Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
2. aug 2012

@eri28 volat porodnym asistentkam mozes hocikedy, tu sa k doktorom bez ohlasenia nechodi, jedine tak s infarktom alebo minimalne zlomenou nohou 😝 ale zavolat mozes hocikedy, aj cez vikend, ak sa chces uisit, ci nieco je alebo nie je v poriadku 😉

@cestovatelkaandrea krce do stehien mozu byt uz falosne kontrakcie (voorween), takze sa pekne zaparkuj pred TV a nechaj sa obskakovat!

eri28
2. aug 2012

@ikke prave som zavolala, vystrasila ma na smrt 😝 , totiz pride ma pozriet, vsak ja nerodim 😲 😲 , boze nechapem nic som jej nepovedala, len ze brusko, tvrdne, a trosku bolesti, vsak som tehu, tak asi je to normalne 😅

eri28
2. aug 2012

@cestovatelkaandrea je pravda, ze placenta nie je uplne okej, ale to oni chodia na navstevu, ked sa len opytam, ci som okej???, baby mate s nimi skusenosti.... z midwajf...

ikke
2. aug 2012

@eri28 mozno nema dnes ordinacne hodiny, preto ta pride pozriet domov 😉 aspon nase asistentky to tak robia

eri28
2. aug 2012

@ikke jak som sa zlakla, bola som na kontrole pred 3 dnami, ale vtedy vsetko okej, a moj pride domov, za chvilu, asi si bude mysliet, ked pride, ze mi sibe 😅 , ale co uz, pockam...
a oni su hradene poistovnou??? pretoze, ja mam uplne len ten zaklad, poistenie, a kazdu lekaren, pohotovost, a operaciu, som musela neskor platit 😝 .......

ikke
2. aug 2012

@eri28 ano, oni su hradene zo zakladneho poistenia, rovnako ako huisarts 😉

eri28
2. aug 2012

@ikke aha oki diky, totiz moja bola dnes v praci volala som jej, ale spomenula som bolest, a hned, ze mam volat na mobil, tak som ich asi zalarmovala, no neva, nech uz pride, aspon uvidim ako to tu bezi, xixi 😅

cestovatelkaandrea
2. aug 2012

@eri28 ty si fakt koledujes 😀 3 hodiny peso. tak toto keby som ja urobila, tak rodim na pockanie a este aj bez oddychu. ty by si este nemala rodit, fakt je to dost skoro. ja som uz za hranicou,kedy babatku dozrievaju pluca a nervy v mozgu su obalene tukom. No a vzhladom k tomu, ze je drobec 1 tyzden popredu, tak je velky ako babo v 35tt. Takze v pripade skorsieho porodu by to mal znasat lepsie.
Inak dnes sa citim omnoho lepsie, vcera mi bolo asi zle zas len z toho dusna a tepla. Dnes som opat ako predtym. Takze u mna jedine riesenie pocas horucich dni je zavriet sa do ladnicky.

cestovatelkaandrea
2. aug 2012

@ikke o tom som nepocula ale je zvlastne ze to mam len ked sa postavim a zacnem chodit. Takze to asi falosne kontrakcie nie su. Mala som to aj pri Damianovi ku koncu tehu, ked bol tiez zosunuty hlboko.
Inak uz som zaparkovana pred TV a popri PC stiham kukat aj OH. Ale ako sa poznam, dlho takto nevydrzim a zacnu ma mrle zrat a pojdem nieco robit po sediacky 😀

cestovatelkaandrea
2. aug 2012

@eri28 u nas je to tak, ze je jedna porodna asistentka v ordinacii a dalsie tri su na mobile, keby nahodou. a nakolko ti bezi 30tt tak ta radsej pride pozriet domov ako by riskovala aby si chodila do ordinacie a nahodou skor porodila. ja som takuto kontrolu tiez raz zazila pri Damianovi, tiez ma bolelo brucho a krize a myslela som si, ze mozno uz zacal porod. skontrolovala mi vtedy tlak, ozvy srdca babatka a krcok ci sa otvarama alebo nie. tak dufam, ze je to u teba len z unavy a ziadny predcasny porod.

eri28
2. aug 2012

@cestovatelkaandrea
@ikke
no mi sme okej ame viac odpocivat 😵

cestovatelkaandrea
2. aug 2012

@eri28 no vidis, tak sup pred telku ako ja a pozeraj OH 😀 a oddychuj 😉

eri28
2. aug 2012

@cestovatelkaandrea okej, no vydychla som si, aj ked muz nahnevany, ked on nic neciti, a mysli, ze vymyslam, no co uz...

eri28
2. aug 2012

baby teraz uplne odveci, viete mi poradit, tu zakony v NL, co sa tyka byvania, neaku stranku.......

ikke
2. aug 2012

@eri28 co konkretne myslis? socialne byvanie? hypoteky? byvanie je siroky pojem...

eri28
2. aug 2012

@ikke myslela som socialne, mame zamotany problem, byvame v socialnom dome, ale nie je na nas napisany, iba adresa, a teraz majitelka, chce hadat, a dom spat, nie je jej, ale socialny

cestovatelkaandrea
3. aug 2012

@eri28 fuu, tak s takymto niecim ti asi neporadim 😒

erique12
3. aug 2012

ahojte, hlasim sa narychlo z prace. prvy den nervak. cely den trpnem, ze co a ako, ale v robote to bolo fajn🙂
idem skoro rano, nech mozem skor odist, len potom cestou spat stojim v zapche aj tak!!! a to po celom dni kurnik a ked sa uz chcem domov ponahlat vyzdvihnut moju bambulku! mala inak v skolke ze dobre spi, papa a je vrolijk 🙂
len v stredu ked som prisla poobede este som pred tym volala, lebo oni mi volali medzitym jak som bola v aute, ze co sa deje, ze vsetko super, ale pridem a malu uz pred branou pocujem revat... 😕
potom ale vecer bola super, cela vytesena, rehotala sa, hrala, vsetko spapala... len prvy den ju prebalili len 1x!!! (a to bolo fasa teplo) a este aj papa ju zabudol prebalit po noci, ze chudera mala celu ritulku taku cervenu, to nemala este v zivote. tak sme povedali, ze musia castejsie prebalovat (mame tie latkovky) a vcera prebalili 5x! 😀

vsetko v poriadku, len ta cesta z roboty je fakt kansloos 😠 😠 😠

palinkova87
3. aug 2012

baby teraz pred pol hodkov urobeny

eri28
3. aug 2012

@palinkova87 gratulujem 😀

eri28
3. aug 2012

@ikke
@cestovatelkaandrea

baby dakujem, neva, dnes musela zakrocit uz policia, bolo toho stresu na nas vela, zena uz nemoze vstupit do domu, a my ideme v pondelok k nasmu pravnikovi 😅 😵
totiz dom je socialny na jej meno, ale adresu tu uz nema, ale ja ano, a vela dlhov ma , a dnes sa nehnevala, ze dom vrati firme, a zcala brat jej veci, co by nevadilo, ale ked zobrali muzi parkety zo zeme, ze su jej to uz bolo aj na mna vela 😀 , cize riesime uz len cez pravnika 🙂

palinkova87
3. aug 2012

@eri28 daaaaaaaaaaaaaaakujem.. už len aby to bolo dievčatko.. ale no,ked to bude aj chlapec.. tak neva.🙂 aj Nico mal byt dievčatko 😀DDD

eri28
3. aug 2012

@palinkova87 asi chcete velku rodinku, to je krasne 😎 , tak prajem ti dievcatko 😵

palinkova87
3. aug 2012

@eri28 toto je posledné.. 😀 tri deti neni sú až tak vela 😉

eri28
3. aug 2012

@palinkova87 V AFRIKE NIE, XIXI, ALE V NL????

zbinka
3. aug 2012

baby poprosim vas o info, mazel mi odisiel pracovat do holanska,,,,neviete kolko su pridavky na jendo dieta v holansku??? mame dvojicky,,,ja som doma na Sk a manzel v NL,,,,tu mi pani na urade povedala, ze musi doniest zmluvu,,,a Holansko mi bude doplacat rozdiel medzi pridavkami u nas a tam,,,
aka je suma pridavkou?? poradite?? a kde to ma manzel ziadat?? velka vdaka za kazde info,,,

jarunice
4. aug 2012

@palinkova87 gratuluju a velký obdiv!' já bych teda k tomu svýmu drakovi prozatím dalšího draka/dračici nezvládla... nikdy jsem neviděla tak šílený dítě, co mám já 😀 doufám, že časem si taky zasloužím holčičku, která bude hodná a klidná!

palinkova87
4. aug 2012

@zbinka pridavky na 1 dieta v holandsku su vyplacane kvartalne za 3 mesiace v sume 191 eur a okrem toho sa da este vybavit priplatok k pridavku podla toho kolko manzel zaraba, nam to robi este 22 eur mesacne na dieta

palinkova87
4. aug 2012

@zbinka ale holandsko ti asi nedoplati nic, pretoze slovensko ma vyssie pridavky