Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

@ervenka tak potom je tam nieco co ti nechcu asi povedat. dufam, ze to nejako vyriesite.
a preco su vsetci v ciernom? smutok alebo je to kvoli viere?

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

@palinkova87 fakt divna skola. ved o dva dni idete na testy. tak nech to tam dopadne dobre 😉

ervenka
9. júl 2012

@cestovatelkaandrea Lebo cierna zostihluje a nevidno na nej flaky... Aspon ze svokra si da obcas svetlu bluzku, ale svagrina nikdy. Ja som depesacka 😀 ale od kedy mame Danka, tak sa obliekam dost farebne. Obcas cierne tricko a tak, ale neprehanam to.
Inak cely vikend bol taky vselijaky. Moj mm mi povedal,ze krivo obvinujem jeho rodinu, ze oni by isto Dankovi nic nespravili. To som ani nepovedala, ale jednoducho sa mi NEchce verit,ze vsetko bolo ok... Ach jo, este ma caka asi s nimi debata. Velmi sa "tesim".
Ako si vikendovala? Pocasie sa zase pokazilo, ale aspon sa lepsie dycha.

vever1
9. júl 2012

@ervenka no ta tvoja svokra 😠 a tu tvoju svagrinu by som nakopala niekam 😠 a inac na to ze ste mali tichu domacnost ste sa v sobotu k sebe celkom pekne spravali 😝 aj ked si si nezabudla podpichnut do Fransa 😝 to som si vsimla zas ja xixixi a veru pocasie zas v prdeli ale aspon sa da v noci zas spat 😉 teda mne ani toto nepomohlo, lebo tuto noc som zas strasne zle spala. som mozno 2 hodky spala a aj to je vela 😖 a uz nielen kvoli nespavosti ale ja uz ani neviem ako mam lezat 😖 tak uz sa zmierujem s tym ze sa vyspim az na buduci rok 😝

@ikke hlasit sa 😝

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

@ervenka aha, no tak toto ma nenapadlo. aby som stale kvoli tomu ciernu nosila. ja ma tiez rada rockovu hudbu a aj tmavy styl obliekania je fajn, ale ja som asi taka, ze rada chodim kiki riki ak sa da 😀
neboj, urcite si to po rozhovore so svokrovcami nejako vyjasnite. niekedy sa obe strany zle pochopia. mozno oni si viac domysleli ako bolo treba.
ako som vikendovala? v sobotu troska akcnejsie, rozhodla som sa ist s mm na nakupy. inak chodi len on a vecer som sa s nim trocha pobicyklovala. ale rychlostou asi 9km/h lebo rychlejsie mi to fakt neslo 😖
no a v nedelu som bola zo soboty taka hotova, ze som len spala. ale asi to bolo aj tym pocasim.
Inak Damian ma akusi sialenu reakciu na tele. od utorka sa mu na tele objavuju flaky roznych velkosti (ako keby podliate miesta koze tekutinou), ktore svrbia a potom na druhy den zmiznu a objavia sa niekde inde. Vcera mu to z tela preslo na rameno kde ho v piatok ockovali. Ak mu to vybehne este aj dnes, tak zajtra s nim poobede zbehnem k doktorke, ze co to je.
no a teraz si pojdem kuknut harryho pottera 😅 a pred piatou upeciem ceresnovu bublaninu, nech maju chlopci co jest ked pridu domov. Ale urcite bude musiet mm este nieco uvarit masove pre Damiana.

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

@vever1 sa mi lubis ako kontrolujes @ikke 😉

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

baby inak som si vsimla, ze mi mierne padlo brucho dole. normalne sa mi lepsie dycha a drobec tolko nekope do rebier. pred tym to velmi bolelo a teraz uz nie. len ritulou teraz vrti ako o zavody, ked ma viacej miesta

ikke
9. júl 2012

@vever1 tu 😅

ervenka
9. júl 2012

@cestovatelkaandrea neklesne brusku nahodou vtedy, ked je tesne pred porodom? Mozem sa mylit, ale aj mna mamina ked tu bola sledovala,ci klesa a ono neklesalo a neklesalo... 😝
Ale mozno je to reakcia na bicyklovanie, ved vtedy posilnujes brusne svaly....
@vever1 no my sa nehnevame vzajomne na seba, ale jeho rodina je dovodom 99% nasich hadok alebo nasej tichosti. Takze to odlisujeme, aj kvoli Dankovi. Nech nema zmetok v hlavicke, preco sa mamina nerozprava s tatinom, ked obidvoch lubi... V sobotu sme si boli trochu zahrat aj bedminton- no skor to bolo utekanie po vetre je tym kosikom, ale Dankovi sa to velmi pacilo. Pozoroval nas z kocika a rehotaaal sa.
A si kraaaaaaasna tehu. Pekne brusko mas. Ani velmi nepribrala, len obruskovala si sa... 😉

cestovatelkaandrea
9. júl 2012

@ervenka padnute brusko je znamkou toho, ze hlavicka babatka je tam kde ma byt 😀 teda ze sa drobec zosuva dole. ale ja som toto mala aj pri Damianovi od 37 tt a nakoniec som rodila v 42tt. takze ak by to teraz bolo 5-6 tyzdnov skor tak by mi to moc nevadilo 😅 velky by mal byt cvirik dost a ak porodim po 34tt tak aj pluca budu dozrete a nervy budu obalene tukom

ervenka
9. júl 2012

@cestovatelkaandrea ahaaaa, tak som o nieco mudrejsia... jasne, treba obalovat, a ked tehu papa cokoladu,dieta bude inteligentne. Tak ham ham....

lexxie_holandsko
9. júl 2012

ahoj, tak ja se hlasim z Polska. Vcera jsme byli za sestrenkou ve Spindlu, bylo tam hic a koupali jsme se v prehrade, ta mela snad 15 C, ale nadherne prostredi. Spindl klasika, spousta turistu, predrazeno..sestrenka porada zajezdy pro seniory. Vecer pres Malou upu do Polska, tak ted jsme na polske strane krkonos v nejakem lazenskem hotelu. Dneska jsme usli snad 15 km i vic, ke konci uz jsem nemohla, porad dokopce a vedro, ale je tu krasne, zitra se pojedeme podivat bud na polska ledovcova jezera, nebo tady primo jsou solni doly, nebo Jelenia gora, pry pekne mesto..a vecer zpatky, nasi uz toho budou mit dost.

Zuza se opet predvedla, mame doma u nasich v prvnim poschodi drevene mrizky, kde se da koukat dolu, tak holcicka prolezla napul a snazila se dostat na skrin.. 😎 , bylo to tak 2,5 m. dole dlazdice a stul..no asi by byla pomlacena, tak jsem zarvala a dostala..mama prohlasila, ze to jeste zadne ditko neskouselo. Krome toho opet chytli teplotu na par dni, ale ted snad dobre. No maji se fajn a alespon konecne mluvi cesky..

jinak nemam moc doctene jen ervenko preju pevne nervy, at se to srovna.

ervenka
9. júl 2012

@lexxie_holandsko dakujem.... Ta vasa Zuzka- neznicitelna terminatorka. ;) Dobre,ze nepreliezla, bola by z nej placka. Asi ma pretlak energie- mozno by rada gymnastiku- tam sa nabeha, naskace. Mozno bude kludna, alebo sa bude predvadzat, co vsetko sa tam naucila.. 😀

vever1
9. júl 2012

@cestovatelkaandrea hahaha neboj sa aj teba budem 😝

@ervenka no uz ti to andrea vysvetlila. dietatko sa hlavickou zosunie dole. to este vsak neznamena ze uz budes rodit. mne padlo brucho pri svenovi uz v 34tt 😉 hahaha a ze peken vyzeram, si musis nahodit okuliare 😝 je pravda ze teraz nie som opuchnuta ako pri svenovi ale tie moje kruhy pod ocami od nevyspatosti 😖

@lexxie_holandsko uf tak to ste mali fakt stastie ze uplne nepreliezla 😖 a len si pekne uzivajte. tu sa zas schladilo 😠

cestovatelkaandrea
10. júl 2012

@ervenka moc cokoladu nemozem, mam po nej hroznu zahu. 😢 ale dala by som si

cestovatelkaandrea
10. júl 2012

@vever1 neboj aj ja teba 😀 😀 😀
inak od vcera poobedia mi je stale zle od zaludka. strasne mi lieta hore kyselina. Renie ani Roghla nezaberaju. Normalne mi je na vracanie z toho ako mi stupa kyselina zo zaludka az do hrdla. Po liekoch mam na 1.5 hodiny pokoj a potom je to tu zas. Dnes rano som mala z toho aj krce v bruchu. Neviem co mam robit. Teraz som si dala na obed len chleba so sunkou a syrom aby som si nahodou kyselinu nedvihala. A ked pijem cistu vodu, tak aj z toho mi vybieha. Ja neviem co sa stalo s mojim bruchom ale takto ma zaludok nestipal pocas tehu. Ak to do vecera neprejde, zavolam asi porodnej babe, ze co mam robit, lebo nemozem skoro nic robit. Ani lezat sa mi neda, lebo potom je to este horsie. A sediet stale nevladzem.

cestovatelkaandrea
10. júl 2012

@lexxie_holandsko ja ti tie hory tak zavidim. Aj ja chcem ist na taku dovolenku ☹ uzivaj si to aj za mna

rybca
10. júl 2012

@cestovatelkaandrea maminke sa tu velmi lubi, len skoda, ze uz vo stvrtok odchadza, mi bude chybat...🙂 ale mozno pridu na vianoce, ak segra ostane v Prahe tento rok...🙂)) a my na SVK pojdeme najblizsie az buduci rok v auguste, Lackovi rodicia budu mat 70 a 80..🙂)

vever1
10. júl 2012

@cestovatelkaandrea 😀 😀 😀 😀 a s tou zahou ti veru nezavidim 😖 ja som prvych 15tt mala stale kyslo v ustach a zo vsetkeho mi bolo zle a uz ma to fakt prestavalo bavit ale potom to preslo. este aj z vody sa mi robilo kyslo v ustach a bolo mi z nej zle 😖 a ked ti je az tak hrozne tak zavolaj verloskunidge, ktovie mozno ti nieco poradi 😉

@rybca super ze sa mamine paci 😀 tak hadam bude chodit k vam castjesie 😀

rybca
11. júl 2012

@vever1 kiez by mohla...🙂 ale ma muza a domacnost...🙂))

cestovatelkaandrea
11. júl 2012

@ikke dnes preberam stafetu ja 😀 hlasit sa prosim 😉

cestovatelkaandrea
11. júl 2012

@vever1 no chvalabohu to vecer preslo. tak teraz nejem nic, co by mi ju mohlo vyvolat. pijem vela vody, a jem velmi male porcie ale castejsie, tak dufam, ze dnes to bude lepsie. V stredu mam mat kontrolu tak ak to dovtedy vydrzim, tak potom sa s nou poradim co robit, lebo taketo dni ako som mala posledne dva uz nechcem 😝

cestovatelkaandrea
11. júl 2012

@rybca sa jej ani nedivim, tam u vas je fakt pekne. ja som si myslela, ze vas pojdeme pozriet niekedy v july a kvoli tej mojej marodke a problemom co mam, musim byt na riti doma a max. ist niekam von len v okoli. Ani v aute moc sediet nemozem. Vsak uvidim ako sa budem citit ked budem uz na materskej od zaciatku augusta. Ale taky jeden den niekde pri mory na plazi na juhu by som brala.

vever1
11. júl 2012

@cestovatelkaandrea no zeby zeby? 😀 😀 😀 😀 no to je super ze sa to zlepsilo. ja som zas dnes nahanala svena po centre a ked som ho chytila tak ma zapichalo v bruchu tak teraz uz len vegetim. sa ho niekedy navlacim 😖 ja som zas mala mat kontrolu na buduci stvrtok ale sme na dovolenke tak sme to presunuli az na utorok ked budeme uz doma. 😝 a za 3tt musim volat do nemky a dohodnut si afspraak u gynekologa lebo od 36tt ma prebera nemocnica a mam si to obvolat uz 6tt dopredu aby mali volny termin 😝

@rybca no vsak ten sa raz za cas aj sam o seba moze postarat 😝 alebo moze prist s nou 😀

ikke
11. júl 2012

@cestovatelkaandrea ja som tiez furt tu a podla verlosk. to tento tyzden ani nebude... ☹

cestovatelkaandrea
11. júl 2012

@vever1 no mozno, ikke sa dva dni neozyva 😀 🤐 ale necham ju radsej tak, lebo ja ked som Damiana prenasala 11 dni, tak som bola po tyzdni prenasania uz neznesitelna
davaj pozor teraz, by som Svena moc nenosila. ja berem Damiana len vo vynimocnych pripadoch. a to skor len ked ho davam z nejakej vysky dole. on ma totiz uz 17kg takze to by mi aj brucho pomackal.
a kam idete na dovcu a na ako dlho? ja by som sla tiez ale si mozem akurat tak praskovy cukor fukat 😀
fuu ale to leti, zachvilu sa uz stara o teba nemocnica. to ti narobia terminy az do porodu potom? teda do predpokladaneho terminu porodu?

cestovatelkaandrea
11. júl 2012

@ikke oj joj ale neber to az tak vazne. mne hovorila uz od 37tt, ze mozem porodit kazdy den a nakoniec to bolo 11 dni po termine. ako to bolo s Albertom? prenasala si ho alebo sa narodil niekedy okolo terminu?

ikke
11. júl 2012

@cestovatelkaandrea 12 dni po. len teraz tu mam kamosku na strazenie do 16.7. a dalsia NL kamoska odchadza 21. na dovolenku a potom to bude dost narocne alberta niekde "odlozit" 😔

vever1
11. júl 2012

@ikke joj tak este stale nic 😖 ja som musela 2tt pred terminom rodit a teraz nad tym ani nechcem rozmyslat lebo ak budem prenasat 😖 ale s tym nic nenarobime musime len vydrzat, deturence si sami vyberu kedy je ich spravny cas. a ti verim ze ak to nestihnes dovtedy ze bude problem s albertom. aj sa toho tiez strasne desim. ked sme porodili prve tak sme mohli spat ked mimco spalo, takze sa aj cez den dalo oddychnut ale teraz? to uz sa nebude dat a ja sa aj desim toho ako to bdue maly znasat 😖 ale nastastie mam jeden den k dobru lebo bude v skolke a som sa aj so svokrou dohodla ze aby k nej aspon jeden den v tt chodil. tak uvidime.

@cestovatelkaandrea ideme do Nemecka. Moezel. povodne sme planovali Sk ako zvycajne odkedy mame svena ale kedze som otehu tak sme to zrusili lebo ja sa uz v tretom trimestri veru na taku dlhu cestu autom nevyberiem. a toto mame 2 hodky od nas. ideme so svokrovcami. rezervovali domcek s dvoma izbami tak som zvedava. uz sme raz s nimi boli na 10 dni v irsku a dalo sa len to sme byvali po hoteloch, tu budeme v jednom dome xixixi tak hadam vydrzime ten tyzden 😝 a potom ekd sa vratime tak ideme prestavovat nasu spalnu na dve izby. uz nech to ej za nami. este stale nemame nikoho kto nam vystierkuje steny 😖 moj muzo totizto to najskor chcel robit sam a nedal sa odhovorit a az pred 3tt ked konecne ja kolegovci doneho zacali vrtat ze to ej tazke a ked to nikdy nerobil ze oni by si veru netrufli tak zrazu zmenil nazor no ale samozrejme je teraz kazdy na dovolenkach tak niekoho zohnat 😠 😠 😠 hlavne ze som mu vravela ale on ma svoj rozum 😠 a sven ma nastastie len 10.7kg 😀 😀 😀 tak sa to este da ale snazim sa ho dvihat co najmenej. aj ked priznavam nie vzdy sa to da. ale ked je muzo doma tak musi on 😝

vever1
11. júl 2012

zase to tu pomenili. sa mi to teraz vobec nepaci 😖 a uz ani nase pasy nam pod prispevkom nesvietia 😖