Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
28. aug 2012

@ervenka chvalim sa mama priniesla tri sacky pomleteho maku, tak papam, ale bryndza isla mi hned do brucha prvy tyzden, a bolo jej celkom dost, tak otec okomentoval, ked pride druhy raz, ked sa narodi baby 2 kg minimalne musi kupit v metre, lebo tu pomrem bez bryndze 😝
baby taka blbost ma napadla nikde som nenasla praskovy cukor, mozno som zle hladala kde kupujete?

ikke
28. aug 2012

ja tiez davam paraceamol nad 38.5, hlavne ak vidim, ze sa dieta trapi. vyvarat bacily je sice uzitocne, ale iba pokial to telo zvlada. a tiez pri bolesti zubov som dala, ked nemohol spat. vsetko s mierou, poznam ludi, co ani pri 40-ke paracetamol nedaju a aj takych, co jedia paracetamol ako lentilky 😝
😉

eri28
28. aug 2012

@jarunice jej ty si uz tu, registrovala som ta minule, ale len letmo, nam uz asi tiez misky pomreli, prisli asi zo zahrady, ale tiez im moj sipal sipal a asi moc chutilo, lebo vela popapali kym podochli,asi tuto sobotu nas caka upratovat bordel, alebo po kontrole domu, a najdeme si niekde missi cintorin 😀 .

ikke
28. aug 2012

@eri28 praskovy cukor najdes v supermarkete pri cukroch, ale iba 250g, vacsie balenie bezne nenajdes

eri28
28. aug 2012

@cestovatelkaandrea no moja mna teraz uz treti den trapi, teda ani moc netrapi 😀 , len cudujem redcia stolica, a kazdy den to je zazrak ziadne zapchy 😅 , vsak ale nepostertlo ma to skoro, uvidim, ci sa to zmeni, pockam par dni 😔

eri28
28. aug 2012

@ikke aha dakujem, kuknem 😀

eri28
28. aug 2012

@vever1 uz tesis na mini ja mam par dni po tebe, ale prve neviem sa dockat 😉

eri28
28. aug 2012

maminy zajtra idem konecne k midwajf, ale uz som sa jej pytala, moc mi neodpovedala, neviete aky je tu system v nemocnici, kde budem rodit, budem chodit aj na neake kontroly???
nieco mi splietla nech sa opytam na poslednom sone, ale uz je sone, a ja som uplne zabudla 😅
teda chodim raz za tyzden cvicit, to je priprava na porod, v tom, ale myslim, neaku exkurziu po spitali, alebo nieco take neviete ako to tu bezi...?
a porodnici sa asi moc nezazmluvnuju, alebo ako ste riesili mali ste svojho lekara, vsak nie som na sr, asi mi bude jedno kto ma odrodi, nikoho moc nepoznam 😀

ervenka
28. aug 2012

@eri28 no nam dala verlos taky letacik o infoavond- islo sa vtedy do ziekh. a tam bola prednaska o porode, atd. Vramci toho sme mali aj exkurziu po porodnom oddeleni, nahliadli sme do prazdnej verlos.izby. Mna odrodila dr. ktora mala sluzbu+ sestra a bolo dobre. Asi nie kazda zena sa pocas porodu smiala. "Super dievca, podme dievca, ty to dokaze!!! Ty si talent od prirody! a pod. 😉
po porodna kontrola zalezi od toho ako tvoj porod bude prebiehat. JA som nemala ziadna komplikacie, ani velku stratu krvi, takze ja som si zavolala po 6 tyzdnoch do porodu, naakotrole, (alebo ako sa to pise) s mojou verlos. a len sa ma spytala, ako bolo, ako sa mam, poobdivovala ditko. Odvtedy som ju nevidela. Ale myslim si,ze po porode dostanes aj tak prepustaciu spravu, a ja tam mam napisane,ze dalsie kotroly u gyn. nie su nutne.

ikke
28. aug 2012

@eri28 na stranke nemocnice, kde chces rodit, si pozri, kedy maju infoavond bevalling a ak este stihas, chod tam (casto to byva iba raz za mesiac, ale v amsterdame je to mozno castejsie). inak to je nepovinne.
a svojej midwife sa spytaj, ci chodi rodit do nemocnice a ak ano, do ktorej. od midwife by si pomaly aj mala dostat instrukcie, kedy ju mas zavolat ked budes mat kontrakcie a pod., takze ked ti bude davat tie instrukcie (napisane na papieri), spytaj sa jej na tu nemocnicu.
ak nemas tehu-komplikacie, az do konca budes chodit na kontroly iba k midwife. do nemocnice pojdes az rodit (alebo pripadne na monitor, ak budes prenasat).

eri28
28. aug 2012

@ervenka
@ikke
okej dakujem za info 😎

eri28
28. aug 2012

maminy a buduce maminy, este sa chcem opytat balite uz tasky do nemocnice? na tych par hodin 😀
moje oktobrovky uz balia kufre, ale na sr, to to o inom 😀
ja len tak sa pytam 😅

ikke
28. aug 2012

@eri28 no aj na par hodin v nemocnici potrebujes kopu veci, navyse nikdy nevies, ci je to len na par hodin alebo si vas tam par dni nechaju 😉 ale tak este nejake 2-3 tyzdne mas cas myslim...

eri28
28. aug 2012

@ikke oki, aj ja myslim, pianko.... 😎

lucikusik
28. aug 2012

@vever1 ďakujem, za odpoveď. Za 2 dni som sa tu už trošku rozkukala a našla som aj Kruidvat aj Etos. Už nám nič nechýba.

lucikusik
28. aug 2012

@ikke Ahoj, ďakujem za odpoveď. Našla som Kruidvat a Etos, už máme, všetko čo sme potrebovali.

cestovatelkaandrea
28. aug 2012

@lexxie_holandsko tak super, ze Edik je uz fit. To mate fajn.
Damianovi sa v skole lubi. Len vidim, ze je z nej dost unaveny a tak byva vecer z neho placko od unavy. Dnes zaspal vynimocne skoro uz o 8.15. To sme davno nemali.
Inak s tym paralenom to poznam. Do mna ho mama tlacila aj ked som mala len 37.2 😀

ervenka
28. aug 2012

@lucikusik ozaj, nechcem robit reklamu 😉 , ale napr. Kruidvat je lacnejsi ako etos (aspon mne sa zda) kruidvat plienky su rovnako dobre ako pampers. A ked budes chciet mat kruidvat voordeelcard- zbieras bodiky aj ti chodia e-maili (ale len ak chces) Teraz su v kruidvate celkom dobre zlavy. 😉

lucikusik
29. aug 2012

@ervenka Ďakujem za radu. Teraz sme tu len na 3 týždne, akože na dovolenke 🙂 tak som potrebovala kúpit nejaké veci. Manžel tu momentálne chodí na služobné cesty, každý víkend sa vracia domov. Ak by sme sa tu na dlhšiu dobu presťahovali, tak nad tým pouvažujem.

cestovatelkaandrea
29. aug 2012

@vever1 aj ja mam take tvrdnutie, ze to je az bolestive a nemozem sa poriadne nadychnut. nieco ako keby sa mi zrazu chcelo cele brucho scvrknut 😖 😖 esteze je nemusim chodit uz do prace. ved uvidis ako sa ti bude dat robit a podla toho nastupis na matersku. neboj urcite vydrzis do ukonceneho 37tt. ked som to ja s mojimi prognozami co mi davali vydrzala, tak ty to zvladnes. mozno si tomu zosunutie bambulky pomohla tym, ze ste doma vela teraz robili. teraz uz len vela oddychuj v ramci moznosti.

cestovatelkaandrea
29. aug 2012

@ikke ty nedrazdi so sulancami a bryndzovymi dobrotami. ja by som to teraz zrala na kila a nemozem 😖 Mak mame aj my este zo SR, takze ked pride svokra tak moze upiect jej super makovo orechovy kolac 🙂

ikke
29. aug 2012

@cestovatelkaandrea preco nemozes? 😨

cestovatelkaandrea
29. aug 2012

@eri28 to bud rada, ze si nemala ziadne zapchy. ja som ich mala az do 35tt. hroza, des a odvtedy cista sracka. sice len raz alebo dvakrat denne ale otravne je to dost. 😝 😝 😝 😝 a nic nepomaha, takze ja uz fakt neviem. a pritom ma brucho neboli ani krce v crevach nemam, len riedku stolicu mam uz 2.5 tyzdna.

cestovatelkaandrea
29. aug 2012

@eri28 inak co sa tyka toho balenia do nemocnice, tak ja som sa uz pre istotu zbalila. predsa len uz som v obdobi kedy to moze prist hocikedy.

cestovatelkaandrea
29. aug 2012

@ikke lebo mam pocit, ze by som sa z toho posrala este viac. predsa len je to tazsie jedlo.

ikke
29. aug 2012

@cestovatelkaandrea jaaj 😅 inak napr. taka zincica paradoxne upravuje stolicu, tak aj bryndza by mohla 😉 tak ale skutocnu bryndzu (cize nie fetu+smotanu) tu nezozenies.

vever1
29. aug 2012

@cestovatelkaandrea hahaha no ja som sa na tej tvojej sracek tak nasmiala 😝 skusala si uz ten zeleny banan? ja si aj tak myslim ze to sa ti uz precistuje telo a zachvilu budes rodit 😀 a s tou MD uvidim. normalne sa mi uz nechce do roboty. keby som nemusela riesit ten hlupy januar ked svokrovci su prec tak by som uz veru od zajtra zostala doma. ale hadam to este buduci tt zvladnem. ale ten uplne posledny tt uz veru rozmyslam byt doma lebo som tak rozmyslala ze keby prisla slecna skor tak by som mala fakt malo casu na oddych. a ked pride neskor tak budem aspon dlhsie doma 😝 a uz zacinam chodit ako kacka 😝 a niekedy to dost neprijemne picha dole tak si uz musim teraz davat pozor a zacat oddychovat lebo fakt nechcem aby prisla skor. 😉

@ikke ty provokaterka. ja si veru tu bryndzu asi urobim a spravim halusky cez vikend. normalne si mi narobila chute. a mak nemam teraz ale o dva tt pride zas brasko do belgicka tak si objednam. uz aj horalky a kakaove rezy mi dosli tak treba zasoby 😝

@eri28 ja este tasku zbalenu nemam. ja este ani dievcenske veci nemam xixixi ale na buducu stredu idem ku kamoske uz povyberat a asi zajtra skocim k druhej tiez na nejake aby som uz aspon neico mala. sice v najhorsom pripade by bola mala oblecena na zaciatok v svenovych chlapcenskych veciach 😝 a ci sa tesim? no tesim samozrejme ale mam aj obavy ako to s dvoma zvladnem 😝

cestovatelkaandrea
29. aug 2012

@ervenka ako Danko? uz lepsie? nam vcera vecer Damian tak strasne plakal, co mu nabiehala silna nadcha. normalne sa zobudil okolo 23 hod a len plakal a plakal. sople tiekli ako vodopad a nemohol ani dychat. tak som mu dala paralenovy sirup, taku slabsiu davku. pekne spal potom do rana. rano uz mal iba zachripnuty hlas, tak isiel do skoly. teraz je so mnou doma, vyzera OK, tak uvidime co bude vecer.

cestovatelkaandrea
29. aug 2012

@vever1 dnes si ich pojdem kupit ked manzel pride z prace. teraz musim byt doma, kvoli kamaratom co nam zapajaju opticke vlakno do rozvodovej skrine a potom budem volat svokre na Skype aby videla Damiana. bodaj by si mala pravdu a uz som rodila. ta vaha co mi predpovedala porodna baba na kontrole v 40tt ma trocha desi 😅 😅 Ti verim, ze sa ti do roboty nechce. Kacace pochody v praci nie su ziadna slava. Ja som sa vzdy na tehotnych smiala ked tak chodili a teraz sama kackujem tiez 😀 😀 a uz pekne dlho. No veru, ten oddych treba. Ja som napr. dnes v noci bola hore od 3.30 do 6.00 a potom som to dospavala od 9-10.30 V noci nemozem spat kvoli tym bolestiam v rebrach 😝 😝

vever1
29. aug 2012

@cestovatelkaandrea no to ti verim ze sa toho desis 😝 nas mal 3165g tak ja si tiez neviem predstavit ze by som mala vytlacit 4kg babatko 😝 uf a to si teda tiez dobre pospala v noci. ja musim poklepat ze odkedy spim na posteli tak sa aj lespie vyspim anie som tak casto hore. je pravda ze mi stale trva skoro 2 hodky kym zaspom lebo si neviem najs polohu alebo tvrdne brucho alebo mala vystraja ale potom spim uz kludne az do rana. ja ked toto rano som bola nutena skoro vstat leb nas mlady pan stal uz o 6:45 pri mojej posteli 😝 a tie rebra ani nespominaj, ja som taketo daco pri svneovi vobec nepoznala ale tato si tak kope velmi rada 😝 a chudacik Damian 😖 nech ho to skoro prejde. ja neviem co to teraz vo vzduchu je ale vela deticiek je chodrych. aj v skolke mi v pondelok vraveli ze skoro kazde druhe ma sople a kasle 😖 nas ma uz len kasel, nastastie nekasle casto ale ekd zacne tak to stoji za to 😖 tak tiez dufam, ze mu to cim skor prejde 😖