Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
19. sep 2014

Baby dlho som tu nebola prestala som konikovat ako sa maly narodil, ja som konikovala, len koli snazeniu, a kdeže chceme druhé tak zacinam zase Gratulujem novym tehulkam pekne sa nam rozrastate je to radost, ani mi nechceme ostat při jednom 😉 .

cestovatelkaandrea
22. sep 2014

@eri28 ahoj, tak nech vam to vyjde aby ste mali aj druhe 😉

palinkova87
22. sep 2014

@cestovatelkaandrea woow...no amen tma...to mal fakt dost...

eri28
22. sep 2014

@cestovatelkaandrea dakujem 😉

cestovatelkaandrea
22. sep 2014

@palinkova87 neboj, to u teba vobec nemusi byt.... keby bolo podozrenie, ze bude babo take velke, tak ti naplanuju porod skor.

ervenka
22. sep 2014

@rybca u vas sa da kupit patizon a u nas spaldovy chlebik.

Dnes sme boli v CB. hehe- 16,2kg/95,3cm. A pred pol rokom to bolo 13,6kg/90,5cm. Podrastol nam drobec. Mozno dostane VVE indikaciu, ale nevadi. Inak, pozna pismeno O a cislo 6. Mimochodom-kognitivne dieta.

rybca
22. sep 2014

@ervenka tak ten uz maju aj u nas v Lidli...🙂)) gratulujem k rastu...🙂)) to VVE predsa nie je ziadna hanba..🙂

ervenka
22. sep 2014

@rybca :Dmm sa zasmial, ze konecne aj my dostaneme nieco zadarmo :D. LEn sa este musime dohodnut so skolkou ktore dni. Lebo si neviem predstavit,ze ho bude svokra bravat zo skolky. Sice 10minut chodze, ale ona nie je ochotna/schopna to spravit. 😝

cestovatelkaandrea
22. sep 2014

@rybca ahoj Kati, ako sa citis? som sa rozpravala s Petom a prisli by sme ku vam niekedy pocas vianocnych sviatkov.Teda ak budete pocas vianoc v NL. Mame znamych aj v Rot. tak sa zastavime aj u nich potom od vas.

rybca
22. sep 2014

@ervenka no tak vidis, na vsetkom si treba najst pozitivum..🙂))

@cestovatelkaandrea no to by bolo pekne, urcite sa nikam nechystame, ja mam rada vianoce pekne vo svojom, my sme aj tak zvyknuti na 1. alebo 2. sviatok vianocny mat navstevu, upecie sa kacka s kapustickou, loksami, knedlou..🙂)) a ked pridete medzi sviatkami, tak to posunieme..🙂 ono je s viac hodovnikmi vzdy veselsie..🙂))))

cestovatelkaandrea
22. sep 2014

@rybca si zlata, ja ti ale moc velku skodu neurobim 😀 😀 😀 alebo si dam day off a budem jest vela?
Inak aj mne sa to lubi, byt len tak doma s deckami a neriesit u koho musim byt aby sa neurazil. Nakoniec skoncime tak, ze deti nebudu mat ziaden suvis s vianocami, len stres z behania medzi babkami a rodinou. Neee... zasadne iba doma v NL tak ako aj vy.

rybca
22. sep 2014

@cestovatelkaandrea nejde o to, kolko zjes, ale ze budeme spolu..🙂 a myslim, ze kacka s kapustickou nie je nic proti nicomu..🙂 a ja stale experimentujem aj s mukami, dnes som spravila spaldovocelozrnnu knedlu ku segedinu (treba doplnit vitamin C)..🙂)))) a na druhej strane, sviatky su aj o tom, aby sa zhresilo, hadam si nechces pokazit atmosferu omedzovanim..🙂 zvlast ked to az tak nepotrebujes..🙂

cestovatelkaandrea
22. sep 2014

@rybca ale jasne, ja si dam vsetko, len mi to musis nalozit na Matiho tanierik 😀 😀 😀 v podstate ja jem vsetko, len pomenej. Nedokazem prestat jest to co moc lubim. Kacka -mnam, kapustnica- mnam. Neboj ja sa moc nemusim obmedzovat. Mne prestali niektore veci chutit same od seba. 😉

rybca
22. sep 2014

@cestovatelkaandrea jasne, dam ti aj motiv vybrat..🙂 ja uz tiez jem pomenej, v sobotu som dokonca ani klobasku nedojedla, po par sustach som mala dost, ma musel Laci zachranit..🙂))))

palinkova87
22. sep 2014

@cestovatelkaandrea mne vzdy planuju porod;) pri Lilly som sla rodit o dva dni :D aj to chcela.aby som sla. Hned na druhy den,ale musela.prist svokra.ku detom takze sme sa.dohodli ze o dva dni hihi.. ja ako nahle som otvorena na dva prsty uz ma planuju...

ikke
22. sep 2014

@ervenka my mame uz druhu VVE indikaciu 😀 ale u nas je VVE PSZ podla mna lepsie nez vsetky okolite ne-VVE PSZ, tak som dost rada 😉

ikke
22. sep 2014

inak u nas 9.9. bolo 91.2cm a 12.3kg = vyskou sa blizi k hornej linke grafu, vahou k dolnej... presne ako jej brat.

ervenka
22. sep 2014

@ikke my to berieme pozitivne. 3alebo 4 dni v cene 2 dni. No neber to! 😀 😀 😀 Drobec ma PSZ rad, ucitelka je tiez dobra, vidno ze sa venuje. Tak uvidime. Za rok uz bude chodit do skoly, tak nech si pekne ten svoj jazycek rozviaze, nech pekne povie, co chce. 😉

palinkova87
23. sep 2014

Baby este dobre ze sa o tomto bavite😉 pocujte ked Nico bude mat buduci rok 4 roky v oktobri ako to tu beru kedy ho zoberu do skoly???Inak Nico ide chodit od noveho roku kazdy den do skolky..on vsetko holandsky rozumie len malo rozprava...takze koli yomu ide chodit kazdy den do skolky...inak co je yo VVE??

cestovatelkaandrea
23. sep 2014

@ikke my sme merali a vazili Kiliana par dni dozadu. vysledok vyska 92cm, vaha 14.3kg. mam co nosit 😀

palinkova87
23. sep 2014

Moj Nico ma 95cm a 16kg :D s vahou jako jeho bracek Tobino len Tobi ma.vysku 115cm;) a Lilluska ma 81,5 a 9,8kg ;)

cestovatelkaandrea
23. sep 2014

@palinkova87 tak to je Tobinko chuducke chlapca. Ja som sa stresovala z Damiana, lebo on ma 123cm a nieco okolo 21kg. Damian sa mi zda strasne chudy, ked ho vidim holateho alebo v plavkach na plavani.

ikke
23. sep 2014

@palinkova87
@cestovatelkaandrea veru, tobiasko je asi dost drobny, to uz aj nas mlady ma 115cm a 18,5 kg a to ma aj o 3 kg menej nez jeho spoluziaci s rovnakou vyskou 😅

palinkova87
23. sep 2014

@cestovatelkaandrea
@ikke no on je predcasne narodeny...on s tym ma od malicka problemy...vsak ako 4rocny mal iba 92cm :D on bol dlllho take moje babulo hihi.. on je dost...len je v kuse v pohybe...akonahle trochu priberie tak hned ide.do vusky...ale tak hadam to dobehne...;) ja som mala tiez krpateho spoluziaka a jak siel na steednu skolu tak uz mal 195cm :D a tiez bol predcasne narodeny...

leonii
24. sep 2014

Ahojky,otázočka,včera som bola v Actione a mali tam parný čistič na zem za nejakých 30€ .Nemá ho niektorá? Či niečo umyje. Chcela som ten Kercher ale ked mm zbadal cenu tak ma ťahal preč. ☹

palinkova87
24. sep 2014

@leonii my mame z kruidvajtu Devil minule bol zase v akcii za 32eur sa mi vidi ...a je to dobra vec;)

leonii
25. sep 2014

@palinkova87 Vďaka,pôjdem to omrknúť 🙂 🙂

petalouda
25. sep 2014

Prepáčte, že vám tu leziem, chcela by som sa opýtať na jeden výraz v holandčine "jammer van die ..." čo toto spojenie vyjadruje? Je to škoda niečoho? Alebo to má aj iný význam? ďakujem 🙂

palinkova87
26. sep 2014

Baby prosim vas na jakej stranke najdem kvalitny plech na pecenie...na tortu myslim....dakujem velmi pekne 😉

ikke
26. sep 2014

@petalouda podla mna presne ako pises - skoda niecoho

@palinkova87 hladas nieco specialne? ja som si po dvoch teflonovych formach, ktore sa po par malo rokoch zacali olupovat, kupila obycajny neteflonovy za asi 4 eura v blokkeri, zn. Kaiser 😅