Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
30. júl 2012

@ikke diky ta za 20 euro v pohode, 😀 , tak nekupujeme, zatial.....

cestovatelkaandrea
30. júl 2012

@ervenka ach jaj, ty mas normalne talianske vztahy v holandskom manzelstve. vies co by som urobila ja? asi by som si ich do tej siedmej nevsimala, normalne sa najedla, nakrmila drobca, nieco este porobila a az presne o siedmej by som sa na nich otocila a zacala sa im venovat 😅
vypusti to z hlavy teraz a uzivaj si Slovensko. a hod sem potom tie krasne horske fotky 😉

cestovatelkaandrea
30. júl 2012

@erique12 to ja som odsavala 9 mesiacov. ak mas skolku iba 5 min od domu, tak to fakt tie elementy nepotrebujes. no a v robote si budu musiet kolegovia upratat v ladnicke. urcite ti mliecko nevydrzi cely den len vdaka chladiacim elementom. tie by som pouzila len na ceste nazad z prace.
daj vediet ako vam to prve dni ide, v podstate tento tyzden zacinate nie?

cestovatelkaandrea
30. júl 2012

@vever1 ze flaska jednoduchsia ako kojenie. no to by som im urcite rychlo a jasne vysvetlila. totalna blbost. aj ked kojenie nie je ziadna slast (aspon pre mna) ale je to omnoho jednoduchsie a praktickejsie ako behat v noci a prevarat vodu a vsade chodit nabalena ako na expediciu. len koj, urcite to stoji za to. hlavne ked si predstavim, co v MM je. to sa neda porovnat. aj ja sa pokusim kojit teraz dlhsie, aby som nemusela zase tak dlho odsavat. to bolo fakt narocne. narocnejsie hadam ako robenie UM.
super, ze uz mate stenu hotovu. o chvilu uz budete mat aj vystierkovane a ani sa nenazdas a uz budes mat aj babatkovske vecicky oprate

cestovatelkaandrea
30. júl 2012

@eri28 baby maju pravdu, kupuj az ked bude treba. ja som si ju kupila popredu,lebo som vedela, ze budem musiet odsavat do prace.

erique12
30. júl 2012

@cestovatelkaandrea
ahojky, ano uz v stredu! 😕 no som fakt zvedava, moje nervy. dnes sme boli na pol dna v skolke. nechcela pit z flase. dala som jej puder lebo mam taku flasu aventku,ale ked tam dam mlieko tak samozrejme, ze to tecie. mam kupit este extra zatvaranie na tu flasu? ale nikde som to poriadne nevidela. inak mas pravdu, mam vo verzorgingstas take dva termo drziaky na flase, asi to v tom zoberiem. som si merala cas kolko mi trva odsavanie a veru je to polhodinka! aj to ledvaj 120ml.. a este som zmerala cas do skolky je to asi 12 min peso. na bicaku som nesla lebo sa stale bojim, mam pocit, ze sa z toho vykydnem... akokeby bola ta sedacka prilis dozadu a ja potom mam malo miesta. alebo som len taka nesika 😅
inak kedy ides na matersku? vsetko nachystane? 🙂

ikke
30. júl 2012

@erique12 u aventiek je trik, ze sa dudel musi dotykat presne stredu vrchnaku (na vrchnaku je aj take koliesko nakreslene), lebo iba vtedy sa dudel dobre pritlaci a potom mozes aj triast a netecie 😉 teda ak si myslela, ze ti tecie cez dudel. ak tecie cez zavit, tak tam jedine dobre dotiahnut.

palinkova87
31. júl 2012

@cestovatelkaandrea ahoj kočka no ako sa cítiš ako vidím sa ti to veeeeeeeeeelmi kráti 🙂)) zachvílu budeš mat malého drobca pri sebe 🙂)) a aké mienko mu idete dat? 🙂

palinkova87
31. júl 2012

inakšie baby včera sme mali testy zo Slovenčiny.. tak Tobko nám Slovenčinu moc neovláda.. rozprával im tam slovíčka po holandsky.. no a zajtra ho čakajú testy z holandčiny.. a potom 9teho budú tie inteligenčné testy.. ach.. dúfam, že to všetko dobre dopadne bo ma už šlahne z tohoto všetkého okolo toho..

cestovatelkaandrea
31. júl 2012

@erique12 mne aventky nikdy netiekli 😖. mozno si to mala zle utiahnute alebo dudlik zle ohnuty vo vrchnaku ako pise @ikke. neboj na bike si zvyknes velmi rychlo. ja som tiez isla ako posrata na zaciatku a teraz chodim s Damianom ako raketa. pravdepodobne mas klasicky oma fiets a ten nie je moc na sedacku stavany. ja som si kvoli sedacke dopredu a aj dozadu kupila klasika moeder fiets. je sice troska tazsi ale v predu je vela miesta a v zadu je na nosici tiez vela miesta na sedacku. a mam aj vela miesta na brucho. sedacka vpredu ma vobec neobmedzuje. tak mozno to by ti pomohlo.
na matersku odchadzam v piatok poobede 😀 😀 potom ma neuvidia v robote dobre dlho 😀 no a na krpca skoro vsetko nachystane. este musim dokupit nejaku tu kozmetiku a plienky a som pripravena. oblecko a ostatne veci uz ma poprate. manzel musi uz len po porode rychlo poskladat kocar a postielku 😀 😀 ale tu asi spravime este tento vikend alebo buduci.

cestovatelkaandrea
31. júl 2012

@palinkova87 no si aj ja hovorim, ze o chvilu je to tu. citim sa celkom dobre. len ma boli dost podvozok a posledne dva dni ma boli brucho ako pri menstruacii na zaciatku - zase nieco nove. ale inak v pohode. snazim sa bojovat so zvysenou kyselinou a momentalne aj so zapchou 😀 😀 😀
meno drobca prezradim az po porode. ale musim sa priznam, ze vyznam jeho mena sedi na neho uz teraz na 100%. to co stvara v bruchu je hotova gymnastika. nechcem vediet co to bude po porode.
inak co sa tyka tych testov, tak sa ani nedivim, ze Tobko hovori menej slovensky. ved ta nutitli s nim hovorit holandsky. Tak je to uplne normalne. neboj urcite tie testy dopadnu dobre a on bude moct ist do skoly. my tiez zaciname 20. augusta a v skolke koncime 15. augusta.

erique12
31. júl 2012

@cestovatelkaandrea
jeej super, takze ides tych 6 tyzdnov pred porodom? aale to je fakt lepsie 🙂 lebo mozno porodis skor a potom by si mala skratenu matersku, ci? mala sa tiez narodila o tyzden pred vypocitanym terminom🙂
mate vecicky este po prvom, ze? inak kozmetiku, ja mam nakupene, ale nic som este poriadne nepouzivala... hahah. stale sprchujeme len bez samponu, a olejujem ju so sezamovym olejom bio jedlym 😀 poradili na baby masage🙂 a dost jej prospieva 🙂
vcera mi muz trochu prestavil ten fiets, tak snad to pojde lepsie, inak potom ako pises novy kupit, hehe, fakt neviem kam ho uz dame 😀
a ano, tu flasu som hned vyskusala, dudel bol nakryvo, cize problem je uz vyrieseny, dakujem aj
@ikke
len vcera som chcela dat malej mm co som vytiahla den pred tym z mraznicky, bolo cely den v chladnicke, ale bolo uz pokazene 😖 nechnapem... asi jej dam do kdv len ten puder, no co uz a doma bude pit moje mlieko..
inak som ju dnes hodila do postele bez mlieka, po ovocnej desiatej, presne ako v kdv a normalne ti zaspala.. 🙂

ikke
31. júl 2012

@erique12 to mlieko smrdelo alebo ako si zistila, ze je pokazene?

erique12
31. júl 2012

@ikke
malo divnu vonu, aj som teda trochu ochutnala, ale bolo to eeee

palinkova87
31. júl 2012

@cestovatelkaandrea tak je super, že sa dobre cítiš.. mi sa ideme snažit o babiku.. mm ma prehovoril 🙂 hehe.. len dúfam, že sa nam nepodarí zasa chlapec.. hehe :D ale čo už.. ak do tretice nie tak končím.. zmierim sa stým,že žiadnu pomocníčku na troch chlapov nebudem mat hehe.. :D ja som inakšie chcela, že skor pojdem robit a potom babo,ale ked mm ma pravdu, ja ked začnem s prácou a už si odviknem okolo detí to prebalovanie a nočné vstávanie, tak už s dietatom dalším nebudem súhlasit.. a Nico potrebuje súrodenca bližšie ešte k jeho veku bo Tobko sa sním nevie vobec hrat.. on sa najradčej hrá sám.. a ja si vobec neoddýchnem.. takže táto posledná jeho odpoved prečo teraz ma presvedčila, že v tomto má pravdu... takže sa snažíme o dalšie.. ;) aj ked mám ešte stále pochybnosti.. či to všetko zvládnem.. ale dúfam, že áno..
a čo sa týka Tobíka... tak je to pravda, ja som to aj tej prekladatelke hovorila, že ja za to nemožem, že nevie poriadne po
Slovensky, ked tá škola odomna vyžadovala aby som sa sním rozprávala holandčinou...

cestovatelkaandrea
31. júl 2012

@erique12 eee materska by sa vobec neskracovala. ak by sa drobec narodil skor, musim minimalne 16 tyzdnov cerpat matersku. Cize ak by sa narodil buduci tyzden tak idem normalne do prace na termin ako mi vyratali po 16 tyzdnoch.ak by sa narodil neskor ako sa stalo pri Damianovi, tak som mala narok na 10 tyzdnov po porode nakolko som sa rozhodla ostat doma 6 tyzdnov pred porodom a 10 tyzdnov po porode.A tych 10 tyzdnov mi nikto nesmie skratit aj ked by som bola pred porodom doma 8 tyzdnov. Take iste pravidlo plati aj pre kombinaciu 4 tyzdne pred porodom a 12 tyzdnov po porode. Tiez ti nikto nesmie skratit tych 12 tyzdnov po porode ak by si prenasala. A taktiez ubrat ak by si porodila skor, lebo doma musis byt min 16 tyzdnov.
Co sa tyka kozmetiky tak ani ja nebudem sampon kupovat. Jedine co potrebujem, je badolie a nejaky telovy krem. Sudocrem mam este doma od zaciatku tohto roku, nakolko Damian este kadil zaciatkom januara do plienok. Takze novy mi fakt netreba. No a este nejake tie plienky a utierky na prdel a sme vyzbrojeni. Uz si musim len pobalit tasku do porodnice, keby nahodou.

cestovatelkaandrea
31. júl 2012

@palinkova87 tak to klobuk dolu. ak by sme mali my tretie dieta tak asi s takym istym vekovym rozdielom ako pri tychto dvoch, mozno o rok menej ale skor asi nie. Ale radsej nikdy nehovorim nikdy, lebo clovek nikdy nevie.
Ak chcete mat bambulku, tak skuste mat styk iba pred ovulaciou. Najlepsie 1-2 dni pred. V den ovulacie a po ovulacii urcite nie, lebo vtedy je vacsia sanca splodit chlapca.

cestovatelkaandrea
31. júl 2012

@ikke kukla som fotku Evky, pekna je bambulka 😉 aj Albert je zlaty na tej fotke, taky vysmiaty 🙂

vever1
31. júl 2012

@erique12 to mm čo je zmrazené vždy tak smrdí a ma aj inaksiu chuť. Aj ja som prvé vyliala lebo som si myslela že je pokazené 😝 som rada že problém s fľaškou vyriešený. U nás tiež niekedy tiekli ale presne to bol problém s cumlom alebo krivo zatiahnutá 😝

@cestovatelkaandrea jej tak ty už všetko nachystané 🙂 ja ešte vôbec nič. Ani len jedno oblecko 😝 ale cez víkend sme zamurovali stenu a 13 príde chalan stierkovat a potom hádam do 2tt všetko vytapetujeme a vymalujeme a potom pôjdem ku kamoskam na veci, a môžem všetko chystať 🙂 jaj ako ti závidím že už len do piatku robíš. Ja až do polovice septembra. A to fakt že keď pôjdem na MD 4tt pred pôrodom a porodím 2tt neskôr tak mi nemôžu skrátiť tých 12tt čo som si naplánovala? Ja že sa to počíta iba v prípade že ideš 6tt skôr a po pôrode musíš ostať minimum 10tt doma a že keď máš 12tt a porodia 2tt neskôr že sa ti potom už len 10tt počíta. No už som z toho jeleň 😝

cestovatelkaandrea
31. júl 2012

@vever1 tu je link kde pisu, ze mas narok minimalne na 16tt. je to oficialna stranka, takze to beriem pravdivo.
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/verlof-...
takze nikto ta nemoze do roboty durit skor, inak mu posli tento link a spominanu organizaciu asi pozna kazdy. ide o to pre aku variantu sa rozhodnes. je to tam pekne vysvetlene, tak postuduj. ide o to, ze tie tyzdne pre ktore si sa rozhodla ostat s dietatom doma po porode ti nikto nemoze zobrat. cize ak odides 4 tt pred porodom a porodis nahodou o dva tyzdne neskor skor, tak ti nikto nesmie skratit matersku po porode len na 10 tyzdnov ale musi to ostat na 12 tyzdnov. A ak sa babo narodi skor, napr. pred porodom si doma iba 3 tt tak potom neostavas doma 12 tyzdnov ale 13, lebo minimalna dlzka materskej je 16 tyzdnov.
Viem, ze aj koleginu takto chceli okafrat v robote na personalnom a ona im poslala link na spominanu stranku a vsetko sa dalo do poriadku.

Co sa tyka priprav, tak ja som sa radsej uz pripravila. S prognozami predcasneho porodu som si radsej vsetko pripravila popredu. Ale aspon budem mat teraz klud a budem moct viacej oddychovat. Ani si nevies predstavit ako ratam hodiny v robote do piatku. Uz aby som bola doma. A potom mam v piatok aj poradnu o jednej, tak to bude taky prijemny posledny den.

vever1
31. júl 2012

@cestovatelkaandrea tak to si ma fakt velmi potesila. lebo ja chcem s malou veru minimalne 12 tt doma zostat. 😀 a ked sa narodi skor tak mi to vobec nebude vadit xixixi. a riadne si to teda prestudujem aby ma nenachytali v robote, lebo u nas to tiez robia radi 😖 ja tiez radsej vsetko skor pripravujem ale tento krat sa to velmi neda. najskor musime dorobit izbicku a potom pojdeme svenovi kupit novu skrinu a mozem konecne ist ku kamoskam po veci, lebo dovtedy by som to nemala kde dat. takze este musim vydrzat do konca augusta. ale vak ja rodim az v oktobri 😝 a verim ze ked mas prognozu predcasneho porodu ze je to lepsie mat vsetko uz prichystane. 😉

cestovatelkaandrea
1. aug 2012

@vever1 ja rada potesim ak mozem 😀 😀 😀
vy ste v inej situacii ako my. musite vela prerabat. u nas to nehrozi, lebo sme v podnajme. robota pride potom neskor koncom novembra alebo zaciatkom decembra. to budu ine fofry na dome 😀 😀 😀 a ak to budes mat hotove v septembri tak to budes aj tak skoro pripravena.
inak termin v nemocnici mas uz dohodnuty? a ako noha, lepsie pri cviceni.
mne sa cvirik v bruchu zosunul este nizsie, tak teraz chodim ako kacica a som prehnuta ako luk. len prdel otrcam na okolie. a konecne mam menej kyseliny v krku, kedze je nizsie 🤐 😵 dnes chcem ist poobede aj trochu von, kedze su v dedine trhy, tak nech aj ten vitamin D trocha nazbieram.
Prognoza predcasny porod u mna = porod 2 tyzdne po termine. Normalne by ma to neprekvapilo, lebo aj u Damiana to bolo tak.

eri28
1. aug 2012

baby stale viac mi tvrdne brusko, a obcas zadycham, rychlo a plytko, pri tom, na kontrolu idem o dva tyzdne, stupnuje sa to, na minulej kontrole som na to zabudla, nebolo, to tak caste, myslite, ze to nevadi????
Neviem, ci mam koli tomu volat sestricke, alebo pockat dva tyzdne....
Naposledy sme tam nabehli, aj mimo terminu, lebo sme nevedeli, ci sme okej, povedali, ze vzdy volat najprv, ale ci toto je vazny dovod, na volanie neviem 😅
a moj tomu nerozumie, len sa smeje 😀 , tak zase aby som sa neplasila, na slovensku vo velkom predpisuju magnezium, ale neviem ako je to tu...... 😵

vever1
1. aug 2012

@cestovatelkaandrea hahaha som sa veru nasmiala na tvojom porode 😝 ale zas ked tak citam ake mas uz stavy tak ja neverim ze tento krat budes prenasat. ale ved uvidime 😝 a veru nezavidim ze budete musiet davat domceko do poriadku s takym malym drobcom 😔 no a do nemky som este nevolala. chcela som dnes z roboty ale ako na potvoru som si zabudla vsetky papiere doma a tam mam aj nove telefonne cislo co mi napisala na minulej navsteve verloskundige. oni sa totizto zlucili s dasimi praktijkami (hahaha poslovencene holandske slovo 😝 ) a teraz sa inak volaju a maju jedno spolocne cislo a cez to cislo sa vybavuje vsetko ohladom porodov a kontrol aj v nemke, lebo spolupracuju s nemkou a maju tam teraz aj novy kraam hotel. on tam uz bol len teraz je to viac vynovene a funguje to ovela lepsie tak si musim dat papiere dnes vecer do tasky a zajtra zavolam z roboty lebo niekedy musim aj 10 minut cakat kym ma prepoja a to si veru z domu minat nebudem ked nemusim 😝 chrbat uz lepsie aj ekd necvicim 3x denne ale len raz ale pomaha mi to a ked maraz do tyzdna pomasiruje tak je to tiez super 😉 ale spavam strasne zle 😖 uz ma trapi aj druha noha 😖 krce este nemavam len je to taky hlupy pocit v nohach ktory mi prechadza celou nohou od vrchu do spodu ako keby som si sval presilila, neviem to ani velmi opisat len enviem ci mi na to magnezium pomoze. este som to neskusala, mam ho sice uz 3 roky v skrini, tak ktvoie ci uz aj nie po zaruke je 😝 no a neviem uz ako mam lezat, brucho zavadzia a mala ta je taka aktivna celu noc ze sa mi veru spat neda. tak chodim ako matoha, mam velke kruhy pod ocami ktoresa uz ani zamaskovat nedaju 😖 a ked som mala dovcu tak som si aspon cez obed zdriemla ale od neska ked som v praci uz nemozem 😖 ale vsak uz vydrzim tych 7tt 😉

@eri28 brusko ti uz v tomt tt moze tvrdnut. len to nesmie byt velmi casto a trvat velmi dlho. ale ked si si nie ista a mas pochybnosti tak si zavolaj a vysvetli im co ta trapi. bud ta ukludnia alebo ti povedia ze mas prist. 😉 a magnezium ti tu nikto nepredpise. 😝 ten si mozes sama kupit v drogerke. ja som pri prvom tehu mala stale tvrde brucho a teraz to tiez nie je inak a niekedy samozrejme este viac ale pri druhom je to aj castejsie 😉 no a ked ti casto tvrdne brusko znamena ze mas oddychovat 😉

eri28
1. aug 2012

@vever1 niekedy sa odychnut neda, xixi, az ked pride domov, to bol dnes priklad, ledva som doplazila, ako kacer 😀 , ale este pockam, ked budem mysliet, ze je to vela skusime zavolat, totiz moj po anglicky lepsie ako ja...
no a niekedy som fakt, v klude aj 3 hodiny a tvrdne 😝 , dokonca aj rano po noci, ked som vyspana a odychnuta 😅
a magnezium si mozem kupit, ale neviem ci fakt zabera, asi skusim popytat na neake vitaminy v lekarni poradia 😅

ervenka
1. aug 2012

Ahojte maminky! Hlasim sa zo Ziliny. Cesta Nl-svk bola namahava. Danko sa raz povracal, od 9 vecer uz bol mrzuty. Robili sme hodinove prestavky, tak sa to natiahlo a nakoniec sme prisli do ZA o 22,30. Danko sup do postele, my sme este vylozili tazky z auta, zaparkovali za domom a sup do postele v mojej detskej izbe. Mamina splnil slub-plagaty stale vysia- Danko im mava 😀 Danko sa zotavil dost rychlo z cesty, pekne papa chlebik, mal aj vianocku, aj roztek. Chuti mu svk pecivo. S mlieckom z NL az taky kamarat nie je. Ale to moze byt tym,ze je teplo a idu mu zase 2 zuby- 1 a 2 hore v lavo.. Takze bude mat dokopy- hore 4 zubky a dole 2. Boli sme v meste, dankovi sa paci, ako ho natriasa v kociku na dlazdiciach. MM zjedol zatial vsetko, co mamina navarila. Mamina kupila aj hojdacku- Danko sa v nej zaklana, asi sa mu paci, ako slnko presvecuje cez listy na stromoch. MM sa mu venuje- je pre Danka skvela preliezacka. Este par dni oddychu a potom vyyyyyyletovanie!!!

cestovatelkaandrea
2. aug 2012

@vever1 vies ze som si vcera myslela, ze poobede budem volat manzelovi do roboty, ze asi rodime? 😀 hodinu ma trapili znova kontrakcie asi kazdych 15min ale potom to opat preslo. takze som si pekne sadla do kresla a cumela na OH a ani sa nepohla.
dufam, ze si si dnes zobrala papiere so sebou a volas do nemky 😉 ja zacinam mavat krce v nohach tiez. nie tie klasicke co idu do lytok ale take hore v stehne z vnutornej strany. asi je to tym, ze drobec mi tlaci na nejake nervy a pri chodzi mi to sem tam vystreli do nohy a ja neurobim ani krok. vzdy ostanem stat, a po par sekundach to prejde 😅
ten spanok ti nezavidim 😖 to musi byt narocne, ked si poriadne nevyspata, mozno aj preto tie krce do noh a bolesti chrbta. moj drobec sice sem tam diskotekuje v noci ale da sa povedat, ze sa este celkom vyspim. sice sa prehadzujem a som dost casto hore ale unavena rano nie som. skor ma boli podvozok ked sa musim otacat 😀 v posteli.

cestovatelkaandrea
2. aug 2012

@eri28 ale mala by si viac oddychovat ak fakt nechces porodit predcasne. ako pise @vever1 robota nerobota, dieta je prvorade 😉

eri28
2. aug 2012

@cestovatelkaandrea ja uz nerobim, len ja koza vcera som sa presla peso asi 3 hodiny, aj viac a keby odychnem, tak ma nepozieraju, tak dnes sedim na zadku doma 😀 , a rozmyslam, ci tej sestricke zavolam, vsak menzes necakam, iba bolesti, akoby mal prist, a neviem ci ma cez telefon neposlu kade tade, xixi

eri28
2. aug 2012

@cestovatelkaandrea a inac okej vsak ti si skor, adepka, tak ako sa citis????, 😀