Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
15. sep 2012

@palinkova87
@eri28 NL medzinarodny rodny list sa najskor musi dat overit- apostille tu na NL sude, potom dat oficialne prelozit sudnym prekladatelom- na SVK su lacnejsi. A potom poslat cez SVK ambasadu na specialnu matriku v BA. Caka sa od 3-6 mesiacov... Potom si poziadat o PAS, lebo kazde ditko uz potrebuje vlastny pas, zase sa caka 3-6 mesiacov. A potom tralallaaaa sa moze cestovat... 😉

palinkova87
15. sep 2012

@ervenka hej hej apostilu tam este treba🙂 ja vím sme to nedavno vybavovali🙂))

palinkova87
15. sep 2012

@ervenka inak my ideme Nicovi vybavovat pas az v Novembri, lebo aj Tobíkovi končí platnost...a kolo vlastne platí takému malemu dietatu pas?

ervenka
15. sep 2012

@palinkova87 Neviem ako SVK pas, ale NL detsky pas ma platnost 5 rokov. 😉

eri28
15. sep 2012

@ervenka ja tam mojhozeniem dlho, on mi hovori, ze pokial sa dita nenarodi, dopredu nic nevybavi, ja sa s nim nebudem hadat to nema vyznam, stale si hovori svoje...
na IND sme preukazovali, ze sme partneri, ale nic oficialne,len priatelia a moja mama potvrdila, ze byvame spolu, to by asi na to, ze je otec nestacilo, a on ked si mysli, ze po porode, nieco vybavi, to to tazko....

ervenka
15. sep 2012

@eri28 erkening sa VZDY robi PRED narodenim... No tak smola... NEma na dieta legalny narok...

eri28
15. sep 2012

@ervenka ale ja som myslela, ci potrebuje medzinarodny rodny list, alebo ako to je vlastne, ja som chcela, aby mal len NL obcianstvo, vsak sme EU, viem, ze musimna urad, tam asi skocim v pondelok...

ervenka
15. sep 2012

@eri28 PRepac, ale nechapes, ze tvoje dieta nema na NL obcianstvo narok? VEd ty si slovenka a otec z nigerie. Tak po kom by mal mat nl obcianstvo?

eri28
15. sep 2012

@ervenka akurat mu to vyvetlujem v pondelok nakluse na gemente, inac ho nepustim domov 😀

ervenka
15. sep 2012

@eri28 tvoje dieta po narodeni ma narok na holandsky rodny list, ty ako cudzinka si poziadas o holandsky medzinarodny rodny list. Vydaju ti ho na gemeente kde ste prihlaseni.

eri28
15. sep 2012

@ervenka ja som sa pyzala na gemente, ze ked vyplnim formular, ze tu zijem, ze oni mu daju NL obcianstvo, ja fakt neviem...
v pondelok tam pojdeme spolu.........
naposledy chceli rodne listy z kazdej krajiny, a ze nies me zenaty..........teda nikdy predtym uvidime, ...

ervenka
15. sep 2012

@eri28 oni ti povedali,ze ti obcianstvo daju len na zaklade toho, ze zijes v nl? to sa mi nezda. Ved okolo obcianstva je kopec papierovaciek, a navyse si poziadat mozes az po 5 rokoch v NL atd.... Nemylis si to s niecim inym?

eri28
16. sep 2012

baby dakujem za info, aj za tu kramzoog, fakt mu tu nikto nic nepovedal, aspon midvajf, sa ma mohla opytat 😝 , neako vazne...
zajtra skocime do poistovne, a vybalime to tam na nich, snad budu ochotny, aj, ked neskor, ale pomoct a dat nam kontakt na centrum, v stredu idem na kontolu, tak budem aj midwajf pytat, ze preco neinformovala???
no asi skocime aj na to gemente, aj ked mojho zlomit, pretoze dnes sme tu mali na navsteve maminu, kamosku, a ta sa smiala, ze staci po porode otcovstvo 😝 , no proste bola mudra, uz som mala nervy, aj ked v Amsterdame, staci aj po porode, ze iba otec, ale aj tak na co cakat, ze jemu je cudne este nenarodene babo registrovat, tak snad to zajtra vybavime...
no mame toho dost este musime obvolat UWV, pretoze, tu je neochota, zo dna na den mi prestali platit, a nic neposlali, ani co preco???
no do porodu sa urcite nudit nebudem, uz mam taku hlavu velku, snad babo este vydrzi v domceku u maminy... 😅

ervenka
16. sep 2012

@eri28 ANo, staci po porode otcovstvo??? A ako ona chce dokazat, ze ten muz je biologickym otcom? Vies co sa moze stat- dokazovat otcovstvo testami, alebo si bude musiet svoje dieta adoptovat. Kde vidil, ze v AMSTERDAME staci az po porode. Je tam sice napisana aj mozno po porode, ale je to o mnoho zlozitejsie. PReco sa mu nepozdavaju jednoduche veci a nechava vsetko aby sa veci premenili na zlozite problemy?!
A toto nie je registracia dietata, ale JEHO PRIZNANIE OTCOVSTVA. tak mu to laskavo vysvetli alebo ho vykopni z domu, ked sa mu tak vsetko hrozne nepozdava. Co je to za muza, ze sa mu nechce nic vybavovat pre svoje dieta!? To aky je postoj???? Je mu jedno, ze dieta bude chodit po svete len s tvojim menom? Ze on nebude moct pre neho nic vybavit ale len ty??? To je smiesne? A mimochodom, uz ta vidim, ako 3. den po porode pojdes na gemeente prihlasit dieta...
Sorry, ale som uz naozaj nahnevana, nie na teba, ale na jeho a je mi luto babatka... 😠 😠 😠

miriamp
16. sep 2012

@eri28 no vies, darmo sa budes hnevat na porodnu babu. to nie je jej starost. ale myslim, ze nasa sa ma pytala v urcitom tt ci uz mam kraamzorg, i si poznacila koho.
nepoznas v tvojom okoli ziadne mamicky co rodili v nl? ved tie musia vediet kto je to kraamhulp, alebo kedy treba urobit erkenning. lebo co spominas tuto kamaratku, tak pre nu v amsterdame platili asi jedinecne pravidla 😉
prave ma napadlo to iste co spomina vyssie @ervenka, ci viete ze dieta treba do troch dni prihlasit na gemeente, ak nie, tak uz teraz ano. a este ma napada napr. ouderlijk gezag......
velmi ti prajem, aby ste to vsetko dotiahli do spravneho konca, a hlavne co najrychlejsie 🙂

cestovatelkaandrea
17. sep 2012

@ervenka ja by som to lepsie nenapisala

palinkova87
17. sep 2012

@ervenka tak to si veeeelice vystilhla..

palinkova87
17. sep 2012

@cestovatelkaandrea ahoj.. no ako sa máte🙂 malunký Kilianko poslúcha?? 🙂)

vever1
17. sep 2012

@eri28 no aj ja uplne suhlasim s @ervenka taketo veci ste uz mali riesit skor a nie 4tt pred porodom. co ak sa male narodi skor? ty po porode ho nebudes moct ist zapisat na gemeente lebo budes lezat v posteli a kedze ho tvoj partner neuzna pred porodom za svoje tak nema ani narok ho ist zapisat. a ta tvoja kamaratka, ked vsade platia rovnake pravidla tak urcite v amsterdame budu platit pre nu specialne. sorry ale to ej co za kravinu. ja len dufam pre vase babo ze vsetko stihnete do porodu vybavit a aj ta kraamzorg, ved sme sa tu uz par krat o tom bavili a vsade aj v tych letakoch co si v tom kufriku mala je pisane kedy sa co ma vybavovat. aj papiere co dostanes od midwife, stoji tam jasne napisane ze okolo 20tt mas vybavit kraamzorg. drzim palce aby si este nieco vybavila. a nechcem rypat, ono je pekne ze si na tom fore s oktobrovkami ale na Sk to funguje uplne inak ako v NL. na sk zeny elzia par dni v nemke. tu po porode ides hned domov. a co urbis potom ked ani kraamzorg nebudes mat? ved vobec nevies ako sa mas o maleho postarat. co budes robit potom?

eri28
17. sep 2012

@cestovatelkaandrea
@miriamp
@ervenka

boli sme na gemente, zavolaju mu spat a daju ternim, kedy, nehovorim, ze nechce vybavit veci, ale proste ta nasa kamoska ho trosku presvedcila, baby ja neviem ja som tu rok aj s cestou, a ja sa tu s nikym nechcem hadat a natahovat, dieta je moje, mase, otec si vybavi co potrebuje, ked nestihne, neviem, jeho starost, teda nasa, vsak snad nam daju kedy mame prist, a ani s kamoskou sa nebudem hadat, ze po porode staci len otca a ze jake je to lahke, a v nemocnici daju na to papiere a bla, bla....
pomaha mi vybavovat aj ine veci, lebo hovori po holansky, ale za pravdu jej nedam s tymto, lebo jej syn ma 12 rokov, a co bolo volakedy, nemusi platit dnes, cize to vybavime pred tym ja som na tom trvala a moj neprotestoval
A co sa tyka kramzoog dali mi datum na buduci tyzden v pondelok, pridu na navstevu prvy krat a povedia nam co a ako, v poistovni mi dali cislo, tak som volala do centra, snad junior tyzden vydrzi, ked nie mam cislo, zavolam, ze je na svete...aj tak pridu 😅 , snad mi vydrzi...a midvajf mi nic nepovedala, a keby ste tu neboli vy ja fakt netusim, asi by hodili info v nemocnici a kukali by jak puk, ze neviem o com....
a na krampaket nemam narok, lebo mam zakladne poistenie 😝

eri28
17. sep 2012

@vever1 ja som dostala kufrik, ale fakt kramzoog tam nebola, bolo to vsetko cisto reklamne, lebo som to kukla, vela obrazkov, myslo zadarmo, a baby ponozky...
v poistovni nevraveli nic, ze preco teraz, Amsterdam, je asi trosku iny, alebo ja neviem v centre tiez necudovala co volam teraz, tu nikto nic, tak snad som to aj vdaka VAM, ako tak postihala, a teda dotiahneme to do konca, aj tak som uz zo vsetkeho dost unavena, a stres, mame este aj z domom, tak staci toho, ale NL, by som nemenila, este, ze ste tu.. 😉

ervenka
17. sep 2012

@eri28 uz som predychala, takze ti pisem s usmevom na perach. Vies co moja, KED NEMAS NA KRAAMPAKET NAROK, TAK SI HO UZ DOKELU KUP ZA PENIAZE!!!!!!!!!!!!!!! Sa zobud konecne!!! a vlastne, preco potom pises na konik a dvihas nam tlak, ked mas taku skvelu kamosku, ktora vsetko vie 😠 😠 😠 ???? V dobrej viere som ti chcela pomoct, ale ako vidim, ked sa neda, tak sa neda...
A este jedna mila poznamka- tvoj partner ma povolenie na pobyt,lebo v NL ma rodinu- urady bude zaujimat- idete sa brat? MAte termin svadby? Mate registrovane partnerstvo? MAte plan ako sa partner bude o svoju rodinu starat, ked porodis? Kedy si partner zacne hladat pracu? Bol uz v agenturach? Ma spraveny erkening?
ODPOVED BUDE: MOZNO, ASI, SNAD bla bla bla. pre urady = VELKE NIE. Mozno mat este podozrenie z vyuzitie Slovensky aby african zostal legalne v EU. A to ze ma prepadnuty SVK pas, kapitola sama o sebe.
Takze sa necuduj, ked ku vam pride SOCIALKA a bude sa o vas zaujimat... ODOBRATIE DIETATA moze prebehnut velmi rychlo.
a na spravu o 14.45- NO COMMENT

ervenka
17. sep 2012

@eri28 a este jeden detail- jasne som ti napisala, ze na erkening je potrebna pritomnost aj MATKY!!! Takze neviem co stale pises, ze len otec staci!!! Vies co, zda sa mi,ze tu stracam cas. Idem sa obliect a pojdeme s drobcom von- to je lepsie investovany cas!
JE mi luto tvojho dietata. Zasluzi si najsalepsich rodicov. Ktory sa pre neho pobiju pojdu proti celemu svetu! 😠 A nie takych ktory omielaju stalo dokola, vsak nejako bude... HEj, bude ale bez dietata... 😠 😠 😠 😠 😠
PS: No a co,ze si v NL len rok. Zakony, informacie su vseobecne verejnosti pristupne. A navyse nezlalost zakona neospravedlnuje! 😠

eri28
17. sep 2012

@ervenka neviem co odpisat?
moj partner, nema este pracovne povolenie, pisem len pre info, mozno uz viac nebudem pisat, lebo takto pisat cez net, je asi dost neosobne, a mozno nie velmi zrozumitelne vsetko...
V poistovni, kebyze nesedim na zadku a netvrdim, ze chcem kramzoorg, tak mi doterz tvrdi, ze ho nemam preplateny, a dokonca, ze ho ani nepotrebujem, skoro ma tam tiez vystrelo, az potom, sa uracila pozriet do pocitaca, ze 5 dni mam narok, a ked som chcela tu postel riesit, ze cez centrum, a uz ma nenapadlo si fakt, ten paket kupit, vsak to nie je milion, skocim sa tam opytat...
a otcovstvo ja uz neriesim, daju nam termin, kedy mame prist, budu volat ne mobil.....
a ja som to nemyslela vysmesne, ja som sa fakt chcela v tej sprave podakovat, ze ste mi poradili...

ikke
17. sep 2012

@eri28 aku mas poistovnu (nazov)?

eri28
17. sep 2012

@ikke Agis, basis paket, by mal byt ten zakladny...

ikke
17. sep 2012

@eri28 mas narok spolu na 49 hodin kraamzorg pocas 8 dni.

eri28
17. sep 2012

@ikke dakujem mne povedala 5 dni, po 3 hodiny, ale aj tak dakujem, ze si mi to pozrela, lebo ja im neverim nic 😝
a ostatne si doplatim priamo centru...

ekira
17. sep 2012

@eri28 preboha,ja nemam slov.suhlasim s ervenka,na toto si mala mysliet ovela ovela skor 😒

rush
17. sep 2012

ahojte, neviete, je tu tema kde si pisu maminy co su v luxembursku?