Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

tosa
9. máj 2010

diky baby 🙂
rybca ja som naposledy pracovala v nl, tu (taliansko) je to tazko.. musim teda vybavit malej trvaly na sk, (neviete ako? 🙂 zatial nema a potom si teda poziadam. dufam, ze to vyjde. aj tebe vlastab 🙂
babenky peknu nedelu, maj byval v adame asi naj pocasie 🙂

rybca
9. máj 2010

tosa - tak neviem ako je to z krajiny do krajiny, ale ked to bolo z mesta do mesta, tak vlastnik bytu, domu ide s tebou na miestny urad a zahlasi ta na adresu na trvaly pobyt. ale myslim, ze tieto informacie by si mohla ziskat priamo na stranke daneho miestneho uradu.ale mozno mam stare informacie, ja som to zazila asi 10 rokov dozadu

vlastab
9. máj 2010

tosa - mojho maleho moja mamka prihlasila na trvaly pobyt , potrebovala jeho sl.rodny list a jej pisomny suhlas,kedze "byvame " u nich.

tosa
10. máj 2010

ahojte baby, volala som aj na sk aj do nl, na sk. manzel si ma poziadat v nl o rodinne pridavky a ja si mozem poziadat o rocicovsky prispevok lebo nepracujem. pani nespomynala trvaly pobyt dietata, iba ziadost a rodny list. ale na ambasade mi povedali, ze to velmi zalezi od uradnicke k uradnicke 😠 nastastie u nas su informovane a nestazuju zivot ale pocula som, ze v blave je pani co robi riadne problemy a ani nema pravdu.
baby pekny dnicek a dakujem za rady. mozno sa este vratime so a'damu a pokecame zas 🙂

tosa
10. máj 2010

teda nie "zas" ale mozno nazivo som myslela 😀

vlastab
10. máj 2010

tosa-- hej,pravda na aku"peciatku" prave na tom ktorom urade clovek natrafi.ked oni sa raz nevedia dohodnut.......

miriamp
24. máj 2010

my sme na rod.prispevok tiez potrebovali maleho prihlasit na trv.pobyt.....nechapem,ako v tom mozu mat taky b.....(neporiadok)

endzi30
25. máj 2010

Ahojte baby 😉

No citam, ze sa tu riesia prave tie rod. prispevky a ja mam s tym tiez problem 😠
Tetulda na SK urade mi vravela, ze dieta musi mat SK rodny list (mam vybavene), dalej trvaly pobyt na SK (vybavene)....no a este chcu po mne, aby som doniesla z NL potvrdenie, ze tu nepoberam ZIADNU matersku, alebo nic taketo obdobne!

Baby, ja som volala uuuplne vsade snad. Na SVB, UVW, na belasting....na ministerstvo, aj na EU strankach som bola ziadat o pomoc a nikto mi toto potvrdenie NECHCE dat! ja uz neviem co mam robit.
Dokonca existuje na to formular (pre vsetky krajiny EU - su uplne na chlp rovnake, len jazyk sa lisi)....cize aj sa vyplni v Holandsku, Nemecku atd atd...vie ho precitat aj nas SK uradnik.
Formular som si nasla na internete, teta na SK urade vravi, ze to ked mi vyplnia, tak je to super! Ze to maju vsetky krajiny k dispozicii.....
No velke makove, tu o tom nikto v zivote nepocul. Nechapem tomu....clovek by cakal, ze ten formular nebude existovat v slovencine a ono henho....tu v NL ho nik v zivote nevidel....ako vravim, volala som aj na ministerstvo....proste nula bodov!

Co mam robit? Je tu niektora z vas ALSTUBLIIIIEFT 😉 ktora si to vybavila? alebo aky doklad ste doniesli na SK, ze ste tu v NL nerobili, a nepoberali matersku 😨 😕

Moc dakujem za odpovede 😉

keby som vedela kde...tak sa aj stazovat idem.....nikto mi nechce napisat jednu jedinku vetu: ze tato osoba tu nepoberala ziadne peniaze 😠 😠

A najsmiesnejsie na tom je...ze ta teta na Sk urade (mimochodom veeeelmi zlata) vravela, ze urady na SK vedia, ze v NL sa take nic nedava, ale oni to proste potrebuju pisomne 😠

endzi30
25. máj 2010

aaaaaa mimochodom, prestahovali sme sa do Tilburgu 😉 je tu niektora z vas bliiizko? 😵

miriamp
26. máj 2010

endzi - fuuuuha,mas to pestre.podla mna doklad o tom ze si nedostavala matersku jedine uvw by mohol vydat,kedze oni vyplacaju matersku.ale ked aj tam si sa uz pytala.... a bola si na uvw osobne,alebo len telefonicky,vsak napisat jednu vetu ze ta a ta osoba nedostavala od nas matersku je za minutku napisane.....

tilburg? no,ja byvam asi 20-25 km juzne od tilburgu,obidve moje deturence sa tam aj narodili.....a odkial ste sa pristahovali?

pekny dnik (aj ked u nas uprsany)

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

@endzi a preco chces poberat matersku zo SR, ked zijete v NL? Alebo na nu nemas v NL narok na matersku? viem, ze matersku vyplaca UVW a musis robit pred tym ako odides na matersku nejaku dobu. ale kolko to netusim.

@spalka ak som dobre pochopila ten clanok, ktory si sem dala, tak rodicovsky prispevok dostanes iba vtedy ak nerobis. no ja neviem ale ja som mala matersku tu v NL 100% mojho platu. sice len 4 mesiace ale potom som isla nazad do prace, kedze materska je tu kratka.

spalka
26. máj 2010

@endzi ach jo, blbe, v nl to je casto s uradmi tak, ze ak ide vsetko sablonovite ziaden problem, ale ak nieco vyboci z radu riesi sa to nekonecne a prinajlepsom este viac skomplikuje...odo mna im na urade v sk stacil normalny list od zamestnavatela, ze materska sa mi skoncila vtedy a vtedy a hotovo, ale to asi nie je tvoj pripad
@cestovatelkaandrea ten clanok som sem dala, lebo baby vyssie riesili nieco ohladne rodicovskeho prispevku...a hej, materska je stopercentna, 16 tyzdnov som poberala aj ja, ale ja som sa do prace nevratila

spalka
26. máj 2010

dobre funguje to @, dik za tip andrejka! 😉

ikke
26. máj 2010

inac zavinac... to @ funguje iba ked napisete presny nick aj s cislom, inak sa to endzi30 medzi spomonanymi neobjavi... 😉

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

@ikke dik, ja som uz asi slepa, tu 30-tku som zabudla dopisat 😉

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

@spalka a ako je na SR? este stale nedolahol smutok za NL?

suzanna
26. máj 2010

Ahoj holky dnes jsem nahodne nasla vasi diskusi jsem take z Holland 🙂 Zeeland

spalka
26. máj 2010

@cestovatelkaandrea smutok nedolahol, juch! bolo to dobre rozhodnutie, nl je pekna krajina, ale ja som sa tam nenasla

endzi30
26. máj 2010

Ahojte babulky 😉

Dakujem za rady....no neuverite....maaaaaaaam to! 😀 😀 😀
Pred vyse 6tt som posielala list na UVW a v kratkosti napisala o co ziadam, kedze cez telefon to neslo. Bola som prepajana asi k 100 osobam a nic z toho. Tak bol napisany list.
Ziadna odpoved 6tt!!! Tak vcera moj priatel volal, ze by bolo aj pekne odpovedat, ci uz chodte do p*dele, alebo hocico. Tetuska ho samozrejme 20x prepojila a nakoniec jedna slecna povedala, ze sa pokusia najst ten list a dat nam este do 17:00 vediet. Nikto ofkooorz nevolal. No a dnes: olaaaaaaaaaaa, dosiel list aj s tym co som chcela 😠 😀 Sice trosku komplikovane napisany, ale dufam, ze SK uradom to bude stacit.

Adi, hej, ja tu nemam narok na matersku 😕 A kedze mi je teraz kazdy centik vzacny, tak toto mi pomoze 🙂

Miri, heeeeeeej, tak blizucko ste? No bolo pekne konecne pokecat nasou rooodnou recou 😀 😀 😀 My sme sa prestahovali z Milsbeeku (15min od Nijmegenu).....takze este zijeme medzi samymi skatulami a makam kazdy den, aby sa tu dalo zit 😀 😀 Ale pri malej to ide doooost pomaly 😉

Viiitam aj nove Holandanky 😀 😀 😀

endzi30
26. máj 2010

Spalka...ani ja sa tu neviem najst stale...a Boh vie, ci sa aj najdem 😕

cestovatelkaandrea
27. máj 2010

@endzi30 a @spalka aj ja sa hladam, ale uz som si na niektore veci zvykla a mam ich aj rada. na niektore veci si nezvyknem asi nikdy a tak ich ignorujem. ale starobu si viem predstavit aj niekde na horach vo Svajciarsku alebo v Taliansku 😉
ja som asi fakt taky cestovatel.
Inak Adi super, ze ti ten papier poslali, kazde euro je dobre. Uplne ta chapem a vela stastia pri vybalovani krabic 😉

spalka
27. máj 2010

@endzi30 ale jednorazovy prispevok pri narodeni babatka ti uz dali, nie? lebo sa mi mari, ze o ten sa da poziadat iba do 6 mesiacov dietata, ale mozno sa mylim
@cestovatelkaandrea a ja si viem starobu predstavit niekde na Kanarskych ostrovoch, budem na odlahlej plazi naha chytat ryby 😀 (take sme vazne videli pred par rokmi na Fuerteventure 😉 )

endzi30
27. máj 2010

@spalka jo jo....nastastie ten jednorazovy uz mam na ucte...ale tiez ma to stalo kopec nervov...hlavne ked som ziadala rodinneho lekara o podpis na jeden papier, ze dieta sa dozilo 28dni atd atd...no a akurat ho tam zastupoval iny lekar a ten mi vravi, ze to nie je jeho povinnost, ze ked SK urady nieco chcu, ze maju napisat 😠 😠
Tak chapete, nemusel nic robit, len to podpisat a opeciatkovat...list bol cely napisany....tak potom so strasne odutym ksichtom to podpisal 🙄
A to ani neratam, kolko som platila za vsetky preklady z NL do SK, plus same peciatky od notarov, apostila....takze celkovo sa mi vratilo o hodne menej....ale stale je to lepsie ako diera v kolene 😅 😅
Teraz sa len modlim, aby mi uznali tento list 😅 Leeeeeebo sa fakt ***** 😀 😀 😀

jooooooooo....tak taka staroba by aj mne vyhovovala 😀 😀 😀 😀 akurat s tou nahodou neviem neviem....ci by som tie rybky neodplasila 😀 😀 😀 😀 aaaaaalebo by mi same skakali do kosiiicka 😀 😀

@cestovatelkaandrea ....tak ty si fakt cestovatel 😉 niekto to ma v krvi a niekto nie...ja som taky maly slovensky cecek asi 😅 😀

endzi30
27. máj 2010

nie s "nahodou", ale s tou "nahotou" 😀 😀 😀

miriamp
27. máj 2010

caveste baby,
a to zvyraznene meno so @ ako urobim?

ci som sa tu ja nasla? ako v com, no ide to pomaly. dufam (hlavne ohladne deticiek) ze sa v niektorych veciach premozem,lebo oni tu budu vyrastat, a nechcem aby to bolo viditelne a aby som im nedajboze nieco pokazila. ako aj cestovatelkaandrea pise,ze niektore veci ignoruje,ja presne tak isto,niekedy i nahlas ,k tomu niekedy ""velke usta"".........
(najnovsie bolelo priatela ucho,horucka,vytok....telef.si afspraak u doktora,a asistentka mu povedala ze dnes uz nieje volne miesto,a ze to mozno prejde po par dnoch....a ak nie ma zavolat. zlozil,ze ok. paaanecku,ja nervy,a ako on mohol zostat kludny,a ta tava asistentka ho takto vybavila.ja v momente brala telef,a hovorim,ze ona nieje doktorka,nech laskavo najde miesto,a ak nie,pride tak ci tak. a zrazu sa aj miesto naslo)

endzi - niekedy mozme dat kafe

endzi30
27. máj 2010

Miri....no prave...zdravotnictvo..oooch...to aby sme si same ordinovali lieky a liecili sa radsej doma 😅 😅 😀 😀 😀
aaaaaaaale skvele si to vybavila....hihi....
inac aj ta moja polovicka je taky kludas...tiez v telefone povie len oukej, dakujem....no ja by som taka kludna nebola a keby tu zil moj tato...tak ten by kazdeho dop*deke poslal a stazoval sa vsade 😀 😀 😀 ale ci by mu to bolo k niecomu neviem 😀 😀

aaa ten @.....pri kazdom prispevku ci od nas, ci od teba....tak na jeho pravej strane kliknes na "Odpovedz" 😵 😵 😵

@miriamp
@miriamp
@miriamp
@miriamp
@endzi30 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
27. máj 2010

@miriamp
napises zavinac a presny nick, bez medzery medzi zavinacom a nickom a "ono" sa to urobi samo 😉
(sorry, ze furt tu len taketo rady rozdavam, viem, som mudra jak radio 😀 je to asi este uchylka z adminovania 😉 )

inak to s tymi huisartsami tu je niekedy dost odveci, som nasmu volala (mame noveho, este som ho ani nevidela), samozrejme teda s asistentkou, reku asi mam mykozu na prsiach (laktacnej sa nedalo par dni dovolat, asi mala vela porodov), samozrejme ani si ma nezavolali, ze sa na to pozru, rovno predpisali cosi, co potom este z lekarne museli overovat, ci to myslel vazne, lebo namiesto masti predpisal oralny gel 😝 samozrejme to nezaberalo, akurat sa to este zhorsovalo, tak ked som sa konecne dovolala laktacnej, ta ze to mykoza urcite nebude a ze ten gel mam okamzite vysadit, lebo ten to zvykne este zhorsovat 🙄 takze nakoniec to podla rady laktacnej aj bol "vaatkramp" a pomohli obyc teple obklady 😒
takze aby sa tu clovek dal na samostudium mediciny alebo sa to telefonu VZDY tvaril, ze je kratko pred umretim 😅

ikke
27. máj 2010

@endzi30
jej, to odpovedz uz funguje, super... ja som to doteraz vzdy pisala rucne 😀

ivetkad
27. máj 2010

ahojte kocky zijuce v nl,des som nasla vase prispevky na zivot v holandsku,chceli by sme sa s manzelom presthovat do nl aj s nasimi dvoma ratolestami emkou 5rockou a oliverkom 3 rocky,chcela by som vediet ak mate nejake skusenosti zo skolkami alebo s tym kam umiestnit deticky .ako to tam vlastne funguje.mame zaujem ist do tilburgu,pisalasem endzi30 ze sa tam prestahovali.ak budete niektora taka zlata a ma s takymito vecami skusenosti mozete mi prosim napisat,zatial vam dakujem