Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

monbor1
22. feb 2014

Jasne, budem sa tesit. napísem ti do posty cislo, kludne sa ozvi... ked sa vratite. Uzite si slovensko...

rybca
23. feb 2014

Ahojte, dnes mam pol roka a novu frizuru..🙂))

cestovatelkaandrea
24. feb 2014

@ervenka a stale sa toci.... no kedy im uz to vyjde??? 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
24. feb 2014

@eri28 zlaty drobulik, ako rychlo rastie. prijemnu dovolenku... 😉

cestovatelkaandrea
24. feb 2014

@rybca Julia je modelka uz od narodenia. Fakt zlatucka. A taka kludnucka. No som zvedava, ci aj nabuduce sa necha tetkou Adou ponosit tak ako minule 😀 😀 😀 Kilco je mimoriadne hanblivy a ak ho chce niekto iny na ruky tak sa ma drzi ako kliest.
Inak uz CHODIME asi 3 tyzdne. Ale ako fakt chodime. Vonku, doma, v skolke, vsade. Uz nechce sediet ani v kociku, tak ho nechavam behat. Aspon dobre spi potom a zhodi hadam tie jeho buldogovske liciska.

cestovatelkaandrea
24. feb 2014

Inak baby musim sa pochvalit po 5 tyzdnoch cvicenia a nezrania vecer som schudla na 65.6kg. co je teda takmer 4kg ubytok na vahe. WOuuuuu hadam do leta bude zo mna KOCKA.

ervenka
24. feb 2014

@cestovatelkaandrea dufam,ze najblizsich 100 rokov nie, potom mi to bude jedno 😀
Super si schudla, a kocka si stale, aj tehu, aj po porode.
Musim sa pochvalit- mame susicku oh yeah! KEd mm kupil dom, uz tu bola, ale ju vobec nepouzival. Jeho najmladsia sestra ma priatela- on je elektrikar a taky vsestranny kutil, tak prisiel, pozrel, vymenil co musel, a tadaaaaaaaa funguje. 😉

cestovatelkaandrea
24. feb 2014

@ervenka taku susicku by som brala. vraj ked tam pekne naukladas pradlo, ani zehlit nemusis. co by mi momentalne vyhovovalo, lebo si pripadam v poslednej dobe ako pracka a zehlicka v jednej osobe.... hlavne ked Damco zaspini vonku aj dvoje nohavice za den. No a Kilco aby nezaostaval prekadi a precura aj troje supravy na den.

No co sa tyka toho chudnutia este mam kde chudnut. Tak aspon na tych 60-62kg a som Happy. Ked budem taka, tak sa cvaknem a dam sem foto 😀 😀 😀

ervenka
24. feb 2014

@cestovatelkaandrea tvoja vyska je? hmmm, ja sa priznam- zase som pribrala, a tom som sa pekne drzala, ale dr. do mna pcha hormony aj tak nezaberaju (a vyzera to tak,ze druhe ditko nebude), behom mesiaca som sa zase vratila na 84kg/170cm...

rybca
24. feb 2014

@cestovatelkaandrea ale hadam ano, stale je taka pokojna, usmievava..🙂 a mozno uz coskoro to vyskusame, Mato sa kazdy den pyta, kedy pojdeme do muzea lietadiel, tak reku ma u vas vyhodia a chlapi pojdu dalej a mozu zobrat aj tych vasich, len musi Laci zistit kedy nema sluzbu..🙂) gratulujem k prvym krokom..🙂 si robis starosti s 5timi kilami navyse..🙂)) ja musim dat dole este minimalne 22..🙂 s tymito prsiskami, ked budem mat 70 budem rada..🙂 a som rada, ze nie sme sami, co za den zaspinime aj dvojo nohavic..🙂 nestiham prat..🙂 a to sa Julia este ako tak drzi cistoty..🙂

cestovatelkaandrea
24. feb 2014

@ervenka no vzdy som si myslela ze166cm ale naposledy ked ma merali tak 164cm. Vtedy mi dr. povedala, ze na moju vysku by som mala mat 58-59kg 😀 😀 😀 po dvoch porodoch 😀 😀 no ale tak skusame co to da.... hadam sa vytrenujem....

to kvoli tej vahe nebude asi druhe ditko alebo kvoli situacii doma? alebo stitna zlaza?

cestovatelkaandrea
24. feb 2014

@rybca no potom daj vediet, lebo niekedy po velkej noci pojdem asi na SR kvoli otcovi. tak potom by mohli is spolu ak by to nebolo v tom obdobi. Damco ma lietadla rad.
mi hovor o tych prsiach.... som pozerala video ako ich zmensuju a som povedala NIKDYYYYYY. radsej si ich necham take ake su..... a neboj das to dole. budeme cvicit spolu aspon takto na dialku 😀 😀 ja som teraz cvicenim schudla aj tam, tak hadam aj to jedno cislo budu mensie do leta. Teda mohli by 🤐
no tak u nas Kilco cistotu nedodrziava vobec. Ked je, je z neho prasatko, ked chodi, je prasatko, ked sa hra je prasatko.... no co z neho bude...

lexxie_holandsko
24. feb 2014

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, zapasime s nemocemi. Poslednich 2,5 tydne jsem vlastne porad doma stridave s Edikem a Zuzkou .Ucitelka u Zuzky si uz stezovala, ze je casto nemocna. Tento skolni rok neco pres 3 tydny.
Dava nam dost zabrat, to neni holka, ale kluk. 😝 Ve skole ji moc chvali (krome kontaktu s vrstevniky, tam to trochu vazne). Pry ji to jde tak dobre, ze preskoci rok a po prazdninach pujde do groep 3. Edik taky v pohode, neco mu jde vyborne, nekde kolem prumeru, ale vetsi problemy nema.
Jnak doctu pozdeji, dost jsem toho zameskala.

lexxie_holandsko
24. feb 2014

@cestovatelkaandrea gratuluji k ubytku vahy, jsi fakt dobra. Vim, jak to je tezke. V CR jsem neco shodila, ale ted jsem to zase nabrala a jeste neco navic. Vaha je urcite pres 80 kg, vyska..pokud nerostu do zeme 😀 , je 174cm

ervenka
24. feb 2014

@cestovatelkaandrea hlavne kvoli stitnej. Stale nemozem dat hormon T4 stabilne pod 2.5. a to je podmienka na zdrave tehu. Aj ked tu na Mk vidim dost casto,ze zeny maju viac ako 8 a su tehu 😕 ale druhy hormon mam v pohod, ale T4 je rozhodujuci. A minule si ma nas dr. trochu podal a vyvrsil sa. Tak mm povedal,ze ked to nejde,tak to nejde... 😔 A daniel zostane jedinacikom. A tym padom je chudaaaaaaaaaa uplne odpisany, lebo zase podla MK su jedinacikovia " vychcane obludy"... Ale nas taky nie je, lebo ja som jeho mama 😝 😀 😉

cestovatelkaandrea
25. feb 2014

@rybca tak chlapci sa doma vyjadrili, ze lietadielka ANO. Tak by isli s tvojimi ked pridete a my si spravime babsku jazdu + jeden buldocek

cestovatelkaandrea
25. feb 2014

@lexxie_holandsko choroby nezavidim, dufam ze sa date coskoro do poriadku 😉 my sme mali toto s Damcom ked bol malicky (zima medzi 2-3 rokom). Celu zimu konstatne chory. Keby tu nebola moja mama a svokra na striedacku po mesiaci, tak dostanem vypoved ☹. Nastastie Kilian nie je chorlavy ako Damian. Asi to bude tym kojenim 😀 😀 😀. A co Zuzke vlastne je? Chripka alebo nejake zaludocne problemy? V skole mozu byt laskavo ticho. 3tyzdne byt doma za pol rok este nic strasne nie je, hlavne ked tak napreduje, ze chcu aby preskocila rocnik.
Inak co sa tyka reportov zo skoly, my sme tiez dostali na Damca vcera. Mal tiez velmi dobre vysledky. Matematika klasika, to uz vieme ale ze aj holandstina velmi dobre, tak to ma prekvapilo. Mala som skor pocit, ze zacina stagnovat. Tak podla vsetkeho mu nebudu branit s prechodom do Gr. 3 po prazdninach. Vraj deti, ktore moc nenapreduju, podrzia este jeden rok v Gr. 2. A on je v podstate najmladsi v Gr. 2 teraz. Deti maju teraz uz 6 rokov v jeho triede a on bude mat sest az ked bude v Gr.3.

cestovatelkaandrea
25. feb 2014

@ervenka no tak budete mat jedno a co.... na tom svet nestoji.... neviem preco by mal byt z Danka nejaky chudacik, ked bude sam. Niekedy by som baby na MK nakopala do riti za tie chujo..... co tu pisu. Milujem ked sa taka co rodi ako na beziacom pase pusti do takej, ktora bohuzial zo zdravotnych dovodov nemoze mat viac ako jedno. A aj keby si nemala zdravotne problemy, je to len tvoje rozhodnutie a nikto ta za to nemoze odsudzovat. Tak ako neodsudzujeme maminy, co maju deti hlava nehlava a zrazu 7 deti v dome a ziadna vychova. Je to proste kazdeho rozhodnutie.

Inak aj ja v poslednej dobe mam pocit, ze som dorodila. Akosi vo vnutri zacinam viacej citit to, ze mi ti moji dvaja cvirici bohato stacia.

palinkova87
25. feb 2014

Idem sa ukazat aka som uz velka kocka 🙂 😀

lexxie_holandsko
25. feb 2014

@cestovatelkaandrea Damian je skvely, jak mu to jde. Hlavne tedy holandstina, doma mluvite jen slovensky? Kdy je narozeny, v srpnu? Kamoska ma trojjazycne deti a holandsky mluvi taky perfektne. Asi opravdu zalezi na diteti.
Tady pousti deti, kterym bude danny rok do prosince 6 let. Deti narozene mezi zarim az prosincem vic proveruji. Prosincove deti jdou casto o rok pozdeji do gr. 3. Edik je narozeny v zari a nebyl tak jasny pripad, ale pustili ho a ted to zvlada dobre. Zuzka je narozena na konci ledna a ta by mela jit az v 6,5 letech do gr. 3, ale u ni to bude zachrana, ze pujde uz v 5. Asi by nas doma znicila. Ve skole je zlato a doma si to teda uzivame.. 😠 Skvele, ze je Killian neni tak nemocny, ale ja jsem kojila fakt dlouho a obe me deti byly dost nemocne. Nastesti ted uz Edik moc neni, ale je mu uz 7.

lexxie_holandsko
25. feb 2014

@palinkova87 Krasna, kolikpak ji je? Hrozne to leti. Jak se mate jinak? Co skola.

lexxie_holandsko
25. feb 2014

@rybca Julca je uplna modelka a hezky vysmata, urcite ani nebreci. 🙂 Cepicka je super.

lexxie_holandsko
25. feb 2014

@ervenka nemyslim si, ze jedinacci musi trpet. Ja jsem rada, ze mame 2 deti, ale v okoli vidim spoustu jedinacku a jsou to spokojene deti. Pokud to nejde, tak to nejde. Zalezi na spouste vecech. Deti muzou mit hodne sourozencu a prece vyrustat osamocene. Timhle bych se nenechala ovlivnit. Jsi ale jeste mlada, kdo vi, jak se to bude vyvijet dal?

lexxie_holandsko
25. feb 2014

@cestovatelkaandrea Zuzka ma dobrou ucitelku, ale asi to je tady proste moc dlouha doba absence. V CR to je uplne normalni, neter, kdyz chodila do skolky, tak tam snad tretinu doby nebyla. Tady se to resi vic. Prijde mi, ze bud holandske deti nejsou nemocne..nebo chodi napul nemocne do skoly. Jinak si to fakt nedovedu vysvetlit. Zuzka mela casto prujmy, to ted nastesti neni, horsi je, ze se doma pocuravala. Ve skole temer vubec a v noci taky ne, asi to je nejaky jeji vzdor. Ovsem muze to byt zanet mocoveho mechyre, kvuli tomu ma ty testy. My si s ni opravdu nevime moc rady, je vzdorovita, hodne se predvadi, neposloucha a pry se ve skole nudi. Ted bude dostavat tezsi ukoly, tak to snad bude dobre. Edik taky neni andilek, ale takhle vzdorovity v 5 letech nebyl.

lexxie_holandsko
25. feb 2014

@vever1 Horecky muzou byt u virozy i nekolik dni. Dlouho jsem si myslela, ze max. 3 dny, ale deti mely i 5 dni vysoke horecky a potom to kleslo. Antibiotika radsi nechci, stejne na chripku nepusobi a je to dalsich x dni doma..i kdyz tady se s ATB chodi i do skoly. 😕 Nevim jak u vas, ale tady radi chripka..par dni horecky, celkova unava, kasel a potom to prejde. Horsi je, ze dr. v CR doporucuji klidovy rezim i po chripce a zadnou namahu, ale tady teda nevim, jak to udelat? To by museli byt 14 dni doma, ulevu z telocviku ve skole asi mit nebudou.

lexxie_holandsko
25. feb 2014

@cestovatelkaandrea Ted mela tyden chripku, ale na takove kratkodobe virozy s teplotou celkem trpi.

palinkova87
25. feb 2014

Teraz sme sa fotili juuu to je modelkaaaa🙂))))))

@lexxie_holandsko uz ideme mat v marci rocik;) no skola Tobik je stale v tej skole ale uz zistuju ze tam nepatri po prazdninach carnevalovych ide uz do SO2 a idu mu robitznova testy. Tak asik sa uz dostane aspon do tej De wissel... Nicinko chodi do skolky zo zaciatku plakaval ale potom bol uz celu skolku dobry velmi ho chvalia ze je sikovny 🙂))))))

ikke
25. feb 2014

@rybca
@palinkova87
mala mi sedela na kolenach a pozerali sme vase fotky, tak tu objimala monitor a posielala pusinky obom vasim babikam 😀

palinkova87
25. feb 2014

@ikke moje zlatunkeeee🙂)))))

cestovatelkaandrea
25. feb 2014

@palinkova87 zlata, ako sa vlastne mate? Davno si nic nepisala.