Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

andreaka11
19. júl 2011

@cestovatelkaandrea tak to mas pravdu.my s adou sme doma s detmi, takze cez den stretko nie je pre nas problem. 😀 😀

palinkova87
19. júl 2011

baby stalo by sa niečo keby som skusila robit gelove nechty len tak na začiatok? bez živnosti, že či mi to pojde.. ???

cestovatelkaandrea
19. júl 2011

@palinkova87 tak to ti neporadim 😒 moznoze aj hej len neviem ako sa to dodatocne priznava v danovom.

cestovatelkaandrea
19. júl 2011

@andreaka11 no veru niekedy by som chcela byt na vasom mieste. mozno po druhom dietati sa aj moja pracovna doba pozmeni 😀

miriamp
19. júl 2011

@andreaka11 pekne, ze ste sa takto nasli, obidve nepracujete , mate casu a casuuuuu 🙂
@cestovatelkaandrea aj ja by som niekedy brala viac volna, a kazda volna chvila mi je vzacna. ale priznam sa, niekedy mi to praveze doda energiu a riadne tam vypnem 😎

andreaka11
19. júl 2011

ja by som brala aspon nejaku part time pracu, lebo cely den s detmi a minimalny kontakt s okolitym svetom tiez nie ziadna vyhra. najradsej by som si oddychla od deti. ja viem, znie to hrozne, ale potrebovala by som od nich oddych

andreaka11
19. júl 2011

inak uz mame booknutu dovolenku. tak nakoniec dovolenkujeme v chorvatsku. 😀 😀 dufam, ze lisa sa uz nebude bat vody a konecne sa budem moct vysantit vo vode 😀

iffie
19. júl 2011

@cestovatelkaandrea a kde teda byvas? vidim, ze ste roztrusene kade tade...

miriamp
19. júl 2011

@iffie to veru sme, ja som napr.az uplne dolu pod tilburgom. ako tam u vas na severe ? si tiez pracujuca alebo si uzivas s malym/malou doma ? 🙂

cestovatelkaandrea
20. júl 2011

@miriamp Mirka no aj ja to tak beriem, neboj 😎 v praci oddychujem od maleho, a doma od roboty 😀 😀 teraz ma take krasne obdbobie, vela sa s nami chce hrat, snazi sa s nami komunikovat, take je to ine ako ked len vymienas malemu babatku zakakane plienky. strasne nam chce so vsetkym pomahat, vsetko chce skusit, vsetko vediet... no proste je to ine.

cestovatelkaandrea
20. júl 2011

@iffie ak poznas mesto Amersfoort, tak hned vedla neho je dedina co sa vola Bunschoten. No a tam byvame 😉

cestovatelkaandrea
20. júl 2011

@andreaka11 Adi tak si to uzite, Chorvatsko moze byt krasne.
A s tou pracou ti verim. Je to uplne normalne, ked si cele dni doma s dvojickami. Preto vela mojich kolegin, co maju deti robia aspon 1.5 dna v tyzdni alebo 2-3 dni. Vsetko v ramci moznosti a pozicie, ktoru robia.

ikke
20. júl 2011

@cestovatelkaandrea jej, ja som si myslela, ze ty byvas niekde pri rotterdame ako rybca 😅 do amersfortu budeme coskoro stahovat moju cerstvo tehotnu svagrinu 😕

ikke
20. júl 2011

@palinkova87 vcera som sem pisala, ale vidim, ze prispevok tu nie je 😨 takze - podla mna by to nemusel byt velky problem, ved kolko ludi tu kdekomu a kdejako upratuje domacnosti a opatruje deti, peniaze dostavaju na ruku a silne pochybujem, ze z toho platia dane... ale to ide vsetko po znamosti, takze ak chces dat niekde inzerat, ze robis nechty, mozno to uz bude ine...

palinkova87
20. júl 2011

uhm.. a tá žívnost sa teda aj tu dá zrušit ked to nejde nie?

rybca
20. júl 2011

@palinkova87 ja som pocula, ze prve 3 roky su zivnostnici oslobodeni od dane

baby, co sa budete stahovat do domceka, mozem vam urobit cislo domu, napr. taketo

andreaka11
20. júl 2011

@rybca je to nadherne!!! ja som minule rozmyslala, ci by si vedela spravit aj na zachod, co mame male okienko, tak hnede sklo a v nom srdiecko, aby to vyzeralo ako na tych kadibudkach 😀

miriamp
20. júl 2011

@rybca pekne to vyzera. my sa stahovat nebudeme, ale ani nemame doteraz na dome cislo 😉
takze porozmyslaniahodne 😀
mame sice na postovej schranke pri ceste, ale nie vsetci na schranku pozeraju, ked nas prave hladaju podla cisla.

palinkova87
21. júl 2011

@rybca a ty si ideš robit tú živnost na to pečenie 🙂

miriamp
21. júl 2011

@rybca , @palinkova87 to oslobodenie je do urcitej sumy, teda aspon kedysi davno to bolo nejakych 8000,- guldenov rocne, prve 3 roky. tak mi teda povedal moj priatel. 🙂

cestovatelkaandrea
21. júl 2011

@ikke no vidis, tak potom ked pojdes kuknut svagrinu, tak mozes prist pozriet do nasej dediny 😉
@rybca Katka fakt pekny vytvor. to davate na svoj domcek nie?
tak mozno buduci rok ti poviem, ze chcem aj nieco take 😉 este presne nevieme kedy bude nas domcurik postaveny. mali by zacat tento rok v septembri a hotovy by mal byt do roka. tak dufam, ze pojde vsetko podla planu.

rybca
21. júl 2011

@miriamp no tak si to este premyslite, a potom sa ozvi...🙂

@miriamp
@palinkova87 tak to bude asi tych 10000 eur co som videla na nete, ale tak aj to potesi

@palinkova87 torty su moc komplikovane / cerstvost, rozvoz a tak/, ale rekreacne v pripade zaujmu urobim...🙂 skor sa zameriam na to sklo, uvidim ako to pojde...🙂

@cestovatelkaandrea nie, to je maminke na SK, dufam, ze to prezilo cestu lietadlom...🙂 ale pravdaze ze vam rada urobim...🙂

cestovatelkaandrea
21. júl 2011

@rybca Kati dik, no urcite to prezilo aj let lietadlom 😉 mamina bude rada, ked to uvidi.
Vcera si drobec rozbil hlavu v skolke, ked sa bicykloval vonku. Nabural do pumpy a ako preletel cez bicykel, tak hlavou nabural do hacika na pumpe co je na vedro. Nemal to moc roztrhnute, len to bolo hlbsie. Tak sme s ni isli k doktorovi a tam mu to zalepil takym lepidlom na kozu 😅 Nastastie to nebolo treba zasivat. Este teraz som z toho trocha mimo. Budeme mat sedenie s riaditelkou, ked sa vrati z dovolenky a budu musiet urobit v zahrade na hranie nejake ochranne opatrenia. Uz sme ich vela razy upozornovali, ze je to tam dost nebezpecne pre deti a nic doteraz nerobili. Tak som zvedava, co budu robit teraz.

palinkova87
21. júl 2011

@rybca daš mi link kde je o tom písané? lebo ja to nejak neviem nánjst

rybca
21. júl 2011

@cestovatelkaandrea maminka to uz videla, bola tu tyzden, dnes odletela, aj s tym....🙂
oouha, no nech sa to Damianovi rychlo zahoji, riadne si to s riaditelkou vytmavte, je to od nich nezodpovedne

rybca
21. júl 2011

@palinkova87 fu, no to bude problem, lebo ak som si to ulozila do oblubenych, tak do mojho notebooku a ten je teraz kapot, teda jeho snura, cize nemam stavu do neho, ale skusim to pohladat na nete

rybca
21. júl 2011

@palinkova87 nasla som nieco taketo http://www.lancelots.nl/bedrijfsvoering/inkomst... a http://www.lancelots.nl/forum/showthread.php?t=... , skuste to prestudovat a prosim, napis mi, co ste sa tam dozvedeli..🙂

cestovatelkaandrea
22. júl 2011

@rybca aha, tak to uz bolo prekvapenie.
neboj tu skolku poriesime, riadne ma to stve, lebo ked ucitelky vzdy vidim, tak popijaju kavicku a na deti len zakricia, ked cosi... toto nie je normalne hranie sa s detmi. aspon podla mna nie.

lucka527
22. júl 2011

@cestovatelkaandrea ahooj uz ano teraz som na slovensku uz druhy mesiac taka dlhsia dovolenka aj v bulharsku sme boli ale uz akurat stacilo 30.jula ideme spat do utrechtu...a ty ako ?

miriamp
22. júl 2011

@cestovatelkaandrea ada, ale tak je asi vsade. zial. kavickovanie, klebetenie, a deti, hmmm, myslia si, ved tie sa zahraju, semtam na ne pozru, okriknu 😠 😠 ..... ked nas nastupil do psz, mala so dost nervy, lebo poslednu polhodinu su vzdy vonku, a z dvoch uciteliek jedna vzdy upratuje vnutri hernu a kuchynku, a ta druha je vonku so 16 detmi. takze mat kazde na ociach, tazko. a nas niels prve tyzdne bol dost utiahnuty, vyliezol vzdy na drevennu preliezku, taky domcek, no chudak bal sa zliezt dolu koli velmi strmym schodom, a jasne, ze ucka za nim nepoleze aby mu pomohla dolu, tak som povedala, ze nech ho tam radsej nepustia, ako by tam mal vzdy cakat az kym pridem. 😒

mame dalsi jesenny vikend na obzore, prave som si pozrela pocasko. 😀
uzite si ho vsetci co najlepsie ! 🙂