Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
22. nov 2012

@ikke tebe ako pije Eva od narodenia? mne sa to zda este skoro aby mi prespala celu noc. Emma teraz pije 6x za den a kvoli tejto noci to bolo len 5x to sa mi zda fakt malo. Sven v jej veku pil este 7x

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@vever1 to je zvlastne, mne to rucnou ide lepsie ako elektrickou. ale tak kazda je ina. a sama si len tak rucne odsat mliecko ani ja neviem. by mi asi prsnik praskol alebo by som ho napojila na vysavac 😀 😀 ale fakt nezavidim, mozno ti ho odsavacka nevie uchytit, lebo je velmi plny. to sa mi niekedy stalo a tak som isla pod sprchu a pod horucou vodou dobre vymasirovala a potom odsala. no a potom to islo.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@ikke
@vever1 mne Kilian pije 7-8x denne. a aj tak vyzera, dnes som ho vazila kvoli tym castejsim kakanicam a vazi 7.1kg 😖 ma zdzubu na poradni o dva tyzdne 😅 som si raz odsala mliecko lebo rano dlho spal a potom ho vypil z flasky. no a vo flaske bolo 240ml. on je hlados hladny. ale su aj dni ked mu staci 60ml. len rano, naobed a vecer dlho papa. no a asi vtedy aj vela vytaha, ked aj tu flasku zvladol bez problemov a nedovracal sa.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@rybca ja by som si tie sumy overila v poistovni, ze za co to je. raz nam prisiel neznamy ucet a teta z poistovne nam pripomenula za co to bolo. takze ked vam to vysvetlia bude vam to jasnejsie.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

inak baby prisiel nam ucet za porod v nemocke okolo 3.500 euro a vsetko preplatila poistovna. mali sme platit my, lebo som sa sama rozhodla rodit v nemocnici ale vzhladom ku komplikaciam, ze Kilian bol obor a zasekol sa s hlavickou vonku, tak to poistovna vsetko preplatila.

rybca
22. nov 2012

@cestovatelkaandrea no uz tusime, ze mozno za spermiogram, len nam nie je jasne, preco tak neskoro, ked medzi tym uz prisli nejake vyuctovania, aj tak tam bude Lacko volat, aby sme mali jasno a tiez vedeli, po ako dlhom case mozme este cakat vyuctovanie, lebo skutocne roky si pamatat kazde vysetrenie, aby si si to vedela odkontrolovat...

3500 eur je fakt dost, to aby sme zacali setrit, bo ja doma urcite rodit nechcem

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@rybca no nam niekedy chodia vyuctovania az po 3-6 mesiacoch. takze ma to neprekvapuje. ale keby to bolo rok spatne, tak mi to pride divne.
inak ja si myslim, ze ty ani nebudes musiet setrit na porod, lebo ak si dobre pamatam, tak si rodila cisarskym a to pojdes rovno asi sup sup do nemocnice na odporucanie porodnej baby.

rybca
22. nov 2012

@cestovatelkaandrea no vsak to, ze je to uz skoro rok, co sme zacali chodit na gyndu a robili tieto vstupne testy a to ze som rodila cisarskym uz teraz by nemalo prekazat, lebo je to cez 3 roky, ktore doporucuju ako pauzu medzi porodmi, takze teraz by som uz mohla rodit i normalne, ci myslis, preto, ze uz predtym bola indikacia na cisarsky?

ikke
22. nov 2012

@cestovatelkaandrea fuha, moja mala babika ma dnes 6280g 😀 ale ak ma kilian k tomu aspon priblizne primeranu aj vysku/dlzku, je aj 7kg v pohode 😉

vever1
22. nov 2012

@cestovatelkaandrea no ja som tiez nemala problem s nou pred 2 rokmi odsavat. preto nechapem co je to s nou teraz. podla mna ta membana sa asi nejak pokazila. ale mam este jednu v sacku tak skusim to s tou 😉 a ze 7.1kg uf tak to teda poriadny valibuk na 2 mesacne babo 😕 😝 ale on je aj dlhy tak to a zas pri nom strati. a ked sa pozres do tej rastovej tabulky tak je na hranici takze klud 😉

ikke
22. nov 2012

@vever1 v tom veku mi tiez pila 6x a to som ju do toho siesteho pitia musela nutit (budit). teraz pije stale tych 5-6x, ako sa podari

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@rybca hej, kolegova zena rodila cisarskym lebo musela nakolko nevladala vytlacit babatko. teraz s nou ani nediskutovali moznost rodit prirodzene, hned jej naplanovali cisarsky a hotovo. tak mozno by to navrhli aj tebe. alebo aspon rodit pod dozorom gynekologa v nemocnici pri prirodzenom porode. a v takom pripade tiez nic neplatis.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@ikke no momentalne ma 65cm ci je to na danu vysku OK neviem. ale ked ho porovnam s Damianom tak Damian ked mal 65cm, tak vazil 6620g 😅

ervenka
22. nov 2012

Jeeeej ako vsetky deticky pekne priberaju, a rastuuuu. Super. 😉
Mam otazocku- pocas choroby Daniel velmi zle spal, raz dokonca len na mne, v naruci- ako za novorodeneckych cias- no a mlady pan nechce spat v postielke. Aj dnes som ho dala spat, pekne zaspal o 40 minut sa s revoooom (to nebol plac) zobudil, potom zaspal v nasej posteli. A aj to potvorka, ked som sa zodvihla, otvoril oci a hladel na mna kym som si znovu nelahla. Podotykam,ze ma este stale sopliky 😒 moze to jeho odmietanie postielky tym,ze
1- v posteli citi nas=pocit bezpecia
2- obcas sa vysunie na vankus(tomu nie som rada, lebo vankus sa neodporuca do 2. roka- podla nasej dr. dala som pod matrac v postielke uterak, aby bol trochu nadvihnuty) = sopliky mu stekaju dole hrdlom a neupchava sa mu nos
3- mlady pan skusa, co si moze dovolit= amen tma- naucit ho spat v postielke...
DAkujem za tipy. LEbo takto nemozem nic robit, len pri nom lezat aby sa neskotulal z postele- cez den NEdokazem zaspat...

vever1
22. nov 2012

@ervenka no ja si skor myslim tu 3 moznost 😝 my sme svenovi tiez v postielke zvysovali pri hlave kedze maval stale sopliky. a u nas spaval tiez dost casto ale on nemal nikd problem ist spat aj do svojej postele. len teraz niekedy vymysla ako vcera ze maminka musela pri nom spat lebo sa boji 😝

ervenka
22. nov 2012

@vever1 si ma potesilaaaaaa... 😝 On hlavne vecer ked ma zaspat v postielke take revy spusti- susedia si musia mysliet, ze ho tyrame. NA rukach este kym sme v izbicke aj oci zavrie, ale ked ho dam znovu po postielky- protest...

jarunice
22. nov 2012

Hojte, jsem byla 8 dní v česku a utratili jsme neuvěřitelný prachy. Příště se na návštěvu rodiny vykašleme a jedeme na dovolenou do teplých krajů - vyjde to stejně a to jsme měli zpátečení letenky do Brna "jen" za 68 euro. Bohužel jsem propásla Sinterklaase, to mě docela mrzí, protože to tady v tom malým Edamu měli hezky udělanou tu svatomartinskou promenádu s lampionama, v průvodu dětí s rodičema dostali i na několika zastávkách městem bonbony, všude svítily svíčky tak to bylo docela roztomilý, tak škoda že jsem neviděla jak to tu je s Mikulášem.

@ervenka taky myslim, že by se vám rád nakvartýroval do postele 🙂 s Olíkem jsem po jedné jeho nemoci,kdy jsem ho měla v posteli u nás, měla docela problém, protože s postýlky pak skákal rovnou k nám do postele po hlavě, a dlouho to nechtěl vzdát, děti si na tohle zvyknou docela dost rychle 😀 horší je pak dostat zpět do jejich pelesti. No.. a stejně teď chodí k nám, ale to ani jeden nevíme, kdy vlastně přijde, ale tipuju tak mezi 3 a 5h. ráno se nenápadně upeleší mezi námi což je na naší 160cm širroké posteli trošinku stísněné, ale co už 😎

ervenka
22. nov 2012

@jarunice
@vever1 prosim si recept, ako ho naucit zaspat v postielke- ale vyrevat- tzv. kortepain ho nenecham. S tym nesuhlasim...

vever1
22. nov 2012

@ervenka joj tak to ti veľmi neporadím lebo Sven s tým nemal nikdy problém. On spal napríklad týždeň u nás lebo bol chorý a potom som ho dala si postieľky a zaspal bez problémov. U nás to vždy tak bolo, umyť zuby, prečítať rozprávku dať pusu, zapnúť kravičku a spooky lampu a išli sme preč a on si buď spieval alebo zaspal hneď. Problém u nás začal až s nástupom veľkej postele. To som týždeň s ním zaspávala a potom som ho zakaždým keď vyšiel z postele aj 6x do postele ukladala. Teraz už spí pekne ale sme napríklad zrušili čítanie rozprávok pred spaním, lebo vymýšľal a nechcel spať a niekedy má ešte také dni že ho musím 3x do postele ukladať ale až také hrozné nie je. Ale on je už väčší takže ja ho už aj nechám plakať keďže viem že skusa :p

ikke
22. nov 2012

@ervenka nechce spat v postiel;ke cez den, alebo ani v noci? albert spal v postielke cez den az ked sme ho dali okolo 2. narodenin do jeho junior postielky, v babatkovskej nikdy cez den nechcel spat a vlastne tam ani nikdy nezaspaval.
ja si myslim, ze to moze byt aj 1. moznost. zober si do postele knihu a citaj si pri nom kym spi. podla mna ho to o par dni prejde aj ked na zaspavanie v postielke si mozno este chvilu pockas...

palinkova87
22. nov 2012

@cestovatelkaandrea no už mi to dostal aj Nico.. Tobko teplotoval ten včera skončil s teplotami,ale hnačkuje dalej.. a dneska mi začal hnačkovat a teplotovat Nico... hnačkoval už tiež Nico myslela som si že to zo zubov.. ale nie... dostal to isté čo Tobino, bol sním dneska u dr.. Tobko ma antibiotika,ale Nicovi nedala,ževraj on je mocný.. že to dávajú len pri takých ako je Tobko.. lebo Tobino je chudunký.. no tak dúfam,že mu to prejde adílkovi

ervenka
22. nov 2012

@ikke pred tymito chorobami a vsetkymi pataliami pekne zaspal cez den- dala som ho do postielky, trochu sa zahral s tigrikom a o 10 minut spal.. Vacsinou vydrzal 2-3hodky bez prestavky. Vecer- obcas zaspal v postielke, ale vacsinou veeeeelky plac, v nasej posteli zaspal, pockala som 10 min. preniesla som ho do jeho postielky a tam pekne spal, v noci stacilo len dat cumlik a spal dalej. No a teraz cez den este ako tak, ale ked sa prebudi- nasleduje scenar ako som napisala hore. a v noci ked sa zobudi-reeeev+ natahuje ruky ku mne, a zaspi LEN pri nas v posteli. A potom s nami spi az do rana. Ked ho zoberiem pocas noci a dam do jeho postielky, zakazdym sa preberie a place... 😖

cestovatelkaandrea
23. nov 2012

@ervenka no u nas to je kombinacia moznosti 1 s 3. a ked vidi, ze sme dobri a ideme k nemu a dame do nasej postele tak to zneuziva dalej.
ale citanie knihy pri postielke zaberalo doteraz. vzdy ho necham par dni spat so mnou a potom si citam pri postielke. teda lepsie detskej posteli a Damian zaspi.

cestovatelkaandrea
23. nov 2012

@palinkova87 jooj tak nech sa rychlo vyzdravie. a ty ako? ty dufam nehnackujes od nich.

cestovatelkaandrea
23. nov 2012

@vever1 ja som kludna ale teta z CB moc neee 😖 som zvedava co mi povie 😅 ale asi to pojde jednym uchom dnu a druhym von

palinkova87
23. nov 2012

@cestovatelkaandrea ahoj.. nie nie.. ja naštastie nehnačkujem🙂 dúfam,že ani nebudem.. manžel to už dostal.. ale jemu to naštastie rychlo prešlo.. len drobci nejak nič.. 😒

cestovatelkaandrea
23. nov 2012

@palinkova87 tak predsa len deti su citlivejsie ako dospeli. tak davaj na seba pozor aby si to nechytila aj ty.

jarunice
23. nov 2012

@ervenka u nás to trvalo 2 týdny odnaučování a jediný co můžu poradit je TRPĚLIVOST. Olík nikdy moc v té postýlce neřval, protože z ní po hlavě vyskočil a vlezl do naší postele, takže jsem ho zase vždycky vzala a dala do postýlky, scénář se opakoval, až jsem nakonec musela zůstat ležet u postýlky a po tmě jsem mu vyprávěla nějakou smyšlenou pohádku dokud neusnul. Po dvou týdnech už nevyskakoval. Ale když pak přišel někdy v noci nebo nad ránem, tak už ho nepřendavám a necháme ho do rána spát u nás (stejně se nám nechce zvedat 😀 ) ale to spaní u nás bych chtěla po 3-4 roce max. odbourat, aby jsme ho tam neměli pořád. Zatim nám to tak nevadí, protože je roztomilý batole a rádi se pomazlíme ;)

palinkova87
24. nov 2012

@cestovatelkaandrea no už som chytila ☹((((((

jarunice
25. nov 2012

Tak jsem včera dělala takovej jednoduchej koláč s polevou na kterou jsem dávala marcipánový něco co jsme vyrobili s Olíkem, ale dortík se konečný verze ozdob nedočkal, snědli jsme ho dřív, a taky Olíkovi začalo chutnat sladký a marcipánový trpaslíci obzvlášť 😀