Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@vever1 to poznam, niekedy ked bol Damian pocas prazdnin doma, tak tiez nevedel od dobroty, co by mi na truc vyviedol. vcera som opat isla pre neho do skoly. 2km tam a 2km pesi nazad s kocarom. nastastie Damian pekne kraca vedla mna ale musim mat pri sebe vela jedla a musime ist aspon na tri rozne preliesky 😀

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@ikke tak ako idu pripravy na stahovanie? zvladas? nejake dobre typy co si postrehla nemas? ja uz pomaly balim nepotrebne veci do plastovych krabic z Ikey.

ikke
23. okt 2012

@cestovatelkaandrea my balime do stahovacich krabic, mame ich asi 100 a dufame, ze nam budu stacit... 😅 hrozne, kolko statkov si clovek nahonobi za 6 rokov 😨
a vy sa kedy stahujete? my 3.11.

vever1
23. okt 2012

dakujem. ste ma ukludnili. inac mala si to potom vecer vynahradila a pokakala sa hned 3x 😝 ja som si skor myslela ze to u deticiek na um nettreba kazdy den 😉

@ikke @cestovatelkaandrea no baby to stahovanie s takymi malymi drobcami velmi nezavidim. budem drzat palce 😉

inac my sme si dnes pospali az do 10:30. a aj to by sme este spali ale zobudil nas nas doktor 😝 ani neviem kedy mm rano vstal a kedy odisiel so svenom 😕 to sa mi fakt nestava zeby som to prespala 😝

ervenka
23. okt 2012

@vever1 bol vas pozries huisik? Mileeee. Ako na neho reagovala Emmka? Dankovi sa vzdy pacili jeho okuliare. 😉

vever1
23. okt 2012

@ervenka bola kludna ako vzdy 😀 len sa jej nepacilo ze ju zobudil 😝 inac Gita tu bola v nedelu a zas zabodovala 🙄 Zas zacala o antike. Som myslela ze uz 2x tu istu chybu neurobi ale som a mylila 😝

ervenka
23. okt 2012

@vever1 ach jo, nazov svojej verlos.praktijk zmenili, ale ludia s nazormi zostali... 😝 Dostali ste aj vy taky stojancek s menom+ vysvetlenie co meno znamena, datum narodenia? Nam dali so zlym datumom a nad e dali bodky... 😝
Inak by sme mali akcny tyzden- svokra dostala nove koleno- 2 tyzdne do zadu. Dobre sa zotavovala z operacie az na to, ze jej morfium nerobilo dobre. Potom ju previezli domov- ta ich huisarts sa na nu ani neprisla pozriet. V piatok prepustena z nemocnice, v sobotu uz o barliach- hlavne,ze mala oddychovat a nenamahat sa. Samozrejme, ze ju koleno zacalo boliest- v nedelu vecer volali na huisartspost- dostala lieky. My sme ju boli pozriet v pondelok- a ona sa mna pyta,ze ci moze tie lieky kombinovat s paracetamolom. Povedala som jej,nech znovu zavolaju na huiartspost- ja nie som lekar. Zavolala, dostala povolenie- tak si dala kombinaciu. Inak, huisarts nebola v pondelok vobec pritomna v ordinacii, asistentka sa hrala na lekarku. 😠 Takaaaa som rada, ze sme zmenili lekara. Nomalne si aj mm otvoril usta, ze preco nezmenia lekara- v Moergesteli je este jeden. A svokra, ze no ze aj by, ale ked sa vylieci, tak si zakazdym povie,ze ale ved vsetko dobre dopadlo... Boli sme ich este pozriet posledu sobotu- rana je cista, svorky sa lesknu akurat, ze nozka vyzra ako od terminatora. Aaaaale aby srandy nebolo malo- svagrovci dostali brusnu chripku- aj napriek tomu museli ist pozriet svokru... Vcera vecer volala,ze vyhlasuje karantenu, lebo ze to maju aj oni- ale ze ku huisine nepojdu, lebo sa to neoplati. Hlavne, ze vsade vystraja salmonela, ani rotavirus nie je sranda. Ale nevadi. Tak som mm povedala- juhuuuu Moergestel sa nekona na najblizsie 2 tyzdne. Som ale potvora. 😉 V nedelu sme boli pozriet fucik, mm si aj zakrical, ked 1x/tyzden trenuje starsi dorast. Danko si kopol do lopty. Vsetci si myslia, ze sa narodil novy talent, iba ja viem, ze on bude hokejistom... 😀

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@ikke no to mas uz coskoro. my dostaneme kluce niekedy okolo polovice decembra. najprv treba domu urobit obyvatelnym a potom hadam v january sa presunieme. musime vyuzit cas, kym tu budu moji rodicia. takze sa bude pracovat aj pocas vianoc a noveho roku 😀

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@vever1 ja tu budem mat rodicov, takze hadam to pojde v pohode. a aj dost ludi tu z NL sa ponuklo, ze pomoze s roznymi pracami na dome, takze v pohode. ja sa toho az tak uz nebojim.
inak ked sme pri tom kakani, tak Kilian sa dnes tak posral, ze to mal az na rebrach a ocista celeho tela trvala takmer 20 minut,lebo on si od radosti ked som mu rozbalila plienku namocil do hovienok aj nozky a aj rucky.

ikke
23. okt 2012

@ervenka takze danko pomoze albertovi dostat holandsko do Acka hokeja? 😀 ci to uz budete na slovensku? 😅

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@ikke
@ervenka no Ikke ma predbehla, to iste napadlo aj mna 😀

ikke
23. okt 2012

@cestovatelkaandrea ok, tak uz mane 4 hracov, to je dobry zaklad 😀

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@ikke tak to aby sme sa v plodeni chlapcov este troska vsetky posnazili. Katka prihodi Matyasa Zuzka Nica a Tobiho a a ide sa 😀

ikke
23. okt 2012

@cestovatelkaandrea a este sven... a vobec, myslim, ze v tejto teme ten tim v pohode zostavime 😀 😉

cestovatelkaandrea
23. okt 2012

@ikke no vidis na neho som zabudla 😀 😀
inak dnes mam kontrolu u porodnej baby. tak jej dam podpisat tlaciva na priplatok k prispevku a sup s tlacivami na SR. a dufam, ze mi dnes povie dobru spravu, ze mozem konecne zacat behavat. uz mi sport akosi chyba. aj ked to nahananie sa s kocarom do skoly robi tiez svoje.

ervenka
23. okt 2012

@cestovatelkaandrea
@ikke jasne baby, hokejova zostava jasna....
Inak nezabite ma tu, ale som taka vytesenaaaaaaa. 😀 25.5.2013 ideme na SVK. Lebo pride stryko Gahan, s Gorenkom a Flecher zamava na letisku. 😀 Jop, pridu Depeche mode... jupi dupi. Pojdeme cela rodina do ZA, mamina sa postara o kratucha a spolu s neterou, mozno s jej priatelom pojdeme na stadion BA. joooooj, bude kultura. 😀

vever1
23. okt 2012

@cestovatelkaandrea @ikke @ervenka no tak hokejova zostava uz by aj bola len nam este musia trochu povyrast 😝
ja mam za sebou dost dlhu prechadzku. som to sice zvladla ale sa mi po ceste aj hlava krutila tak som si aj sadnut musela 😔 som to asi trochu prehnala 😔 😝 ale uz som doma a mozem oddychovat. ale ked dnes take krasne pocasie je tak som si to s Emmou este chcela vychutnat.

ja musim dnes urobit lange vingers met muisjes aby mal Sven zajtra do skolky 😀

@cestovatelkaandrea to je super ze ti pride posila. aj ja by som tak bola rada keby neikto prisiel. Mama moc velmo slubovala ze na druhy tt ked sa mala narodi bude tu a druhy tyzden zacal a uz sa vyhovara ze najskor pojde na hroby a potom sa uvidi. ja uz aj pochybujem ze pride. Hlavne ze nam stale vycitaju ze neprideme na Sk na Vianoce a sama dobre vie ze Emma je este malicka tak autom to nepripada do uvahy a letensky su na vianoce drahe a to ja nedam na 3 dni a 2 dni cestovania skoro 600 euro....a oni sem tiez nepridu. 😖 ale uz som si mohla zvyknut za tych 10 rokov ☹

vever1
23. okt 2012

@ervenka a ty neprovokuj 😠 😝 😀

ervenka
23. okt 2012

@vever1 ja a provokovat? Ciiiim? Ved ja taka mila, kludna.... hlavne ked spim 😀

cestovatelkaandrea
24. okt 2012

@ervenka tak ten koncert ti uprimne zavidim 😉 depesakov som mala vzdy rada.

cestovatelkaandrea
24. okt 2012

@vever1 davaj na seba pozor. moc to s prechadzkami neprehanaj. ja som bola taka ista a teraz kvoli tomu nemozem po 6 tyzdnoch chodit sportovat, lebo nie som este uplne zahojena. vraj je to prehnanou aktivitou. takze aby si nedopadla ako ja. teraz mam prikazane pomale prechadzky a menej sa tradakat po svete. aj napriek tomu, ze ma to von skoro stale taha. letenky cez Wizz air si nepozerala. ja som chcela kupit nasim letenky hned po vianociach na SR a jedna stala cca 20 alebo 30 euri bez poplatkov. Samozrejme let bol z Eindhovenu do Brna.Ci tebe takyto spoj vobec nevyhovuje? O tej pomoci mi inak ani nehovor. Fakt som strasne rada, ze pridu. Normalne aj tatino, ktory vylety do NL vzdy bojkotuje. A ked povedali, ze ostatnu v pohode aj na Vianoce a Novy rok, tak to som bola velmi milo prekvapena.Fakt som rada, ze nam takto pomozu a neostanu na Vianoce len na SR ale dokazu ist aj niekam inam kvoli detom.

vever1
24. okt 2012

@cestovatelkaandrea no uz nebudem 😉 dnes ak budem musiet do obchodu tak pojdeme autom 😀 a aj po svena dnes do skolky radsje pojdem autom. no my sme praveze pozerali cez Wizz air. su drahe lebo je to presne na vianoce. a presne ten spoj z eindhovenu do brna je najlacnejsi. Je to sice ku nam este 4 hodky po dialnici ale sme rozmyslali ze pojdeme niekedy v marci a ze by sme si pozicali auto, ale to budem musiet este kuknut ci nas to vyjde lacnejsie ako nechat trepat mojho brasku z brezna. no uvidime. najhorsie je ze v tych cenach este nie su zahrnute kufre. a kedze mame dve deti bude to este zaujimave. ale hadam pozhaname od nejakych znamych sedacky a podobne veci aby sme to vsetko nemuseli so sebou trepat 😝

jarunice
24. okt 2012

no s tím wizzairem lítám taky. Vyplatí se pořídit si jejich klubovou kartu stojí 30 euro a platí rok a většinou se 30 euro zaplatí hned s první letenkou a další let je o dost levnějsí (cca o třetinu, záleží jak dopředu bookujete, ale já jsem koupila letenky za 9 euro zpáteční pro malýho a za 18 pro mě do Brna). Jinak dětem nad 2 roky už nevezmou zadarmo golfky-jen jako placené zavazadlo. A jestli jezdíte na krátkou dobu, tak stačí to příruční zavazadlo, ale to už taky změnili - rozměry nevim přesně, ale můžou být jen takové, aby jste je dali pod nohy. Ale byli tady za náma přátelé a ty se každý sbalili na týden každý do své tašky a dobrý. Já bych ale se dvěma dětma a tím harampádím co potřebujou...no, asi je to pohodlnější autem...

Jinak přidam Olíka do československého týmu hokejistů 😀 aspoň by konečně vybil energii a nevybíjel jenom mě 😀

jarunice
24. okt 2012

ještě bych se zeptala, jestli máte nějaké zkušenosti s orthopedií, ten můj se totiž nějak neodvažuje si tu dojít k Dr. i když už někdy je rád že chodí. Má tu normálně placené zdravotní poj. od zaměstnavatele, tak jsem se chtěla zeptat, jestli když půjde na orthopedii s tím kolenem, bude taky platit těch cca 150 euro poplatek? nebo musí mít (jako v česku) napřed doporučení od praktického Dr.-kde by teda určitě musel zaplatit poplatek a pak až na orthopedii?? a platí se tady třeba za úkony navíc? jako rentgen?

jarunice
24. okt 2012

a ještě jeden dotaz, pouštěli by jste se na mém místě do podnikání na černo - myslím tím služby jako kadeřnictví apod. doma? a nevíte náhodou čirou jestli se tady dá vydělat částka, kterou netřeba zdaňovat?? protože v čr se dá vydělat 20000 Kč ročně, které se nemusí zdanit, když člověk vydělá 20 001 Kč tak už se ale musí zdanit celá částka. Je něco takového i tady??

ikke
24. okt 2012

@jarunice preco by mal platit u praktickeho dr (huisarts)??? prave huisarts je VZDY zahrnuty v zakladnom zdrav. poisteni. platia sa len pripadne laboratorne a pod. vysetrenia, na ktore ta moze huisarts poslat.
a pokial viem, potrebuje papier od huisarts, tu aj ku gynekologovi treba odporucanie od huisarts. prave bez odporucania by mu to poistovna nemusela preplatit a musel sam za vysetrenie zaplatit.

jarunice
24. okt 2012

@ikke No nám bylo řečeno, že každý kalendářní rok se při první návštěvě Dr. zaplatí cca 150 euro a pak už teda nic. no a od příštího roku ten poplatek bude prý cca 300 euro.

ervenka
24. okt 2012

@jarunice suhlasim s @ikke a ku ortopedovi potrebujes najprv papier od huisartsa- musis sa objednat- mozno budete cakat par dni.. Za samotne vysetrenie sa nic neplati, ale napr. rontgen, pripade nejake injekcie uz ano. Aku ma poistovnu tvoj mm? Kto vam povedal o tej platbe 150e?
Osobne by som na ciernu robotu nemala nervy. Zrazu vam stupne odber elektriny, vody. S belasting nie je sranda.

jarunice
24. okt 2012

@ervenka no, když jsme se minulý rok přistěhovali, tak ten kolega, se kterým mm pracuje (taky z ČR) akorát dostal brutální chřipku a že jde po 3 letech, co tu je k Dr. tam napřed musel vysolit 150 euro a pak teprve dostal ošetření, resp. mu napsal 3denní antibiotika a to bylo vše. No takže máme představu, že tady napřed zaplatíme 150 euro u praktického Dr.,který napíše doporučení a pak dalších 150 euro u orthopeda a další prachy za rentgen,léčbu atd.. takže zvažujeme, jestli nebude"levnější" ho na chvíli přihlásit ke zdravotnímu v česku,jedeme tamna týden a za týden oběhat "zadarmo" dr. v česku.