Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
16. júl 2012

@ervenka gehakt dostal az niekedy po 2 narodeninach a pecene maso (doma robene) sa mi zda ze skor. Nieco mozno okolo roka a pol.

ervenka
16. júl 2012

@cestovatelkaandrea Kde to byvas ? ked som este byvala na Schev. zaciatkom juna tam je vlaggetjesdag- nove haringy a tak. A ten smrad bol vzdy- utekajme uz ide. Jeden rok sa k tomu pridal vodny mrak od mora a to bolo fakt uz na bleee bleee.
Mimochodom dobra fotka. ;)

cestovatelkaandrea
16. júl 2012

@ervenka kuk IP a dik za pochvalu. do albumu dam vacsiu verziu 😀

eri28
16. júl 2012

@cestovatelkaandrea okej chapem, uvidim ako sa vyvinie situacie, tiez myslim, zr take mini baby, toho asi moc nechape, ale neskor sa urcite skor adaptuje, ked je tam uz ako doma aj ked je to tazke, uvidime v akej budeme situacii, a urcite si budeme vsimat, ake minco sa nam podarilo 😀 , ten zazrak a urit kvalita, je viac ako kvantita 😵

rybca
16. júl 2012

@cestovatelkaandrea
@eri28 ja nevravim, ze to babatko nezvladne, skor mne by bolo luto, keby som prepasla jeho "tenkrat poprve" a do toho roku je toho teda neurekom..🙂 ja to teda chcem zazit na vlastnej kozi a nie aby mi o tom rozpravala opatrovatelka ci juf...🙂) ale chapem aj to, ked sa neda, tak sa neda a musi matka do prace..🙂

eri28
16. júl 2012

@rybca no ved ja som chcela len nazory, kazda sme mamina iba raz v zivote, len som chcela vidiet nazor mamiciek, ktore tu ziju, a mi sa tiez zariadime, ako situacia dovoli, .... uvidime 😀

cestovatelkaandrea
16. júl 2012

@rybca Katka ved ja som nemyslela toto. Viem aka si. Len tu v okoli poznam maminy co robia iba 10 hod tyzdenne, lebo vraj kvoli detom viacej nemozu. A ked sa ich opytas kedy zacalo ich dieta lozit alebo nieco podobne, tak nevedia, lebo sa venuju viacej kamoskam a televizoru. Ved prave kvoli tomu, ze som chcela vidiet Damianove pokroky prvy rok, tak som robila iba 24 hod tyzdenne. A tak to chcem aj pri tomto druhom. Nie som sialenec, co bude robit na plny uvazok hned po porode.

ervenka
16. júl 2012

Dnes dostal mm pozdrav z belast- musi dopalil vyse 5000e. Zle mu poradil financy poradca v roku 2009 ked kupoval dom= ked sa vratime po prazdninach na SVK budem si musiet zacat hladat robotu. A hadajte kde chce dat Danka v ramci setrenia penazi? .... Presne tam... Nesuhlasim, ked zu nech pride niekto z nich ku nam. Ale pred tym bude krvava debata.. 😠

margotka666
16. júl 2012

ahojte baby, prosim vas neviete mi niekto poradit, kde sa da zistit SOFI NUMBER ?
a na ktorom urade v Holandsku sa vybavuje vdovsky dochodok?
dakujem veelmi

ervenka
17. júl 2012
rybca
17. júl 2012

@ervenka nam tiez teraz prislo za rok 2010 cez 800 eur a za rok 2011 cez 300 eur na vratenie, a zevraj to nemozeme u ekonomov reklamovat, ze to zle vybavili a to za kazdu operaciu si pytali stovky eur, uz sme s nimi skoncili, ale kde mame zaruku, ze ti dalsi budu dobri? v tomto smere ma strasne stve, ze tu byvame, jazyk nam nedovoluje sa riadne o seba postarat...
@cestovatelkaandrea 10 hodin? to sa im aj oplati? boze, vsak to ani nemozu nic poriadne urobit..🙂

a musim sa pochvalit, od augusta budem mat moje creatifedingen v jednej galerii tu v Spijkenisse...🙂)) dufam, ze do toho nic nepride a netesim sa predcasne...🙂)))

ikke
17. júl 2012

@rybca gratulujem 🙂 to by chcelo vylet do spijkenisse, alebo aspon nebyt cerstvo tehotna, ked budes nabuduce v apeldoorne... 😵 😅

baby, vy si nechavate niekde robit danove priznania? my to vzdy vyplname cez net sami a zatial nam (klopklopklop) vzdy dosli celkom pekne preplatky... 😕 😵

cestovatelkaandrea
17. júl 2012

@ervenka az mi zle ostalo, ze 5000 doplatit. by ma asi slahlo. dali mu to splatit v nejakych splatkach? si viem predstavit tu debatu medzi tebou a manzelom. ja by som tiez strajkovala. daj vediet potom ako ste to vyriesili.

cestovatelkaandrea
17. júl 2012

@rybca ze by som predsa len v auguste nalozila seba a moj lodny kufor do auta a prisla? no uvidime, rada by som si pozrela tvoju tvorbu v galerii.

inak ony idu na 10 hod do roboty len na rozptylenie aby sa doma tolko nenudili 😀 😀 😀

co sa tyka danoveho priznania aj my to robime cez net s muzom sami. a tiez sme na to ako @ikke. no uvidime ake to bude buduci rok, ked budeme musiet uz priznat aj dom 😅

erique12
17. júl 2012

@cestovatelkaandrea
jeej pekne brusko 🙂 a nosila si teda malej rodny list stale zo sebou, ci ako??
no moja sa na mne moc nepodoba, ma svetle vlasky a modre oci, hahah, ja tmavsie vlasy a hnede oci 🙂) 🙂)
inak mame este v nasej "sobasnej"knizke malu zapisanu, tak mam nosit tu akoze?? 🙂) 🙂)

ervenka
17. júl 2012

@cestovatelkaandrea prave ze nie, vsetko naraz. JA nemam problem s pracou- celkom by som aj rada mala vlastne peniazky, ale problem mam kde dam Danka... Musim tomu cloveku plne doverovat.... Som mrcha jednoducho no... 🙂

ervenka
17. júl 2012

@erique12 staci mat so sebou nieco cim mozes jednoznacne dokazat, ze dieta je tvoje.

ervenka
17. júl 2012

@ikke moj mm je bedrijv ekonom.- takze danove nam robi sam. Lenze co sa tyka hypoteky, to musi podat dalej- taky je tu zakon, ze nie vsetko okolo hypoteky si clovek smie urobit sam.. Ale inak nebol velmi prekvapeny, skor cakal,ci belast. na neho zabudne alebo nie...A oni nezabudli...

ikke
17. júl 2012

@ervenka potvory... 😝 😅

ervenka
17. júl 2012

@ikke noooo 😉 ozaj, ditko co ako? Zajtra by sa malo trosku oteplit aj slnecno by malo byt. Zeby prislo zajtra- kuknut na slniecko...

ikke
17. júl 2012

@ervenka ale vo stvrtok bude zas prsat 😝 ale od piatku ma prist snad aj nieco ako leto, tak dufam, ze vtedy najneskor 😵 aj ked trochu pochybujem... no dufam... 😔 😉

rybca
18. júl 2012

@ikke neviem ci este pojdem do Apeldoornu, dost to leze do penazi....🙂)))

@cestovatelkaandrea tak ked to tam bude, dam vediet..🙂))

@ervenka my sme volali na belasting, ze ci su nejake moznosti ako to zaplatit, a prisiel nam list s 3 moznostami, ale u nas sa jedna o ciastku ohladne dietata, nejaky kinderbaget, ci co

@ikke leto? akurat predvcerom v noci som vravela, ze citim uz vo vzduchu zimu..🙂 a vcera, ked som sedela na povale pri okne som normalne vykukla s ocakavanim snehu..🙂)) takze ja uz som nastavena tymto smerom..🙂))

ervenka
18. júl 2012

@rybca hej hej, snezilo- ale v Tatrach. A vraj este aj bude. My sme chceli ist aj s krpcekom do Tatier, uvidime, ako vysoko sa dostaneme...

cestovatelkaandrea
18. júl 2012

@rybca sneh v Holandsku? To asi citis sneh odniekadial zo severu. To skor. Jedine co tu tak moze byt, je dazd a dazd. Akurat ze v lete je menej studeny ako v zime 😀 Ale ked kukam na buienradar, tak ma @ikke pravdu. normalne predpovedaju leto. Od soboty oteplenie na cely buduci tyzden. To zas budem funiet a cakat nech to prejde. Este take 20-22 teploty su ok, ale take ze 24 a viac momentalne nemusim 😝

cestovatelkaandrea
18. júl 2012

@erique12 dakujem za pochvalu.
inak ja nemam dievcatko doma. Iba chlapca a aj to prekvapenie v bruchu je tiez chlapec. Asi si chcela pisnut niekomu inemu o tom rodnom liste.

cestovatelkaandrea
18. júl 2012

baby KONOVI zase sibe. ked dam odpovedat na prispevok, tak mi tam vyhadzuje moj nick, tak si odpovedam sama sebe a potom to musim opravovat. Ach jaj. 😖

lexxie_holandsko
18. júl 2012

ahoj, tak nasi odjeli do prahy, jsme tu sami, ale jen na den, deticky si hraji na auto, maji autosedacku, klice od stareho auta, volant atd..ale zuza uz rozbila takovou keramickou nadobku na med, nastesti ji svagrova uz nechce a nechala ji tu po odstehovani..a Edik rozbil pred par dny lampu, hodil plysaka nahoru a ona spadla..no nic. Docela jsem na ne uz dneska rvala, protoze si i donesli vodu, ze budou jejich auto myt 😀 a vsude mokro..no alespon si vyhrajou

ervenko, ty jsi to asi uz psala, ale kde se zada ta zmena prijmeni. taky mi nechteli zmenit prijmeni, ze nejsem holandanka, ale kamoska slovinka se vdavala ve slovinsku a zmenu myslim ma bez problemu.

Andreo ja se teda na 100 procent detem nevenuju, myslim si, ze je dobre, ze se zabavi i sami, samozrejme chodime ven, do parku, na hriste, hraju si s nima, ale ne porad..driv to bylo jine, ale vetsi deti uz to kolikrat ani nechteji, co chteji je kamaradi, potom o nich ani nevim..

lexxie_holandsko
18. júl 2012

Taky mi prisel vypis na duchod z Ceska, a jsem docela nastvana, protoze tam mam mezeru 1,5 roku nekdy z 90. let, kdy jsem byla zamestnana v dopise pisou, ze to ted dohledavat nebudou, az budu mit narok na duchod..ale to si myslim potom uz nikdy nedohledaji tak tam musim zajit ted.

Vdovsky duchod v NL netusim, rekla bych, ze SVB? Socialeverzekeringbank

erique12
18. júl 2012

@ervenka
tak to je ale uzasne!! tak ja som tehotna, porodim svoje dieta a este potom musim dokazovat, ze je to moje dieta.. ty kokso, to je ale haluz. 😠

ervenka
18. júl 2012

@erique12 Vsetko je to vdaka Den haagskemu dohovoru o prave dietata pod hlavickou UN... My sme manzelia. Ale keby som isla sama s ditkom na SVk a nechcela by som sa vratit (napr. ze uz mam dost svokry) tak by ma moj mm mohol dat hladat policiou- ze som uniesla dieta0 nevadi,ze som si ho sama odrodila. V dohovore sa pise aj o krajine povodu dietata- ako keby to bol nejaky vyrobok a nie clovek... A myslim,ze ani par nemusi byt zosobaseny aby jeden druheho obvinil z unosu... JE tam dost bla bla bla bla...