Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
20. feb 2013

@vever1 ano, som pod dohladom gynekologa v nemocnici, ale doteraz, teda tie 2 navstevy co som tam bola uz ako tehotna som bola len s doktorkou a ona len robila sono a odpovedala na otazky, a ze po tej druhej navsteve sa to uz bude striedat, raz asistentka (teda teraz v piatok) a potom zase ona v 20tt echo, tlak a moc mi zatial nekontrolovali a ani nekazali doniest.

a odspodu ma nebudu vobec kontrolovat? ako zistuju potom ci sa zena nahodou predcasne neotvara?

ervenka
20. feb 2013

@rybca ak chces meranie dlzky krcka maternice musis si o to POZIADAT- v ramci 20tt sono. Nerobia to automaticky.

rybca
20. feb 2013

@ervenka nechcem, len ma to zaujimalo, z prveho tehotenstva mam skusenost, ze moj krcok drzi pokope ako helvetska viera...🙂 ja som rada, ze sa mi tam nesparaju...🙂

vever1
20. feb 2013

@ervenka aj mne to vadi, lebo si ta pohadzuju ako lopticku 😠 a hlavne co mi velmi vadi je ze na vsetko musis cakat a cakat a nikto nic nerobi kym si nebuchnes do stola alebo uz je neskoro. 😠

vever1
20. feb 2013

@rybca tu ta nikto nepozera odspodu. cele tehu nie. oni su nazoru ze sa tam nechcu zbytocne hrabat aby nezaniesli nejaku infekciu 😉 a tak ako citam tak ty si prve tehu prezivala na Sk. joj tak to len uvidis rozdiely 😝 no oni ti odteraz uz budu merat tlak lebo to ej standartne vysetrenie ako aj pocuvanie srdiecka a prehmatanie bruska. ono v podstate maju v nemocnici to pocuvanie srdiecka ako sono, oni to tam tak kontroluju cize zakazdym ked prides na kontrolu tak ti urobia sono 😀 cize ak chces vediet pohlavie a napriklad v 20tt to nevidli tak ti to mozu povedat neskor ak ich pekne poprosis 😀
a ozaj ten moc nekontroluju tu vobec. ib pri prvom tehu je to od neviem ktoreho tyzdna ale ked napriklad bolo pri prvom tehu vsetko OK tak uz moc pri druhom ani nekontroluju. teda u nas to nerobia. ale ja som mala preklamsiu pri svenovi tak u mna boli povinny :-P

ervenka
20. feb 2013

@vever1 ved alles komt goed...
A ze sa boja aby nezaniesli infekciu? VEd prezervativ na tu sondu od spodu a 1razove rukavice na ruky. 😀
Mne kontrolovali moc od 36tt. A inak, rozpravala som sa s tehu kamoskou a povedala,ze ta nasa slavna verlos. sa prestahovala a ze asistenta tam robi ten sialeny chlap. Uz len z nech by som mala vysoky tlak... 😝

vever1
20. feb 2013

@ervenka o kom hovoris? teraz nie som v obraze 😝

rybca
20. feb 2013

@vever1 ano, prve som mala na svk, ale starostlivost bola aj tak des a hruza, bola som na vsetko sama, cize viac nervozna zo vsetkeho a doktorka velmi empaticka nebola, tlak si uz kontrolujem sama doma a moc si o chvilu tiez zacnem, este mam velku zasobu lakmusovych papierikov z prveho tehotenstva...🙂 teraz som nejak pokojnejsia, takze mi bude uplne stacit, ked budu kontrolovat srdiecko..🙂) no a merania v 20tt..🙂

ikke
20. feb 2013

@ervenka tak som zas o kusok mudrejsia 🙂 ale pripustam, ze u nas to moze byt trochu inak, nastastie sme s detmi zatial ziadne odporucanie na vysetrenie nepotebovali.

ikke
20. feb 2013

@rybca v 15-16tt budes asi prvykrat pocut bit srdiecko 🙂

rybca
20. feb 2013

@ikke ale nie, kedze som uz predtym chodila do nemky na folikulometriu, tak prve sono aj so srdieckom robili uz v 8tt a druhe v 12tt, ale vak som videla uz skor, asi v 4tt, lebo som bola na sone brucha z interneho a upozornila som ich, ze som asi tehotna, tak na zaver kukol cez brucho dolu a bolo vidno vak..🙂))

ervenka
20. feb 2013

@vever1 o Gitte, a jej mnanzelovi. A inak, ze ju pacientky alebo klientky volaju Ijskoningin...

ikke
20. feb 2013

@rybca videla ano, ale teraz ho budes aj pocut 😉

rybca
20. feb 2013

@ikke no vsak som ho uz pocula..🙂 doktorka tam nieco stlacila a pocula som..🙂 aj obrazovka sa jej rozdelila na obrazovu cast s babatkom a zvukovu cas s oscilogramom..🙂

ekira
20. feb 2013

ahojte dievcence.mam jednu otazocku na vas.ktora vie dobre po anglicky a bola by taka mila a prelozila mi jeden list do anglickeo jazyka?

vever1
20. feb 2013

@ikke v nemocnici pocujes srdiecko uz skor, lebo to robia ako sono a oni stale pri sone pocuvaju aj ozvy...to je orzdiel s verloskunidge ktora ti zacne pocuvat sdiecko az v 15-16tt 😉

@ervenka gitta sa prestahovala? vsak to bol ich dom a to teraz toho sialeneho chlapa myslis jej manzela? lebo ja som ho nikdy nestretla 😝

xixixi mne dnes vecer volala kamoska ze zajtra u nej stretko o 10. ja som na to uplne zabudlaaaaaaaaaa 😕 😝 tk moj den zajtra vyzera nasledovne. 9:30 fyzio (moj chrbat), 10:00 kamoska, 13:00 CB a 13:30 terapia Sven no super mama co vam poviem 😝 budem musiet stretko s babami zrusit lebo fakt by som sa len nalietala zajtra 😖 aj ked je pravda ze mi este neprisiel nijaky papier o potvrdeni zajtrajsej terapie. oni sa musia nudit a asi maju aj nadbytok papieru lebo kazdy piatok dostavam list kde stoji rozpis terapii na dalsi tyzden a cas. (rozumejte 3 riadky na papieri) a tento tyzdne nic nedoslo lebo minuly mali prazdniny kvoli karnevalu tak som cakala ze list dostanem v utorok nic ani dnes, tak tam budem musiet asi zavolat ci to plati lebo sa mi tam nechce trepat zbytocne 😝

ervenka
20. feb 2013

@vever1 prestahovali sa, ale som zabudla napisat, ze to len v B-E. Uz nie Abdijlaan, ale pri Durendaalweg- cca 5 minut od teba. A ano, jej manzel. bleeee.... 😝
Musim pochvalit toho naseho krpca, uz je jeho chrbatik uuuuuplne v poriadku. Vcera som mu skusila dat mandarinku, aj mi uchmatol paradajku z taniera a ziadna reakcia. Vobec sa nevysypal. Tak dufam,ze to mame za sebou. A inak, velmi dobry je krem od LaRoche-Posay CICAPLAST baumeB5- na suchu,podrazdenu, exzemovu pokozku, pomohol aj nam+homeop. z SVK... ;)

vever1
20. feb 2013

@ervenka no to sa nemohli prsstahovat skor kym som este bola tehu? som to mohla mat na skok 😝 no a ten krem si kde kupila v lekarni? lebo ja som kupila emme na tie licka a ten vysyp zwitsal ale nejak nepomaha 😖 stale to ma suche a cervene 😖

vever1
20. feb 2013

@ervenka jaaaaaaaaaaj ja uz som to konecne pochopila to este tie tehu hormony vo men 😝 ja ze sa prestahovali z toho domu ale mi to neslo do hlavy preco pises v ramci B-E a tak som si to este 2x precitala xixixi a uz chapenziiiiiiiii. ja asi aj viem preco, lebo uz ku koncu mojho tehu im tak robili problemy s tou miestnostou. predtym sme chodili vo stvrtok vecer ale im to zrusili a potom so posledne 2 razy bola v pondelok vecer. tak zrejme sa neja tam nedohodli a nasli si ine priestory a ten jej manzel je porodnik? som nevedela, ja ze on len telefony dviha 😝

ervenka
20. feb 2013

@vever1 ano v nasej lekarni Lange Stigh- 9,35 e. NAm jedna tuba vydrzala mesiac. povedz, ze ditko ma asi exzem, ze chcem vyskusat, ze ci nemaju aj testery-mozno bude tester priamo aj z kremu- nam vtedy dali do kupela aj po kupely mensie balenicka zadarmo. + dostanes spaarkaart=6 razitok= jeden vyrobok zadarmo. Davam Dankovi aj na licka, lebo ich mal suche, a uz ich ma pekne...
a switsal je ble- vela deti praveze reagovalo na switsal. Pokial to obsahuje paraben, petroleum jelly, tak jedine na topanky. Bolo o tom aj v Ouders van nu. 😒 Ach ta kozmetika- clovek si mysli,ze pomoze a prave naopak. A to nam najprv dr v CB kedysi davno poradila vazelinu a jeto uplne zle. Vazelina voooobec nelieci.
On nastastie LEN meria tlak, strci palicku do mocu a zapise... JEho dotyk by som nezniesla... MAla som dost z Gitty...

jarunice
21. feb 2013

@ekira ahoj, jak moc anglicky? 😀 obchodní ang.moc nedávám, ale běžnou zvládnu.

Jinak díky všem za pozvání na rozhovor;)

Já Vám nějak nevim z těch NL doktorů.... celá země je docela milá, ale ta zdravotní péče jde nějak mimo moje chápání.

palinkova87
21. feb 2013

@cestovatelkaandrea potom ma to naucis🙂)))

ekira
21. feb 2013

@jarunice ahoj vdaka za reakciu,ale ervenka sa uz na to dala 🙂

cestovatelkaandrea
21. feb 2013

@rybca Kati v 15-16 tt len pomeraju tlak, pozrie brusko, popocuva tlkot srdiecka a opyta sa ta, ci nemas nejake problemy s ktorymi by ti mohla pomoct. a sa mi zda, ze jej prisli vtedy aj vysledky z rozboru krvi a dzubala ma ze mam jest viacej vitaminu D 😀 lebo uz vtedy som ho mala pomenej.

cestovatelkaandrea
21. feb 2013

@palinkova87 co, akoze? kurz varenia v parnej rure?no ak ju nemas doma, tak ti moc nepomozem 😀 ale ak planujete kupit tak potom rada. my sme kupili teraz do novej kuchyne a v sobotu sa idem v nej ucit piect/ varit 😀 😀 😀 dufam, ze nevyparim cely dom 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
21. feb 2013

@vever1
@ervenka
@rybca baby ja mam od mojej porodnej baby, ze ony nerobia vnutorne vysetrenia hlavne kvoli tomu aby sa zena zbytocne nezacala predcasne otvarat. vraj casta kontrola zospodu, moze sposobit otvaranie krcka. 😒 tak asi aj kvoli tomu to nechcu robit. mne to celkom vyhovovalo, lebo tiez to nemam rada a este k tomu s velkym bruchom to bola sialena predstava.

cestovatelkaandrea
21. feb 2013

@ervenka dik za typ na krem pre drobca. skusim si ho zohnat aj ja a ked bude treba pouzijem. on mava na jar, v lete a zaciatkom jesene dost casto problemy s pokozkou.
A Zwitsal je fakt des... Damian vzdy po nom chytil reakciu a dokonca aj Kilian nan nereagoval dobre. Teraz musim na Kiliana kupovat speci kozmetiku pri ktorej oci prevraciam, ked ju kupujem...

rybca
21. feb 2013

@cestovatelkaandrea som myslela, ze vysledky uz maju a ked nevolaju, tak su ok, tak teda som zvedava teraz, ci su ok..🙂

ako vas tak citam o tom Zwitsale, tak aj ked Mati v neskorsom veku s nim nemal problem, pre babatko si asi dam doviest Bubchen, to mame vyskusane..🙂

palinkova87
21. feb 2013

😝 @cestovatelkaandrea tie prikrmy ako robis... ja som to este nerobila.. 😀 a co je teraz v mode parna rura

ervenka
21. feb 2013

@rybca
@cestovatelkaandrea ja som od zaciatku pouzivala nivea pre deti/babatka. Doniesla mi to moja mama, je fakt ze aj pocas tehu boli nivea mlieka jedina kozmetika, z ktorej vone mi nebolo zle. Da sa tato kozmetika kupit v Be, alebo DE ale tu v Nl eee.