Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
19. jan 2012

@andreaka11 ja som radsej oznamila, nepotrebujem mat problemy ani s uradmi a ani ludmi, kedze pani co ma ma na starosti je byvala ziacka skorosvokry...🙂 a na malom meste sa hned kazdy vsetko dozvie..🙂

@zajaciq to viem, ze sa to posudzuje, takze dost zavisi aj od nalady tych dotycnych, a mozno ked si precitali, ze tu robim len 9 hodin tyzdenne, usudili, ze mi to nebrani vacsinu casu byvat na SK...🙂 co ja viem, to uz len teoretizujem..🙂 mozno mi v juni povedia, ze mam vsetko vratit...🙂 aj to pre istotu vobec neminam..🙂 ked nebudem muset, budem mat nasetrene...🙂)))

i.n.g.a
19. jan 2012

Ahojte,
dodatocne gratulujem vsetkym tehulkam a chcem sa vas opytat,kolko stoji porod v nemocnici v NL?Viem,ze to bude zavisiet asi od kraja a aj konkretnej nemocnice,ale aspon tak obrazne aby som vedela.Dakujem
🙂 .

miriamp
19. jan 2012

@i.n.g.a ked som sa ja pred par rokmi o to zaujimala, bolo to okolo 460,- dalej zalezi kde a ako si poistena, ci preplatia iba urcitu cast, alebo vsetko. 🙂

zajaciq
19. jan 2012

@cestovatelkaandrea ten prispevok , o ktorom si pisala ty sa doma vola pridavky na dieta, u nas to je 22,10 eur mesacne a uvazujeme o tom, ze si to dame spatne vyplatit, kedze mame narok od 1.11.2010 na pridavok na dieta z Holandska (teda doplatok 40 eur cca). 🙂

@rybca aha, no lebo u nas v kosiciach ...si to mozu aj nevsimnut. zas uvidim, tiez nie som z tych, co budu klamat a zatlkat ked nemusim. len som nastvana trosku na system, 🙂

miriamp
19. jan 2012

@rybca , @zajaciq tiez som z tych poctiviek 😀 ja som sa tak trochu priznala, ze som od nich poberala nejaky cas neopravnene matersku. a vratila som im urcitu cast nastastie z este neminutych penazi, lebo pre istotu som si ich odkladala. dodnes mi to ale neda pokoj, lebo podla mna som mala viacej vratit ako pytali.
ale nelutujem to vobec, lebo keby som raz mala velku sumu vratit, tak to by veru nebola sranda. 😉

ikke
19. jan 2012

@i.n.g.a ak mas dobre poistenie, tak ta to nemusi stat nic... (hmm, mozno okrem eigen risico 175 eur ci kolko je to teraz...)
a ty si nerodila v NL? (pozeram do tvojho albumu... 😨)

cestovatelkaandrea
19. jan 2012

@i.n.g.a ahoj kedysi sa platilo ale od 2010 sa neplati. V 2010 rodila kolegina tak ona prisla za mnou s tou novinkou, vraj je porod v nemocnici zadarmo a naozaj nic neplatila.

i.n.g.a
19. jan 2012

@ikke
ja som rodila prvu dceru v NL,ale to bol akutny cisarsky rez..Takze vtedy to bolo "zadarmo" .

i.n.g.a
19. jan 2012

@miriamp , @cestovatelkaandrea
Keby som ja vedela,ake to mam vlastne poistenie 😒 .Ale ak sa za to uz neplati,bolo by to fajn.Zopar € vo vrecku,no nie?

lubina
19. jan 2012

@i.n.g.a ja som rodila v NL starsiu dcerku, teraz ma 6 rokov, neplatili sme nic. Bola som vtedy poistena v NL a hradila to moja poistovna.

lubina
19. jan 2012

Inak som rada baby, ze som nasla tuto diskusiu.AJ ked sice uz nebyvam v Hol.. Byvala som tam s muzom - Holandan, 6 rokov.Vtedy ale tato diskusia este nebola. No a teraz byvame na Slovensku 🙂.Ale samozrejme do Hol. casto cestujeme, aj s detmi, k svokrovcom, ale aj aby sa deti poriadne naucili holandsky

ikke
19. jan 2012

@i.n.g.a napr.poistovna Menzis - bazisverzekering:
Er geldt een wettelijke eigen bijdrage voor kraamzorg bij u thuis, namelijk € 3,90 per uur (tarief 2011).

Als moeder en kind zonder medische noodzaak in een instelling verblijven, betalen beide een eigen bijdrage van € 15,50 per dag. Bedraagt het tarief van de instelling meer dan € 111,50 per dag, dan komen die meerkosten eveneens voor uw rekening. Meer informatie over de eigen bijdrage kunt u vinden in de Regeling zorgverzekering, artikel 2.37.

ale ked mas extra poistenie 2 a viac, cast alebo vsetko ide z poistenia 😉
treba pozriet stranky tvojej poistovne

miriamp
19. jan 2012

@i.n.g.a @cestovatelkaandrea to by bolo ferove nic neplatit, ked uz nam davaju na vyber ci chceme rodit doma alebo v nemocke. a ked v nemocke tak treba nieco doplacat, podla poistenie. nasa mala sa narodila v 2010 a prisiel nam z poistovne ucet na zvysnych uz neviem kolko eur, ktore zevraj uz nepreplatia. lenze mali v zaznamoch chybne info o porode bez med. indikacie. ale nakoniec sa to vyjasnilo, a bolo to gratis.
i.n.g.a najlepsie ak si zavolas do svojej poistovne. az teraz pozeram ze si uz v 32tt 🙂

cestovatelkaandrea
20. jan 2012

@miriamp ved aj ja si to musim overit, lebo vsak aj ja budem tento rok rodit 😀 ale viem, ze kolegina nemala ziadne extra poistenie. Mala vtedy Aegon. A ti to vraj preplacali cele. Vraj to je kvoli tomu, ze sa vela deti rodi doma pridusenych, tak nechceli branit zenam rodit v nemocnici len kvoli poplatku. Neviem, buduci tyzden si to mozem u poistovne overit, kedze to musim aj ja vediet.

i.n.g.a
20. jan 2012

ja si idem tiez nastudovat papiere z poistovne,popripade tam zavolam..nech viem, na com som

alcula
20. jan 2012

@cestovatelkaandrea och, taka skoda ... tak ich prosim ta uz nezahadzuj 🙂 zbierame ich pre maleho slovenskeho futbalistu, kupili sme mu aj fotoalbum, kde sa tie nalepky lepia
@zajaciq budem rada 🙂 za kazdy nakup nad 10€ davaju 1 nalepku 🙂

ervenka
20. jan 2012

Ahote maminky. Vratila som sa od naseho lekara, ze mam znizenu cinnost stitnej zlazy, ale aspon ze zeleza mam v krvy dost. Mali ste tu v NL niekto problem so stitnou zlazou? Ako ste to riesili? Mna chce dat na umele hormony. Aj som si vypisala potraviny, kt. prospievaju a ktore nie. Moj dr. ze dieta je dobra, ale hormony su hormony. Viem,ze na nete je toho dost, ale vsade odporucaju pripravky,kt. sa daju kupit len na SVK a nie v NL. Tak by som chcela vediet nejaku radu, alebo nazor. Dakujem...

zajaciq
20. jan 2012

@ervenka nakolko mas take male dieta, tak by som s liecbou hormonalnou urcite pockala (by to prechadzalo do materskeho mlieka). a za druhe, obycajny lekar sa sprava len podla protokolu. co ti uz nepovie, pretoze to nevie je fakt, ze zeny, ktore beru hormony na stitnu zlazu maju v priemere o 20% vacsiu sancu dostat rakovinu (prsnika). vid priklad mojej mamy..vyse 10 rokov brala l-tyroxin neviem ci aj nepokracuje aj po chemoterapii...na druhej strane nasa pediatricka / homeopatka/ ma tiez znizenu aj jej mama a dcera a hormony neberu a su zive zdrave.. nestoji im to za to. skus si hodit do google nejake hesla a pohladaj si studie, ja som to mala mame vyhladat, no si mi to pripomenula akurat

ervenka
20. jan 2012

@zajaciq dik za odpoved... Lekar mi chce dat hormony prave kvoli tomu,ze nekojim. Ale na pondelok mam dalsie stretnutie, tak mu poviem, ze budem robit jogu, dietu (vsetko som nasla na nete) a potom sa uvidi. inak, stale mam zmeny nalad, stale mi je hrozna zima, nemozem schudnut, padaju mi vlasy a v posteli sa nic okrem spanku nekona... Takze je na case nieco s tym robit... 😖 lebo hrozi, ze to mojho manzelika prestane bavit a najde si tigricka- on tak vola babenky 😵

vever1
21. jan 2012

@zajaciq no ak je stitka uplne znicena tak zial zene nic ine ako hormony neostavaju. ak je len ciastocne nefunkcna tak sa to este da ale ak uz nefunguje vobec tak pochybujem ze ti telo bude dobre fungovat 😖

@ervenka ja poznam naprikald jednu babulku, tak tiez brala asi rok lieky a potom sa jej to napravilo a uz neberie nic. drzim palce aby sa to cim skor dalo do poriadku. ono to moze byt podla mna este odozva z tehu 😉 ved nenadarmo sa hvoori ze 9mesiacov tehula a 9 mesiacov potrebuje zena aby sa dostala uplne do normalu.

erique12
21. jan 2012

@cestovatelkaandrea
jeeej, ahoooj, gratulujem k tehotenstvu, az teraz som si vsimla, no ale ved je t este asi aj cerstvo cerstve, ze?
😉
inak necitala som vsetko, ale ja mozem porod doma jedine odporucit na 100% 🙂

rybca
21. jan 2012

Aby ste aj vy vedeli:

Dňom 29/02/2012 sa oficiálne končí činnosť Potravím s Kaviarňou na adrese Fultonstraat 1 Den Haag. Slovenské a České potraviny zakúpite online na www.mslovex.nl, v pobočke SlovExu na ulici Prins Hendrikstraat 98, Den Haag a v pobočkách v iných mestách, ktorých zoznam nájdete neskôr taktiež na webstránke.

ervenka
21. jan 2012

@vever1 Dakujem za podporu. Na nete som si nasla co treba a co radsej nepapat, tak uvidime. Existuje aj nejake homeopatikum, tak si dam to+ stojky na hlave. Som jemne zufala, lebo nas bubo ma pomaly 5 mesiacov a ja vazim staaaale 94kg= rovnako ako ked som prisla z porodnice. Viem ze, odtehotnenie ;) trva dlho, ale nech tie kila idu odo mna prec. Chcem si natiahnut rifle ako pred tehu. Najlepsie na tom je,ze moja mama vzdy po tehu isla na matriku na zapis dietata v rovnakej sukni ako pred tehu. NEspravodlive!!! 😝 😝 😝

rybca
21. jan 2012

@ervenka nas maly ma 2,5 roka a ja som schudla az teraz 2 kila a aj to asi len vdaka tomu, ze 4x do tyzdna cca 2,5 hodiny vkuse chodim a bicyklujem (asi tak 2 mesiace) a zistili mi malo estrogenu, a to tiez udrzuje vyssiu vahu

cestovatelkaandrea
23. jan 2012

@erique12 ahojki dakujem, ako sa vam dari? ako idu mamickovske povinnosti?

ervenka
23. jan 2012

Tak som dopadla- toho co ma byt vysoky obsah mam malo, a toho co ma byt malo mam vela=> hormon. tabletky,ale len polovicka. A dieta typu- ZIADNE mliecne vyrobky-papaaa syr a jogurt, hlavne,ze som v NL, ziadne prasacinkove masko. Je toho este vela, a mozem jahody, morske plody, marhule. Inak, vyzera to,ze moje telo sa uplne vycerpalo pocas tehu, aby dalo zdrave dieta. Nas krpcek nema deticnu formu znizenej fukcnosti stit. zlazy. Ale ak chceme, mozeme ho dat testovat. A mam jest vela chleba, lebo tu v NL chlieb obsahuje jod. Aaaach jo. Moj manzel sa potesi- vsetok syr mu zostane- to on rad, ale budeme papat viac ryb- to on nerad aj ked je NL. 😀

ikke
23. jan 2012

@ervenka so syrom a rybami je to u nas podobne - ja sa ako obvykle v tehotenstve na syr nemozem ani pozriet, hlavne na goudu, obcas vezmem na milost deravy syr alebo cottage 😝 a ryby moj neje ☹
tofu a sojove veci mozes?

ervenka
23. jan 2012

@ikke soju mam tiez vyrazne obmedzit, ak tak az 3 hodky po zobrati tabletky. A tabletku pol hodinu pred ranajkami. Mam cely navod na pouzitie... 😖

rybca
23. jan 2012

vikendova tvorba:

rybca
23. jan 2012

@ervenka ja idem 31. k doktorovi, som zvedava co mi daju