Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

erique12
4. júl 2013

@ervenka
ahoj, no citam, ze to mas tazke zena. a nesla by si teda na cas na spat na slovensko byvat k mame, ako sa hovori, trochu sa ukludnit a rozmysliet si, co dalej? mozno aj na pokec so psychologom, aj na slovensku, kde by ta vedeli lepsie pochopit.... no v kazdom pripade, drzim palce, nech sa z tato situacia zlepsi pre vsetkych.

rybca
4. júl 2013

@cestovatelkaandrea kde je to teplo?..🙂 ale viac netreba, sa potim aj bez toho, sedim na sedacke len tak v spodnom pradle, rychlo sa postavim a aaaaaaauuuuuuu, brucho sa mi prilepi o stehna..🙂 neskutocna bolest..🙂 inac som dost citliva na zmeny pocasia, jeden den pekne, druhy dazd, ale inac v pohode, jeden dva dni v tyzdni som grogy, to si myslim, ze akurat drobec rastie, vtedy som uplne ako vycicana, len by som spala. A Matyas je cim dalej tym zivsi a drzejsi, ked sa mu nieco nepaci, zecne ratat 1,2,3, a potom Mama chod spat. A recniiiiiiiiiiiiiiiii, vsetko komentuje, aj medzi sustami musi mat 3 minutovy monolog otazok. Ale myslim si, ze sme zatial na tom dobre, ze je to len otazka vyvoja, chlacholim sa, ze su na tom niektori rodicia i horsie..🙂)))

rybca
4. júl 2013

Jaj a este nieco, neviem ako vase skolopovinne deti, ale to nase musim niekedy cez obed prezliect, co je taky spinavy a dnes som ho musela aj sprchovat, bo mal cierne flaky na nohach a neslo to len tak dolu, no hruza, ked to takto pojde dalej, tak mu budem muset kazdy tyzden prat (este stale mu perem zvlast, tak to vyjde tak raz za 2 tyzdne).

ervenka
4. júl 2013

@cestovatelkaandrea mama pracuje lebo musi. Dochodci to maju zlozite na SVK. Ale napr. ona este stale chodit davat krv, aj dnes bola ;)
@erique12 pokial mam v Nl pracu, tak na SVk max. 2 tyzdne. Postarcina ma aj bavi. Uz som zazila aj to,ze deti skakali od radosti, ked som doniesla to co si objednali. Aj mamicky zavislacky na h&m.nl ;) Ale navrhla som mm, aby sme isli na sedenia- on sa ma spytal,ci mam problem s nim. Ciastocne aj s nim, ale jeho rodina je problem no.1 aaach jaj. potom mi povedal,ze on si uz zivot nedokaze bezo mna predstavit, ani bez naseho Buba. Ze sme pre neho doleziti atd. Ze budeme pracovat na nasom vztahu ;) Ved ja viem, ze zivot so mnou nie je jednoduchy, ze som prchka, tvrdohlava, no levica. vrrrrr
@rybca Takze si uzivat verlof. 😀 dnes bolo celkom dobre, pofukovalo, ale v SO bude cca 24 stupnov. Ozaj mam otazku. MAm uz vastwijk a od 19.8. sa bude menit plan cesty roznosu. Ze su pozvani "vastwijkari" aby to prediskutovali. LEnze ja som ziadny list nedostala, ani email nic. Nevies, kde by som o tomto nasla info? Ci rovno zavolat nasemu sefinovi? diky.

rybca
4. júl 2013

@ervenka takze levica..🙂 aj ja som levica..🙂 netusim, ak ti to neprislo mailom, skus este kuknut mijnpostnl v dokumentoch a ked nic, tak len spytat sa veduceho, mne chodili pozvanky na porady mailom a este to bolo aj vycapene v depe

ervenka
4. júl 2013

@rybca no v depe bolo oznamene, ale len ze NIEKTORI pojdu a maju informovat, ale co z toho, ked napr. hoofddepod moju wijku nepozna. ale popozeram.
aj @vever1 je levica

erique12
5. júl 2013

@ervenka
no super, vidis, ze sa naslo aj volaco pozitivne 🙂
a je to tazko s rodinou..... z vlastnej skusenosti viem, rodinu a ani nikoho ineho nezmenime.... ale mozeme zmenit svoj vlastny postoj... pozitivne myslenie a svet je hned krajsi ;)

ervenka
5. júl 2013

@erique12 pozitivne myslim, ze ich tak skoro neuvidim- teda okrem ut a stvr. ked chodi svokra ku nam. A na ziadny vilet a la cela rodina sa uz nahovorit nedam. Striham meter- o mesiac je tu posila z SVK. A mozno budu aj dobroty (ale to nemusi, staci, ze pride) 😀 😉

erique12
5. júl 2013

@ervenka
musis sa nad to povzniest... povzniest nad tu iluziu, ze ti niekto chce zle... p 😖 pozri, svokra vychovala tvojho muza, takze asi az taka hrozna nebude, nie? 🙂
tak super vidis, pride ti navsteva, nebudes sama🙂

ervenka
5. júl 2013

@erique12 hehe 1 sestra emocionalne a trochu aj v hlavicke mimo- je na tabletkach (ked mala 17 niekto ju prepadol v kvetinarstve, kde robil prilozil jej noz na krk a doteraz sa z toho nepozbierala- lebo arme onze Bernadettje, jeho brat ked bol maly spadol zo schodov, mm vypil otravu na potkany- svokra ho liecila ibuprofenom 😕 , najmladsia ja zakriknuta. chces aj detaily?
Vsetky deticky pekne drzi pod kridlami, leeeeeen aby nikde nesli, lebo sa im isto nieco zle stane. Preto ani svagor nesiel na zakladnu voj. sluzbu. On bol posledny rocnik. LEbo bleeeeee eee, isto ho donesu v cinovke.
Pred 2 tyzdnami som prisla domov, Daniel rozseknuta pera- nikto nic tak som sa spytala,co sa stalo, ona ze niiiiic, spadol na velku kocku. Aj ho videla, ze spadne, lebo bezal, ale nechala ho tak. Hlavne,ked Sophia spadla zo stolicky aj to nie na hlavu, letela s nou na pohotovost. Povedali sme im, aby nekrmili Daniela svojim jedlom, tzn. kazdy ma svoj tanier a nevyjadame z inych. V eftelingu- svokor- pod Daniel odhryzni si. Vies, takze trochu respektu by nezaskodilo. Nezda sa mi,ze by som trpela nejakymi iluziami. A mimochodom, aj mm pripustil, ze keby ich vychovali trochu viac priebornejsich, nic by sa nestalo. :-P

erique12
5. júl 2013

@ervenka
jaaaaj... zeby svokra na teba ziarlila a chcela ta takymto sposobom otravit z rodiny? 😕

ervenka
5. júl 2013

@erique12 sarkazmus alebo sa naozaj pytas?

erique12
5. júl 2013

@ervenka
co si o tom ty myslis, to som sa pytala, ale mas pravdu, do detailov netreba ist tu na tomto fore.

rybca
5. júl 2013

@cestovatelkaandrea nasa uroda ovocia, teda prva varka, potom este cakame na cucoriedky, jablka a hrusky..🙂

12 jahod, 2 visne a 50 ribezli..🙂

ikke
5. júl 2013

@rybca heh, tak nase dve jahody maju spolu 2 zelene jahody a asi 5 plesnivych 😅 😝 neskoro som ich sadila ☹ zato cukiet budeme mat snad aj 7, tolko obrovskych kvetov teraz vypucalo 😵
ribezle az na buduci rok
a este budeme mat snad par paradajok 😀

rybca
5. júl 2013

@ikke joj, na paradajkach mame tiez nejake kvety, aj na paprikach a paprickach a hrasky uz urobili struky..🙂 dufam, ze z toho nieco bude, minuly rok sme mali hrasku na cely rok, len pred nedavnom som posledny minula..🙂

cestovatelkaandrea
7. júl 2013

@ikke musim odfotit tie moje cukety v kvetinaci. mam tam hadam aj 50 kvetov. niektote uz kvitnu a su obrovske. dokonca mi uz rastie prva cuketa. ma asi 6 cm. tak dufam, ze do dovolenky narastie tak aby sme ju mohli ham ham.

ervenka
7. júl 2013

@rybca dufam,ze mi vies poradit- v sobotu sa mi pokazila post tazka- ta stvorcova cez plece. Vytrhol sa cvok, co drzi popruh, napisala som email sefinovi, zatial ziadna odpoved. Nevies ako dlho bude trvat objednanie novej? Ci mam pre istotu zavolat do Utrechtu? D.

rybca
8. júl 2013

@ervenka tak to netusim, ja som prvu tasku dostala taku, co im zvysila na kantoore a druhu, krd sa prva pokazila, my dali na depe, co tam trcala v supliku. Inac uz aj my budeme mat osobne roode boekje, to bude lepsie, kvoli formularom, lebo nie vzdy tu knizku pribalili k poste, len aby sme si ich mali kde doplnat...🙂

ervenka
8. júl 2013

@rybca no my uz nemame nic. Obcas ani len papier kto pripravil postu. Vsetko on-line. Ach jo.. A myslim si,ze tie emaily nikto necita. Zase som mala ulice v uliciach strcene 😒 hlavne ze scenario I- 3:27, eee 3:40 :P Som zvedava, ci mi niekto na to niec povie.

rybca
8. júl 2013

@ervenka ak potrebujes viac casu na obchodzku, ako je stanovene, tak im to napis, ja som to mala so stredou a ked som na to upozornila, tak to zmenili

ervenka
9. júl 2013

@rybca zaujimave. Dnes to iste scenario, cca rovnako posty, ale stihla som o 10min. skor ako je napisane. V depe nastastie mame extra tazky, tak som si jednu zobrala. Rano som sa snazila tu svoju staru opravit, zlomila som pri tom 2 ihly, zacala som roznasat a odtrhla sa druha strana. Tak sup do depa a mam novu.

minea
12. júl 2013

Ahoj holky, zdravím po delší době. Chystáme se na výlet do Dolfinarium Harderwijk a zůstáváme do druhého dne. Neměly byste nějaký tip, co by se dalo v té oblasti ještě navštívit? Případně nějaká hezká pláž poblíž. Ubytování máme ve Voorthuizen.
Jinak já se po 2,5 letech loučím s Holandskem, vracíme se už natrvalo do ČR. Starší dcera ukončila ve škole groep 2, tak kdyby vás zajímalo něco o škole, klidně se ptejte 🙂

cestovatelkaandrea
14. júl 2013

vyzera to tak, ze mame kiahne. dufam len ze to nie su osypky... na tele ma Kilian iba male cervene bodky ako spendlikova hlavicka a na nohach dve vyrazky, ktore sa podobaju na kiahne. zajtra idem k dr.

rybca
15. júl 2013

@ervenka uz som aj ja prisla na to, ze sa neoplati tie tasky latat...🙂 s tymi casmi sa budes uz len zlepsovat..🙂 inac na cas vplyva vsetko mozne, od vzorneho vysortirovania az po momentalny zdravotny stav..🙂 clovek by si myslel, ze co je to roznasat postu, ale aj tu sa to da vysperkovat do dokonalosti..🙂)))))

@cestovatelkaandrea a nie su to potnicky? no daj vediet, co to je, Mati mal posledny tyzden tiez nejakych 4-5 vyrazok, na boku trupu, ale uz zmizli. Tak dufam, ze to nebude nic vazne.

cestovatelkaandrea
15. júl 2013

@rybca no uz som od dokiny doma, a ma podozrenie na osypky. Kiahne uplne vylucila a osypky jej najviac sedeli na to co videla. Do stvrtku musime byt doma, potom znova na kontrolu a potom sa rozhodne, ci mu zoberieme krv na rozbor aby sme vedeli ci su to naozaj osypky. Potnicky to nie su, lebo sa mu to siri po tele dalej uz aj na ruky, krk a nohy.

ervenka
15. júl 2013

@rybca uplne ma vie dojat- heeeeeeej jo- waar is blablabla? Links of rechts? Nou, ik weet niet. HOE ZOU weet niet? Jij bent toch postberozger. JAaaa, IDD- POSTbezorger, geen tomtom. :P daaaaaag
nie ze by som bola drza, ale ked je vonku 27stupnov a niekto v auticku pekne vychladenom na mna takto zrukne- heeeeeeej jo. Tak naozaj nemam chut navigovat. Ale starsi ludia slusne pozdravia, ci sa mozu nieco spytat atd. Vtedy navigujem, cca priblizne. ;)

rybca
15. júl 2013

@cestovatelkaandrea ok, co je horsie? kiahne, ci osypky? aky je v tom vlastne rozdiel?

@ervenka hej, to poznam, ale vzdy poviem, ze v mojej wijke to nie je a basta..🙂

ikke
15. júl 2013

@cestovatelkaandrea asi je dost mozne, ze su to osypky, tie su vraj teraz dost rozsirene tuto v okoli Veluwe a vy tusim nie ste az tak daleko. tak ako je v anglicku teraz tiez "epidemia" ☹

cestovatelkaandrea
15. júl 2013

@rybca osypky su horsie ako kiahne. preto kvoli tomu aj ockuju deti od 14 mesiacov. teraz planuju ockovat vsetky babatka uz vo veku 6m-14m skor aby sa vyhli nakaze. no a my to asi prave prekonavame. zatial je to v pohode, Kilian len vcera teplotoval a zacal sa vyhadzovat. dnes uz lepsie, len ten vysev je silnejsi. asi ho to ani nesvrbi, lebo si nic neskrabe. ale stale dufam, ze je to len nejaky virus ako dr uviedla ako dalsiu variantu.