Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
1. sep 2014

@cestovatelkaandrea vitaj naspat. v akom stave su JAnosikove diery? ziadne stopy po zaplavach?

rybca
1. sep 2014

@palinkova87 aj ja gratulujem...🙂)))

@cestovatelkaandrea vitaj doma..🙂

ajana1
1. sep 2014

@cestovatelkaandrea tak nastastie moj maly ma uz pol roka. Asi by som to nezvladla dat take male babatko do skolky. Ale niekedy sa inak proste neda. A super ze ste tak pochodili s deckami. My uz sa tesime ked Matthew zacne viac vnimat a zacneme zas chodit po vyletoch.

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

@ervenka Janosikove diery v pohode. Ziadne stopy po tej sialenej burke. Horsie je to uz vo Vratnej doline, kde je kabinkova lanovka. Tam je to doteraz uzavrete a pracuju tam. Normalne ked sme boli na Gruni a pozerali sme sa na Velky Krivan a na Chleb, bolo vidiet, kde sa poda zosuvala. Hroza.... Doteraz vraj neodporucaju v tej oblasti ist po niektorych trasach na turu na Krivan alebo na Chleb, kedze kabinova lanovka nefunguje.
S manzelom sa nam velmi lubili horne diery, ktore sme presli cestou na Velky Rozsutec. Tiesnavy su tiez nadherne (sice velmi narocne na prechod- zle udrziavany chodnik).
No a este cesta z Terchovej cez Tiesnavy do Stefanovej je ponicena. Potom ponicil normalne v niektorych castiach cely jeden jazdny pruh, takze to tam opravuju a asi este aj pekne dlho budu.
Keby sa dalo, tak sa tam stahujem a zijem tam. Skoda, ze to nie je take jednoduche ako sa o tom hovori.

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

@ajana1 tak to ano, to je ine. Aj ho kojis alebo uz nie? Pre mna to bolo narocne aj kvoli tomu kojeniu, lebo som potom musela v robote vela odsavat, takze som o dve hodiny menej robila z pracovneho casu a hrala sa s elektrickou odsavackou v oddelenej miestnosti.

ervenka
1. sep 2014

@cestovatelkaandrea my sme s mm boli v 2010 lanovkou, a ked som ukazovala po burke mm fotky, tak nechcel verit, ze miesto kde sa nastupovalo do lanoviek je uplne po strop zasypane. jeho reakcia bola- uuuuh jej. Mne sa obcas sniva, ze som v ZA a je nadherny vyhlad na Fatru. to sme my, podhorske tvory. 😉

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

@ervenka ja by som si vedela predstavit nieco take ako byvanie v modernej drevenici niekde pod horami. samozrejme nie odrezana od civilizacie ale taka kludnejsia lokalita by bola fajn. a kazdy den prisun cerstveho horskeho vzduchu. nemusi to byt ani na SR. mohlo by to byt aj v inej krajine ale taky dreveny dom by musel k tomu byt.... 😀

ajana1
1. sep 2014

@cestovatelkaandrea kojim a veru odsavam. Nastastie maly uz tolko nepije nakolko dostava aj co to prikrmov ktore mu velmi chutia. Inak ste mali super turu.

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

@ajana1 tak to mas v pohode. ja som mala toho druheho hotoveho mliekozruta.
No a my sme si dali este aj dalsie tury, ale to som tu uz nepisala 😀 Mala Fatra je podla mna krajsia ako Tatry. Viacej lesov a menej sialenych turistov + dobre jedlo v dreveniciach. A mili ludia okolo, ci uz na dedinkach alebo na horach.

ervenka
1. sep 2014

@cestovatelkaandrea mozes si podat s mojou mamou ruku. Ona tiez- dreveny dom, velka pec v kuchyni- taka aby sa na nej dalo aj spat.... Do velkych skanzemov s domami a dobovym vybavenim s nou uz nepojdem, lebo nechcela ist domov. 😀

leonii
1. sep 2014

Takže prvý deň prebehol v pohode. Melka povedala, že tam pôjde aj zajtra 😀

ervenka
1. sep 2014

@leonii ako sa na teba deti podobaju!

cestovatelkaandrea
1. sep 2014

@leonii zlatulinke deturence mas 😉

ervenka
1. sep 2014

Kedze nas drobec bude mat narodky uz 3 roky, vymyslam traktaties. a vyhrali to Luchtballons. (nafuknute balonky slamkami spojene s malymi kosickami v ktorych bude nieco mnam a bublifuk.) Len mm musi ist autom v piatok do PSZ, lebo kocikom neodveziem na raz... A vynimocne mozem prist skor drobca pozriet a robit fotky z oslavy. tesime sa na piatok.

leonii
1. sep 2014

@ervenka To fakt? Každý že sú na mm. Ďakujem 😀

leonii
1. sep 2014

@cestovatelkaandrea Ďakujem 😀

ervenka
2. sep 2014

Dnes je 1.9. a v nasom Jumbe mozete od dnes kupit Mikulasske cokoladky a pepernootjes. Dobre vediet,ze o 3 mesiace+ tyzden pride Mikulas. 😀

leonii
2. sep 2014

No ja som dnes bola v Actione a pozerám jak puk že vianočné ozdoby a svetielka. Ale tuho som o nich uvažovala,že ich kúpim aby som nemala potom zas všetko naraz. Tento rok budem nakupovať v predstihu 😕 Ale aj tak ma to šokovalo 😒

cestovatelkaandrea
2. sep 2014

@ervenka ja mam pocit, ze im tu z toho Vianocneho zhonu dobre zadr.... nikdy to nepochopim a ani to chapat nebudem. Keby to bolo od zaciatku novembra tak si poviem, ze OK ale toto je proste chore. 😖

ervenka
2. sep 2014

@cestovatelkaandrea manzelova najmladsia sestra robi v cokoladovni. Ona si taketo tahy obchodov nemoze "vynachvalit" Hlavne,ze ma kopec dovolenky, ale nema kedy si ju vybrat. Uz v juni zacinali napr. s jesennymi coko vecami a uz 3 tyzdne robi coko na Vianoce. Bleeeech.

leonii
2. sep 2014

@cestovatelkaandrea
@ervenka
Tak k tejto predvianočnej téme čo som dnes videla. Pred jedným domom mali fóliu a ja že asi zazimovali ruže,aj ked je to skoro,ale idem blišie a to vianočný stromček cca 180cm,kompletka ozdobený a na ňom priesvitná fólia. Tak neviem či ho tam mali celý rok či ako al som teda riadne na to pozerala 😀 😀 😀

erique12
2. sep 2014

baby, raz sa to tu spominalo, kde kupujete hrubu muku? alebo sa zmiesa krupica s tou co dostat v obchode? chcem robit sulance a ze tam ide hruba muka....🙂

ikke
2. sep 2014

@erique12 hruba muka je najblizsie asi tak v Aši 😅 mozes zmiesat muku z obchodu s griesmeel, ale je sanca, ze tam budes citit zrnka krupice. ja by som dala proste len tunajsiu muku bez krupice, idealne ked si zozenies "meel", ta je malililinko hrubsia nez "bloem" 😉 len pozor na cakemeel, ta mava pridane uz aj kypriace prasky a pod.

erique12
2. sep 2014

@ikke
no bloem tusim ani v supermarketoch normalne nepredavaju len meel, nemylim sa? ja kupujem aj v ekoplaza, napr som tam kupila spaldovu bloem a ta je vyborna, na nerozoznanie od obycajnej, cize muz nic neciti 🙂)))

ikke
2. sep 2014

@erique12 praveze psenicnu bez kypriaceho prasku kupis v obchode hlavne "bloem" - tarwebloem;
ked je "meel", vacsinou je to cakemeel alebo zelfrijzend bakmeel a tie maju v sebe aj kypriaci prasok

cestovatelkaandrea
3. sep 2014

@ervenka pre mna je to proste chore 😖 svagrinnej sa lubi v cokoladovni? kamaratka tam vydrzala robit len 3 mesiace. potom znenavidela cokoladu a doteraz ju neje, lebo vona cokolady ju uplne irituje. ale tak zalezi kde asi robis na akej pozicii. ona bola priamo vo vyrobe.

ervenka
3. sep 2014

@cestovatelkaandrea ale ano, paci sa jej tam. Myslim, ze v tej firme robi od skoly. Ju bavi napr. vymyslat nove chute, nove ozdoby atd. Vona coko sa jej zatial nezhnusila. 😉 Odfotili ju, teda jej ruku, ked zdobila bonbony do katalogu, z ktoreho si mozes objednat. 😉

rybca
3. sep 2014

Dievcata, dnes som zacitila zavan domova....🙂)) V Jumbe som kupila patyzooooon...🙂 Uz sa pecie v rure...🙂

ervenka
3. sep 2014

@rybca to fakt? To su novoty.... Vyprazany by som si teda dala. 😀 tu u nas kupis max. kalerab. Ale aj to je pokrok, lebo min. rok ani to nie.

rybca
3. sep 2014

@ervenka no vsak tiez som bola prekvapena, 1.x co tu zijeme som to videla ...🙂 hned som ho brala, ani na cenu som nekukala..🙂