Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
5. dec 2011

@cestovatelkaandrea ahoj, uz je to lepsie, ale este mam problemy s pohybom. Uz 2 tyzdne pracujem, som sa sama prihlasila, aspon som tu ruku precvicovala, som bola aj u firemneho doktora, ci kto to bol, teda bola to zena, povedala, ze by som do 4. decembra nemala robit, akoze na PN, hlavne, ze predtym mi to nikto nepovedal, ale to asi vychadzali z tej prvej informacie, ze to mam zlomene. Aj tak velmi nechapem na co ten afspraak bol dobry, co vlastne ta organizacia zabezpecuje.

Inac doma uz skoro vsetko porobim, aj zehlim, 4,5 druhov kolacov uz mam napecenych, este doupratovat, co som zanedbala a bude to vsetko ok...🙂 U vas ako?

erique12
5. dec 2011

@cestovatelkaandrea
ahoj, brusko mam vraj enormne, hovori jedna kamoska 🙂)) chrbat zatial v pohode, len ruky ma bolia v noci...
ty ako s jazdenim? uz mas vodicak vo vrecku? 🙂

cestovatelkaandrea
6. dec 2011

@rybca tak to je super, ze ta ruka je uz lepsia. ja som na tie lakte akasi citlivejsia 😖
u nas zatial vsetko len nabieha na vianocne upratovanie a pecenie. piekla som vela tort, vcera som v noci o pol jednej pripravila jednu pre seba do roboty, v sobotu zase zacnem robit piratsku tortu pre kolegu 😀 my zacne uz z toho aj sibat. chcela som si porobit aj pernicky uz dopredu. tak mozno tento vikend zacnem.
s upratovanim som este nezacala, ale tak u nas ani netreba, len Damianovi hracky uhadzat. tento vikend chceme kupit aj stromcek, a spolu s drobcom ho ozdobit 😀

cestovatelkaandrea
6. dec 2011

@erique12 no hadam take velke nie je 😉 mam kamaratku co pribrala 36kg pocas tehotenstva, takze dufam, ze ju neprekonas. super, ze chrbat ok, no ruky poznam, mne tiez boleli a este ma aj bolia, lebo nas krtko v noci uteka ku nam do postele a potom spim ako paragraf 😀
vodicak v pohode, dnes mam 14 jazdu. na simulacny test TTT idem prvy alebo druhy januarovy tyzden. Dnes bude instruktor zajednavat termnin a normalnu skusku by sme chceli dat na treti alebo stvrty januarovy tyzden. Len dufam, ze nebude nasnezene a nebude mrznut 😖

erique12
6. dec 2011

@cestovatelkaandrea

ja neviem od coho ma tie ruky teda hlavne lava boli, skor je to zapastie, zda sa, ze ma cela kost boli... divnou..

tak drzim palce na skuske 🙂 a dufam, ze v autoskole su taki mudri, ze prezuju zimne gumy, uz je to fakt trapne, ako sa tu okunaju s tymi zimnymi pneuskami!!! vraj ma byt zase studena zima, sneh, ale nieee, oni sa budu smykat na letnych.... 😠 😠

ikke
6. dec 2011

gazdinky, netusite, kde sa tu daju kupit papierove kosicky na kolace, ale nie take obrovske na muffiny, ale nieco mensie? zda sami, ze som to niekde videla, ale neviemkde ☹ v potravinach, blokkeri ani v&d nemaju...

cestovatelkaandrea
6. dec 2011

@erique12 mozno mas len nejaky nerv v chrbtici zablokovany. mna boleli ruky ked mi uz drobec v bruchu tlacil na chrbat ako slak. vsak sa skus opytat porodnej baby, mna by to tiez zaujimalo.
inak ja uz jazdim na zimnych gumach. instruktor prezul auto asi dva tyzdne dozadu, takze smikanie sa na lade je obmedzenejsie. minulu hodinu sa smial, lebo mi povedal, ze uz som jazdila v tme, v hmle, v lejaku, uz len caka na sneh a poladovicu 😀 😀 no a dnes som jazdila v silnych prehankach. chvilami tak prsalo ako svina, ale tak nastastie uz viem, co mam stlacit aby stierace fungovali. prvu hodinu, by som to nezapla, ani keby mi to 100 ukazal.

cestovatelkaandrea
6. dec 2011

@ikke ja som take videla v tych drahsich obchodoch s kuchynskymi potrebami. meno obchodu neviem, ale takmer v kazdom troska vacsom meste je taky obchod s drahsim kuchynskym naradim a su tam aj tieto kosicky na pecenie.

ikke
6. dec 2011

@cestovatelkaandrea vdaka, asi musim zajst do (velko)mesta 😅 este mam v zalohe pozriet xenos...

cestovatelkaandrea
6. dec 2011

@ikke nic si z toho nerob, ja tiez zijem na dedine 😀 kde je iba zakladna vybava obchodov 😀

cestovatelkaandrea
6. dec 2011

tu je moja torta do prace na zajtrajsiu oslavu

eri28
7. dec 2011

caute maminy, mne dosli papiere ma tu kliniku, ale kopa vypisovania a moj tu nie je legalne, tak neviem aku mame nadej alebo sa pojde prihlasit na urady, zajtra sa opytam dokiho 😉

miriamp
8. dec 2011

@eri28 drzim palce 🙂

miriamp
8. dec 2011

@ikke skus aj bijenkorf ak mas niekde nablizku, a este si nezohnala. tam by mohli mat napr. kosicky na pralinky, lebo neviem ci existuje aj nejaka ina velkost medzi klasickymi kosickami a tymito 🙂

@cestovatelkaandrea dalsi pekny tortovy vytvor 🙂 ja mam tolko vselijakych receptov a obrazkov ulozenych, ze ked raz bude cas.......obrazkov len pribuda, casu stale niet ☹

inak zacali sme chodit na logopediu s malym, a dostane aj dva dni PSZ navyse. ked stimulovat, tak stimulovat 😀 😀 😀 (alebo, ked davaju tak ber 😀 ) ved kde je detom lepsie ako pri detoch, a k tomu zac. marca pride do jeho skupiny mala

eri28
9. dec 2011

@miriamp dakujem, len si vyplati agis, ked pride domov, pracovne je mimo a volame termin jupiiiiiiii, vcera som ochorela asi viroza cize dnes zase sup k dokimu ☹

cestovatelkaandrea
9. dec 2011

@miriamp ahojki, vidis aj nejaky pokrok po navsteve logopeda? tu PSZ ber, ked davaju. lebo od noveho roka to pojde opat hore. sa mi zda, ze vela zien radsej ostane doma ako bude robit. vraj by sa mal prispevok statu na skolku a rodicov zmenit zo 75:25 na 50:50. tak sa tesim ako budem mesacne calovat 600 euro na skolku 😝

dik za tu tortu. uz robim dalsiu. kolega si u mna objednal piratsku tortu, tak som vcera robila truhlicu s pokladom. este aj zlatom vybijanu 😀 😀 😀

taty
9. dec 2011

@cestovatelkaandrea Sakra skoda ze si tak daleko tu piratsku tortu by som si u teba objednala sice az v lete ale preda len je to dost daleko.
Inac povodne som sa chcela opytat nema niektora z vas skolaka????

cestovatelkaandrea
9. dec 2011

@taty dik, no my budeme mat skolaka od 20. augusta 😀

ikke
9. dec 2011

@taty ,
@ekira ma skolaka, pokial viem, ale uz takeho vacsieho... 😉

taty
9. dec 2011

no mne ide vlastne o to ze moj mladas sa zacal trapit v skole a to ze pise napriklad ram s jednym a ked tam ma byt raam on nejak to nerozozna a ja neviem ako ho to naucit ze ram je jedno slovo a raam je nieco ine.No a taketo slova co je rozdiel tak minimalne mame problem.Preto som potrebovala poradit ako na toto.

rybca
12. dec 2011

Moj prvy anjelik..🙂 dole pod lem idu este pismena mena osobky, pre ktoru to je urcene....🙂 fotka je dost preblesknuta, ale v reale je tvaricka bezova a suknicka oranzova. Anjelik je fuzovany a nasledne zcinovany..🙂

michelle22
12. dec 2011

ahojte maminy, ja vlastne ani nie som mamina, ale byvam v Holandsku. Robim nanny a staram sa o skoro 2-rocne dievcatko. Napoly rakusanka, napoly belgicanka. Bavame v Haagu. Rada by som sa zoznamila s mamickami , babysitterkami alebo aupairkami v Haagu, na spolocne pokecy, alebo vyjazdy s detickami. Zatial som nikoho nenasla, tak to skusam aj tu. Neverim ze som v Haagu s prckom sama 🙂 ozvite sa niekto!

palinkova87
12. dec 2011

čávte baby.. tak dneska sme boli na rodičovskom.. takže nášho Tobka odporučili na nejakú školu MKD, že je zaostalejší ako ostatné deti.. 😖

rybca
12. dec 2011

@palinkova87 coze? to ako mysleli? kvoli reci?

palinkova87
13. dec 2011

@rybca no presne koli tomu,že sa mu stále treba venovať, aby ho naučili sústredit sa a tak.. proste mám taký pocit s toho, že tým učitelkám sa nechce sa jemu venovat viacej.. to by nemohli kávičkovat a kecat ni? ;) sa chcú zbavit.. aspon nám to tak z manželom pripadá.. ako oni hovoria, že Tobko tam neni štastý a pritom Tobko sa mi každý den pýta do školy aj cez sobotu nedelu.. sa tam velmi teší a oni nám takéto povedia.. 😔 sme boli velmi prekvapený stoho.. si protirečila učitelka.. bo na jednej strane povedala,že kolko sa Tobko už slovíčok naučil a na druhej strane, že sa mu treba neviem ako venovat.. sa mi to nechce už ani rozoberat bo mam pekné nervy s toho.. doteraz sme počúvali aký je super Tobko v škole a zrazu rodičovské a takéto sa dozvieme.. že naše dieta je zaostalejšie ako deti v jeho veku.. 😠 😠 😠 😠

rybca
13. dec 2011

@palinkova87 hm, tazko radit, nas caka asi to iste, znamej syn chodi do nejakej specialnej skoly, je z dvojciat, druhy chodi normalne do PSZ, ale nic blizsie o tej skole neviem a tiez sa rada nieco dozviem, takze BABY, co viete, piste..🙂

rybca
13. dec 2011

Baby nechcete si spravit radost pod stromcek?...🙂 Privesky su cinovane so striebornym cinom, cize su antialregicke a nasledne su popatinovane...🙂 Biely je za 10,- a zvysne za 12,50...🙂 (plus briefbus postovne)

cestovatelkaandrea
13. dec 2011

@palinkova87 ale to je blbost co vam hovoria, ze kvoli holandstine musi ist do inej skoly. my ked sme prihlasili Damiana do skoly kvoli tomu, ze holandstina je jeho druhy jazyk, tak ma narok na ucitelku holandstiny extra zadarmo popri skole. normalne kym sa ostatne deti hraju, bude pri nom extra ucitelka, ktora s nim bude preberat slovicka a tak. skus sa o tom porozpravat s riaditelkou, lebo toto je vec, ktora je jednoducho zo zakona.
my chceme tuto ponuku sice odmietnut, lebo predsa len drobec je v skolke cely tyzden tak mele dobre ale ty by si to mohla vyuzit pri Tobkovi.

palinkova87
13. dec 2011

@cestovatelkaandrea takéto nič nám neponúkla... 😨

zajaciq
13. dec 2011

@michelle22 ahoj michelle ja sa s tebou rada stretnem, byvame pri Haagu ;) mam skoro 2 rocnu dcerku. ozvi sa mi do IP

@erique12 ako sa mate? Inac furt hladam robotu, uz sa mi aspon crta to, ze mi uznaju titul psychologa v Belgicku, ale to najprv musim ist do Francuzska po jedno potvrdenie, no uf, akoze franticka byrokracia musi byt. A rozhodla som sa, ze od januara vezmem k mojej malej nejake babo, ak sa najde niekto, co by mal zaujem, pokial si nenajdem pracu. Tak az by si mala znamych, ktorych mama "surne" potrebuje pracovat, tak mozes posunut info 😅 😵