Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
20. aug 2012

@vever1 ja by som sa hlasila aj na malovanie. 😉 Aj moji muzi 😉 spali celu noc, ja som tiez bola netopier.. Danko mal 29C o 10vecer, aj tak spinkal dobre.

ikke
20. aug 2012

fiha, nas tu asi veluwe pod oknami dost ochladzuje, v tieni sme nemali viac nez 33st. (na slnku v sobotu vecer, ked na teplomer prazilo, bolo 44, ale to sa nepocita 😀 )

cestovatelkaandrea
20. aug 2012

@vever1 o tom spani v tom teple mi ani nehovor. ja proste nedokazem spat, ked sa potim ako prasa 🤐 totalne som hotova. teraz poobede zobrala Damiana nasa kamaratka k sebe, nech sa pohra aj s jej detmi. Uz som dve hodiny spala a teraz som sa prebrala. Stale som uplne mimo z toho tepla. sice uz tak moc neprehana ale pochody v bruchu su vselijake. ak to nebude lepsie do zajtra tak rano zavolam doktorke co mozem robit. z toho co som citala na nete asi ani moc nie, len vela pit a jest nieco co speka 😖 takze neviem, ci jej nebudem volat zbytocne.
inak do lekarne by som teraz ani nezvladla prejst. nevladzem ani vela chodit. fakt som ako "vysrata z podoby" a totalne unavena.

ikke
20. aug 2012

@cestovatelkaandrea no len aby to uz nebol prirodzeny klistir pred ... 😨
daj si nejake beschuit suchare a cierny caj, pripadne lange vingers piskoty. zajtra uz ma byt chladnejsie

cestovatelkaandrea
20. aug 2012

@ikke to som sa docitala na internete uz aj ja 😖 len dufam, ze to nie je ziaden klistir ale len nejaka viroza alebo prehriatie z horucav. este aspon do soboty, by sme to mohli vydrzat 2v1, ked budem mat ukonceny 37tt potom je to len na nom.
Akurat som do seba natlacila banan a rozmyslala som nad tymi piskotami 😅 tak idem skusit natlacit zopar do seba. Nic mi nechuti 😝

lexxie_holandsko
20. aug 2012

Tak hura, vedra snad uz presly. Teda holky dost vas lituju ve vysokem stadiu tehu v tehle vedrech..ale snad uz to fakt skoncilo. Vever ty jeste malujes 😕 , ja jsem teda u prvniho tehu taky ve vedru malovala, uschlo to hned, co jsme namalovali, ale byl to dost zahul..Tak hlavne odpocivej.
My jsme o vikendu nedelali skoro nic, v sobotu u tchanovcu na bloemenkorzo a odpoledne deti i se synovcema v bazenku..uvnitr meli prijemne, v nedeli doma jeste horsi, jenom uvnitr a na zahrade, nikam k vode se nam nechtelo..a dneska teda uz lepsi. Ja jsem vedra nikdy nic nemusela, porotoze pokud clovek nelezi cely den u vody, tak to je dost unavny..

Andreo na prujem tak jedine smectu , ale netusim, jestli tu neco takoveho je..treba to ale fakt bylo tim vedrem

Ervenko a kde ty to bydlis, nemate tam nejake ouder en kind centrum, nebo tak neco? Je fakt, ze ja jsem se seznamila nejvic pres skolku a skolu a ted uz mam okruh znamych. Tim, ze chodime pomahat do skoly, tak clovek pozna i ucitelky, deti, rodice... musim rict, ze jsem poznala i par prima holandanek, ale vetsinu znamych tu mam cizincu.

cestovatelkaandrea
21. aug 2012

@lexxie_holandsko to ste stravili najlepsie tento horuci vikend ako ste len mohli.
Inak asi mi bolo fakt zle len z toho horka. Vcera navecer som zacala ozivat, vecer som si pozrela s manzelom krasny film z DVD- vola sa Departures( japonsky film s holandskymi titulkami 😀 ) a taka dobre vyplakana z filmu som isla spat. Spalo sa super a teraz rano mi uz opat chuti jest, lebo nie je horuco. Jedine co ma trocha obmedzuje, je to, ze mi stale tvrdne brucho ale aj to berem ako dosledok tych horucav, takze hadam sa to dnes ukludni.

Damian ma dnes prvy den v skole. Zvlastny pocit, ked viem, ze uz do skolky nepojde. Na druhu stranu som aj rada, lebo to vsetko co sme zazili v skolke uz nechcem zazit znova.

ervenka
21. aug 2012

@lexxie_holandsko byvame pri Tilburgu. Neviem, ci je tu take centrum, ale preskumam a uvidim.

ervenka
21. aug 2012

Ked sme dnes vonku sedeli po veceri v zahrade, moj mm zrazu hovori- aha myska. A myska sup okolo nas popri plote okolo kvetinacov, a sup do vzdusnej skary, kt. su na dome. Podla mojho mm pod domom samotnym je len vzduch. Ale ja si myslim,ze musi byt aj nejake tesnenie, alebo nieco. Ale tu clovek nikdy nevie. Tak mm volal svokre,ze co s myskou (No co asi, syrika jej dame 😉 ) ona dofrcala, doniesla peknu mnamku pre mysku. A ona sa aj zo par krat objavila a hapla... Mysaci kozisku. 😀

ikke
23. aug 2012

@ervenka pod domom je zvycajne kruipruimte a samozrejme pod podlahou je izolacia, inak by ste mali na prizemi kosu v nose 😀

https://www.youtube.com/watch?v=5kv7ycFI9-0

(od 23. sekundy) 😉

cestovatelkaandrea
23. aug 2012

@ervenka no neviem aky mate stary dom ale u nas je to urobene tak, ze pod domom je vzduchova medzera asi 60cm medzi podlahou. no a pod betonovymi podlahou je na prizemy asi 20cm pol. izolacia, aby nam nebola odpsodu zima.mozno je to aj viac nejakych 25-30cm. uz to presne neviem ale kuk foto.
vid foto, takze myska by mala co papkat 😀

cestovatelkaandrea
23. aug 2012

@ikke super video 😀 😀

ervenka
23. aug 2012

@cestovatelkaandrea @ikke uz som o nieco mudrejsia. Inak, nas dom je z cca 60.rokov. Mozno sa dockame azbestoveho prekvapenia, ked budeme menit podlahu v obyvacke na prizemy. Krabicka s otravou na mysi je prazdna, ale telo ako dokaz som nikde nevidela... Dnes sa ideme profi fotit s Dankom, som zvedava ako to dopadne, ked Danko uvidi blesk, vyceri tesaky a hotovo... 😀

cestovatelkaandrea
23. aug 2012

@ervenka no tak tam to mate s izolaciou urcite riesene inak ako my s nasim este nedorobenym domom.
prijemne fotenie, nech Danko ukaze zubky 😉 ja idem zase zehlit, lebo inak vyzerem vsetky krekry co mam spolu s hagelslag 🤐

eri28
23. aug 2012

caute maminy, neviete mi poradit, som asi 33 tt, a mam asi upchate dutiny..
nemozem naist teplomer, v celom dome 😝 , ale moj hovori, ze mam teplotu, pytam sa, ak zajtra neprejde zavolam dokimu, ale asi bude mat plno da ma na pondelok 😅 , uz sa zchladilo, ale ja sa strasne potim, az voda zo mna ide celu noc, a spala som aj cez den, a uz ma bolia aj klby na rukach 😝
mama bola na mini dovce, vcera odisla, az od tejto noci na mna nieco lezie...
zatial skusam iba caj, zazvor, med cesnak, neako nepomaha .......

rybca
23. aug 2012

@eri28 ahoj, na upchate dutiny si kup oplosing, my pouzivame Phyziomer, ale je dost drahy, ak sa ti zanesu priedusky, tak si sprav sirup z cibule a medu (nakrajaj cibulu a zalej medom, ak nemas med, zasyp cukrom), a co sa tyka teploty, tak myslim ze paralen sa moze, ale precitaj si letacik pre istotu, no a pravdaze vitamin C, cim viac, tym lepsie,

rybca
23. aug 2012

@ervenka aj my mame pod domom medzeru, cca pol metra, Laci tam aj prerabal kanalizaciu, ja by som tam teda nevliezla..🙂

ervenka
23. aug 2012

@eri28 ked som ja bola tehu a vlastne aj teraz mi pomohlo: Na drobno nakrajana sibula sa zapyse krystalovym cukrom uplne aby ju nebolo vidno. Zakryje sa to, necha cez noc luhovat a dalsi den mas cibulovy sirup. Cibula potom vonia v syrupe, ale aspon ja som ju v sirupe necitila. Je to dost sladke, ak mas nabeh na tehu.cukrovku, tak radsej neskusaj...

ervenka
23. aug 2012

Inak baby, to fotenie, no uvidime ake fotky to budu.... Danko sa za ten svet nechcel usmiat. Ale ani nic, ani zub nevyceril, ani na blesk... Jedine, ked som ho mala na spolocne fotenie, ale inak, hlava zvesena, alebo sa dival uplne inde ako mal. Fotografka bola inak mila, stravila s nami skoro hodinu...

eri28
24. aug 2012

@ervenka
@rybca no dakujem vyskusam...

ervenka
24. aug 2012

Mam jednu otazocku: Kedy by som mala zacat davat Dankovi do ruk farbicky,aby "kreslil" a akeho druhu?

ikke
24. aug 2012

@ervenka my sme dali niekedy po roku, tak 14-15 mesiacov tusim mal. a ake - male deti zvycajne lahsie chytia hrubsie pastelky (cize obyc. farebne ceruzky), len nekupuj tie z hemy, lebo tie nedavaju takmer ziadnu farbu 😝 mozes aj uplne klasicke farbicky, najlepsie potom take, aby mali pekne intenzivne farby, aby to dieta zaujalo.
na neskor zas odporucam vypratelne fixky z hemy a k tomu aj taky plast
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ikke/album/k...
😅

janneke
24. aug 2012

Doporučuji tyto:
http://www.hema.nl/winkel/kinderen/speelgoed-kn...)
Jsou omyvatelné a pro jistotu je inkoust dokonce jedlý.
A tyhle (viz foto), tlusté pastelky, jsou skvělé, taky HEMA, ale nemají je online. Pro srovnání jsem k nim položila obyčejnou tenkou pastelku.
Nevím, kdy začala dcera malovat.

eri28
24. aug 2012

baby to nase byvanie, hruza, vsak byvame v socialnom dome, nemame zmluvu, zena takz. majitelka ho vratila spat firme, aj tak tu uz rok nezila, a firma co poskituje socialne byvanie nam neda ziadny cas, a tehotnu chce vyhodit na ulicu...
Chapete to ?, ja nie, a nema na to ani pravo, dom platime cely mi....
Nasa advokatka to da asi na sud, lebo dali nam datum do 3 sept. a mne sa o mesiac narodi baby, vsak sa neda behat a hladat nove byvanie, vsak sme ludia, asi su uplne padnuty na hlavu, ako oni mozu poskytovat socialne domy, to nechapem, a ze by sa mi pred porod, alebo z baby na rukach chcelo behat po sudoch, tak to sa mi uz fakt nechce, co uz, nerespektuju prava, a nedaju na rady advokatov, tak potom ja uz neviem....
Mame tu pravo byvat este 6 m, pokial si nenajdeme nieco nove, ale kto sa s nimi bude natahvovat, ked stale hovoria po svojom 😝 .

eri28
24. aug 2012

@ervenka my sme na tom z myskami podobne, asi tu je vela prachu a sa im paci, mozno prisli zo zahrady cez otvoreny balkon, moj si ju vsimol prvy krat dal papat, a za chvilu to zjedla, dali sme znovu, a zase sa napapali, no, ale pre tretie papanie uz neprisli, cize, ked sa konecne pustime do upratovania, co tato, zena nam tu nechala, asi uvidime mysii cintorin 😀 , zatial tu nic nesmrdi po nich, vsak teraz mam nos ako pes v tehu 😅

ervenka
24. aug 2012

@eri28 ja som mala problem so spolubyvajucou, majitel ju chcel vyhodit namieste (hrubo porusila zmluvu) a ona si vydupala este 3 mesiace byvania. treba sa obratit na nejaku organizaciu, co sa zaobera zenami v problemoch. Si tehotna, mali by brat ohlad na to, a myslim,ze nie je az take jednoduche vyhodit tehotnu na ulicu. Boli ste o tom na gemeente? Mozno sa ku vam tak chovaju,lebo ste cudzinci. NL su znali zakona. Oni presne vedia co mozu....

ervenka
24. aug 2012

@ikke ten link nefunguje... ;( Takze este mame trosku cas na prve kreslenie. Obcas mam dojem, ze Danko ma uz vsetky hracky okukane, teraz "citame knihy". To ho zatial bavi...

ervenka
24. aug 2012

@janneke jedly atrament? Tak to si Danko pochuti... Ale dakujem za tip...

janneke
24. aug 2012

@ervenka Já bych nečekala. Pokud máš pocit, že ho pastelky budou bavit, ukázala bych mu je, dala před něj papír a jedem. 😀

ikke
24. aug 2012

@ervenka joj, prepac, je "len pre priatelov",ale v podstate janneke ti napisala to iste co ja. a inak zacat mozte aj uplne obycajnou ceruzou, jeho najprv bude fascinovat, ze to robi nejaku stopu, farby su dolezite az v druhom rade 😉 a ako pise janneke, zacat mozte hocikedy, aj teraz