Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lenkanl
17. feb 2016

@erique12 mojho draheho som naucila vyzuvat sa, takisto jeho brata, ale ked pride cela rodina vo velkom, nevyzuvaju sa a ani mi to uz teraz nejak extra neprekaza, lebo to vzdy sedime na gauci pod ktorym je sedy koberec. Raz za pol roka ho poriadne vytepujem a je to ok. Tazko sa mi na to zvykalo zo zaciatku, hlavne som to nedokazala pochopit ako im je to pohodlne sediet doma, pozerat telku v topankach, ktore pol dna nosili v praci.... klein beetje gek 😖

ikke
17. feb 2016

@erique12 my sa doma vyzuvame a naucili sa to uz aj kamarati mojho syna a xvysok tunajsej rodiny...tefa vavsinou sa vyzuju. ale ked mame doma oslavu tak niektori (hlavne zeny) sa nevyzuvaju. jedine na co som fakt alergicka je, ked niekto v topankach zvonku ide u nas na poschodie. to ich normalne poziadam aby sa vyzuli. raz som v casopise videla taky elegantny napis na chodbe "shoes off" , zvazujem ze ho u nas urobim ako vyzdobu chodby a dolnej casti schodiska 😀 inak vsimam si, ze sa coraz viac holandanov aj doma vyzuva. ked pridem syna niekde vyzdvihnut, bzdy je vyzuty.

mimochodom zeny, volite? ak ano, uz ste to poslali?

ervenka
17. feb 2016

@leonii ak uz mali oni kiahne, radsej darcekovu kartu, na ktorej bude ten obnos. 😉
@erique12 my- ja mm a ditka sa vyzuvame. NL rodina nie. Neriesim. museli sme ich naucit aspon posuchat s nohami po rohozke. Lebo jeden krat mi svokra nechala krasny hnedy vonany darcek na koberci. Cistil to mm. Bola som tehu, zohnut sa nehrozilo. 😝 Po vycisteni jej zavolal. ze diky... 😀

leonii
17. feb 2016

@ervenka no práve, že mladšia ešte nemala 🙂 Ale už som mm zaukolovala, nech zariadi 😀 😀

erique12
18. feb 2016

@leonii
inak ja som ten gel minula tiez tak do polky na dve deti. myslim,ze jej ta polka na jedno bude stacit, a ak by bolo uz po zaruje aj tak si musi kupit nove ;) ale nech skusi s tym ovsennym kupelom. je to fakt super ulava.

erique12
18. feb 2016

@lenkanl
no napriklad ja som na svk sa v robote vzdy prezuvala v kancli🙂) ale tu sa nikto neprezuva a prislo hrozne. eprirodzene sediet cely den v topankach, hlavne v zime, v tych teplejsich topankach...
a v lete mi me to jedno, to tiez chodim v slapkach dole..
@ikke
dobry napad s tou tabulkou🙂 a tiez ze hore sa trepat obuty, tak to je uz vrchol! 🙂)) haha, ale iny kraj iny mrav.. nase deti chodia bose doma, aj bez ponoziek, to ked tu boli v lete zo svk na navsteve im bolo zimaaa (co sme tu mali top teplo🙂))

ako tepujete koberce? som chcela pozicaf taku masinu z gammy, aj na vytepovanie postele...

ikke
18. feb 2016

@erique12 tepujem takou masinou z praxisu, teda z borent ci kto to tam poziciava...

lenkanl
18. feb 2016

@erique12 ja cistim koberce zatial len kolenacky so sprejom z lidlu, ale planujem tiez nejaku masinku kupit.

erique12
18. feb 2016

@ikke
@lenkanl
ja tiez budem poziciavat masinu a chlap vycisti 🙂)
aj gauc...co sa na nim udialo...hahah

rybca
19. feb 2016

@ikke ja som uz odvolila aj poslala..🙂 ono uz je aj tak neskoro poziadat o to, tak ak niekto chcel, ale nestihol, tak o 4 roky..🙂

u nas sa tiez vyzuva, ja s tatom chodim v papuciach a deti, aj ked papuce maju, tak vacsinou bose, ponozky su rozhadzane kade tade ako to na nich pride, a nijakovsky ich neviem prinutit obut sa, navstevy su obute len pri oslavach, inac ked pride niekto len tak, tak sa vyzuva

@cestovatelkaandrea waar bent je? si sa na vianocnych dovolenkach stratila ci co?..🙂

cestovatelkaandrea
19. feb 2016

@rybca neee, ik ben nog steeds hier..... 😉
Er is niet te veel tijd voor schrijven 😀

ikke
19. feb 2016

@rybca posielala si obycajne ci doporucene? ja mam zabalene na odoslanie len neviem ci to risknut bez podpisu...

rybca
19. feb 2016

@ikke normalne, ako uz dost, ze musis platit postovne, naco ho zvysovat? alebo myslis, ze to na poste bude niekto filtrovat?..🙂

ikke
19. feb 2016

@rybca no slovenska posta toho uz "postracala"...

ervenka
20. feb 2016

@ikke rychla posta Nl-SVK na podpis 60e 😨 . Jeden list v speci obalke. do 24hod na svk. garancia. Moja skusenost z novembra 2015.

ikke
20. feb 2016

@ervenka ale tak to zas nie, postnl aangetekend nieco cez 11euro. za 2 tyzdne musi dojst aj keby to islo cez slovinsko (posta v eu musi dojst do 8 dni). idem to poslat obycajne. len musim zistit kolko willemov alexandrov na to mam nacapit...

rybca
20. feb 2016

@ikke to ano, ale tak obalka, ktoru som posielala v ten isty den, tiez obycajne a do BA, uz je dorucena, tak hadam obycajna obalka do Samorina je uz tiez dorucena

mevrouw
28. feb 2016

existuje nejaky internetovy bazar okrem marktplaats?

cestovatelkaandrea
3. mar 2016

@ervenka
@ikke
@rybca baby nemate nahodou z AH body na Efteling? Ja som prisla na to az dnes, ze sa da nasetrit na zlavu na vstup ale taky velky nakup som nemala, ze by som mohla kupit zlavnene listky pre celu rodinu.

ikke
3. mar 2016

@cestovatelkaandrea mam 8 uz polepenych a este urcite 2 zaplnim. kolko chces?

cestovatelkaandrea
3. mar 2016

@ikke dakujem, potrebovala by som dve karty polepene. do konca tyzdna doplnim este jednu a potom mam presne styri s tymi tvojimi.

mackamizjedlaskrecka
3. mar 2016

Potrebujem radu .KDE ist S 8 rocnou a 6 rocnym a psom?okrem Texel a Schoorl.Sestra pride na navstevu.Tak potrebuje nejaky program. Vdaka.

ikke
3. mar 2016

@cestovatelkaandrea posli mi adresu do ip 😉

rybca
3. mar 2016

@cestovatelkaandrea my do AH nechodime, je to v inej stvrti, teda len po plyn do SodaStreamu..🙂

cestovatelkaandrea
4. mar 2016

@rybca a nestretneme sa nahodou v tom Eftelingu. Ked uz zobereme smer juh,ze ci by ste tam isli. Deti do 3 rokov maju vstup zadarmo ak si dobre pamatam.

rybca
4. mar 2016

@cestovatelkaandrea tak neviem kdy planujete, do Velkej noci urcite nie, na Velku noc pride segra a ideme do Duinrellu, tak potom niekedy medzi Velkou nocou a letnymi prazdninami by sme hadam mohli..🙂

cestovatelkaandrea
4. mar 2016

@rybca Katka teraz nie.... skor niekedy bud v maji cez vikend alebo az v july som rozmyslala ked je park otvoreny do 20 hod. mozno potom 8.7. lebo od 10.7 sme na dovolenke.
ale keby sme isli v maji, dam ti vediet skor.

rybca
4. mar 2016

@cestovatelkaandrea tak jul u nas nehrozi, od 11. 7. idem na SVK, takze od 1. balim..🙂

ervenka
5. mar 2016

@ikke mala by si este 3 alebo 4 karticky?

ervenka
5. mar 2016

@cestovatelkaandrea tak aj to zmenili. Este min. leto bolo do 4r. Alebo chodil Daniel rok neopravnene gratis. ups