Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
27. nov 2010

inak u nas dnes rano bielo, ale uz zacina prevladat svieza zelena travnikov 😀

endzi30
27. nov 2010

@ikke - hahaha, ze svieza zelenaaa 😀 😀 😀

no ja beriem na SK ten vak do kocika 😕 ja mozem mat len 15kg (z toho len kufor vazi 7kg), cize ja toho moc brat nemozem 😠 😠 mozno nieco na SK najdem, lebo naspat idem sice lietadlom aj so svagrinkou a krsniatkom, ale moj brat sem ide autom, cize uz mozeme pobrat viac veci 😵

my na bicykli este nechodime 😅 😅 bicykel mam, ale nemam tu sedacku 😀 😀

vy to mate super s kuframi, mozete mat obaja 20 kg, cize mozete vziat aj chladnicku a televizor 😀 😀 😀 😀

ikke
27. nov 2010

heh, my mozme mat 2x23kg a este 10kg pre drobca! 😀 by sme aj ten televizor vzali, keby nas mal kto hodit na schiphol, ale kedze sa musime vlastnorucne nalozit aj vylozit a min. 1x prestupit s NS, tiez si dvakrat rozmyslime, co zbalime 😉

jaj, uz sa tesim na punc a lokse s pecienkou na trhoch 😵 😝

rybca
27. nov 2010

@ikke nechapem o com pisete..🙂 ako to cestujete, ze mate tolko batoziny?..🙂

ikke
27. nov 2010

@rybca idele letmo s KLM, ale batoziny tolko urcite nebudeme mat 😉

ikke
27. nov 2010

ozaj, nebyvate niekto v den boschi? musim si tam do 2 mesiacov vyzdvihnut na IND verblijfsdocument, tak ked uz sa tam budem trepat, zasla by som tam s niekym na pokec a kafco... 😅
ale vy ste tusim vsetky v tilburgu, co? (resp. este dalej)

rybca
27. nov 2010

@ikke Ja som zo Spijkenisse a o tom Bosch som este ani nepocula...🙂

ikke
27. nov 2010

@rybca ale jasne, ze pocula, Den Bosch = 's Hertogenbosch 😉 /tusim hlavne mesto Noord Brabant/

miriamp
27. nov 2010

@ikke no ja som tak v strede medzi tilburgom a eindhovenom, smerom ku belg.hraniciam. ak niekedy niekto tu zabludi na tomto konci, kludne sa moze pozvat na kafe. 🙂 nie zeby som bola zvedava, 😉 ale dala si si urobit verblijfsdokument duurzaam verblijf ?

ikke
27. nov 2010

@miriamp hej, a tie trdla holandske namiesto toho,aby mi to poslali na IND bud do Zwolle (58km) alebo Utrecht (nejakych 70km) mi to poslali do den boschu, co je odtialto skoro 100km 🙄
inak "duurzaam verblijf" jak hovado s prepacenim, aj tak si musis kazdych 5 rokov znovu on poziadat a trepat sa cez pol NL, ak ho chces mat stale platny 😝

i.n.g.a
28. nov 2010

rybca,krasna torta !!! nemozes aj mne taku upiect? 🙂

miriamp
28. nov 2010

@rybca neuvazujes o zalozeni si cukrarskej firmy?
my sme mali dnes kulturne podujatie, sinterklaas a pietovia prisli do nasej dediny.
chcela som vysikovat papu s babkou,no nakoniec som isla aj ja, zevraj sa mam integrovat. hmmmm.
ale bolo to pekne aku radost mali deti . v kulturaku sme si posedeli, zabavili a zadarmo napapali pernickov 🙂 , ktore niels pozbieral po zemi ........(raz za cas na imunitu vhod) 😀

rybca
28. nov 2010

@i.n.g.a uz som pisala, ze nie je problem, ked si po nu prides..🙂))) napis si objednavku do spravy..🙂

@miriamp uvazovala, zatial som na rodicovskej, ale uz musim rozmyslat, ze co po nej, ale mam skusenosti v uctovnictve a neviem ci tu taku robotu zozeniem, takze toto by bolo celkom fajn riesenie, robila by som torty a vitraze...🙂 len neviem, ci to nie su viazane zivnosti a chlap aj kamaratka sa zmienili, ze sa tu zivnost ani neoplati, ze su vysoke odvody, tak neviem

andreaka11
28. nov 2010

@endzi30 no moja mila, mas smolu, vsetko som minula na tu nasu veceru 😝 dnes sme nakupili darceky k narodeninam a sme sa rozhodli, ze na vianoce od nas nic nedostanu. ved tolko darcekov dostanu tento mesiac.... my sme kupili take baby boby. si tam pohodlne deti budu sediet a je mozne ich priputat. jedine, ze z kopca sa nemozeme spustit spolu 😕 ☹
co som tu dva roky, tak obidva pekne nasnezilo a na viac ako tri dni 😀 tak si myslim, ze oteplovacky sa oplatia. ved aj teraz hlasia tuhu zimu na tento rok, tak sa treba na nu pripravit. dnes sme zhanali snehule pre mna a jana a vsade su vypreedane!!!!! tak rychlo baby do lesa a narubat drevo na tuto zimu 😀 😀
@miriamp tak to ti veru nezavidimm tu pokazenu trubu. a hlavne teraz pred sviatkami.... snad mala len zly den a vsetko bude ok.

cestovatelkaandrea
29. nov 2010

@rybca rusim objednavku torticky 😅 nemam si ako pre nu prist, nemam vodicak. na jar zacinam s vodicakom tu v NL. uz si ho musim urobit, lebo manzel nemoze chodit stale vsade autom. a aj kvoli drobcovi treba, ked ochorie, tak budem brat auto. Takto ked ochorie drobec, manzel nas musi oboch zaviest domov a potom ide nazad do prace. Esteze robime s manzelom v jednej firme 😀 😀

@endzi30 nechces prist aj ku nam? A nezabudni si dat do penazenky tak 1000 euro. Ja ich investujem potom na tych spravnych miestach.

Bambule od vcera mame s drobcom pokazene bruska ☹ Zase nejaka viroza vo vzduchu, lebo manzel este funguje bez problemov. A to som si myslela, ze ta zima zabije aj virusy. Inak z tej zimy sa vitesujem ako male decko. Ja zimu milujem 😉 Uz len keby viac napadalo aby sme si mohli s manzelom porobit stopy na bezky...

miriamp
29. nov 2010

@cestovatelkaandrea a ako bolo v groningen ? si pripravena , ze vodicat tu moze byt drahy spas?
ale fakt treba byt mobilny. potom tu oznam ked zacnes, budeme drzat palce.

cestovatelkaandrea
29. nov 2010

@miriamp Mirka neboli sme nikde. Mali sme tam ist vcera, lebo na sobotu sa nam necakane ohlasila navsteva. No a kedze hnackujem aj s drobcom a drobec ma k tomu aj krce v bruchu, tak sme to neriskovali. Odlozili sme to na tento vikend. Bud sobota alebo nedela. Dufam, ze dovtedy uz budeme fit. Ale tesim sa tam. Nasla som tam aj farmu pre deti, tak pojdeme kuknut aj tam. Teda ak tam neumrzneme 😀

No o tom vodicaku viem. Ak budem mat stastie tak ma to bude stat okolo 1100 euro. Na SR by ma to stalo 400-500. Ale ked k tomu priratam letenku okolo 150 euro a dva-tri tyzdne dovolenky, co by som na tom musela zobrat, tak je to to este drahsie ako tu a tu nie som limitovana casom. Mozem jazdit pred alebo po robote.

ikke
29. nov 2010

@cestovatelkaandrea 1100? to kde? hmm, u vas je asi najeky lacny kraj, tu sme pod 1500 veru ani nahodou nenasli 😝 ☹

cestovatelkaandrea
30. nov 2010

@ikke jojo, v dedine je vela autoskol a teraz bezi akcia ze 1100 euro za kurz spolu s poplatkom za skusku. ale musis to urobit na prvy krat, lebo inak je to drahsie. Normalne ten kurz stoji okolo 1300-1500 euro aj s poplatkami. Ak si zozeniem material po Anglicky sama, tak budem platit len tie jazdy a to by mohlo byt udajne este lacnejsie. Normalne tu bola na jesen akcia iba za jazdy (20 hodinovych jazd) za 800 euro. Tak uvidim. Teraz nad tym neuvazujem, lebo sancu zacat lacny kurz na jesen som prepasla. Tak dufam, ze to bude take lacne aj na jar, ak nie, no tak navyse 200 euro ma hadam nezabije.

andreaka11
1. dec 2010

@endzi30 adusik moj, tak ako to vidis? poletite? alebo pojdeme vsetci spolu na autach?

endzi30
1. dec 2010

@andreaka11 - preco, kvoli pocasiu? ved zatial je to ok 😅 😅 😅 to ze mrzne nevadi, a tych par chumacov snehu tiez nevadi 😀 😀 😀
akurat sa tesim na tu cestu autom na letisko 😠 😠 😠 ze o 3 rano, to pojdem asi 50km/h 😠 😠 😠

a co ste nedosli dnes? 😕

idem este zehlit 🙄 🙄 utahana som jak peeeees ...zajtra este pobalit...."hrbat" ma fest boli 😅

kinderkovia ako? teploty presli? 😅

@cestovatelkaandrea - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 oukej, odkladam prave z penazenky "len tak" 1000 evri a davam do obalocky pre teba 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
2. dec 2010

baby ked pisete o tom cestovani, tak aj ja sa zacinam tesit coraz viac a viac 😀 😀 😀 len to balenie ma trocha desi. kedze ideme autom, tak mozeme nabalit auto darcekmi pre celu rodinu 😀 😀 😀

@endzi30 kedy letite? letite aj s Andy spolu?? to mate potom super 😉 😉

andreaka11
2. dec 2010

@cestovatelkaandrea my neletime. ideme autom 18teho. dufam, ze cesty budu odhrabane, hlavnne v nemecku, lebo pocula som, ze tam len jeden pruh odhrabavaju........ 😖 mame sa na co tesit... mame velke auto, ale aj tak sa obavam, ci sa tam vsetko pomesti. ved @endzi30 vie, ze ked tam dam kocik, tak uz sa tam vela nepomesti.... ked sme isli na dovolenku, tak sme kocik mohli odmontovat, ale teraz musi byt na dostupnom mieste spolu s postielkami..... dufam, ze to pobalime....
@endzi30 neprisli sme, lebo cesty su hrozne a este som nejazdila v snehu, tak najskor musim jazdit s jancim po boku...

cestovatelkaandrea
2. dec 2010

@andreaka11 Adi neboj. cesty v nemecku su dobre. jazdime tade, hlavne ku svagrovcom do Norimbergu a nikdy sa nestalo, ze cesty neboli odhrabane. Skor by som ocakavala kolaps bud v NL alebo na SR. Raz sme dokonca zazili sneznu burku v noci v Nemecku a hned ako sa spustila snezna burka, tak aj odhrnace odhrnali cestu. Mozno to bolo 20 minut od zaciatku burky ale snazili sa reagovat velmi rychlo. Fakt sa Nemecka nemusis bat. Aspon nie useku Kolin- Norimberg. Neviem ci idete potom cez Rakusko alebo cez Cechy. My chodime cez rakusakov, kvoli zlej ceskej dialnici Praha-Brno a potom otrasnej ceste z Brna do Trencina.

andreaka11
2. dec 2010

@cestovatelkaandrea chodime cez rakusko, raz sme isli cez cechov, ale to sme chceli kuknut prahu. minuly rok rodicia isli od nas spat na sr a hovorili, ze vsade boli cesty odhrabane, ale akonahle presli nemecke hranice, tak to bol jeden velky bordel. ze sa tadial islo max. 30!!! dufam, ze bude tak, ako hovoris, lebo s placucimi detmi nie je cesta bohvieako prijemna...

miriamp
3. dec 2010

ja chcem tiez niekedy ukazat drahemu prahu. ale to az ked deti podrastu......
baby odkial ste vlastne zo slovenska ? ja okolie tt .

cestovatelkaandrea
3. dec 2010

@andreaka11 tak budem na teba 18-teho mysliet aby ste mali cesty OK 😉 neboj urcite to bude OK. my sme v Nemecku fakt este nikdy nemali problem.

@miriamp asi mi zakrpatel mozog ale ja neviem co je TT. Ja som z Novej Dubnice.

miriamp
3. dec 2010

@cestovatelkaandrea sorry,trnava. ty si z novej? jeeeee. tam som travila kazducicke prazdniny od utleho detstva. a ak sme doma a da sa skoro zakazdym tam ideme. mamka je odtial, mam tam babku dedka, tetku s rodinou, a v starej ujka s rodinou.

rybca
3. dec 2010

@miriamp ja to mam komplikovane, som z BA ale povazujem sa za BB a stahovala som sa sem zo Samorina..🙂

ikke
3. dec 2010

ja trochu podobne ako rybca - rodena a citovo asi najviac BA, ale korene mam v okresoch BB, MT, TN a BN 😀
(sup-sup googlit espezetky slovenskych okresov 😀 )