Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
6. sep 2012

aj nasej herecke dnes prisiel papier. a mame veru siroky vyber zakl. skol tu u nas, bude velmi tazke nejaku vybrat (az jednu) @ervenka neboj, nepresvihli ste nic 😉, najdu si aj vas ked bude cas. resp. ked bude mat tvoj syn alebo dcera (skoro) 3 roky....nasa sice az v marci 🙂 je to len taky info papier.

ervenka
6. sep 2012

@miriamp aha... no ja by som sa riadila touto strankou. http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/basison... Su tam odkazy na vselico zaujimave. Mozno to ulahci vyber a mozno stazi... napr. http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/basison...

ikke
6. sep 2012

@ervenka ved ale tvoj danko ma o 1.5 roka menej nez moj 😉

ikke
6. sep 2012

@miriamp mirka s albertom su asi z jednej varky, tak predpokladam, ze aj vever1 napise, ze im to dnes prislo 😀

endzi30
6. sep 2012

@ikke @miriamp uuuha, no Milla je starsia od tych vasich a nam nic neprislo 😨 😕

ervenka
6. sep 2012

@ikke jaaaaaaaj, to az ku 3.roku? Tak potom nic, pohoda...

ervenka
6. sep 2012

To by som nebola ja, keby som sa netyrala- pocuvam Coldplay cez www.3fm.nl Chris Martin povedal- Goede avond, het is fantastish hier te zijn. Chudak, skoro si jazyk zlomil a hrdlo zodral... 😀

miriamp
6. sep 2012

@endzi30 to bude nasa vasej zavidiet, ze nemusi do skoly 😀 😀

endzi30
6. sep 2012

@miriamp 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa zasmiala dobre 😀 😀

a to ani nestras, lebo Milla sa doma zblazni 😀 😀

cestovatelkaandrea
7. sep 2012

@ervenka Dankovi vsetko najlepsie k prvemu rocku 😉 a na papier do skoly mate este tak rok a pol cas. Skor to neposielaju 🙂

cestovatelkaandrea
7. sep 2012

@endzi30 tak pomaly pokukaj skoly v okoli, lebo niekde je cakacia listina aj 2 roky a ti ju jednoducho do skoly nezoberu. necakaj na list od vlady.

cestovatelkaandrea
7. sep 2012

@ervenka co sa trapis pocuvanim Coldplay 😀

cestovatelkaandrea
7. sep 2012

@miriamp no a Niels pojde do tej iste skoly tiez coskoro nie? kedy vlastne zacina v skole?

ervenka
7. sep 2012

@cestovatelkaandrea nemohla som odolat... Ale Chris sa pomylil pri Fix you... 😉 A koncertik to bol dobry, mm doniesol tricko a taky svietiaci pas, ktory blika podla melodie...

lexxie_holandsko
7. sep 2012

ahoj, tak dneska dorazi tata, bude tady tyden, ale obcas nekam pracovne zajede.Ted jede hromadnou dopravou z Eindhovenu z letiste, tak jsem zvedava, jak dorazi.

Coldplay mohl byt dobry koncert a Chris Martin to holandsky uz urcite parkrat rikal.

Ervenko ty uz chces dopis od Schoolwijzer na skolu? Vzdyt teprve oslavite rok 😀

lexxie_holandsko
7. sep 2012

Vetsinou to chodi opravdu az okolo 2,6 roku, takze casu dost... Nejdriv bych se poohlidla po skolce, ta je od 2 na par hodin tydne.

endzi30
7. sep 2012

@cestovatelkaandrea - 😉 ano ano, koncom septembra sa do toho idem pustit 😀 len ma zaujiiima, preco mne este neposlali tie papiere 😅

vever1
7. sep 2012

@ikke @miriamp tak aj nam prisiel dopis 😀 😀 😀 my mame tu v dedine 4 skoly tak mozme vyberat. 😝 len mame jeden velky problem ze moj mm je za iny styl vyucby ako ja tak to asi bude problem rozhodnut 😖

@ervenka xixixi som sa pobavila ze uz si papier chcela dostat. ved danko ma len rocik. okolo 2 rokov dostanes dopis ze mozes dat Danka do peuterspeelzal. teda ak to dovtedy nezrusia 😝 A aj tu vsetko najlepsie k 1 rociku 😀 😀 😀

@cestovatelkaandrea a Damianovi s jednym dnom oneskorenia VSETKO NAJLEPSIE K 4 ROCKOM. to uz je fakt velky chlapec.

Inac ja som v stredu nespala celu noc, mala bola aktivna od 8 vecera do rana do 9. ja uz som bola zufala. a Sven v stredu teiz nespal. nakoniec mal vecer 38 a plakal, tak sme mu dali paracetamol nech si pospi, vydrzal asi hodinu a potom to bud lezal chvilu v nasej posteli alebo v svojej, alebo sa prechadzal, alebo plakal a takto to slo celu noc, takze ja som ani oko nezazmurila. a rano o 6 mal uz 38.5 😖 u svokrovcov potom spal od 8 do 12 a poobede este hodinku. a svokra mu dva krat dala cipok lebo ona uz hned dava aj ekd je vysvetlujem ze ma najskor pockat kym nestupne teplota 😖 ale vecer bol sice este teply ale uz bol na tom lepsie, mal sice teplotu ale som nemerala lebo to celo nebolo take horuce nastastie ja uz viem podla toho kolko asi ma tak ho zbytocne netrapim teplomerom lebo on mi pri tom tak place 😖 som uz rozmyslala ze kupim dotykovy ale som len staznosti na ne pocula tak sa mi velmi nechce vycalovat skoro 50 euro za taky teplomer na ktory sa ani spolahnut nemozem 😖 no a ja som vcera zalahla tiez o 10 a nastastie ma mala nechala pospat celu noc a aj sven pekne spinkal az do pol osmej, tak som sa aspon vyspala. a od dnes som uz oficialne na MD 😀 😀 😀

ervenka
7. sep 2012

@vever1 dakujem a tebe gratulujem k zaciatku materskej dovolenky. Len preco sa to vola dovolenka- ved si neoddychnej.. ziadna dovolenka 😉

vever1
7. sep 2012

@ervenka hahah no to ani ja nechapem preco sa to vola dovolenka. aby si chlapi mysleli ze nam je asi sveta zit ked sme doma a ze nic nerobime len si sunky na gauci valame a s kamoskami cely den po kavickach a na pokeci sedime 😝

lexxie_holandsko
7. sep 2012

Chtela jsem se zeptat, informuji vas psz nebo kdv pravidelne, jak se vasemu ditku dari, nebo co vlastne delaji. U nas pry driv meli nejake ouderavonds , ale to zrusili..moc taky neinformuji, pokud se sama nezeptam, takze se toho moc nedozvime. Prijde mi, ze driv toho delali daleko vic i treba DVD s filmama z akci, ted vubec, ani fotky, posledni na netu jsou nekdy z karnevalu..no ted uz to je stejne jedno, ale tak mne to napadlo..

palinkova87
7. sep 2012

@ervenka aj ja sa priprajam všetko naj malunkému 🙂 nech počúva maminku.

@cestovatelkaandrea ahoj, no Tobinko dopadol tak, že ide do dakej školky kde ho pol roka budú sledovat a vyberú mu do akej školy pojde.. ale, že do normalnej zakladky nie.. pojde do nejakej špecialnej.. a nech bude to pre neho dobre.. iq máme 66 to koli tomu, že nevieme poriadne jeden jazyk... hned mal minus 30 dole.. takže tak.. mno..

inakšie baby boli ste v 12tt na tom vyšetrení na dawn.syndrom? my ideme 2.oktobra.. no dúfam,že to dobre dopadne.. inak fazulka už má 21,2mm 🙂))) hi rastieme.. 😉

lexxie_holandsko
7. sep 2012

ahoj, tak tata dorazil dobre, deticky nadsene, vzal je na hriste. Tak mame vsichni radost..ja hlavne, ze si je na chvilku vzal 😀 , jenom prohlasil, ze se se Zuzkou domluvil, ze pujdou prednima dverma domu a ona mu probehla az okolo k zadnim na zahradu..nastesti si to domyslel a nepanikaril, ale pry to byla vterina..

Palinkova, tak to je jasne, ze pokud holandstinu neovlada na tak dobre urovni, tak mu to nejake body snizi, tak hlavne, at se mu tam libi a najde si kamarady.

Rybca krasny dort, to musel byt maly nadseny. Koukam, ze cars leti opravdu vsude.

lexxie_holandsko
7. sep 2012

palinkova ja mela test u obou tehotenstvi combinatietest, neni to z plodove vody, ale z ultrazvuku, krve a veku matky a je to pravdepodobnost, takze to neni jistota..nevim, ktery test jsi myslela? Plodova voda se dela asi pozdeji, ten combinatie nebo nekplooimetingtest nejak mezi 9 az 12 tydnem? Ale nevim presne.

miriamp
7. sep 2012

@cestovatelkaandrea hej ada, do tej istej skoly. pred par tyzdnami som ho zapisala, 🙂 u nas nieje cakacia listina. v januari mam prist dohodnut dni na zvykanie si, a od marca naostro.

zacali sme opat s logo kazdy tyzden. slovna zasoba i rozpravanie je uz ok, no rozprava velmi nezrozumitelne. snad sa to "spravi" ☹ mala je pravy opak, rozprava nadherne zrozumitelne a strasne vela a cely den a nevie sa zastavit....... 😠

ervenka
7. sep 2012

@palinkova87 Dakujem. On uz teraz pocuva, kolegovia mojho mm radili, aby sme dali pred Danka tortu, ze deti radi packaju rukami po nej... Dali sme mu kusok, a aj z toho kuska si pekne bral, ziadne babranie. Mama je hrda 😀
Mala som tiez test na dawnov.s. tu sa to vola nekplooimetingtest ako napisala @lexxie_holandsko a je to len pravdepodobnost. Ak by si chcela s urcitostou vediet, museli by ti odobrat plodovu vodu- to je uz s rizikom a myslim,ze to robia iba ked je fakt dovod.Ale dr. ti povie presno co a ako ked ti bude robit nekplooi
Co sa tyka Tobiho- myslim si,ze je to nespravodlive odobrat body kvoli jazyku, hlavne ked si bola nutena byt s nim doma a rozpravat sa s nim jazykom, ktory nie je tvoj matersky. 😠 Ale uvidime, verim, ze mu minimalne zmena od toho sialeneho prostredia prvej skoly, prospeje.

ikke
8. sep 2012

@palinkova87 neboj sa, ked bude mat tobi dobre vedenie v tej skole, rychlo vsetko dobehne 😉

ja som tie testy medzi 11 a 14tt odmiela, dietata s downom by som sa aj tak nedokazala vzdat a pravdepodobnost na tie ostatne choroby je aj tak uplne minimalne, navyse deti s tymi ostatnymi chorobami sa vacsinou ani porodu nedoziju

inak odkedy mame indikaciu do peuterspeelzaal, ze dieta zaostava v jazyku, tak sa mlady pan tak rozrecnil, ze pri nastupe do PSZ sa bojim, ze nas s vysmechom poslu prec... hlavne ked im tam zacne spellovat a pocitat do 10 v troch jazykoch (sa naucil z youtube aj po anglicky) 😝 😅

erique12
8. sep 2012

@palinkova87
teraz su tie testy uz povinne? vlani este boli dobrovolne. robili len 20 weken echo.

palinkova87
8. sep 2012

@erique12 nieeeeeee, ale mangel chce ... ja moc nechcem... ja sa nebojim, žeby nieco bolo babu...

vever1
8. sep 2012

@palinkova87 my sme si tie testy tiež nedali robiť. Ani ten test totižto nezaručí že dieťatko nemá down. Len ti to vypočíta pravdepodobnosť napr. 1 ku 1000 že to má. Ak to chceš 100% vedieť tak musíš isť na odber plodovej vody čo sa do 36 roku ženy robí iba v prípade ak ti ten výpočet vyšiel zlý. A do 36 si to musíš platiť sama. Okolo 100 eurov.

@erique12 tie testy sú stále nepovinné. Dokonca ak nechceš ani ten morfologický uzv nemusíš podstúpiť.