Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

slavkah
9. jan 2010

hi hi, sorry ja si nevsimla, ze jsi admin a jen presunula muj prispevek 😉

ikke
10. jan 2010

slavkah, vitaj, to byvas takmer "za rohom" odo mna 😵

endzi30
10. jan 2010

Ahojte bambule 😉
Ikke 😀 😀 😀 ty uz budes pomaly aj rodit, co? 😉 Ako sa citis? A uz mate meno vybrate? Rodit budes doma, ci ako si sa rozhodla?
Ja uz to mam za sebou...uuufff 😀 😀 rodila som v nemocke, tyzden som prenasala, takze som mala vyvolavany porod...a nakoniec malu i tak tahali vakuovou pumpou 😖 ale vsetko je v poriadku 😉

Tak ti drzkam palce, nech to mas cim skor za sebou a ste zdravi aj s malinkym 😵

Slavkah...ja byvam cca hodinku cestu od teba 😉

slavkah
10. jan 2010

endzi30 gratuluji k miminku a k zvladnutemu porodu v Hol. me to teprve ceka
ikke ty uz to mas za par 🙂 ja mam termin az 9 cervence

slavkah
10. jan 2010

chtela jsem se zeptat jak jste spokojene s peci o tehotne atd. ja se porad rozmyslim kde rodit, prece jen je tu spousta veci jinych nez u nas

ikke
10. jan 2010

endzi, super, aj som si uz davnejsie pozerala tvoje fotky malej 😵
inak mam pocit, ze tu s pumpou rodi kazda druha, aj dve kamosky mojej svagrinej v poslednom case. chodila si na nejaku tehu-pripravu, myslim cvicenie?

rodit budem v nemocnici, ak nebude snehova kalamita alebo ina pohroma vonku 😀
inak sa citim dobre (klopklop), ba priam stale lepsie a lepsie, nebyt snehu a ladu, aj na bicykel vysadnem, takto kysnem v aute 😝

slavkah, neboj, to do leta ubehne, zachvilu budes mat velky ultrazvuk a potom pridu kopance v brusku...
co sa tyka starostlivosti o tehotne, ja som spokojna, ale mam bezproblemove tehotenstvo. na druhej strane verim, ze keby bol problem alebo keby som vyslovene o to ziadala, poslali by ma na dalsie vysetrenia (standardne tu nerobia ani glukozovy test, ani nevysetruju zeny "vnutorne" a pod.)

slavkah
10. jan 2010

ja jsem doted taky spokojena i kdyz obcas prekvapena, svagrova rodila taky s pumpou, vadi mi treba, ze tu po narozeni nekontroluji kycle miminka - az ve 3 mesicich a siroke baleni taky neznaji

endzi30
10. jan 2010

Ikke 😉
No tak to zavidim, ze sa citis lepsie a lepsie, ja som sa ku koncu uz ledva suchtala 😀 a hlavne mi chybalo spanie na bruchu 😀
Hej chodila som na kurz (nadabila som na jeden uplne zadarmo) v Boxmeer...bolo to 12 dni total, po 1-2 hodinkach....plus jeden den s partnerom...urcite chod ked este stihas....ale zasa nic strasne sa nestane ak by si nesla 😉 Bolo v tom aj cvicenie, ale len par krat sme akoze relaxovali na zinienkach a raz trsali na loptach...takze o cviceni sa neda hovorit 😅
Takze v nemocnici budes rodit? To je dobre, lebo keby ta to draplo v tomto snehu a ty rodis doma a treba ist do nemocky, tak to by veru trvalo 😠

Slavka, no starostlivost o tehu je tu uplne ina, treba si zvyknut, lebo inac ta slak trafi 😀 😀
Ja som chodila na prehliadky do nemocnice a tam som si aj poziadala o glukozovy test a taktiez, aby ma pozreli tam dole "zvnutra" 😅 Jedina nevyhoda bola, ze pokazde som mala ineho doktora 🙄

A akurat pred tyzdnom som bola s malou na kontrole a klbiky pozrela len hmatom a pytala sa ma, ci sme mali v rodine problemy s klbikami....no keby som zaklamala, tak nas aj na sono poslu 😅 😅 😅

Utekam, bo tukam jednou packou, nas netopirek tu na mne cuci 😀 😀 😀

Papa zatial 😉

slavkah
12. jan 2010

ahoj, tak dnes jsem byla na kontole a vsechno ok.
endzi - divala jsem se do alba a mala je krasna a jeji kinderkamer uplne super
ikke - ja se taky priklanim k porodu v nemocnici, do ktere jdes? uz to mas za par ... 🙂

endzi30
20. jan 2010

Ikke, este si 2v1? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ako sa citis? 😉

ikke
22. jan 2010

ja este v celku a citim sa tak, ze este mozno aj mesiac v celku budem 😅

nakoniec som si vybrala mensiu nemocnicu, kam chodia aj moje verloskundige, tuto 15 km od nas 😉

endzi30
23. jan 2010

Ikke, tak super...len vydrz 😉

A meno mate uz? Bude to holandske ci slovenske? 😉 ci neutral 😀 😀

ikke
23. jan 2010

neutral 🙂
dnes sme konecne dorobili ako-tak izbicku huraaaaaa 😀

endzi30
23. jan 2010

len si vseetko pekne prichystaj, potom nebude vooooboc cas 😀 😀 😀 😀

endzi30
23. jan 2010

ale clovek sa nauci aj jednym prstom na lavej nohe tukat do klaaavesnici ked je na tebe diiitko prilepene 😀 😀 😀

miriamp
23. jan 2010

Ikke- tak sa drz/te. fajn ze uz mate meno,lebo my stale nemame.mali sme uz niekolko ale zakazdym sa bud jednemu alebo druhemu prestalo pacit.uz by som to rada mala za sebou,som velmi unavena,este k tomu niels si zmyslel ze zacne velmi skoro behat,tak beham za nim.

endzi30
24. jan 2010

Miri...tak ty to mas o dost narocnejsie...bruskata a este behat za dietkom 😅 😅 😅
Ale pekne ste si to naplanovali s muzikom...chlapceka aj dievcatko...skvele 😀 😀 😀 😀

endzi30
31. jan 2010

Ikkeeeeeeeee, este nic? 😉

ikke
2. feb 2010

... ved este nie je osmeho 😀

endzi30
2. feb 2010

Ikke, ty vtipaaaalku 😀 😀 😀 😀 A ja ze uz odfukujes v nemocnici 😀 😀

ikke
2. feb 2010

popravde, ja budem rada, ak budem prenasat LEN 1 tyzden, za tych 39 tyzdnov som nemala ani raz tvrde brucho, nieto este nejaku tu cvicnu kontrakciu... 😉 takze bud to pride ako prekvapenie, alebo tu budem strasit este v 43tt 😝 😅

endzi30
2. feb 2010

😀 😉 no mne tvrdlo brucho staaaale...snad uz od 20tt a vidis to...prenasala som 1tt a este by ma nechali aj dlhsie, ale povedali, ze mozem si to dat vyvolat 41tt+1...samozrejme som nevahala...a dobre som spravila, bo po prepichnuti vody bola hneda, nasa Millus nevie kde kakat 😀 😀 ...ale zasa som si odtrpela tie priserne kontrakcie, ktore teda byvaju hodne hnusnejsie po vyvolavacke 😠 😠 ale vyziadala som si nakoniec epiduralku, ktoru mi pichli spravne az na treti krat 😠 😠 a to doktor vravel, ze ked ma videl, ze to bude rychlovka, lebo som chuda a hen ho...trafil zle dva krat a povedal, ze to sa mu este nestalo a ze treti krat ma uz nemoze pichnut, ze zavola kolegynu....tak ta potom prisla (ja som uz skoro omdlela od bolesti) a nastastie ta mi to pichla dobre...a poooooooootom to uz bola malina...dokonca som fotila doktorky ked ma sili 😀 😀 😀 😀

Dufam, ze porodis teda nacas, drzim palce nech to mas cim skor za sebou a hlavne zdravicko vam obom 😉 A hned daj vediet ze cooooooooooooooooooo a akoooooo 😵 😵 😵

miriamp
3. feb 2010

endzi - ja som tiez rodila v 41+1 ,no nikto sa ma nepytal ci si to chcem dat vyvolat....zacalo to spontannym odtokom pl.vody,po pol hod.zacali prve kontr.,a kedze po 10 hodinach len ubohych 1.5 cm,het do nemocky na vyvolanie.
epid.som ani nechcela,reku zvladli ostatne,zvladnem i ja,haha,proste celkovo som nevedela co ma caka a aj sa dost bojim injekcii,nieto este do takeho miesta.ked uz som to ale nemohla vydrzat a som si vypytala,zevraj uz bolo neskoro,tak som to musela dokoncit bez.a som tu.
teraz ci si dam stale neviem,zavisi to podla okolnosti,ako to zacne a ako to pojde.ale ak nahodou bude treba zase vyvolat,tak vtedy si isto dam.a ono to tak boli ten vpich?to som nevedela.uj uj........

ikke - drzim palce!!!!!!

endzi30
3. feb 2010

Ahoj Miri 😉

Tak aj ty 41+1? 😉 nieee nieee, ta epiduralka vooobec nebolela, teda trolililinku, ale to bolo nic oproti tym kontrakciam 😅 😅 ja som po tej vyvolavacej tabletke porodila do 6 hodin, som sa straasne rychlo otvarala, tiez som myslela ze mi tu epi nedaju, lebo tam s nou ten doktorko nacvicoval asi dve hodiny 😠 ale mne sa zda (neviem isto), ze tu tretiu mi uz pichali ked som bola na 8-9 cm...som sa modlila, aby zabrala, lebo tie prve dve nic 😠 😠 A dobre ze som si ju vyzobrala, lebo potom ma museli hoodne nastrihnut, lebo pouzili tu vakuovu pumpu 😒 a sitie som necitila skoro vobec len ku koncu....stopkala ma tiez dlho 😅

Myslim, ze ty to zvladnes aj bez tej epi, kedze je to uz druhe babatko 😉 😉 to ide vzdy lahsie 🙂 🙂 Drzim tiez palcuuchy...uz to moze na teba prist kazdu chvilku 😉

cestovatelkaandrea
3. feb 2010

ikke drzim palce. Ja som mala asi take tehotenstvo tiez. Nakoniec som drobca prenasala 11 dni. Dufam, ze ty to absolvovat nebudes a babo sa narodi okolo toho osmeho. Z mojej skusenosti mi len potom vsetci vyvolavali, ze ci uz a ja som bola z toho na nervy. Nechapala som, ked mama zavolala na telefon a prva veta bola: "No co Andrejka, este nic?" Za tuto otazku by som vrazdila.

Mirka aj tebe drzim palce 😉

Endzi mna tiez nastrihovali kvoli pumpe ale dali mi lokalnu anestezu, takze som nic necitila. Ani zasivanie som necitila, Pri tom som sa smiala, lebo to vyzeralo komicky, ked som sa pozrela na porodnu sestru.

endzi30
3. feb 2010

ANdy 😀 😀 😀 😀

presne presne...myslim, ze aj mne pichli lokalku este pre istotu, lebo ta studentka vravela tej asistentke ze nech este pichne, lebo uz ku koncu som to zacinala citit, ale tetuska mi uz nedala, ze uz to ma skoro dostopkane 😀 😀 😀
a hej vyzeralo to komicky...preto som ich aj odfotila...ja rozcapene nohy a oni dve s usmevom od ucha k uchu (of course moje "prirozeniii" na foto nie je) 😀 😀 😀 😀

a mne tiez vsetci vyvolaaavali a s takou istou vetou otravovali 😀 😀 😀 dokonca aj meno mame rovnake 😀 😀

spalka
5. feb 2010

brr, ked tu tak citam o tej pumpe, aj mne nou hrozili 😲 ale nakoniec mi malu z brucha vytlacili, prisla taka velka sestricka, potlacila parkrat celou svojou vahou na moje brucho a mala vyletela ako cert 😀 ja som na konci uz nedokazala tlacit, dodnes mi to je luto ☹, ale inac slo vsetko ok a na tu bolest si uz nepamatam, takze sa tesim na dalsie tehotenstvo ktore dufam raz bude 🙂

drzim palce tehulkam! 😉 zvladnete to urcite perfektne

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Andy 😀 😉 to je nahoda, co?

Miska no mne sa zda, ze ta pumpa je tu fakt dost popularna. Ked som to vravela svagrovi, co robi v Nemecku v nemocnici, tak bol prekvapeny. Tam sa pumpa pouziva len vo velmi vaznych pripadoch. A tu mi to pripada ako bezna zalezitost.

Dnes ma termin Ikke
😉

rybca
8. feb 2010

Ahojte, tak ako? Som tu dlho nebola. Este stale nikto v okoli Spijkenisse?..🙂

cestovatelkaandrea
8. feb 2010

Rybca, no ja som tam kde som bola. Ako sa mate? 😉