Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
17. feb 2013

@vever1 no nieco som pokupila uz aj ja z cisla 50/56 no ja budem mat male babo ako to vsetci tvrdia.. tak bude asik aj v tom plavat.. ale vsak za mesiac dva nemam problema.. a budem sa smiat ako pri Nicovi.. 😀 ze jaka je ´malunka´ hihi 😀 😀 😀 😀 ale ak nechces predavat nemusis.. ja sa len pytam, ze ak nahodov. 😉 😀 je super, ze tu mas od koho pozicat 😉

cestovatelkaandrea
18. feb 2013

@rybca neboj urcite sa dobre rozhodnete. mozno by stalo za zvazenie aj skolku keby si chcela. Matko pojde coskoro do skoly, takze pre neho by si nemusela nic zhanat potom, ked by si robila len vtedy kym by bol v skole.

rybca
18. feb 2013

@cestovatelkaandrea ja viem, ale u nas je skolka 7,50 na hodinu a zatial co som videla, nevzbudzovalo to vo mne moc doveru, napr skolka co je pod PSZ ma vonku take prenosne postielky, ako budy pre psov a velakrat tam nechaju dieta plakat, alebo co som praxovala v kinderdagverblijf, tak tiez ziadna slava, asi som len narocna..🙂 no uvidime, tak ci tak sa mi ese z prace neozvali, tak sa s tym este nebudem zaoberat..🙂

vever1
18. feb 2013

@palinkova87 ja nemam problem predat 😉 ja ti len pisem ze ja toho vela nemam. lebo vacsinou vsetko mam od tej kamosky a tie jej veci predavat nemozem lebo jej ich musim vratit. A hej je to super lebo to dost pomoze. ja som napriklad pre svena tiez vela veci dostala od kakoskynej svagrinej. samozrejme ze som si aj ja nieco pokupila. ale do toho prveho roku som veru vela nekupovala a teraz este menej lebo teraz mam fakt skoro komplet vybavu. jedine co musim sama dokupit su body (ale tych som tiez vela nekupovala lebo som pouzila po svenovi ak tam samozrejme auticka nie su xixixi) a obcas si urobim radost a kupim jej nieco aby mala aj od nas 😀 no a par veci sme dostali ked sa narodila ale to ide az od velkosti 68. A ja som zas napriklad pozicala svoje veci po svenovi tej kamoskynej segre lebo ona ma zas chlapca. tak sme sa aspon s kamoskou vyrovnali 😀

vever1
18. feb 2013

@ikke @cestovatelkaandrea no tak baby ako vam spia drobci? uz sa umudrili? u nas je to uz 3t katastrofa. budime sa aj 5x za noc a vzdy to zacne tak okolo 3. ale uz sme presli na nutrilon tak kedze vypije za den 1liter mlieka viac uz dostat nemoze 😖 ale teraz neviem ci to je tym ze ma hlad lebo ked dame dudku tak spi pol hodku alebo len potrebuje mat dudu ale ken ona ju pre dtym ako zaspi vzdy vypluje. tak som zvedava ako dlho to bude trvat. Pri svenovi sme sa 7 mesiacov nevyspali 😖

nelka012
18. feb 2013

Ahojte Babuľky potrebujem pomoc ,,, viem že moja otázka sa netýka tejto témy ale neviem čo mám robiť... Dnes mám termín pôrodu a neviem či mám kontrakcie neviem ich rozoznať od poslíčkov ,,, som prvorodička a malé mám celé tehu na ľavéj strane od včera mám chvílkové bolesti ktoré idu od ľaveho vaječnika a postupuje to do krížov ,,, síce to neni až také hrozné ale niekedy tie tlaky su dosť bolestivé neviem čo mám robiť prosíím poradte my ,,, budem Váám vďačna za kažždu odpoveď

ikke
18. feb 2013

@nelka012 chod do porodnice.

@vever1 klopklop, dnes v noci spala, ale neviem, ci si tym len nekompenzovala tu noc predtym, ked mala zurku 2x1.5h 😝 inak ved uz mozes dat emme kasu na veceru, mozno to pomoze, eve to tusim trochu pomohlo, spava o dost lepsie odkedy ma 2 prikrmy denne 😉

nelka012
18. feb 2013

@ikke hm,,, nechcem tam vyzerať ako hlupa prvorodička ktorá ani nevie či su to kontrakcie aebo poslíčkovia

ikke
18. feb 2013

@nelka012 tak si chod dat teplu sprchu. akto prejde, su to poslickovia, ak su to naozaj kontrakcie, bude to pokracovat a asi este zosilnie. a vobec, ako casto to mas? ako daleko mas do porodnice?
myslim, ze v tvojom stadiu tehotenstva ta v porodnici urcite nevysmeju, radsej byt hlupa prvodoicka nez porodit doma bez pomoci, ci nie?

nelka012
18. feb 2013

@ikke no ved to je jasne mas pravdu moja ... ono mam to v intervaloch 6-7 minut ,,,, ono je to chvilkove a potom to prejde ta bolest mozno trva 15sekund a prejde

ikke
18. feb 2013

@nelka012 no len si pekne tych 15 sekund odstopuj, mozno budes prekvapena, ze uz je to nie 15 ale 50 sekund a to uz by si mala byt na ceste do porodnice. nespekuluj, mas to pravidelne a dokonca dost casto.
ak ti to pomoze, my mame tu v pokynoch, ze pri bolestiach trvajucich asi 1 munutu a opakujucich sa kazdych 5-10 min. pocas 1 hodiny treba volat porodnu asistentku.
nemas telefon do porodnice alebo na svojho lekara?

nelka012
18. feb 2013

nie nemam práveže číslo ,,, uvidim moja ale ináč dakujem že si si nasla cas a ze si my poradila dakujem ti pekne moja 🙂

karra
18. feb 2013

ahoj, ja ked som rodila, minuly rok v oktobri, tak som volala porodnej asistentke, mala som kontrakcie kazdych 3 az 5 minut a trvali asi 40 sekund.. Ale odbila ma s tym, ze mam znovu zavolat az ked budu kontrakcie dlhe aspon minutu, ze pri nich sa otvara krcok.. A take prisli asi o hodinu a pol.. Tak kludne este pockaj chvilku.. Ja som mala od zaciatku kontrakcie take bolestive, ze som si bola ista, ze to uz je ono 🙂 Drzim palce, nech vsetko prebieha hladko a tesite sa uz skoro zo zdraveho babatka

cestovatelkaandrea
18. feb 2013

@rybca my sme kvoli tomu zlemu pocitu skolku vymenili. sice musime dochadzat o kilometer viac, ale s touto skolkou som spokojna. aspon zatial a vidim, ze Kilian je v pohode ked odtial pride domov. a to mate fakt dost drahu skolku. my platime 6.15 za hodku a takmer dve tretiny z toho nam preplaca stat. to si tiez mozes vyratat na nete na toeslagen.nl kolko by ti dali. urcite ako pracujuca mama neplatis celu sumu.tak si to preratajte s Lacim a budete vediet viac. 😉 daj potom vediet ako ste sa rozhodli.

cestovatelkaandrea
18. feb 2013

@vever1 ahojki, no tak ten nas spi najprv tak od 21.00 do 1-2 hod v noci. Potom sa musi trosku napit a potom sa budi cca kazde dve hodky. Trocha sa napije a opat zaspi. Asi je to teraz kvoli zubkom, lebo spodne jednotky ma dost naliate a bolestive. Takze do tej 1-2 v noci spi s Damianom v ich izbe a potom uz len so mnou v posteli, lebo inak by som sa nevyspala. To uz len vyhniem tricko a sup drobec pi 😀 Mozno je Emma nepokojna tiez kvoli zubkom.
Ako inak prebiehalo odstavovanie? Nebol ziaden problem s Emmou a u teba s prsiami? Skus jej v noci dat vypit iba prevarenej vody troska, mozno ju to upokoji. Ja kojim kolko Kilian chce a niekedy do seba stiahne aj cca 1200-1300ml mlieka. Kedy planujes zacat s prikrmami? Mne uz vsetci hovoria, ze mam zacat, lebo ma uz 8.8kg a pije vela mlieka ale ja neviem preco stale cakam kym bude mat 6 mesiacov.

cestovatelkaandrea
18. feb 2013

@nelka012 asi ti zacina porod, radsej by som do tej porodnice isla 😉

rybca
18. feb 2013

@cestovatelkaandrea no vsak hlavne musim vediet postoj posty, vzhladom na to, ze vsetci mi hovoria, ze to predlzenie nie je tu zvykom, tak sa skor pripravujem na tu domacu ulohu a premyslam co budem robit, kedze nie som typ, co by stale po dome s prachovkou behal, so sklom a cinom to bude nebezpecne pri malom babatku (ulomky, chemikalie), tak si musim najst nieco ine, uvidim, mozno oprasim kneple s valcom..🙂

vever1
18. feb 2013

@cestovatelkaandrea
@ikke joj baby ja by som si začala. To bol môj pôvodný plán keď ukončíme 4 mesiac ale máme problém :/ odkedy mala závadka piť um tak sa mi vyvádzala okolo pusinky a ma strašne riedku žltú kaku. Ervenka vie o com hovorím. Lebo sa jej pomáhala keď ju strážila. Ona sa tak poslala že to ma až na krku a fakt voda. Tak som bola minulý týždeň v stredu u dr lebo sa bojíme či nemá alergiu na bkm a tá slávna doktorka nás odbila že to si veľa detičiek musí zvykať na prechod z mm na um a že to môže trvať aj mesiac a že tie vyrážky to ma z toho že slintá :/ zaujímavé že to všetko začalo keď začala piť um. No a máme počkať , však čo iné sa tú robí že, tak 2-3t a že keď to neprejde alebo sa zhorší tak sa máme znovu ukázať. Tak som aj do cb sla ale samozrejme celý týždeň tam neboli kvôli karnevalu no a tento týždeň robím po, ut a str tak tak vo štvrtok nabehnem čo mi oni povedia. Tak radšej ešte nič nechceme skúšať aby sme jej náhodou ešte horšie nenarobili. No a odstavovanie bola tiež katastrofa. Emme nič nevadilo hlavne že dostala papať 😝 na začiatku to išlo v pohode, po 1,5t som mala už len ranné kojenie čo som už len odsavala lebo Emma začala mať zas biely jazyk no a som si to pomaličky regulovala aby sa mi netvorilo veľa mlieka a keď už som myslela že to bude ok tak sa mi to zas mlieko vratilo a mala som ich ako skaly :-/ som sa tento týždeň už aj zväzovala, zrušila mliečne výrobky a málo pila. Keď už som myslela že sa toho mlieka nezbavím tak sa mi to konečne včera uvoľnilo a už ma to ani nebolí. Len sa mi ten spruw vrátil čo nie som nadšená lebo ma dnes celý deň boleli bradavky ale už to nejak vydržím. Dúfam že keď už mliečko vôbec nebude a prestanem v noci nosiť podprdu tak mi to postupne zmizne a keď nie tak si pôjdem po tie lieky 😉

vever1
18. feb 2013

A sorry za chyby ale píšem z mobilu 😝

lubkasungirl
18. feb 2013

zienky chcem sa opytat,ze ci neviete,kolko sa cca caka na formular E106 zo zdravotnej poistovne... manzel caka uz viac nez mesiac.. 😒

ervenka
18. feb 2013

@vever1 hej, viem o com hovoris, chuda Emmka. Inak veeeelka krasavica a usmievava slecna.

@lubkasungirl nepotesim ta, u kazdej poistovni je to inak, niektore poistovne robia velke problemy alebo jednoducho formular nevydaju- dovod- no lebo medved. 😒

jarunice
19. feb 2013

@cestovatelkaandrea já bych taky počkala do 6.měs.-někde jsem četla docela moudrou věc, že příkrmy se mají dítěti dát když mu vyrostou první zoubky, že je to znak toho, že už tělo začíná být připravené rozmělnit potravu 🙂

no a k tomu stěhování.. to už jsme po 1.roce si tak nějak řekli, že NL nebude naše vysněná země 🙂 Všechno dobrý, ale jsme tu nějak bez těch starých přátel a rodiny trošku smutní.. prostě to není ono. Integrace neproběhla uspěšně 🙂 ale měla bych na Vás všechny dotaz, jestli byste mi ohledně Vaší integrace-asimilace poskytli rozhovor ?(je to téma na mojí školní práci) Až bude trošku svítit sluníčko, duben-květen,tak bych si za Váma udělala výlety...

@vever1 držim pěsti ať je malá brzy ok, a nechceš zkusit spíš začít tím HA (hypoalergenním) mlíkem?? jestli se to tu v NL dá sehnat?

palinkova87
19. feb 2013

@vever1 okik tak to mi potom pofot. Ale kupila by som to az nabuduci mesiac. Bo tetaz mi to nedovoluje fin.situacia

zunka26
19. feb 2013

Ahojte je tu niekto okolie rotterdam najlepsie maminka so 7 , 8 rocnym synom, ja mam tiez takeho doma no a chcem mu najst kamarata slovenskeho, ceskeho 🙂

zunka26
19. feb 2013

@jarunice da sa kupit v lekarnach aj v drogeriach myslim

ervenka
19. feb 2013

@rybca 7.50/ hod a tak sa "staraju" o deti? Neuveritelne.... 😠
@jarunice HA- kruidvat, DA, v lekarnach- da sa kupit, ale my mame doktorku zazracnicu, ktora ma na podavanie specialnych mliecok veeeeeeeeeelmi zaujimavy nazor. A na liecenie vo vseobecnosti tiez... Este stastie, ze su tam 2 dr.- chlap je normalny, ale nerobi casto. Navyse o par rokov pojde na dochodok= zmenime dr. Zenskej neverim po skusenostiach s Dankovimi uskami...
Ak budes chciet, si u nas vitana na rozhovor...
Ozaj, v sobotu sme sa divali na National Geo- scam city a Praha je teda zaujimava, hlavne taxikari z Euro Taxi... "Pekna vizitka" 😔

vever1
19. feb 2013

@jarunice no som sa pousmiala s tymi zubkami lebo mam kamosku ktorej syncekovi vysiel prvy zub az po 1 roku 😝 a s tym mliekom ti uz ervenka napisala. som rozmyslala ze si ho kupim lebo vsak sa da vsade zohnat ale pockam este do stvrtka a co mi povedia v CB. oni maju predsa vacsie skusenosti s detmi ako nasa slavna dr 😖 a si u nas vitana 😉
@palinkova87 vsak mas cas. potom si mozes rovno uz aj 62 zobrat lebo zaciname z toho vyrastat 😀 lebo v 50/56 mam fakt asi len 6 veci xixixi

lieverd
19. feb 2013

Ahojte, podle ceho se tady vybira creche? Kdyz pominu, ze chceme aby to bylo blizko a cenove jsou srovnatelne? Je treba neco, na co si dat pozor? Diky.

rybca
19. feb 2013

@vever1 s tymi doktormi je to asi fakt lepsie na svk, si myslim, ze je lepsie, ze tam deti chodia na poradnu aj s chorobami k jednej a tej istej osobe, ktora je dennodenne v kontakte s detskymi problemami a vie sa fundovanejsie vyjadrit, nehovoriac o tom, ze ten slovensky pediater dieta skutocne spozna, tu na CB sme boli u doktorky (nie sestricky) asi 3x a zakazdym tam bola ina doktorka, sestricka je nastastie len jedna, co bola aj u nas na prvej navsteve a aspon nas spoznava, ked tam prideme..🙂

cestovatelkaandrea
19. feb 2013

@ikke a ty si kedy zacala davat prikmy? a od kedy si davala ten druhy? prvy je predpokladam nieco zeleninove. ja som pri Damianovi zacala ked mal 5.5 mesiaca zeleninou ako mrkva, zemiak, brokolica, karfiol, mesiac na to som mu zacala davat ovocne presnidavky a potom ked mal cca 7.5 mesiaca tak som mu zacala davat tie detske jogurty s keksikom. Neviem ci som nezacala s prikrmami skoro, lebo mal problemy s pokozkou. Vyzeral ako slaby atopik, hlavne v lete a na jesen. takze neviem, ci som nieco neunahlila. Kilian je ale iny ako Damian, je to OBOR, takze by mozno aj jeden cisto zeleninovy prikrm zvladol. Ale v knihe z CB citam, ze do ukonceneho 6 mesiaca materske mliecko staci. Tak neviem 😖