Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? ๐Ÿ˜ต

erique12
โ€ข
15. aug 2012

@cestovatelkaandrea

jooj, tak to teda este len bude. heh a ja som si myslela, ze nasa Amelie je posledna bezzuba๐Ÿ™‚

cestovatelkaandrea
โ€ข
15. aug 2012

@erique12 neboj nie je. mne tiez vysiel moj prvy az po jednom roku. ๐Ÿ˜€

ervenka
โ€ข
15. aug 2012

Dnes sme kracali popri Auparku v ZA a vsimla som si,ze oproti iduci muz sa na mna pozrel stylom je to ona, nie je to ona (mam novy strih vlasov :D)... Bol to Frans Adelaar. Moj mm hned usmev cislo5, prisiel ku nemu,podali si ruky ako najlepsi kamosi pokecali. Keby Danko nezacal po 10mninutach mrncat kecali by doteraz;) Zajtra a v pia. pridu o Adelaarovi natacat dokument, ZA bude v NL tv. A mne sa voooooobec nechce ist naspat
@cestovatelkaandrea ziadna zmena planu, prisli sme len na 3 tyzdne. Od 27.7. do 17.8. A prideme aj na Vianoce, mozno moja mama pride na jesen.

eri28
โ€ข
15. aug 2012

caute zienky, mi si zijeme, v piatok pride moja mama do NL, prvy krat, a asi, az ked sa narodi krpcek, musime hladat nove byvanie, mame uz iba par mesiacov, a musime sa odstahovat, no co uz ๐Ÿ˜Ž

ikke
โ€ข
15. aug 2012

@erique12 canesten cipok som mala raz od dr. a pomohol hned, ziadnu mast som nepotrebovala. ale vygooglila som, ze aj mast tu maju, dokonca by ju mali mat aj v drogeriach a teda nie je na predpis ๐Ÿ˜‰
http://www.canesten.nl/vaginale-schimmel/vagina...
http://www.canesten.nl/verkooppunten

miriamp
โ€ข
16. aug 2012

@ikke vidim na tej stranke, ze aj cipok sa da volne kupit. aj v lekarni......hmm, minuly rok tu bola sestra
a potrebovala cipok, no v lekarni nam povedali, ze je iba na predpis. tak som zavolala asistentke mojej dr.
a bez dlhej debaty jej predpisala. ๐Ÿ™‚ do drogerky ma veru nenapadlo ist, kedze
v lekarni sme nepochodili.....alebo, zeby to vtedy este nebolo dostupne volne zakupit, lebo sa mi nezda, ze by
to v lekarni nevedeli.....

vever1
โ€ข
16. aug 2012

@ikke @miriamp @reique12 ten canesten je novinka. ja som to len teraz tento tt videla v reklame ze sa da volne zakupit. ja som v tomto tehu 2x mala problemy na zaciatku a vtedy som dostala od dr take tabletky an vkladanie na 3 dni a mala som pokoj.

@cestovatelkaandrea no ako sme to vyriesili? v podstate zatial nijako ๐Ÿ˜  lebo som 3 dni oddychovala a bolo mi lepsie tak mi mm hned povedal ze vsak to vydrzim a ked nie ze mam ist 6tt pred a normalne v case ked budem musiet ist do prace ze sa mam este zahlasit na choru a tak to bude vyriesene ๐Ÿ˜  no po prve ja neviem klamat a po druhe ma nahnevalo to ze on vobec nerozmysla ani nad alternativou ze by v januari tiez si zobral volno a staral sa o deti a ked som mu to povedala tak mi na to povedal ze lebo on ma malo dovolenky, no ako keby som ja mala viac ako on ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜ 
inac dnes som zostala doma. v noci som spala az 1 hodinu โ˜น a okolo tretej ma zacala boliet strasne kostrc a mi to strielalo do celeho zadku ze som sa ani pohnut v posteli nemohla, elbo potom mi to strielalo do brucha. ๐Ÿ˜– tak som rano mm povedala ze do roboty nejdem ze tam teda dnes urcite do pol siestej nevydrzim a ran som sa este ani velmi hybat nemohla ๐Ÿ˜– tak mozno si teraz uvedomi ze si nerobim srandy ๐Ÿ˜ som sa dnes dala vypisat na choru a uvidime ako mi bude. som si pospala do 11 ๐Ÿ˜€ a pred ty som si dala este paracetamol, tak ma to nejak preslo. neviem co to bolo ale dufam, ze sa to nevrati ๐Ÿ˜– uz pred par tt som raz mala bolesti kostrce, vtedy som tiez cely den lezala a potom to z nicoho nic preslo, zrejme mala tlaci na neico co mi to sposobuje. v pondelok idem na kontrolu tak sa na to opytam ๐Ÿ˜‰

cestovatelkaandrea
โ€ข
16. aug 2012

@ervenka preco som si myslela, ze pojdete domov az 27? uz som mimo. tak este pekne popoludnie, ked zajtra uz vyrazate nazad.

cestovatelkaandrea
โ€ข
16. aug 2012

@vever1 no to je smutne, ze to manzel nechape. my sme sa vzdy s muzom prestriedali. som mu povedala, ze ak si vsetku dovolenku vyracham na Damianovych chorobach, tak pojde na dovolenku s nim sam. a tak sa vzdy striedame, aby sme mali aj na rodinne dovolenky. a ak tvojmu manzelovi nerobia problem so zorgverlof, tak si to moze kludne cerpat a nemusi brat dovolenku. jednoducho sa da urobit aj to, ze by bol Sven v january akoze chory ๐Ÿ˜€
inak s tou kostrcou to mas teda tazke. pravdepodobne ti bambulka tlaci na nejake nervy, ktore tam vystreluju. alebo sa uz zosunula nizsie a mozno aj preto? ๐Ÿ˜…
ja som bola dnes u doktorky aj s Damianom. stale sa mu vyhadzuje nejaka kozna alergia, tak ho zajtra idu testovat. lepsie povedane zoberu mu krv a tu potom budu testovat. no a dostali sme nove lieky na utlmenie alergie. a ja som musela ist tiez, lebo brucho opat zacalo svrbiet a uz aj prsia ma svrbia a zapastia. doktorka ma popozerala a povedala, ze ak sa mi na brucho vratia znova vyrazky, tak si mam na 3 dni davat na brucho kortikoidovu mast ale inak len mentolova mast alebo koelzalf mast. a to iste aj na prsia a zapastia. Sa citim ako osoba so svrabom, ale aspon na hodinku tie maste pomahaju. A ako sa dr. vyjadrila mozem si ich davat kazdu hodinu. Na zaver povedala taky komentar, ze som sa smiala. Vraj sa nemam moc potit. Ako keby sa tomu dalo zabranit v nasledujucich dnoch ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ V sobotu sa asi na cely den zavrem do Ikey a v nedelu si napustim v obyvacke detsky bazenik s vodou ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Dnes vecer ideme na kontrolu k porodnej babe a budeme vidiet drobca na sone ๐Ÿ™‚

vever1
โ€ข
16. aug 2012

@cestovatelkaandrea no s tym zorgverlof to mal pri byvalom zamestnavatelovi a tam mal to super ze ked ostal dlhsie v robote tak si to mohol potom vybrat ako dovolenku. v tejto ma zas super sefa tak ja neverim zeby sa s nim nevedel nejak dohodnut. on sa teraz ohradza tym ze v lete su 3tt zavreti a na vianoce 1 takze sa s dovolenkou nemoze rozhadzovat. ale bude musiet nieco vymysliet lebo ja sa cim dalej viac pohravam s myslienkou skoncit s robotou o 2tt a nie o 4. dnes som uz 2x spala aj kostrc uz neboli tak sa citim uplne ako ny clovek. maly je u svokrovcov a s mm pridu az o 8 vecer tak mam den len pre seba. mozem oddychovat ๐Ÿ˜€ a ano podla mna mi mala niekde tlaci. lebo ja som to uz raz mala a vtedy som tiez prelezala skoro cely den a potom to zrazu zmizlo. a teraz presne to iste akurat ze teraz som si dala paracetamol lebo som chcela spat ๐Ÿ˜ a aj tie zvlastne pocity co mavam v nohach ked idem vecer spat su spojene s tym ze mala na nieco tlaci, lebo jedine co pomaha potom sa prechadzat a prechadzat a mala sa prehadzuje jedna radost a zrazu to je prec, len niekedy to trva aj 3 hodiny ๐Ÿ˜– a neviem ci sa uz posunula dole lebo pred tt bola sice otocena hlavkou dole ale este sa neposunula. s tym tvojim svrbenim, uf to ti tiez nezavidim, mna svrbelo takto brucho v utorok ale nastastie len pol hodku a hned som na teba myslela ze by ma porazilo keby to bolo cely den ๐Ÿ˜– a o tych horucavach ani nevrav, ja som vcera skor doma zavreta bola, mi tu celkom este chladno v obyvke mame a cez vikend chceme malovat a mali sme v plane aj podlahy ale mm povedal ze v nedelu ked bude 34 veru nic robit nebudeme len tym padom sa mozem rozlucit na cely tt s tym ze sa konecne postel posklada a nemusim spavat na zemi ๐Ÿ˜  a si drobca riadne popozeraj. ja uz mam termin na 5.9 ๐Ÿ˜€

lexxie_holandsko
โ€ข
16. aug 2012

ahoj, tak dneska jsem byla nejaka prejeta, byli jsme odpoledne s detmi venku asi moc dlouho na slunicku. Eddie mel ve skole hry s vodou, litali tam s kyblema vody a hadicema i ucitelky a strikali se..ale on nesmi mit vodu do usi, tak asi delal min nebezpecne veci ๐Ÿ™‚ Po skole si jeste hral s kamaradem a litali na kolech a vecer byl od skoly seznamovaci vecer a mohl manzovi predvest svoji cinnost ve tride..Mam z nej radost, ucitelka ho dost chvalila, ze se zapojuje, kdyz neco nevi, tak se pta, a ze je na nem videt, ze se chce ucit ๐Ÿ˜€ To je dost velky rozdil oproti minule zime, kdy rikali, ze se mu musi veci dost opakovat..no snad to vydrzi.
Zuzka si zase dneska myslela, ze si bude delat co chce, nejradsi sama a bez dozoru..Musime ji dost hlidat. Ve skolce ze sebe dela mimino a mluvi, jak kdyby neumela..

Vever, tak to s tim osetrovani deti v Holandsku teda nic moc. Urcite to neni jako u nas , nebo jak to u nas bylo driv, treba i nekolik tydnu rocne s detma doma..Ale predstava, ze se musi brat vsechno z dovolene, je dost silena. Chapu zamestnavatele, ale matky taky a snad se s manzelem domluvite.

Andreo, tak ze by uz brzo? No ted uz to mas fakt za par. S tim pocenim to je teda dobry a ty kortikoidy se v tehu muzou? Mentolovou mast dostali nase deti taky, tim se nic snad nezkazi a neublizi.

Tak jsem zvedava jak dopadla Palinkova s tema testama, at uz maji pokoj.

Ervenko, tak si to tam uzijte, hlady tam asi neumrete ๐Ÿ˜€ A jste ve Zvolenu, nebo v Ziline a teda nahoda potkat tam holandskyho trenera. Chapu, ze se ti nechce, jak jsem psala, ja vim, ze pro deti to je ted asi lepsi tady, ale prece jen ty pracovni moznosti jsou v Praze lepsi.

ervenka
โ€ข
16. aug 2012

@cestovatelkaandrea mozno si si to pomylila s prichodom na SVK, to bolo 27.7. A ani mi nehovor, ze odchod. Som som si so segrou porevali, ked sme sa lucili.. Ja tak neeeeeeeeeeeeeechcem ist naspat medzi tie potvory. ๐Ÿ˜’

cestovatelkaandrea
โ€ข
17. aug 2012

@vever1 no hadam sa nejako dohodnete. je dolezite aby si si oddychla v takychto stavoch. ja som to tiez zredukovala v praci, lebo som sa bala, ze porodim skor. inak super, ze si mozes takto oddychnut a svokrovci ti postrazia Svena. Ja mam Damiana teraz doma a ti poviem, je to dost. Taky skoro 4 rocny by len vymyslal ale tak vonku poslucha pekne. Inak zacala som mavat aj ja krce v lavom lytku, tak som sa pytala porodnej baby, ze co este okrem magnezia by odporucila. Vravela, ze pravidelna masaz robi dobre. A aj sprcha, kde striedas studenu s teplou na dane miesto. Tak mozes skusit aj toto. Ja si idem dnes kupit magnezium, lebo sa mi zazracne zvysil tlak na 110/75. Taky som uz daaaaaaavno nemala.
Inak vcera bolo sono strasne zlate. Drobca sme videli prvy krat konecne poriadne do tvare. Akurat papal, tak to bola sranda pozerat ako pije vodu a tre si ocka. A strasne vela kopal a mrvil sa. Uz mi porodna baba verila, ze mame v bruchu gymnastu. Vraj ma okolo 3100g a ak vydrzim do 40tt tak by mal mat okolo 3800-3900g. Vraj je dost dlhy, preto ho citim pod rebrami aj napriek tomu, ze hlavicku uz ma zosunutu v panve a je v porodnej polohe.

cestovatelkaandrea
โ€ข
17. aug 2012

@lexxie_holandsko no veru za par. Necely mesiac a malo by to byt tu ๐Ÿ˜€ Kortikoidovu mast mozem, ale len velmi kratkodobo. A aj to len tu najslabsiu. Vtedy to vraj nema vedlajsie ucinky na babo. Inak na vikend napustame v obyvacke bazen, takze sa budem chladit doma ๐Ÿ˜€ a vyzera to tak, ze sa tam nastahuje aj Damian ๐Ÿ˜€

cestovatelkaandrea
โ€ข
17. aug 2012

@ervenka neboj zvladnes ๐Ÿ˜€ ved mamina coskoro pride a potom sa nenazdas a budes opat na Vianoce na SR ๐Ÿ˜‰ Ale manzel by si mohol vybavit pracu asistenta zilinskeho trenera ๐Ÿ˜‰

cestovatelkaandrea
โ€ข
17. aug 2012

inak dnes sme boli rano s drobcom na odbere krvi. po prvy krat v jeho zivote. robili mu odber kvoli testom na alergiu. chudatko moje, zvladol to velmi dobre aj napriek tomu, ze plakal a vykrikoval ze ho to boli. po tom ako dostal odmenu, bolo po kriku ๐Ÿ˜€ a uz len trocha fnukal

lexxie_holandsko
โ€ข
17. aug 2012

ahoj, tak dneska to vypada zase na vedro, zitra jedeme slavit narozeniny synovce a manz. k tchanovcum. Jenom s tou vodou to je blby, Edik jeste nemuze do pondelka macet hlavu, tak snad alespon nohy a bricho v bazenu muze.

Andreo ty konce tehotenstvi byvaji narocne, hlavne v tomhle pocasi, Ed. je taky v zari a to vedro predtim sem snasela blbe, Zuza je lednova, to byla pohoda..A chudak Damian, ale vydrzel to a ma urcite radost z odmeny. Nas ceka ockovani.

Ervenko asistent zlinskeho trenera? Ve Zline jsem chodila 4 roky do skoly, tam byste sli? A zkus to brat z pozitivni stranky. Ono vsechno vypada hezky takhle na chvili. Mne se zpatky taky moc nechtelo, ale uznavam, ze spousta veci tu je pro deeeti lepsi..uz jen to, ze vsude muzou jezdit na kole v pohode a ne se o ne bat na silnici, kde jizdi ridici jak blazni..a ze tady maji blizko park, hriste, zvykli si ve skole, nevim, jak by si zvykali u nas..ale nikdo nikdy nevi. Na druhou stranu mi prijde, ze se u nas nejak vic zije...tady je to takovy klidek, sama pravidla, obcas mi chybi chaos ๐Ÿ™‚
Musim ale rict, ze tu jsou lidi celkem prijemni, a to jak v obchode, u doktora, ve skole, i treba cizi lidi , co jen pozdravi..tak nejak mi tady ti lidi prijdou vic v pohode, nez u nas..

miriamp
โ€ข
17. aug 2012

@lexxie_holandsko porovnavat sa da vela......prednedavnom tu boli nasi
a mamka sa cudovala, ze v obchode jej kazda predavacka da vratene peniaze do ruky,
a nie na pult alebo do misky na to urcenej, alebo ze zazela pekny den, vikend ๐Ÿ™‚ .......

cestovatelkaandrea
โ€ข
17. aug 2012

@lexxie_holandsko no ved to, ja to uz poznam z predchadzajuceho tehotenstva, lebo Damian sa narodil 6.9. Takze toto bude nieco podobne. Inak Damian uz salie ako besny, takze ziadne naznaky toho, ze mu rano brali krv. Odlepila som mu z ruky leukoplast a odvtedy si na to ani nespomenul ๐Ÿ˜€

cestovatelkaandrea
โ€ข
17. aug 2012

@miriamp z toho bola paf aj moja mama. vraj sa tu ludia milsie tvaria a aj sluzby su omnoho lepsie. nechapala, ked videla porodnu sestru po porode ako so mnou sranduje a lieta po dome a robi vsetko a este aj na Damiana bola dobra, lebo bol pri nej vzdy kludny. Plakat zacal az ked odisla domov ๐Ÿ˜€ a mama ho zacala natriasat nervozne na rukach ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

ervenka
โ€ข
18. aug 2012

A sme spat.... Nutna je aklimatizacia....

ervenka
โ€ข
18. aug 2012

@vever1 daj mi 24hodin a potom budeme chodit E+D ku vam, hrat sa so Svenom a mamina bude oddychovat..Alebo vy pridete ku nam...

vever1
โ€ข
18. aug 2012

@cestovatelkaandrea no to ti verim ze je tohodost byt vysoko tehu a este 4 rocneho co vyzaduje pozornost mat cely den pri sebe. aj sven teraz dost vyzaduje. a clovek je taky unaveny a by a tak rad vyvalil na gauc a musela som sa ist povinne hrat ๐Ÿ˜ dnes som ho zas zaviezla ku svokrovcom. bude u nich aj spinkat a my sme sa putili do malovania ๐Ÿ˜– teda zatial eln moj mm lebo maluje plafon takze to nie je nic pre mna ๐Ÿ˜ no ale tiez dobry vymysel. uz tu mame 28ยฐ a toeste len 11 hodin ale kto aml vediet ze prave tento vikend budu take horucavy ked sme to pred 2tt planovali? ๐Ÿ˜–
inac aj ja sa uz tesim na ten uzv. konecne zas uvidim malu. a som aj rozmyslala ze sa este raz opytam co to je ak sa im bude dat kuknut, aby sme nestali pred prekvapenim, ze nakoniec to bude chlop ๐Ÿ˜ inac to uz poriadny valibuk je. sven sa narodil v 38tt1d a mal 31650g ๐Ÿ˜€ uf a ty hned 4kg babatko budes mat ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ a s tou krvou. svenovi uz tolko krat brali a mne je ho taaaaaaaaaak strasne luto ked tak place. ale zakazdym dostane darcek tak potom hned na to zabudne ๐Ÿ˜ len ja nie ๐Ÿ˜–
inac som sa vcera nasmiala. som bola u jednej kamosky co sme sa spoznali pocas tehu jogy ked som cakala svena. tak sa takto raz do mesiaca 6 bab stretavame, a vsetky chvalili ake pekne mam brusko a ze vobec nie je velke a potom prisiel domov jej muz a ze kedy rodim lebo ze mam uz dost velke brucho ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜

@ervenka tak uz stastlivo doma. ja som akurat bola v jumbe a som rozmhyslala ci ste uz vcera vyrazili alebo dnes a ze v takom hici cestovat domov je ozaj nic. ale vy uz doma. tak si uzite ten horuci vikend. ja asi ani z domu nevyleziem ๐Ÿ˜ a pekne sa aklimatizuj ๐Ÿ˜€ tento tt robim 3 dni za sebou a potom mam 4 dni volna ๐Ÿ˜€ tak v piatok sa mozme stretnut lebo vo stvrtok mam najskor sama fysio a o 14 musime byt so svenom v nemke a uz vidim ako tam zas stravime pol dna ๐Ÿ˜–

no nic idem ja malovat chodbu ๐Ÿ˜€

cestovatelkaandrea
โ€ข
18. aug 2012

@ervenka joj len sa aklimatizujte. ta asi zaskocia tieto horucavy co su tu teraz ๐Ÿ˜

cestovatelkaandrea
โ€ข
18. aug 2012

@vever1 dobre si spravila, ze ste Svena zaviezli ku svokrovcom. v takom hice a este aj pri malovani, to by nedopadlo dobre. u nas doma sa da normalne fungovat len dole v obyvacke. tu budeme asi aj tieto dve noci spat, lebo hore je to v spalni horor. mame spalnu rovno pod strechou a tam je teraz 32 ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ . takze dnes by som tam v noci zdochla. my sme doobeda nakupovali a este teraz poobede som si "vyrazila" do mesta kupit nejake veci a teraz uz len kvasim v obyvacke s melonom. Manzel isiel s Damianom teraz na kupalisko, nech sa tam troska schladi, lebo tiez bol chudatko ugrilovany. Este tam isli aj s priatelmi, tak im bude veselsie.
Inak vas obdivujem malovat v tychto horucavach, ja by som to asi nezvladla a pockala do buduceho vikendu.

vever1
โ€ข
18. aug 2012

@cestovatelkaandrea no aj ja nas obdivujem ๐Ÿ˜ ale nic sa neda robit. mali sme to uz 3tt dopredu naplanovane takze sme to nechceli zrusit, este o tt viac spat na matraci v svenovej izbe veru nie ๐Ÿ˜ ale aj tak sme si to skratili kvoli tym horucavam. dnes sme vymalovali nasu a malej izbu a spodok chodby a zvysok chodby a okolo schodov do vrchu to az o par tt ked uz nase izby budu uplne hotove. to uz bude robit len mm sam. vobec som neprotestovala ๐Ÿ˜ ale vyhoda takeho hicu je ze to aspon rychlo schne a za 2 hodiny sme mohli malovat 2x ๐Ÿ˜€ no a zajtra trochu doobedu poupratujeme dom lebo je tu fakt ako po vybuchu a cez tt nas po veceroch caka pokladanie podlahy a tapetovanie, uz sa tesim ๐Ÿ˜– budem fakt rada ked budeme mat potom lebo s tym bruchom to uz nie je bohvieco ๐Ÿ˜– u nas je tiez najprijemnejsie v obyvke aj ked je tu momentalne 27ยฐ a to len kvoli tomu ze sme museli pootvarat okna a dvere. no co uz. hlavne ze v svenovej izbe je chladnejsie. tam sme vsetko pozastierali a pozatvarali takze sa tam aspon da dychat ๐Ÿ˜€ no a zajtra pridu poobede svokrovci s malym a si ideme opekat. ๐Ÿ˜€
no nic utekam do sprchy. mm sa uz dosprchoval a kym sa ja dosprchujem on zatial zbehne po snack a mozme konecne jest elbo uz mam hlad ๐Ÿ˜

ervenka
โ€ข
18. aug 2012

@vever1 Hlasim sa na brigadu upratovania. Beries?

cestovatelkaandrea
โ€ข
20. aug 2012

@vever1 tak aspon jedna pozitivna vec z tych horucav. mohli ste premalovat hned dva krat. to poznam zo SR aj ja ๐Ÿ˜‰
ja som asi z tych horucav dostala uz hnacku. strasne som unavena a prehana ma. poobede skusim dat Damiana kamaratke a ak ho nebude moct zobrat asi pride manzel domov,lebo ja som uplne mrtva. nepomohlo ani kupanie sa v bazeniku v strede nasej obyvacky vcera cely den. v noci som opat nic nenaspala, co som sa stale potila a nemohla spat ๐Ÿ˜  a do toho ta hnacka ๐Ÿ˜ esteze ma byt dnes o 7 stupnov menej. aj ked je to stale dost.

cestovatelkaandrea
โ€ข
20. aug 2012

baby neviete ci si mozem dat nieco v tehotenstve na hnacku, alebo musim vsetko korigovat len stravou?

vever1
โ€ข
20. aug 2012

@ervenka dakujem za ponuku. Aj svokra sa uz nahlasila ๐Ÿ˜€ najskor vsak musime vsetko dorobit a potom pride na rad upratovanie ๐Ÿ˜

@cestovatelkaandrea no s tym teplom mi ani nehovor. v sobotu sme tu v tieni mali 37ยฐ a v dome bolo prijemne chladno aj ked hore v izbach kde sme malovali uz bolo horuco. ale v nedelu to bola katastrofa. dom bol uplne prehriaty, vonku uz o 11 bolo 31ยฐ a ja som nemohla vobec fungovat. mm urobil na zahrade posedenie so sprchou tak sme sa chodili chladit a v podstate bolo jedno ci sme v dome alebo vonku. vsade rovnako ๐Ÿ˜– a noc bola jedna velka katastrofa. som spala asi pol hodku a aj to je asi vela. ja nechapem ako sven mohol spat celu noc a aj moj mm spal celkom slusne aj ked sa dost budil ale aspon sa trochu vyspal ja uplne nic. a teraz musim v robote fungovat. uz mam v sebe jednu kavu a poobede budem musiet dat este jednu lebo inak nevydrzim ๐Ÿ˜– som fakt rada ze sa dnes ochladi aj ked pochybujem ze v dome bude chladnejsie. ved rano sme tam mali este stale 26ยฐ ๐Ÿ˜  s tou hnackou ti veru velmi neporadim. skus zajst do lekarni a spytat sa co ti na to poradia alebo si proste zavolaj k dr a popytaj sa. mne zas moja verlos odporucila aby som si cez dr zistila nejake homeopatika na spanok, len ja k dr veru s tymto nepojdem. skor tiez pojdem do lekarne. ale posledne 3 dni som celkom fajn spala aj ked nie celu noc ale som si oddychla ale tuto noc fuj, dufam, ze uz taketo horucavy nebudu ๐Ÿ˜–