Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
30. jún 2014

@janinka25 kel je v holandsku jedna z najrozsirenejsich zelenin - je to ten slavny boerenkool 😀 teda boerenkool je stonkovy kel; ruzickovy kel je spruitjes; kuceravy kel je tu menej pouzivany, ale na trhu ked budes hladat, najdes aj ten 😉

miriamp
30. jún 2014

@ikke @janinka25 kuceravy kel tu nazyvaju groene kool alebo aj groene savooienkool. pravda, je tu velmi malo pouziivany. ja ho iba na trhu kupujem, v ziadnom obchode som ho este nevidela 🙂

janinka25
30. jún 2014

@ikke
@miriamp no prave ☹ ten nechcem lebo ten so varila 2x a muz uz zakazal, lebo veeelmi nafukuje 😉 mne teda nič velmi nerobil 🙂

janinka25
30. jún 2014

@leonii uz ideme natrvalo na sk, ale este mesiac budeme musiet čakat na zariadenie a vybalenie bytu. tak niečo uvarim, ale uz to nebude dennodenne rozmyslanie čo varit, kedze budeme u rodičov 🙂

leonii
30. jún 2014

@janinka25 aha tak to je potom iné. To bude potom super aj ja by som to chcela ale aby mi len niekto navaril,a potom odišiel mi sme bývali zo svokrovcami 4roky a stačilo mi to 😒

janinka25
30. jún 2014

@leonii najlepsie samim, ale niekedy sa neda vyberat. Dneska sme sli na bicykli ja som mala mladsieho za sebou na sedačke a starsi isiel na svojom bicykli. isiel po chodniku a zrazu mu rozkyvalo korman asi 10 sekund takto isiel nevedel ho vyrovnat nakoniec spadol tvarou na chodnik. plač velky pera modra čo si udrel zubom a brada osuchana. z prilby obite, keby ju nemal tak ma určite hlavu rozbitu a prinajmensom otras mozgu. isiel na aute taky pan tak ten rychlo zastal a isiel k malemu. ja som nevedela čo skôr maleho som musela rychlo vybrat zo sedačky potom som hodila bicykel a isla za nim. no vypadalo to hrôzostrasne asi aj ja začnem nosit prilbu. ja som bola v takom strese, ze som zabudla kde ideme, zabudla som odbočit tak som zastala pri semafore a za sebou počujem uz len dalsieho ciklistu brzdit. ten ujo ledva zabrzdil 😅 musime mu kupit novu prilbu a zase budeme vyberat kvalitu, lebo som pozerala v obchode za 10euri nejaku, ale to taky spejd. 🙄

leonii
30. jún 2014

@janinka25 Juj chudáčik tak to mi je ľúto ☹ No moji prilbu nenosia a hádam sa im nič nestane aj ked niekolko pádov už mali,ale naštastie to dobre dopadlo. Na sk sme mali prilby,ale ked sme sa tu stahovali tak sme ich nebrali,ale stáli tuším okolo 30€ a dobré boli,len už fakt do auta nevošli ☹ Prajem skoré zahojenie.No a fakt ten stres to je hrozne jedno plače lebo spadlo a druhé plače lebo prvé plače to poznám -( Nemám rada také situácie ked je človek bezmocný

ervenka
1. júl 2014

@rybca vcera sme mali velky pokec v postNL, chvilu som mala pocit, ze neviem kde je sever. 😝 Vsetko cez net vybavovat- to by bolo aj ok, ale budeme mat administrativnych prac.+ Team Coach= 2x vsetko vybavovat a pytat sa. Napr. ja som si uz 2x vybavovala dovoleknu na Vianoce, doteraz ziadna odpoved, dostaneme zase noveho TC- uz 4 behom roku a pol- zase sa pytat. No parada.... A ze webka nefunguje, to je uz normalne. A najvacsia novota je,ze ked budes mat vela herstelpost- prepustia ta, lebo musis na cas dorucovat, Ja mam kazdu sobotu zle pripravenu postu a bordel v tazke.TC bude s tebou chodit po wijke, aby videl ci spravne roznasas. Dufam,ze teraz na SVK splodime 2 ditko a budem mat potom aspon na chvilu pokoj, lebo toto nie je normalne.

ajana1
1. júl 2014

uz iba dva dni a ideme domooooov. Sa tesim ako male decko len neviem kde mi teraz hlava stoji...

rybca
1. júl 2014

@ervenka tak to teda nie, vsak to zacina byt stresujucejsie ako praca na plny uvazok, kde su tie casy, ked si len nalozila tasky, rozniesla, odniesla tasky, zelam vam aby ditko prislo co najskor.......🙂

ervenka
1. júl 2014

@rybca zabudla som este napisat chutovky: TC ma pravo kedykolvek ta "navstivit" pocas roznasania, ma tiez pravo systematicky ist od domu k domu a pytat sa na spokojnost klientov s roznosom posty. Ak si ziadas o dovolenku je tam kolonka DOVOD, nemusis, ale mala by si vyplnit. Povedala som nasej hoofd depod, ze ja si nezelam, aby cela postnl vedela o dovode preco chcem ist na SVK, ale ze ak to nenapisem, asi tu D pocas Vianoc nemusim dostat. A aj rozpis vidis len cez webku. Ze uz nemusi byt zaveseny v depe. 😅

rybca
1. júl 2014

@ervenka tak kolonka na dovod dovolenky tam bol aj detraz a kedze cez vianoce je stop dovolenkam,tak by som tam napisala,ze idem za rodinou, vies hra na city, aby si ju dostala, inac ostatne je cissta buzeracia a asibudu o chvilu zamestnavat viac kontrolorov ako roznasacov

ervenka
1. júl 2014

@rybca hmmm- takze 21,12,1999 zomrel moj otec na masivny infarkt pri vybere vianocneho stromceka v lese- bola som posledna, kto ho videl ziveho a prva kto ho z rodiny videl mrtveho este lezal v snehu. v sep. 2009 zomrela babka, v oktobri toho isteho roku sesternica. A babka bola narodena 12,12,1924. Takze Vianoce budu tazke pre moju mamu. A mame aj letenky uz kupena v celkovej cena 540e. to vsetko a este nieco navyse mam fakt napisat? 😕

ervenka
1. júl 2014

Takze letenky su za 455e. Prehodila som cisla. 😝

rybca
1. júl 2014

@ervenka 🙂 mozno trosku zjednodusene, otazka znie, co si schopna urobit,, aby ti dovolenku dali, alebo co si ochotnna ozeliet, ked ti dovolenku nedaju...

ervenka
1. júl 2014

@rybca len mne pripada trochu cudne, ze nestaci TC povedat co je vo veci. PReco nemoze TC povedat,ze henta chce dovolenku a ma takyto dovod... Minule Vianoce nechcela, ale tieto Vianoce su specialne z viacerych dovodov... Vypisovat email do tramtarie a este dalej je tiez super... binekort 😉 Postnl uz nie je postNL ale Koninklijke PostNL.

rybca
1. júl 2014

@ervenka tak jasne, ze by vnormalnej firme stacilo,ale totoje postnl

ervenka
1. júl 2014

@rybca jaaaaaaaaaaaj, uplne som zabudla. vies, to slnko pocas roznasky asi robi neplechu v hlave 😀

erique12
1. júl 2014

@cestovatelkaandrea
No to mas uz nejaku maniu 😀
A zda sa mi ze neodporuca sa cvicit kazdy den..
Kedy stihas cvicit pri 2detoch? 🙂

cestovatelkaandrea
1. júl 2014

@erique12 nuz ked myslis, tak je to mania.
Neodporuca sa robit kardio kazdy den pri vysokej tepovej frekvencii alebo posilovat s tazkymi zavaziami kazdy den. A to teda ja nerobim, ked si pozries co cvicim. Pilates je na uvolnenie svalov ako Low impact, kedy cvicis pri nizkej tepovej frekvencii a odporuca sa cvicit po tazkom kardiu z dna predtym. Takze to neber ani ako trening. U mna je Pilates skor nieco ako natahovanie sa. A zumba - vyplavenie stresu z tela von. To mozes robit doma kazdy den, staci pustit hudobny kanal a vrtet ritou.
Pri dvoch detoch sa da cvicit rano o siestej co robim teraz, kedze je rano svetlo alebo vecer ked uz chrapkaju vo svojich posteliach.
Osobne som proti chorym dietam, radsej sa trocha pohybem ako by som mala hladovat.

janinka25
2. júl 2014

Keby sa to dalo, tak ja by som si zobrala od Vas tie kila 😀 ja mam opačny problem potrebujem pribrat. teraz som začala zase po mesiaci skoro cvičit, ale na spevnenie zadku stehien, skačem cez svihadlo 10min. plus z podrepu do vyskoku toto 3x15. ale ten 15 to uz robim z poslednych sil. robila som to včera druhy den, ale taka svalovica na zadku, stehnach a na pravom litku, ze som rano nevladala ani z postele zist 🙂

leonii
2. júl 2014

Baby a taka otázočka na konci šk.roku sa tu niečo nosí učiteľkám či? Nech tam netrapošia 😀 😀 😀

janinka25
3. júl 2014

@leonii deti chodia do holandskej skoly? ako zvladaju jazyk?

leonii
3. júl 2014

@janinka25 áno chodia do holandskej 😀 Tak uvidíme podľa vysvečka 😀 😀 ale tak snažia sa aj oni aj učiteľky sa snažia aby zapadli 😀 Na týžden je rodičko tak uvidíme čo povedia a že či ostanú v tých ročníkoch v kt. sú teraz 🙂 🙂 No a čo sa týka jazyku tak doma nejako nechcú rozprávať ale ked sme boli minule na jednej grilovačke tak starší tam v pohode kecal z domácim a ja som pozerala jak puk a mladší ten sa stále škerí a stále že ano ano tak neviem či aj vie o čom točí 🙂

rybca
3. júl 2014

@ervenka dnes mi prisli tricka postarske, stale mi chodi nieusbrief z postnl a obcas mi pride aj sms, ze posta bude meskat, som zvedava kedy zzacnu evidovat, ze ma uzz nechcu

ervenka
3. júl 2014

@rybca ak je to velkost m/l tak mi ich posli... Mne zatial nikdy nic neprislo 😀

rybca
3. júl 2014

@ervenka kiez by sa dalo, musim ich vratit, aby ich odomna nepytali, aj ked v tom ich bordely....🙂 a tusim su xl, objednavala som ich pred 10 kilami......🙂

ervenka
3. júl 2014

@rybca jooooooj skoda. Som sa tesila, ze ich posles DHL, alebo SANDS, alebo DIAMONT. A na vrchu napis- postnl poloshirts. to by bola srandaaaaaaa 😀 😎

ervenka
4. júl 2014

Jupi dupi, zajtra este praca, ale v nedelu skoro rano vyrazame na cestu. Prespime v Passau (lebo v sobotu vecer je fucik= nebude manzelicek soferovat bez prestavky 1300km) a potom sup do ZA. Nakoniec sme sa rozhodli pre Tatry 3 dni a Sturovo tiez 3dni. 😉 tralalalaaaa

cestovatelkaandrea
4. júl 2014

@janinka25 neboj to prejde, ked budes cvicit pravidelne. telo si potrebuje len zvyknut 😉