Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
30. sep 2015

@mibi41 cibulu rozkrajat, dat ku posteli, cibulovy sirup spravit a v kruidvate ti poradia. 😉

mibi41
30. sep 2015

@ervenka cibulový sirup mi nevypije

leonii
30. sep 2015

@ervenka Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúha teda tu každá rada nad zlato 😀 😀 😀 😀 Po dlllllllllllllhom uvažovaní by som asi pozrela ten film 😀 😀

leonii
30. sep 2015

@mibi41 Mojej na vykašliavanie pomohol sirup Bisolvon Drank voor Kinderen.

ervenka
30. sep 2015

@leonii no som sa rozhodla,ze on bude v obyvacke a ja pojdem do spalne pozerat. 😎

leonii
30. sep 2015

@cestovatelkaandrea júúúúúúúúúúúúúúúj tak to by bolo suuuuuuuuuuuuper,ale v našej dedine nič také nie je v Zutphene aj hej,ale pri detských oslavách chcú aj viacej dospelých (teda tam čo som pozerala ja v jednej herni) a máme len jedno auto a na baikoch kto vie či by sme to dvaja dali.Janko túži ísť z kamarátmi na Peintbal na svoje narodky ,no uvidíme čo povedia financie a "logistika" mm tak sedel a sledoval 10 detí v obývačke a sa čudoval ako to zvládaju rodiny z 10-timi a viac detmi 😎

leonii
30. sep 2015

@ervenka no aj to je možnosť. Presne ako u nás ja v posteli tv ide laptop na nohách,chlipkám teplý čajík 😀 No čo mi viacej treba? (teda našlo by sa) 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
30. sep 2015

Inak fakt neznášam toto počasie,lebo neviem čo deckám poobliekať. Ráno knučia,že im je zima pomaly by aj rukavice na ruky dali a poobede len v tričkách pobehujú 😒 😒 😒 😒 Aj ked musím uznať,že tento týždeň je krásne počasie,bez dažďa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
30. sep 2015

@leonii bonbony z belgickej cokolady. 😉

ervenka
30. sep 2015

Ked sme pri cokolade. Bola som v kruidvate, maju akciu palmolive 1+1gratis a tento mi skutocne cokoladou vonia. Ale tak normalne, ziadny umelinovy smrad. https://www.kruidvat.nl/palmolive-gourmet-choco...

leonii
30. sep 2015

@ervenka no teda to sú chute 😀 😀 Ja by som si zas dala kvalitnú horúcu čokoládu zo šlahačkou 😎 😎 😎 😎

ervenka
30. sep 2015

@leonii emte mali minuly tyzden chocomel 1+1 a v jumbe je sahacka v spreji v zlave. 😉

leonii
30. sep 2015

@ervenka nieeeee ja mám chut na jednu špeciálnu z jedného malého obchodíka s Spišskej Novej Vsi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Tam som si ju dávala zo sesterkou 😎 😎 😎 😎 Hustá a mala takú zvláštnu chuť,žiadne prášok. Joj asi si dačo fajne dááááááááááááááááááááááám 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀

rybca
30. sep 2015

@leonii ak mozem poradit, roztop cokoladu aka ti chuti, rozried ju mliekom na aku hustotu chces a mas to..🙂

inac dnes som robila termix doma, sa mi decka isli potrhat za tym, som roztopila cokoladu, vliala do husteho greckeho jogurtu a bolo hotovo..🙂

@mibi41 skus pripadne kupit sirup na timianovej baze Thimy, ci ako sa vola, alebo si cez net kup Prospan, tie su na prirodnej baze

leonii
1. okt 2015

@rybca Hmmmm dobrý nápad,ale to musím ked kyselny nebudú doma 😀 A termix ten určite skúsim moje kobylky sa po greckom jogurte idú utĺcť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mibi41
1. okt 2015

@rybca
@leonii
ďakujem

leonii
2. okt 2015

Babyyyyyyyyyyyyyyyy práve som sa dozvedela, že v Zutphene (od nás 4km) bol min. víkend čokoláový festival a ja som ta nebola. Čistá katastrofa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Už viem na čo sa mám na bu.rok tešiť. 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

leonii
2. okt 2015

Baby existuje tu žlučové mydlo? Alebo iné na škvrny od baiku a blata okrem Wanišu,lebo ten nepomáha 😒

ikke
2. okt 2015

@leonii galzeep (zlcovemydlo) existuje, tuhe aj tekute. Nespominam si, ci ho maju aj vAh a kruidvate, ale v DA drogerii aj lidli ho maju. Ale ci ti vyperie skvrny od bicykla, neviem... Inak mne tu stoji tekute zlcove mydlo z Dm, co nepouzivam

leonii
2. okt 2015

@ikke Díkes 😀 Hej? Stoji? 😀 😀 Dáme stretko? Lebo mne tu stoja zimušné bundy pre maličkú 😀 😀

ikke
2. okt 2015

@leonii stretko urcite dame, len neviem kedy. Mlady je kazdfy den do druhej v skole, tak bud na chvilu niekedy poobede, alebo cez jesenne prazdniny - len neviem, ci ich mate vtedy ako my, od 24. Oktobra

leonii
2. okt 2015

@ikke no škoda mi od 19-teho ☹ ☹ ☹ Ale ak chceš zažiť aj moju divú zver tak počas prázdnin v stredu sú len do 12-tej takže ako Ti to viacej vyhovuje. A mlada sama je doma 12-teho a 16-teho sú doma všetci maju študijne voľno. A sama do obedu som skoro stále doma 😀

ikke
2. okt 2015

U nas je studijne volno teraz 8.10. Dohodnime to cez ip alebo fb 😉

leonii
2. okt 2015

@ikke oki

antoniab
4. okt 2015

Ahojte baby nežijem v holandsku ale potrebovala by som informácie ako funguje predskolke vzdelávanie v holandsku kto ho vedie od kolko rokov či sa plati čo tam deti robia a všetky zaujímavosti píšem nato prácu a informácii som nasla strašne málo tak dakujem za ochotu 🙂

ervenka
4. okt 2015

@antoniab cca pred rokom bol v casopise mama a ja dobry clanok. pohladaj ten. 😉

monikawarmond
5. okt 2015

Ahojte dievcata,
Od novembra by sme potrebovali Au-pair do Holandska dedina Warmond, neviete o nejakej? Napiste mi spravu na 1lievemoeder@gmail.com

ervenka
5. okt 2015

Maminky, ked pojdete do hrackarstiev, pozrite sa, prosim vas (v mene Daniela) ci nahodou maju vlacik LADY z rady take-n-play metaal. Cez net nie je vobec dostupna a drobec stale, ze on by rad Lady. Vianoce su za rohom. Celu sumu+postovne+ namaha preplatim. Dakujem. 😉

rybca
5. okt 2015

@ervenka zaujima ma ako chces preplatit namahu? podla hodinovej mzdy, alebo ukolovej? ..🙂

leonii
5. okt 2015

@ervenka Idem zajtra pozriem, je to taká červená? Ak nie dáš prosím odkaz,lebo z vláčikmi sa u nás nikto nehrá 😎 😎 😎 😎 😎