Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
18. júl 2012

@lexxie_holandsko Ak si mala svadbu v NL, tak naprv treba medzinarodny sobasny list, potom apostile,- uradne prelozit do CZ- zavolaj si na CZ ambasadu, ze co a ako dalej. Ja len viem ako sa to deje cez SVk ambs. Bolo mi povedane, ze si musim poziadat o povolenie na zmenu priezvyska+poziadanie o vynimku aby som nebola -ova. Svk to riesi cez specialnu matriku- caka sa na novy pas cca 2-3 mesiace. Ale kamoska, kt. je v DE ma cakat az 7 mesiacov. KEd uz si v Cechach, tak by som isla priamo na najblizsiu matriku- oni ti tiez budu vediet povedat. Ale ten medzinr. sobasny, overovanie+preklad ta aj tak neminu...

lexxie_holandsko
18. júl 2012

@ervenka dik, ten mezinarodni oddaci list mam i s apostilou a prelozeny uz jsem to kvuli necemu musela delat.., no tak popremyslim, samozrejme ho nemam tady.

Ten mezinarodni unos je fakt, pred casem tu byl pripad cesky, ktera odvezla dite z Portugalska do Cech a otec portugalec to oznamil jako unos a dite muselo zpatky k otcovi. Nakonec to dopadlo tak, ze dite na tom bylo psychicky tak blbe, ze ho soud vratil matce..Je to docela blba situace, protoze pokud je mezinarodni manzelstvi a treba matka nebo otec se chteji vratit zpatky domu, tak to asi jen tak nejde..protoze jim partner nemusi povolit odvezt dite.

cestovatelkaandrea
19. júl 2012

@lexxie_holandsko ale ty mas uz vacsie deti, to je ine. ani ja nesedim pri Damianovi cely den. On sa niekedy chce hrat sam, tak ho necham a potom o nom neviem aj hodinu alebo dve. Tu ide o malicke babakta po porode. Poznam vela mamiciek, ktore sa vyhovaraju na deti, ze nemaju cas na nic ale realita je uplne ina. Babatko takmer cely den same v postielke alebo v autosedacke, lebo maminka ma vela planov s inymi mamickami. Takze asi tak. Starsie deti potrebuju aj priestor len pre seba a svojich kamaratov, to je uplne pochopitelne.

cestovatelkaandrea
19. júl 2012

@ikke
@vever1 no baby po vcerajsej kontrole mi porodna baba povedala, ze drobec je popredu len o par dni. takze sa nemusim bat, ze mam obra v bruchu. inak uz je natoceny dole hlavou a pripraveny v porodnych cestach na cestu do neznama. sice trochu skoro, ale vraj sa nemam bat, takto moze kludne ostat pripraveny na porod aj 10 tyzdnov.
inak na tu zahu mi poradila inu medicinu a vraj ak mam silnu zahu mam skusit lyzicku cukru alebo zjest jeden puding. To vraj tiez pomaha. Tak uvidime. Dalsia kontrola o dva tyzdne 😀 ak teda neporodim 😀

ikke
19. júl 2012

@cestovatelkaandrea no nasa slecna bola v 32tt otocena dole hlavou, v 34tt hore hlavou a v 36tt konecne zas dole hlavou. takze az ked je naozaj hlavicka zortupena, uz sa snad neotoci.
dnes treti pokus o strippen, idem este umyt kupelnu a dlazku v kuchyni 😝 😀

ervenka
19. júl 2012

Ako ste riesili robenie mliecka pre babo, ked ste boli na SVK? Kupovali ste Lucku, alebo len v prevarenej vode z vodovodu? Nas zabec je uz velky takmer 11m. chlap. On je zvyknuty na NL vodu z vodovodu. Uz sa nam to blizi- 10dni... 😀

ikke
19. júl 2012

@ervenka vodu z vodovodu, pre 10-mesacneho som uz ani neprevarala (ani na mlieko) 😉 samozrejme, pokial vies, ze na tom mieste na SK je dobra voda.

ervenka
19. júl 2012

@ikke Myslim si,ze v Za kde byvame my je dobra- minimalne nie je tvrda.
Kupelna sa uz leskne? nepomohlo to ani trochu?

miriamp
19. júl 2012

@cestovatelkaandrea nemyslela vanilkovy puding? tak mi vsetci radili, ze to pomaha..... mne vsetko iba chvilkovo zaberalo, alebo vobec. najlepsie zo vsetkeho snad vlazne mlieko, pravidelne po par glgoch. zaha ma zozierala obidve tehotenstva od zaciatku az do sameho konca. viem si smelo predstavit ake to je utrpenie ☹

miriamp
19. júl 2012

@ikke slecne sa stale akosi nechce 🙂 ja som sa dala na zelanie strippen, sice nic prijemne ☹ ..... po dlhom dni nepravidelnych stahov som mala cakania a nervozity akurat dost, dalo sa to, cm boli, tak preco neskusit ci sa to predsa rozbehne......a veru rozbehlo, mala sa este v ten den narodila 🙂

cestovatelkaandrea
20. júl 2012

@ikke praveze mne porodna baba povedala, ze jeho hlava je uz v porodnom kanaly (zosunuta dole), takze aj keby chcel uz sa neotoci. uz jedine von. aj to citit, lebo lonova kost boli viac a brucho mi padlo este viac za posledne dni. teraz ma ale drobec viacej miesta na kopanie do rebier, takze sa santi ako divy.
ako dopadol treti pokus o strippen?

cestovatelkaandrea
20. júl 2012

@ervenka vodou z vodovodu ale ja som ju prevarala, lebo u nas nie je bohvieaka dobra voda.

cestovatelkaandrea
20. júl 2012

@miriamp hej vanilkovy a manzel mi priniesol z obchodu hruskovo jablkovy 😀 tak ho rychlo zjem a kupim si ten vanilkovy. ja to mam ako na hupacke. dva dni super ani o zahe neviem a potom dva dni trpim ako blazon. az ma zaludok stipe a o dostipanom krku ani nehovorim.ale dik za typ, skusim aj to vlazne mlieko ked bude zle.

ikke
20. júl 2012

@cestovatelkaandrea este furt som tu...

ervenka
20. júl 2012

@ikke tak vitaj. Napadlo ma- skusila si napoj s chininom? To pomaha. Ja som si trochu chlipla, ked som bola v 38tt- aj som nieco citila, ale prestalo to... Do nemocnice sa nechystas, ked tak prenasas?

ikke
20. júl 2012

@ervenka minuly vikend som vypila 2l tonicu a okrem toho, ze sa mala vrtela ako na kolotoci, nic...
dnes idem na ctg a sono

cestovatelkaandrea
20. júl 2012

@ikke co narobis, ked sa jej nechce von 😖 . mozno to fakt pojde len s tou vyvolavackou 😒 daj vediet ako si dopadla.
ja keby som vypila tonic, tak asi rodim. ani taka aktivna byt nemozem, lebo mam hned kontrakcie.
dnes som sa ale rozhodla poobede nespat a idem zehlit, nalozim do pracky babatkovske veci na prve 4 mesiace nech mam pokoj a uvidim co este zvladnem. mam pred sebou krasny cerveny melon, tak asi aj ten popri tom vsetkom zvalim do seba 😀

ervenka
20. júl 2012

@cestovatelkaandrea teraz mi prisiel novy katalog H&M- 70.roky idu spat... Celkom pekne detickovske aj tehu veci,
@ikke Babu sa najviac paci tam kde je. 😉 tak tu uz asi pomoze len chemia.

cestovatelkaandrea
20. júl 2012

@ervenka tak super, to sa tesim. Budem chodit kikiriki a drobec tiez 😀 😀 len okolie bude kukat.

ervenka
20. júl 2012

@cestovatelkaandrea Mne sa zda,ze je to skor do pastelovych farieb, ale kikiriki sa najde tiez ;) este musim prerokovat s mm kolko mozem minut na drobca, ale sveter za 4,95 pre mna a tricko pre krpca za 2.95 kupim isto..(zlava pre klienta).

ikke
20. júl 2012

tak este som tu... aj s flasou toniku 😀
aj mne dosiel katalog HM, no okrem svetrov (kooonecne dosli do mody normalne svetre!) by som si tam moc nevedela vybrat... skinny nohavice mi nehrozia, pastelovo zelene veci tiez, ani tie take (pardon) srackovozlte 😝 nehovoriac o tom, ze 75% veci ma v sebe polyester alebo inu podobnu zmesku, v ktorej ja po 5 min. nosenia smrdim jak bezdomovec 🤐

endzi30
20. júl 2012

@ikke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

endzi30
20. júl 2012

@ikke
ja som prave dnes bola v HM, som kupovala pre Millu tenisky do travy 😀 a smrdia priserne cinsky...ale tak snad jej nezosikmeju oci 😀

endzi30
20. júl 2012

@ikke jooj a pozeram, ze ty si este pokope 😅 ja som tiez prenasala tyzden a malej sa nechcelo von....a ani by nesla, ale ja som uz chcela vyvolavacku (a dobre som spravila, lebo Milla si uz aj "kakla" do vody) 😀

ikke
20. júl 2012

@endzi30 no velky brat mal 12 dni meskanie; ale zas si vravim, ak ma aj toto byt take (s)pokojne a suoerzdrave dieta ako jej brat, kludne tych par dni pockam 😉

erique12
20. júl 2012

@ikke
drzim palce! 🙂
este mozes skusit: ananas, ale hlavne ten stred je dolezity, hehe, poradila som aj kamoske a na druhy den porodila :D :D
VK mi poradila este vela sexu, tak skuste aj to :D :D aj to asi pomohlo :D :D

vever1
21. júl 2012

Ahojte baby. Vidím že ste sa tu rozkradli. Ja mám konečne prístup na net. Sme na dovolenke v Nemecku ale bola som zvedavá či ikke už porodila 🙂 vidím že včera ešte nie. No dočítam si vás asi až na budúci tt keď už budeme doma.. Pa pa

vever1
22. júl 2012

hahaha ze rozkradli, myslela som rozkecali ale ten telefon si robi co chce 😝 no dnes som zostala na izbe lebo v noci ma trapila noha, som nemohla spat, krce som dostavala, ani lezat, ani stat ani chodit ani sediet, neviem co s nou mam 😖 asi som vela chodila tieto posledne dni 😖 tak isli svokrovci a malym a mm na malu turu a ja mam oddychovat 😀 tak si vas aspon precitam xixixi a dufam ze @ikke uz vcera alebo dnes porodi 😀

vever1
22. júl 2012

@cestovatelkaandrea tak maly uz v porodnych cestach. tak len vela oddychuj aby tak skoro von nesiel. ma este casu 😉 a mne na zahu prve 4m nepomahalo uplne nic. mna palila aj ked som zjedla puding a aj ked som vypila mlieko a ja som to mala komplet 24 hodin denne 4 mesiace 😖 ale potom sa stal zazrak a zrazu to preslo, uz som si fakt myslela ze to budem mat cele tehu. teraz obcas mam ale to je uz v pohode a dufam, ze sa mi to ani nevrati 😝

no ste tu pisali este o detoch a vychove a skolkach. no nas maly isiel do jasli uz v 3m a naa bambula nebude vynimka. ja si nemozem totizto dovolit ostat doma dlhsie 😖 . ale zato robim len 24 hodin tak sa to da. a presne ako uz aj anderejka pisala ono zalezi na kvalite anie na kvantite. aj som si kazdu mnutku s nim uzivala ked sme boli doma a venovala som sa mu, teraz je to uz o niecom inom, lebo sa aj sam zahra a chce sa aj sam hrat. ale nie vzdy. ale niekedy mi to dobre padne, hlavne ked sa teraz citim strasne unavena alebo ma boli chrbat tak si lahnem na gauc a oddychujem a maly si stavia lego 😀 no a ste tu aj rozoberali ze by ste sa bali ze neico neuvidite ako prve. tak u nas to bolo tak ze sven vzdy ukazal svoje pokroky najskor mamine a az potom sa o par tt pochvalil v jasliach 😝 mudry chlapcek 😀 no ale teraz to bude inka lebo vtedy chodil na 2dni do jasli ale bambula bude uz len jeden den. 2 bude u svokrovcov.
a bavili ste sa este aj os spani v posteli. nas spaval v jeho postielke ale spaval aj u nas dost casto. hlavne ked bol chorucky a niekedy ked v noci vela plakal tak sme si ho dali k nam a pekne spinkal celu noc. a nikdy sa nenaucil na nasu postel. aj po tt u nas dokazal pekne zaspat v jeho postielke 😀 a ja som sa tiez na zaciatku bala ze mu daco urobime ale ono vyhra matersky a otcovsky instinkt, nejak podvedomo ti to nedovoli aby si ho prilahla. ja odkedy mam svena tak spavam velmi lahko a zobudim sa na kazde suchnutie 😀
no nic utekam ja vonku si uzit slniecko. idem sa vycapit na lehatko s knizkou a limonadou 🙂 a uzit is este 2 hodky ticha kym sa zas dom naplni svokrovcami, mm a svenom 😝