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
tak milla uz ma tolko zubov? my mame dokopy 12!!! lisa uz nastastie nema horucku. vyzera uplne zdrava (po mame) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜•
tak teda ziiiitra andzeliiiiina baleriiiiiiiiina

rybca
β€’
28. okt 2010

Poslusne hlasim, ze v AH sme kupili muku na cestoviny. Polkilove balenie voor Verse Pasta a stalo to 0.99,

ikke
β€’
29. okt 2010

@rybca a je naozaj hrubsia nez klasicka muka? to by bolo super 😡 inak uz nejaky cas sledujem policu s tymito mukami v AH v nasej dedine a furt tam maju len na tie talianske chleby πŸ˜’

cestovatelkaandrea
β€’
1. nov 2010

@rybca ak je to tak ako hovoris, tak pojdem nakupit a hura na domace sulceky πŸ˜‰

inak tuto sobotu sme mali z firmy nakupovaciu sobotu pre vsetky zeny z firmy a teda tolko co som teraz nakupila na seba som nenakupila riadne dlho. boli sme nakupovat v Zwolle. obchody boli fajn, len pocasie bolo o nicom. normalne som mala zo zaciatku sok a hladala som drobca okolo seba, a az po hodine nakupovania ma zname tiky hladania Damiana presli. No ale aspon som v klude nakupila kopec darcekov na Vianoce πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
2. nov 2010

@cestovatelkaandrea - andy jaaaaaaaaaj, tak toto by som aj ja potrebovala...takyto nakup πŸ˜… πŸ˜… naposledy co som bola nieco pre seba nakupovat, bolo este pred porodom πŸ˜€ πŸ˜€ respektiiive eeeeste ovela skor...lebo tehu veci neratam, tie si uz neobliekam πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
aj darecky by mi bolo treba kupit...len s malou sa neda πŸ˜… πŸ˜… πŸ˜€

ikke
β€’
2. nov 2010

@endzi30 ja som takto bola pred dvoma tyzdnami so svagrinami na babskej jazde, bolo to skvele, mm bez problemov zvladol sobotne poobedie a vecer sam. akurat teda ja som toho moc nenakupila, lebo sme dost kavickovali a potom chodili po obchodoch, ktore su trochu mimo mojho vkusu, veku i penazenky πŸ˜… ale mam prislub od dvoch najmladsich svagrin, ze si to zopakujeme a pojdeme do normalnych obchodov 😡 tak ktovie, mozno este pred vianocami 😡

inak baby, co mate manzelov holandanov, ako riesite darceky a sinterklaasa a vianoce? darceky v obidva dni? neviem, ako to robit, aby dieta napr. az pojde do skoly, nebolo ze "a preco ja na sinterklaasa nic nedostanem" a potom zas na vianoce na slovensku "a preco nic nedostanem, ked ine deti v rodine dostali" ale zas oba dni darcekovat sa mi zda vela... πŸ˜…

ikke
β€’
2. nov 2010

@cestovatelkaandrea zwolle je pekne mesto aj obchody su tam dobre, ze? πŸ™‚ 😡

miriamp
β€’
2. nov 2010

noooo, sinterklaas a vianoce a darceky , my planujeme tu na hol.sposob, a ak niekedy budeme cez vianoce na sk,
tak tam na slovensky sposob. sice v kratkom case podostavaju vela darcekov, ale aj tak vzdy dostanu nejake ked sme tam.
a je medzi vami aj niekto kto to vobec nemusi ? snad som neni jedina ........ ☹ to vsetko okolo vianoc a tak? dobroty to ano , πŸ™‚ a take typicke rozpravocky ako napr.popoluska a s tebou ma bavi svet, to su tutovky . chvalabohu, aj moj muzicek toto vsetko nemusi, ale kedze teraz mame deticky, budeme sa snazit. πŸ˜‰

cestovatelkaandrea
β€’
2. nov 2010

@endzi30 vies si asi predstavit ako my to dobre padlo πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ja som vzdy bola v obchode len s drobcom a potom to aj tak vyzeralo. fakt som toho teraz dost nakupila a hlavne v klude. Zwolle je pekne mesto. Presne ako pise Ikke. Ta atmosfera mesta je prijemna. Urcite sa tam rada este vratim, lebo je tam aj dost historickych budov a to ja mam velmi rada πŸ˜‰
@ikke sice mam muza slovaka ale na sinterklaasa to zaciname robit takto: drobcovi darcek do nejakych 15Euro. Mne normal darcek lebo 7.12. mam narodky a manzelovi nieco sladke tak ako na SR na mikulasa. No a sem tam dam drobcovi od 13. novembra do 6.12. nejaku sladkost tak ako to robia aj tu v NL detom.
No a na vianoce si kupujeme darceky. V tom chceme ostat tradicne ako na SR. Ale zas dary za 1000 euro nekupujeme. Par veci co sa kazdemu lubi a tym to konci.
@miriamp no ja patrim do tej kategorie, co nechape to sialene nakupovanie pred sinterklaasom a pred vianocami. vzdy kupujem len par darcekov a to pocas roka a nie na poslednu chvilu. skor ma vzdy laka ta predvianocna atmosfera a ti cierni petrovia pobehujuci po uliciach. no aj Sinterklas na lodi je fajn. strasne mi tu ale v medzivianocnom obdobi chybaju tie tradicne rozpravky, co som vzdy doma pozerala. musim nasim urobit list, co vsetko musia napalit na DVD, lebo holandske programy su strasne.
a dobrotky mam rada aj ja. uz som si nakupila riadnu vyzbroj na kolaciky, takze o chvilu zacinam piect. mnam mnam πŸ˜‰

rybca
β€’
2. nov 2010

@ikke my na sinterklas kupovat darcek nebudeme, Matko dostane co sme si napisali z muzovej roboty a to staci a vianoce budu klasicke ako na SK, vecera stromcek darceky, tiez si nekupujeme drahe darceky pod stromcek, ale tento rok sme si povedali, ze si "navzajom" kupime hodinky, bo mne uz nejdu ani jedny a jemu uz tiez dosluhuju, Aj tak to Matko este tak nevnima, ze dostal darcek pre nejaku prilezitost, tak isto sa tesi z hracky ked ju kupime v bezny den..πŸ™‚))))